REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lipca 2022, 15:19 komentarzy 36

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (pixabay)

  Napaść na tle seksualnym na niepełnoletnią na Natolinie. Według naszych informacji do zdarzenia doszło na ul. Nowoursynowskiej. Sprawcami miało być dwóch nastolatków, którzy wcześniej odurzyli dziewczynkę. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie i nie chce udzielać szczegółowych informacji.

  Do zdarzenia miało dojść miesiąc temu wieczorem 15 czerwca. Jak przekazali naszej redakcji anonimowi informatorzy, dwóch 17-latków miało zaciągnąć trzynastolatkę na ul. Nowoursynowską i tam zgwałcić. Wcześniej dziewczynka bawiła się na placu zabaw w parku Przy Bażantarni. Tam ją sprawcy zaczepiali.

  Zanim doszło do przestępstwa, sprawcy mieli odurzyć 13-latkę. Dziewczynka kupiła wcześniej napój w pobliskim sklepie, do którego mężczyźni dorzucili jakiś środek. Gdy zaczęła tracić kontakt z rzeczywistością, zabrali ją w ustronne miejsce. Rozebraną do pasa w dół dziewczynkę znaleziono w krzakach. Żaden z przechodniów, który widział, jak 17-latkowie wcześniej ciągnęli dziecko z Przy Bażantarni na Nowoursynowską, nie zareagował.

  Zarzuty dla sprawcy

  Śledczy potwierdzają, że do takiego zdarzenia doszło, ale nie chcą udzielać żadnych szczegółowych informacji.

  Kierując się dobrem małoletniej pokrzywdzonej nie jest możliwe przybliżenie okoliczności sprawy, jak również szczegółów dotyczących trwającego śledztwa - mówi Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

  Wiadomo tylko tyle, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów prowadzi śledztwo w tej sprawie. Śledczy są na etapie gromadzenia dowodów. Mówią o jednym, a nie dwóch sprawcach. Ustalono jego tożsamość. Postawiono zarzuty z art. 198 kodeksu karnego w zbiegu z art. 200 kk.

  W sprawie chodzi więc o wymienione w tych artykułach kodeksu seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby oraz seksualne wykorzystanie małoletniego. Grozi za to do 12 lat więzienia.

  Rzeczniczka nie potwierdziła naszych nieoficjalnych informacji, że osobami zaczepiającymi 13-latkę, w tym podejrzany, są obcokrajowcy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 347

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 110
   WKURZONY
  • 190
   BRAK SŁÓW

  36Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pol 36 15 dni temuocena: 75% 

   Frajerstwo,co nie może znaleźć dziewczyny

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marekrawki 35 21 dni temuocena: 73% 

   kara smierci by sie przydala

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 34 15 dni temuocena: 75% 

   Ale bardzo powolna

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niestety 33 21 dni temuocena: 100% 

   Czy dzielnicowy i straż miejska w końcu wezmą się za ochronę mieszkańców w tym parku przy bażantarni do którego wieczorem lepiej nie wchodzić czy dopiero wtedy jak ktoś tam zginie?

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karat 32 23 dni temuocena: 89% 

   Pytam się gdzie są piesze patrole policji? U mnie w mieście od 5 lat nie ma. Były tylko jak prezydent przyjechał. Pytam też co odpowiada za upowszechnienie biernej postawy wycofania i bezradności? Czy to tzw. Kontrola społeczna oraz plotki i obelgi w zamian za działanie? Boisz się ciężaru?

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewa77 31 23 dni temuocena: 96% 

   To samo jest na Osiedlu Kabaty przy fontannie i na placu zabaw między Bronikowskiego 55 a Jeżewskiego 5e koło oczka wodnego mimo, że jest zamykany (przeskakują ogrodzenie). Ale dotychczas to było tylko darcie buzi (co ja zrobiłam: kilkukrotnie dzwoniłam do ochrony Osiedla Kabaty, raz nawet odważyli się z daleka zaapelować o opuszczenie placu zabaw w godzinach nocnych bez skutku) a nie gwałty. Policję widziałam na osiedlu raz, podczas lockdownu ganiali za dziećmi żeby wracały do domów.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatyy 30 23 dni temuocena: 91% 

   Brawo dla tych przechodniów co olali temat

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 29 21 dni temuocena: 100% 

   Pytanie, jak to wyglądało. Bo być może chłopcy sprawiali wrażenie, jakby odprowadzali do domu siostrę czy koleżankę, która źle się poczuła/straciła przytomność. Przypuszczam, że nie ciągnęli jej po asfalcie.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty00 28 23 dni temuocena: 95% 

   Park wieczorami jest mega "nieprzyjemny", ale w ciągu dnia też różowo nie jest. Codziennie chodzę z dzieckiem po okolicy. Kabaty i Natolin. Od trzech lata nie widziałem pieszego patrolu policji, a poruszam się często i o różnych porach. To jest prawdziwy problem. Policji nie uświadczy się poza metrem (stoją z tymi śmiesznymi garnkami) albo patrole w samochodzie.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 27 26 dni temuocena: 89% 

   Z takiego degenerata juz nic nie bedzie. Nie ma co sie litowac tylko do paki i niech jemu zrobia to co on dziecku. Najlepiej kijem od szczotki albo butelka, aby pamietal.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~umundurowany 26 26 dni temuocena: 91% 

   Może w ramach Budżetu Obywatelskiego trzeba zaproponować projekt "Policyjne patrole po cywilnemu w godz. 16 - 10 w Parku Przy Bażantarni"?

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 25 25 dni temuocena: 100% 

   A dlaczego tylko w tych godzinach i po cywilnemu? A w ogóle to czy takie patrole nie wchodzą w normalny zakres pracy policji?

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~umundurowany 24 25 dni temuocena: 91% 

   W tym parku najbardziej niebezpiecznie jest w godzinach wieczorowo-nocnych, więc po dodaniu pewnego marginesu bezpieczeństwa otrzymujemy godziny 16-10. To jest plan minimum ze względu na coroczne duże koszty, ale jeśli będzie potrzeba i pieniądze to oczywiście może to być rozciągnięte na całą dobę. Funkcjonariusze muszą być po cywilnemu, aby wszelką patologię natychmiast precyzyjnie wyłapać i wsadzić za kratki, a nie tylko odstraszać widokiem munduru. Skoro w tym parku huligani są bezkarni to być może policja ma ważniejsze sprawy na głowie i trzeba to zrobić w ramach Budżetu Obywatelskiego?

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 23 25 dni temuocena: 100% 

   Nie znam się na specyfice pracy policji, więc się nie będę mądrzyć. Przyjmuję te argumenty, ale nie do końca mnie przekonują. Umundurowani byliby bardziej widoczni, z założenia powinni być więc profilaktyką, a nie działaniem już po fakcie. I też nie rozumiem argumentu o tym, że są duże koszty. Kurczę, na coś płacimy te podatki. Liczę na to, że na coś (poza 500plus i innymi plusami dla wybrańców) te pieniądze powinny iść, a więc normalny człowiek też ma prawo czegoś od państwa wymagać. Np. bezpieczeństwa na ulicy. I jeszcze jedno. Jeśli brakuje policjantów do patrolowania na piechotę (bo radiowozy czasem widuję: na bazarku, pod blokiem, pod budką z jedzeniem itp.), to jak chcesz załatwić sprawę przez BO? Policjant po służbie będzie w nocy biegał po cywilnemu po parku? Czy jakiś współczesny odłam ORMO? Pamiętajmy też o tym, że na Ursynowie jest sporo takich miejsc, w których wizyty policji bardzo by się przydały przez całą dobę. Pilnowanie jednego parku niewiele załatwi.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~umundurowany 22 25 dni temuocena: 88% 

   Komentarze pod artykułem potwierdzają, że w parku Przy Bażantarni jest niebezpiecznie, więc mój wpis dotyczy tego miejsca. Ursynowski komisariat nie ma pieniędzy, aby opłacać większą ilość funkcjonariuszy niż obecnie, więc tę trudność można pokonać przekazując mu pieniądze z Budżetu Obywatelskiego.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 21 24 dni temuocena: 100% 

   No OK. Załóżmy, że te pieniądze z BO już będą. I jak ma wyglądać realizacja pomysłu? Ci sami policjanci, którzy w ramach normalnej pracy nie chodzą po parku, to nagle zaczną chodzić po tym parku PO pracy? Czy zapłaci się innym policjantom? Czy jednak ORMO lub straż obywatelska? Czy taki policjant na takiej dziwnej formie pracy nadal ma uprawnienia policjanta, żeby kogoś aresztować lub choćby przytrzymać, wylegitymować itp.? Jak sobie to wyobrażasz? Poważnie pytam, bo na razie to mówisz o pieniądzach, a nie o tym, co dalej, a wydajesz się być zaznajomiony z tematem.

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~umundurowany 20 24 dni temuocena: 86% 

   Za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego ursynowski komisariat będzie mógł zatrudnić dodatkowych funkcjonariuszy. To nie byliby dotychczasowi funkcjonariusze kierowani tam po pracy tylko nowi, dodatkowi, pełnoprawni funkcjonariusze z prawem do legitymowania, zatrzymywania i filmowania przeprowadzanych interwencji kamerami umieszczonymi na mundurze tak jak to robią obecnie polscy policjanci. Nie byłaby to Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej, ani straż obywatelska. Po przywróceniu bezpieczeństwa i porządku w parku Przy Bażantarni, który jest najbardziej niebezpiecznym miejscem na Kabatach ci sami funkcjonariusze mogliby odbywać piesze spacery po okolicy, aby patrolować inne zagrożone miejsca, jak np. park Moczydełko, skwerek Złotówki i Park Motyli koło Stacji Techniczno - Postojowej Metra.

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziewanie 19 26 dni temuocena: 95% 

   Ich rodzice dostaną 500 zł mandatu i zrzucą winę na szkołę lub przeżycie „trudnego czasu”.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pani Anna z ul. Kazury 18 26 dni temuocena: 69% 

   Czy to jeszcze jest Polska??!!

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 17 26 dni temuocena: 80% 

   nabić ich na pal i postawić na wejściu do parku ku przestrodze dla innych gwałcicieli

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abba 16 26 dni temuocena: 93% 

   szkoda dziewczynki, ale szczerze powiem wieczorami omijam ten park, dziwne rzecz tam się dzieją i nigdy patrolu policji w okolicy nie widać

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~śmiech na sali 15 23 dni temuocena: 65% 

   "szkoda dziewczynki, ALE..." Dalsza część wynurzeń sugeruje, że to jej wina. WSTYD!!! Choćby nago przed nimi tańczyła, nie mieli prawa tknąć jej palcem bez jej zgody. A dopóki ludzie będą wygłaszać tak kretyńskie i zacofane komentarze jak powyższy, gwałt nadal będzie traktowany lekceważąco.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eee 14 17 dni temuocena: 100% 

   "Dalsza część wynurzeń sugeruje, że to jej wina" z tego co widzę, autor nigdzie nie zasugerował, że to jej wina tylko, że omija park, bo nie ma tam patrolów policji i "dziwne rzeczy tam się dzieją" "Choćby nago przed nimi tańczyła, nie mieli prawa tknąć jej palcem bez jej zgody." pełna zgoda

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 13 27 dni temuocena: 97% 

   Powinni być sądzeni jak pełnoletni. Taryfa ulgowa to może być za drobną kradzież czy wandalizm. To już jest za grubo.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 12 22 dni temuocena: 0% 

   Przecież będą jeśli mają po 17 lat (o ile ich znajdą).

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eee 11 17 dni temuocena: 0% 

   dla takich to powinna być czapa

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niepojęte 10 27 dni temuocena: 96% 

   CZAS WRESZCIE ZROBIĆ TAM PORZĄDNY MONITORING,PLUS REGULARNE PATROLE PO CYWILNEMU!!! A DEGENERATÓW DO POPRAWCZAKA!!

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 9 27 dni temuocena: 94% 

   Jesli jako nastolatek ten osobnik jest tak zdeprawowany, zeby dopuscic sie odurzenia, uprowadzenia, gwaltu, to jak w jaki sposob on bedzie funkcjonowal w spoleczenstwie w doroslosci. System karny go nie naprawi... to juz jest degenerat, przestepca dozywotni

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 8 27 dni temuocena: 97% 

   Park Przy Bażantarni zrobił się miejscem schadzek patologicznej młodzieży. Prosimy więcej kontroli w całym parku, szczególnie po południu i wieczorami. Sprawdzajcie boczne alejki i libacje alkoholowe w nich! Niech się STRAŻ MIEJSKA bierze do roboty.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 65 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 7 27 dni temuocena: 98% 

   Na straż miejską by nie liczył. To banda obiboków, którzy mają wszystko gdzieś. Kiedyś zadzwoniłem do nich, żeby uspokoili awanturujących się pod blokiem pijaków ( 2:00 w nocy). Nie byli zainteresowani. Natomiast policja chętnie przyjechała. Polecam dzwonić pod numer 112.

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 55 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stary_Zgred 6 27 dni temuocena: 92% 

   Brak wzorców ze strony ojców, że o dziewczyną należy się ,,postarać" a nie odurzyć i wykorzystać..... totalny upadek męskości. Co z nimi zrobić? Przymusowa opieka w szpitalu nad zgwałconymi kobietami....może coś dałoby im do myślenia.

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aa 5 23 dni temuocena: 0% 

   Przymusowa kastracja chemiczna brzmi jak dobry plan na początek Pewnie dadzą im 200h prac społecznych bo w sumie grzeczne chłopaki, zawsze dzień dobry mówili a to pierwszy raz przewinienie.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 4 27 dni temuocena: 97% 

   Kiedyś, widząc jak około 20. osobowa grupa odurzonych małolatów (13-15 lat) w tym parku wyje, demoluje kosze na śmieci i ubliża przechodnio m, w odruchu obywatelskiej odpowiedzialności zadzwoniłem do Straży Miejskiej :) Usłyszałem: "A co oni właściwie takiego złego robią? Czy pobili kogoś?" Ręce opadły, smartfon też.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 70 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olu 3 23 dni temuocena: 11% 

   No widac ten fon niebyl taki smart.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4601 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022