REKLAMAA1 SWYFT 24.10.2021 - 23.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Prezentujemy kilka praktycznych porad na temat tego, jak sprzątać i jakich narzędzi używać, aby ułatwić sobie sprzątanie powierzchni biurowych czy magazynowych.

  Sprzątanie biur, czyszczenie magazynów czy mieszkań wymaga dokładności, dobrej organizacji, odpowiednich skutecznych środków chemicznych oraz urządzeń pomocnych podczas wykonywania usługi.

  W zależności od tego, jaki obszar będziemy sprzątać, należy przygotować odpowiednie preparaty i urządzenia - po prostu musimy się uzbroić w odpowiednie narzędzia. Do sprzątania należy podchodzić zadaniowo - jeśli jest ono podzielone na etapy, nawet lepiej, gdyż wykonanie jednego czy dwóch zadań wygląda bardziej optymistycznie niż sprzątanie kompleksowe. Na rynku jest wiele narzędzi i środków chemicznych, które ułatwią i przyspieszą proces sprzątania. Kierując się wieloletnim doświadczeniem, profesjonalne firmy sprzątające polecają:

  Profesjonalny wózek serwisowy

  Pozwoli na zgromadzenie wszelkich potrzebnych materiałów (ściereczki, gąbeczki, worki na śmieci, itp) i preparatów chemicznych do sprzątania w jednym miejscu. Mają tu również swoje miejsce wiaderka na czystą i brudną wodę, mop. Komplet narzędzi do pracy w jednym miejscu to podstawa. Nie ma chyba profesjonalnej firmy porządkowej, która nie korzysta z tego ułatwienia

  Odkurzacz automatyczny, który jest znany każdemu - w zależności od pomieszczenia (biuro, magazyn, mieszkanie) dostosowujemy taki z odpowiednią mocą i głośnością. Profesjonalne firmy porządkowe, przeprowadzając prace porządkowe w biurze, wybierają dla swoich klientów odkurzacze o możliwie najniższym natężeniu dźwięku (65-70 dB), by nie utrudniać pracy pracownikom klienta, a także o małych gabarytach lub odkurzacze plecakowe, bezprzewodowe. Odkurzacz bezprzewodowy stanowi świetne rozwiązanie, bo kabel nigdzie się nam nie plącze, musimy jedynie mieć wyznaczone miejsce do jego ładowania.

  iRobot

  coraz bardziej popularny i dostępny na rynku, stosowany dla wygody zazwyczaj w mieszkaniach, choć jest zainteresowanie również klientów biznesowych w tym temacie. Odkurzanie biura, gdy nikogo w nim nie ma, stanowi dobre rozwiązanie dla tego typu sprzętu. Oczywiście najgłębsze zakamarki trzeba będzie posprzątać zwykłym odkurzaczem lub ręcznie, ale dla codziennego sprzątania jest to wygodne rozwiązanie.

  Myjka parowa/odkurzacz parowy

  Firmy sprzątające wykorzystują myjki parowe do przeprowadzania gruntownych porządków, które odbywają się zazwyczaj dwa razy w roku. Wówczas czyszczenie gorącą, suchą parą pozwala na usunięcie tłuszczu, rozpuszczenie brudu, pozbycie się grzybów i pleśni w toaletach, pod prysznicem czy odświeżenie fug. Przy okazji czyszczona powierzchnia zostaje dodatkowo zdezynfekowana. Parowo wyczyścimy również plamy na meblach tapicerowanych, umyjemy ramy okien, zdezynfekujemy/odświeżymy materac. Zaletą tej metody sprzątania jest niski koszt, gdyż nie trzeba stosować żadnych detergentów. Do sprzątania można wykorzystać ocet w proporcji 1:1, wprawdzie podczas sprzątania biur, ta metoda się nie sprawdzi, ponieważ ocet pozostawia zbyt intensywny zapach, ale do sprzątania tą metodą wystarczy również zwykła woda lub, jeśli mamy życzenie, woda demineralizowana albo destylowana.

  Mop parowy

  To urządzenie, dzięki któremu sprzątanie jest bardzo sprawne, proste i bardzo porządne. Sprzątanie jest ekonomiczne, ponieważ nie używamy żadnych preparatów chemicznych, co wiąże się z redukcją kosztów. Tak naprawdę naszym kosztem jest jedynie woda, która po wlaniu do pojemnika zostaje podgrzana do wysokiej temperatury, a wytworzona para czyści i dezynfekuje sprzątana powierzchnię i - co najważniejsze - nie pozostawia smug. Oczywiście możemy bardziej zadbać o nasze urządzenie, stosując wodę destylowaną lub wodę demineralizowaną lub raz na jakiś czas odkamienić naszego mopa wodą z octem w proporcji 1:1.

  Mop ze spryskiwaczem, tzw. spray mop

  Proste urządzenie posiadające spryskiwacz, który pod ciśnieniem wytwarza mgiełkę, która namoczy nam podłogę. Czym się kierować przy wyborze mopa:

  • ważna jest pojemność zbiorniczka na wodę - im większy (najlepiej powyżej 0,5 l), tym większa powierzchnię umyjemy
  • elastyczność mopa, tzn: czy
  • umyjemy
  • podłogę w trudno dostępnych miejscach, np. pod meblami
  • łatwość założenia ściereczki do zmywania
  • wielkość podstawy myjącej

  Zaletą urządzenia jest również postawa stojąca osoby sprzątającej. Przy dużych powierzchniach (powierzchnie aneksów kuchennych, korytarze, klatki schodowe) jest to duża ulga dla kręgosłupa, dlatego firmy porządkowe coraz częściej wyposażają swoich pracowników w takie urządzenia.

  Ściągaczka, myjka do szyb

  Jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami urządzenia parowego do mycia szyb, myjka na teleskopie ułatwi rozpuszczenie brudu na powierzchniach szklanych, a także umyje glazurę w łazience. Po zastosowaniu tego rodzaju gadżetu do sprzątania należy powierzchnię przetrzeć do sucha papierowym ręcznikiem.

  Czyścik, szczotka do czyszczenia żaluzji

  Bardzo przydatny gadżet, ułatwia i przyśpiesza ten niewygodny zabieg pielęgnacyjny. Żaluzje czyszczone są jednocześnie z obu stron. Można je przecierać na mokro, na wilgotno, z dodatkiem płynu antystatycznego.

  Ściereczki

  Bez ściereczki sprzatanie się nie odbędzie. Najlepiej użyć miękkich ściereczek z mikrofibry (mikrofazy), są chłonne, doskonale zbierają kurz (kurz usuwamy suchą ściereczką, gdy ją namoczymy, brud będzie się nam “wałkował”). Mikrofibry można używać zarówno do sprzątania, jak i do wycierania ekranów. Czyściki z mikrofazy często dołącza się do płynów przeznaczonych do czyszczenia luster lub ekranów komputerowych. Do przecierania powierzchni szklanych można zastosować ściereczkę z irchy.

  Jak ciężko jest nam sobie poradzić z niektórymi problemami podczas sprzątania, wiemy tylko my. Dlatego warto korzystać z rad profesjonalnych firm porządkowych - często na ich blogach uzyskamy wiele cennych porad.

  Artykuł załadowany: 0.349 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021