REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 grudnia 2020, 15:10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Naturalne sposoby na zwiększenie poziomu testosteronu w organizmie są odpowiedzią na problemy tych mężczyzn, którzy, ze względu na niedobór tego ważnego hormonu, muszą zmagać się z różnymi niepożądanymi objawami. Niektóre z nich mają bardzo duży wpływ na codzienne życie, a do tego mogą nieść negatywne konsekwencje zdrowotne. Dlatego też postanowiliśmy wskazać ci najlepsze, w pełni naturalne metody, które pozwolą na podniesienie produkcji testosteronu w organizmie.

  Dlaczego to tak istotna kwestia? Przede wszystkim dlatego, że spadek testosteronu może prowadzić do licznych problemów. Należą do nich m.in. zmniejszenie masy mięśniowej, obniżenie sprawności seksualnej, ciągłe zmęczenie, a także nadmierne przybieranie na wadze. Testosteron, jako prawdziwie męski hormon, odpowiada za wiele procesów w organizmie, dlatego też jego poziom powinien być prawidłowy. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby poradzić sobie z tym problemem. Sprawdź co zrobić, aby osiągnąć cel i zwiększyć produkcję testosteronu.

  Jak naturalnie i bezpiecznie zwiększyć poziom testosteronu w organizmie?

  Za prawidłowy poziom testosteronu w męskim organizmie odpowiada przysadka mózgowa, która jest kontrolowana przez podwzgórze. Na zmniejszenie jego produkcji wpływ mogą mieć geny, a także różne czynniki zewnętrzne, do których zaliczamy m.in.:

  • nieodpowiednią wagę - w przypadku nadwagi lub otyłości przysadka mózgowa nie jest w stanie skutecznie stymulować jąder do produkcji testosteronu;
  • urazy jąder, a także choroby i zaburzenia hormonalne;
  • stosowanie niektórych leków oraz substancji, w tym alkoholu, nikotyny czy narkotyków;
  • przewlekły stres i nadmierne zmęczenie.

  Warto dodać, że problem ten często pojawia się wraz z wiekiem - im mężczyzna jest starszy, tym poziom hormonu staje się niższy (mówi się o rokrocznym spadku testosteronu o 0,8%). Taki stan rzeczy jest niebezpieczny, ponieważ może prowadzić do wielu problemów i dolegliwości. Testosteron jest bowiem najważniejszym męskim hormonem, odpowiedzialnym za produkcję plemników, a także cechy i popęd płciowy. Jego niedobory mają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu - mogą prowadzić do znacznego obniżenia libido i potencji, braku sił witalnych, przyrostu masy ciała i obniżenia jakości mięśni.

  Pamiętaj - ilość testosteronu wolnego w organizmie mężczyzny powinna wynosić 174-902 pmol/l, zaś testosteronu całkowitego - 12-40 nmol/l. Jeżeli chcesz mieć pewność, że jego poziom jest zbyt niski, wykonaj stosowne badania.

  Na szczęście zadbanie o odpowiedni poziom hormonów jest możliwe - przede wszystkim dzięki naturalnym, sprawdzonym metodom, które znajdziesz poniżej. Jak podnieść poziom testosteronu?

  1. Boostery testosteronu: naturalne składniki i bezpieczne działanie

  Na samym początku warto powiedzieć o specjalnych suplementach diety, które pozwalają uzyskać odpowiednio wysoki poziom testosteronu. Nazywa się je "boosterami", tworzone są w oparciu o naturalne składniki - dzięki temu nie tylko są skuteczne, ale również nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia dla twojego organizmu. Dostępne są zwykle bez recepty i możesz zamówić je nawet online, co znacznie ułatwia podniesienie poziomu testosteronu.

  Wybierając odpowiednie preparaty, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim to, czy suplement powstał w oparciu o stosowne badania i czy zawiera odpowiednie składniki, które umożliwią ci osiągnięcie celu. Jakich substancji aktywnych trzeba szukać w dostępnych na rynku preparatach i które z nich są odpowiedzialne za zwiększenie ilości testosteronu? Do tych najskuteczniejszych zaliczamy między innymi:

  • kozieradkę, która jest odpowiedzialna za regulowanie poziomu testosteronu, a do tego ma pozytywny wpływ na libido oraz sprawność seksualną;
  • buzdyganek naziemny, który nie tylko pozwala podnieść poziom testosteronu, ale również dodaje sił, wzmacnia mięśnie, a nawet jest pomocny w walce z nadciśnieniem tętniczym;
  • korzeń żeń-szenia koreańskiego, który naturalnie poprawia sprawność seksualną, a także dodaje energii i niweluje negatywne skutki nadmiernego stresu;
  • nasiona granatu, które podnoszą libido, a przy tym korzystnie wpływają na istotny z męskiego punktu widzenia gruczoł prostaty;
  • kwas D-asparaginowy, który nie tylko umożliwia wzrost poziomu testosteronu, ale również podnosi libido, wzmacnia mięśnie i dodaje energii;
  • korzeń maca, który będzie sposobem na skuteczniejszy trening - zwiększa bowiem wytrzymałość i przyspiesza rozbudowę tkanki mięśniowej;
  • witanię ospałą, która reguluje gospodarkę hormonalną, a dodatkowo wzmacnia mięśnie i ma korzystny wpływ na twój organizm, wspierając np. układ immunologiczny;
  • pieprz czarny, który zwiększa wytrzymałość, poprawia funkcjonowanie układu trawiennego i umożliwi ci szybsze budowanie masy mięśniowej.

  Warto dodać, że istotny wpływ na wyższy poziom testosteronu mają również witaminy i minerały - o nich jednak powiemy za chwilę.

  Wszystkie wymienione wyżej składniki, które dodaje się do różnego rodzaju preparatów, są bezpieczne dla zdrowia i mogą stanowić wartościowe wsparcie diety. Znajdziesz je także w niektórych produktach, które należy spożywać na co dzień. Dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom będą miały korzystny wpływ na twój organizm.

  Uwaga - jeżeli chcesz, aby zakupiony przez ciebie booster testosteronu był skuteczny, zapoznaj się także z opiniami konsumentów. W ten sposób unikniesz ryzyka zakupu suplementu, który nie przyniósłby oczekiwanych efektów. Swój wybór możesz oprzeć również na niezależnych rankingach boosterów testosteronu:

  2. Trening siłowy

  Stosowanie suplementów diety o odpowiednim składzie to jednak nie wszystko. Aby podnieść poziom testosteronu, należy również wykonywać odpowiednie ćwiczenia, które pozwolą na zwiększenie produkcji tego cennego hormonu.

  Dużą rolę odgrywać tu będą treningi siłowe - mogą być krótkotrwałe, ale intensywne. Dlatego też specjaliści polecają mężczyznom regularne odwiedzanie siłowni i ćwiczenia z hantlami, sztangą czy na różnego rodzaju urządzeniach. Jest to nie tylko sposób na niski testosteron, ale również redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej i rozbudowę masy mięśniowej. Dzięki ćwiczeniom nie tylko zadbasz o swoje hormony, ale również zyskasz piękną sylwetkę i, co za tym idzie, pewność siebie.

  Pamiętaj - chcąc zwiększyć poziom testosteronu, należy skupić się na treningu siłowym, który w tym wypadku będzie o wiele skuteczniejszy od aerobowego. Trzeba również stopniowo zwiększać obciążenie - wpływa to korzystnie nie tylko na gospodarkę hormonalną, ale również twoje mięśnie i sylwetkę.

  3. Redukcja tkanki tłuszczowej

  Niski poziom testosteronu może wiązać się z nadwagą lub otyłością. Dlatego też każdy mężczyzna, który chce jak najszybciej zauważyć wzrost poziomu hormonów, powinien zmienić styl życia i zredukować ilość zbędnego tłuszczu. Pomogą w tej kwestii: wspomniany wyżej trening, a także odpowiednia dieta - przede wszystkim taka, która będzie oparta na zasadach zdrowego odżywiania i z której wyeliminowane zostaną wszelkie niezdrowe produkty.

  Należy przede wszystkim ograniczyć dania gotowe i wyroby wielokrotnie przetworzone, a także jedzenie typu fast-food. To główne źródła pustych kalorii, które są odpowiedzialne za spadek testosteronu. Należy pamiętać również o ograniczeniu alkoholu, który także powoduje odkładanie się tłuszczu w organizmie. To, wraz z aktywnością fizyczną, pomoże ci zmniejszyć masę ciała - co umożliwi nie tylko zadbanie o gospodarkę hormonalną, ale również poprawienie wyglądu całego ciała. Dzięki temu bez wątpienia zyskasz więcej pewności siebie.

  4. Odpowiednia dieta

  A mówiąc o diecie, warto skupić się również na tych produktach, które trzeba spożywać, aby przywrócić odpowiedni poziom testosteronu u mężczyzn. Należy przede wszystkim włączyć do swojego jadłospisu dania bogate w dużą ilość białka i cennych minerałów, takich jak cynk. Jeżeli twoim problemem jest niski testosteron, doskonałymi produktami będą chude mięso, ryby, ser, mleko, fasola oraz kefiry.

  Bardzo korzystnie na gospodarkę hormonalną wpływa dieta, w której znajdują się zdrowe tłuszcze - zwłaszcza te jedno- i wielonienasycone. Ich podstawowymi źródłami są takie produkty, jak oliwa z oliwek, awokado czy orzechy. Co jeszcze powoduje wzrost testosteronu? Przede wszystkim, wspomniane już przy okazji boosterów, owoce granatu, kokos, ostrygi, warzywa kapustne, czosnek czy białko serwatkowe, będące składnikiem różnego rodzaju odżywek dla sportowców.

  5. Minerały i witaminy

  W diecie należy również uwzględnić odpowiednie witaminy i minerały, które mają pozytywny wpływ na produkcję hormonów. Mowa tutaj przede wszystkim o cynku - nie tylko naturalnie podnosi poziom testosteronu, ale również chroni przed jego niedoborem. Do najważniejszych źródeł tego minerału zaliczamy ostrygi, mięso, kaszę gryczaną, ryż oraz pestki dyni. Oprócz cynku warto również stosować magnez, który pozwoli ci zminimalizować objawy związane z niskim poziomem testosteronu. Składnik ten nazywany jest często pierwiastkiem życia, ponieważ posiada wiele cennych właściwości. Nie tylko pomoże w problemie zbyt niskiego poziomu testosteronu, ale również doda ci sił witalnych, zapewni wsparcie dla układu nerwowego i pozwoli na szybszą regenerację - zarówno fizyczną, jak i umysłową.

  Kluczowa może okazać się również witamina D, ponieważ jest hormonem steroidowym i sprawia, że testosteron jest produkowany w organizmie o wiele intensywniej. Co więcej, podnosi sprawność seksualną i jakość nasienia, a do tego zmniejsza ryzyko wielu chorób. Dlatego też warto uwzględnić ją w swojej codziennej diecie - D znajdziesz między innymi w jajkach, mleku, wątróbce, olejach roślinnych i serach dojrzewających. Jednak jej najlepszym źródłem są promienie słoneczne.

  Warto wspomnieć również o witaminie E, która pozwoli ci czerpać większą przyjemność z doznań seksualnych, a do tego będzie sposobem na płodność oraz wpłynie korzystnie na funkcjonowanie twojego układu krążenia.

  6. Stabilizacja

  Odpowiednie ćwiczenia i dieta bogata we właściwe produkty to nie wszystko. Aby hormon, taki jak testosteron, był produkowany przez twój organizm w odpowiednich ilościach, musisz ustabilizować swój dzień. Mowa tutaj przede wszystkim o stałych porach spożywania posiłków czy kładzenia się spać.

  Pamiętaj również o tym, by przeprowadzać trening w podobnych godzinach i nie objadać się przed snem - może to spowodować nie tylko niski poziom testosteronu u mężczyzn, ale również rozwój tkanki tłuszczowej.

  7. Sen i odpoczynek

  Do przyczyn niskiego poziomu testosteronu zaliczamy również zmęczenie i stres. Dlatego też tak istotne jest zadbanie o to, aby wypoczynek był długi i stał się ważną częścią każdego dnia. Zadbaj o to, aby sen trwał co najmniej 7-8 godzin (w nocy) i znajdź czas na krótką, choćby godzinną drzemkę w godzinach popołudniowych. Będzie to miało korzystny wpływ nie tylko na ilość hormonu, ale również stan twojego organizmu.

  Podsumowanie

  Skutki niskiego poziomu testosteronu u mężczyzn mogą negatywnie wpływać na twoje samopoczucie, zdrowie i codzienne życie. Niewielka ilość tego hormonu prowadzi do poczucia ciągłego zmęczenia oraz obniżenia jakość życia seksualnego. Może także sprawić, iż twoja masa mięśniowa nie będzie wystarczająco satysfakcjonująca. Dlatego też w przypadku zauważenia objawów, o których pisaliśmy wcześniej, zgłoś się na badanie i zmień swoje codzienne życie. Dieta, ćwiczenia, sen i odpowiednia suplementacja to połączenie, którego działanie pozwoli ci wyeliminować problem zbyt małej ilości testosteronu.

  Pamiętaj - ten męski hormon odgrywa kluczową rolę w twoim organizmie, dlatego też nie bagatelizuj jakichkolwiek symptomów jego niedoboru i skorzystaj z naszych naturalnych sposobów na podniesienie jego poziomu. Dzięki temu twoje życie będzie o wiele łatwiejsze.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4219 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021