REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2020, 12:40 komentarzy 13

  (SK)

  Każdy bezdomny kot na Ursynowie będzie miał wszczepiony czip. Pozwoli to dzielnicy kontrolować wydatki na opiekę weterynaryjną, które obecnie wynoszą aż 300 tysięcy złotych rocznie.

  Bezdomne zwierzęta trafiają do schronisk, ale w przypadku kotów, które do życia potrzebują dużej przestrzeni, można pomóc im przetrwać na wolności. Na Ursynowie jest ich obecnie około 2 tysięcy. Zajmują się nimi społeczni opiekunowie - czyli mieszkańcy, którym los tych zwierząt nie jest obojętny. Karmę finansuje urząd miasta, a opieką weterynaryjną obciążona jest dzielnica.

  Na jej zlecenie trzy placówki: Ursynowska Klinika Weterynaryjna przy ul. Strzeleckiego, Lecznica Weterynaryjna przy ul. Kulczyńskiego i Całodobowa Klinika Weterynaryjna przy ul. Puławskiej wykonują wszystkie niezbędne zabiegi. Ratusz płaci miesięcznie 25 tys. złotych za sterylizację, kastrację, szczepienia, odrobaczanie, odpchlanie oraz leczenie bezdomnych kotów. W skali roku to aż 300 tys. złotych.

  Aby mieć pełną kontrolę nad leczeniem i zabiegami dzielnica postanowiła zaczipować wszystkie bezdomne koty. Za niespełna 40 tys. złotych zakupi dwa tysiące mikroprocesorów, aby każdy schwytany zwierzak, trafiający do lecznicy został w niego wyposażony.

  - Robimy to z dwóch powodów. Aby uniknąć podwójnego leczenia tego samego kota i aby uszczelnić w ten sposób cały system opieki weterynaryjnej. Wydajemy dużo pieniędzy dlatego chcemy mieć możliwość sprawdzenia, które i ile razy procedury były przeprowadzane - wyjaśnia wiceburmistrz Bartosz Dominiak. 

  Nie tylko czipy

  Zanim dzielnica ewentualnie zaoszczędzi musi wcześniej wydać na czipy około 40 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z dodatkowej puli 800 tys. złotych przeznaczonych na zadania związane z ochroną zwierząt i środowiska.

  Kupimy za to również 40 domków dla kotów. Zostaną one rozmieszczone w dzielnicy w porozumieniu z ich opiekunami. Dzięki temu zwierzętom łatwiej będzie przetrwać zimę. Mamy w planach również zakup nowych transporterów do przenoszenia kotów, np. do weterynarza - mówi wiceburmistrz.  

  Poza wolno żyjącymi kotami z dodatkowego funduszu skorzystają też ptaki. Dostaną 200 nowych budek lęgowych, a stare będą wyczyszczone. Dodatkowo dzielnica zamontuje 10 karmników i kupi do nich ziarno.

  Najwięcej jednak pieniędzy pójdzie na nowe uliczne kosze na śmieci. Znikną wszystkie metalowe pojemniki na psie odchody oraz część starych, zniszczonych betonowych śmietników. W ich miejsce jeszcze w tym roku pojawi się 465 nowych koszy z daszkami, uniemożliwiającymi podrzucanie do nich worków ze śmieciami. Na całym Ursynowie stanie też sto tabliczek informujących o konieczności sprzątania po psach i zakazie dokarmiania ptaków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marius 13 6 dni temuocena: 100% 

   Tytuł artykułu jak i posta na fb sugerując że miasto marnuje kasę (negatywne zestawienie drogie z podaną kwota) na dbanie o zwierzęta jest żenujący. Unlike dla takich sztuczek redaktorskich.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~opiekun kotów 12 6 dni temuocena: 100% 

   Jakie szczepienia, odrobaczanie, odpchlanie oraz leczenie bezdomnych kotów? Kot został pogryziony przez psa i musiałem zapłacić u weterynarz na Puławskiej za leczenie mimo że jest pod opieką Gminy

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 11 6 dni temu

   Oj zaroi się od kotów, zaroi. Turbiny na dachu Udzielnicy już zaczynają się ...

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam123 10 8 dni temuocena: 100% 

   Są to także koty, które mają domy i swoich właścicieli, ale wypuszczane są na cały dzień, ktoś je nakarmi, pogłaszcze i zadowolone wrócą na noc do swoich mieszkań.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ufo 9 7 dni temuocena: 80% 

   I stad moze kosmiczna liczba 2 tysiace. Nie ma szans, zeby w tym betonie zylo 2 tysiace bezpanskich kotow

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aniusia 8 8 dni temuocena: 63% 

   To nie są porzucone zwierzęta, lecz koty wolno żyjące. Dość zasadnicza różnica. Warto się dokształcić. Do opieki nad wolno żyjącymi kotami gmina jest zobowiązana na mocy ustawy o ochronie zwierząt.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Real 7 8 dni temuocena: 75% 

   A skąd się te koty wolno żyjące wzięły? Moim zdaniem koty nie żyją w naturze na wolności. Są to albo porzucone zwierzęta albo ich potomkowie.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 6 8 dni temuocena: 18% 

   Za leczenie ludzi odpowiada rząd drodzy Pisowcy hejterzy. Tak się składa że Wasz Pisowski rząd który za niewybory Sasina wydał 70 milionów że o kasie z programu Koryto plus nie wspomnę

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Real 5 8 dni temuocena: 67% 

   To prawda co napisałeś. Ale prawdą jest też, że miasto/ dzielnica może dołożyć ( i dokłada) do opieki zdrowotnej i wielu innych chronicznie niedoinwestowanych dziedzin życia społecznego. I że opieka zdrowotna nie pogorszyła się drastycznie w ciągu ostatnich 5 lat. I że umierający ludzie lub niedojadający są ważniejsi niż bezsensowne wydatki na utrzymanie porzuconych zwierząt. Robisz kiepską propagandę ugrupowaniu któremu kibicujesz. Ale nie tylko władze, ale i zwykli ludzie często bardziej się przejmują losem bezpańskiego kota niż losem sąsiada który nie ma co jeść lub bezdomnego człowieka.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkk 4 8 dni temuocena: 67% 

   2k bezdomnych kotow .. gdzie niby ? Setki tysiecy zlotych, zeby kocie mamy mogly mnozyc koty w piwnicach ? To jest chore. A starzy ludzie grzebia w smietnikach

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Real 3 8 dni temuocena: 50% 

   Te pieniądze są potrzebne na leczenie ludzi a nie porzuconych zwierząt

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 2 8 dni temuocena: 80% 

   Bartosz... I nie wróżę temu przedsięwzięciu sukcesu. Kasa w błoto

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 8 dni temuocena: 100% 

   Zawód hycla też jest potrzebny

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4321 sekundy
  REKLAMAA2-ZapkiexyLuksusowe-GIGANT400--01-09----30-09-2020