REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Kolejne przypadki koronawirusa na Ursynowie. Przedszkole przy Wokalnej i podstawówka przy ZWM z tego powodu zawiesiły zajęcia w kilku oddziałach. Nie pracują też nauczyciele, którzy mieli kontakt z zarażonymi dziećmi.

  Z dnia na dzień rośnie w Polsce liczba zachorowań na koronawirusa. Dziś Ministerstwo Zdrowia podało, że mamy 1587 nowych przypadków zakażeń. To dotychczasowy rekord zachorowań. Na Mazowszu ostatniej doby pozytywny wynik testu miało aż 295 osób.

  Wirus coraz częściej stwierdzany jest wśród dzieci i pracowników oświaty. Na Ursynowie mamy doniesienia o kolejnych placówkach, w których z tego powodu zawieszono zajęcia.

  W przedszkolu nr 126 przy ulicy Wokalnej koronawirusa wykryto u dziecka, które zaraziło się od jednego z rodziców.

  - W tej chwili zawieszone są trzy z dziesięciu naszych oddziałów, co oznacza że ponad 50 dzieci przebywa w domu, a ich rodzice czekają na decyzję Sanepidu, co do dalszych działań. W podobnej sytuacji są cztery nauczycielki. Poza tym przedszkole funkcjonuje normalnie - zapewnia dyrektor placówki Magdalena Wasilewska-Badziak.

  Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem jest też w Szkole Podstawowej nr 319 przy ul. ZWM. Po tym, jak w tym tygodniu na Covid-19 zachorowała nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego, teraz chorobę stwierdzono u uczennicy klasy szóstej. Dziewczynka zaraziła się od jednego z domowników. W rezultacie dwie klasy, których uczniowie mieli kontakt z chorymi mają zawieszone zajęcia do przyszłego piątku, 5 października.

  Z kolei nie potwierdziły się podejrzenia, iż pracownica kuchni jednego z przedszkoli , której mąż ma koronawirusa może też być zarażona. Po zrobieniu testu okazało się, że kobieta jest zdrowa, pomimo to przebywa na kwarantannie.

  Obecnie w naszej dzielnicy z powodu koronawirusa zawieszone są zajęcia stacjonarne w podstawówce nr 310 przy Hawajskiej. Dzieci z pięciu klas, które miały kontakt z chorą nauczycielką, przez dwa dni uczyły online. W poniedziałek, 28 września wrócą do szkoły. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 74

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~seniorek 7 miesiąc temuocena: 53% 

   Walka z zarazą jest bez sensu. Nie będzie żadnej szczepionki ani żadnego leku. Zaraza się nigdy nie skończy bo nigdy się nie zaczęła. To średnio groźny wirus zabijający słabych, chorych i starych. Katastrofa gospodarcza zabije tysiące a miliony skaże na nędze. Przestańcie prać ludziom mózgi, 38 mln ludzi 2000 sztywnych z hakiem w ciągu pół roku. Wóda zabiła więcej ludzi w tym tygodniu pewnie licząc od poniedziałku. Ludzie umierają bo mnie mają dostępu do stacji dializ, respiratorów, brakuję krwi, lekarzy, pielęgniarek. Przedszkolanka z Wokalnej mieszka z chłopem z koroną i się nie zaraziła, to jakim cudem małolaty mają się zarazić od pani w klasie będąc z nią 45 min? Co za stek bzdur i sciema dla naiwnych. A wam wszystkim bojącym się pragnę przypomnieć ZACHORUJECIE I UMZECIE to jest tylko kwestia czas, GWARANTUJĘ.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~remi 6 miesiąc temuocena: 62% 

   Nosmy maseczki, zwlaszcza w windach, sklepach i komunikacji miejskiej. Na nosie! W nosie jest wiecej wirusow niz w ustach i rozpyla sie je bez przerwy, a z ust tylko gdy mowimy lub sapiemy. Jesli wszyscy maja maseczki, ryzyko zarazenia spada o 90%, ale musza byc na nosie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yeti 5 miesiąc temuocena: 50% 

   Jakieś badania jakieś dowody.... Czy pobożne zyczenia

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hug 4 miesiąc temuocena: 57% 

   I będzie takie chrzanienie się aż się wszystkich zarazi. Teraz jest czas na szkole zdalną!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~2. 3 miesiąc temuocena: 36% 

   taaa, no jakims dziwnym trafem po Slasku nowe ogniska "pandemii" mamay teraz na budowie metra , na budowie mostu..... a w marketach nie ma ogniska? zaden market nie byl zamkniety na dzien z powodu wirusa i przwinelo sie od marca miliony osob tam.... to czego tam nie ma ogniska.... tylko teraz beda dreczyc dzieci w szkole....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ropucha 2 miesiąc temuocena: 73% 

   W sklepach i supermarketach, nie licząc obsługi, klienci nie przebywają długo w zamkniętych, słabo wentylowanych pomieszczeniach, bez maseczek i nie spędzają tego czasu na wspólnych rozmowach.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~F. 1 miesiąc temuocena: 44% 

   Szok i niedowierzanie.... Wspólna rozmowa ludzi jest śmiertelnie niebezpieczna.... Zakazać spotkań dzieciom i hodować zdalnych idiotow na zdalnym nauczaniu..... Jestem za! I wtedy wszyscy poczujemy się bezpieczni.... Dramat co się dzieje....

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3231 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020