REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ursynów jest czwartą najchętniej wybieraną dzielnicą do zamieszkania - wynika z raportu przygotowanego przez agencję nieruchomości Metrohouse. Co 12 transakcja zakupu mieszkania w 2015 roku dotyczyła właśnie naszej dzielnicy. Nabywcy szukają u nas mieszkań dużych i bardzo dużych.

  Po raz kolejny najbardziej popularną dzielnicą Warszawy jest Mokotów. 15 procent wszystkich mieszkań sprzedanych przez doradców agencji Metrohouse dotyczy właśnie tej dzielnicy. To od lat lider takich statystyk. Do zakupu zachęca też dość duży przekrój ofert, począwszy od niedrogiego budownictwa z lat 70-tych aż po najwyższej klasy apartamenty.

  Drugie miejsce (11 proc. transakcji) zajmuje Bemowo. Przyczynił się do tego intensywny rozwój budownictwa deweloperskiego i przystępne jak na warunki warszawskie ceny mieszkań. Bliskość trasy S-8 poprawia też komunikację z innymi dzielnicami.

  W czołówce najpopularniejszych dzielnic znajdują się też m.in. Białołęka, Wola, Ursynów i Bielany. Na Ursynowie dochodzi do 8% wszystkich transakcji kupna-sprzedaży mieszkania. To czwarty najlepszy wynik w Warszawie. Średnia cena transakcyjna za lokum w 2015 roku wyniosła 7.500 złotych za metr kwadratowy. Jakich mieszkań najczęściej poszukują nabywcy? Większych niż gdzie indziej - 3 pokojowych i większych - ok. 69 metrów.

  Bezdyskusyjnie najdroższą lokalizacją pozostaje Śródmieście Warszawy, gdzie ceny transakcyjne przekraczają 9.500 zł z m kw. Taniej, ale nadal powyżej 8.000 zł, kształtują się średnie ceny na Mokotowie. Tańszy jest Wilanów (7.800 zł), Żoliborz (7.700 zł) i Wola (7.600 zł).

  W podsumowaniu roku agencji Metrohouse widać dość duże różnice w metrażach mieszkań nabywanych w poszczególnych dzielnicach. Na największe metraże zgłaszaliśmy zapotrzebowanie w Wilanowie, gdzie sprzedawane mieszkanie miało dużą, nawet jak na warunki warszawskie powierzchnię – przeciętnie 77 metrów kwadratowych. Lokale o średnim metrażu powyżej 60 m kw. kupowane były jeszcze tylko na Bemowie. Natomiast najmniejsze mieszkania nabywcy kupowali na Pradze Północ i na Woli (średnio po 45 m kw.) oraz na Pradze Południe i w Ursusie (47 m kw.).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4359 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022