REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 kwietnia 2018, 14:26 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat.prasowe)

  Gorący początek wiosny zwiastuje, że latem z pewnością nie zabraknie dni, kiedy temperatura poszybuje w okolice 30 stopni. Wówczas nie ma nic lepszego, niż wypoczynek w gronie najbliższych nad wodą. To ostatni dobry moment, by nauczyć się dobrze pływać i wykorzystać ten czas w pełni.

  Gorący początek wiosny zwiastuje, że latem z pewnością nie zabraknie dni, kiedy temperatura poszybuje w okolice 30 stopni. Wówczas nie ma nic lepszego, niż wypoczynek w gronie najbliższych nad wodą. To ostatni dobry moment, by nauczyć się dobrze pływać i wykorzystać ten czas w pełni.

  Zanim skoczysz na głęboką wodę

  Gdyby przeprowadzić wśród bliskich i znajomych ankietę odnośnie tego, czy umieją oni pływać, większość odpowie twierdząco. W praktyce są to jednak najczęściej przechwałki, bo gdy przyjdzie co do czego, mało kto opanował w dobrym stopniu sztukę, jaką jest pływanie. Zważywszy na to, że w wodzie jesteśmy zdani na siebie, nie można w żadnym wypadku liczyć na łup szczęścia. Od naszych umiejętności może wszak zależeć niekiedy to czy przeżyjemy, czy też będziemy w stanie nieść pomoc tonącej obok osobie.

  Zdani często na rady od zupełnych teoretyków zapominamy o tym, że w ten sposób ryzykujemy nasze zdrowie i życie. Dobry pływak to nie tylko wieloletni praktyk, ale też osoba posiadająca wyczerpującą wiedzę w temacie. A ta może okazać się niezbędna w krytycznym momencie. Z pewnością dobrze byłoby się zastanowić, czy pierwsze napotkane jezioro aby na pewno jest dobrym miejscem do uskuteczniania nauki. Nie wydaje się, aby taki zbiornik wodny był najlepszym miejscem do stawiania pierwszych kroków przez adeptów sztuki pływania. Dodatkowo z dala od miejsc objętych nadzorem służb i ratowników nie możemy liczyć na pomoc, gdyby zdarzył się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Ta w najlepszym wypadku może nadejść o kilka minut za późno.

  Niektórzy ludzie wychodzą z założenia, że przysłowiowy skok na głęboką wodę to najlepsze z możliwych rozwiązań. Stąd tez nie brakuje osób, dla których morze to odpowiednie miejsce do nauki pływania. Zapominają jednak o tym, jak nieprzewidywalna może być sytuacja, kiedy fale stają się wzburzone. Historii o utonięciach nad morzem niestety nie brakuje. Dlatego też powinniśmy zastanowić się nad odwiedzeniem szkoły, gdzie w pełni kontrolowanych warunkach można pewnie stawiać „pierwsze kroki” w wodzie.

  Najlepszy moment, by spróbować

  Zanim nastanie gorące lato, mamy doskonałą szansę na podniesienie swoich umiejętności z zakresu pływania. Udając się na wakacyjny wypoczynek będziemy mogli w pełni wykorzystać ten czas. Zamiast spoglądać z obawami na morze, wskoczymy do niego i poczujemy morski klimat wcześniej. Żeby tak się stało, musimy koniecznie pamiętać o zapisaniu się na kurs. Pod okiem doświadczonego instruktora znacznie łatwiej będzie nam zrozumieć istotę pływania.

  Bez wątpienia to basen okazuje się najlepszym miejscem do rozpoczęcia nauki. Brak fal, prądów, wirów, a przede wszystkim widoczne dno oznacza, że jest swoista oaza bezpieczeństwa, odpowiednia do opanowania pływania. W takich, pełni kontrolowanych warunkach instruktor będzie mógł bez najmniejszego trudu zaznajomić nas ze wszystkimi tajnikami sztuki poruszania się w wodzie. Zważywszy chociażby na fakt czystej i stale filtrowanej wody taka opcja wydaje się znacznie lepsza od „pluskania się” w pobliskim jeziorze.

  Do wakacji i kalendarzowego lata zostało już niewiele dni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by załapać się na stosowny kurs już teraz, dzięki czemu w gorące dni będziemy mogli schłodzić się czy to w morzu, czy to w jeziorze. Oczywiście tym razem bez obaw, że pływanie będzie nam szło nie tak, jak trzeba. Trzeba pamiętać też o tym, że szkoły prowadzą zajęcia nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Dla wielu rodziców dobrą opcją jest udanie się na kurs razem ze swoją pociechą. Nauka w doborowym gronie sprawia, że jeszcze łatwiej jest nam opanować nowe umiejętności. Samo pływanie w praktyce okazuje się prostsze niż moglibyśmy przypuszczać.

  Nie w jeziorze, nie we wzburzonym morzu, tylko na basenie i pod okiem instruktora powinniśmy rozpocząć swoją przygodę z nauką. Wówczas szybko załapiemy, na czym tak naprawdę pływanie polega. Najważniejsze, że wszystko będzie przebiegać w pełni bezpiecznie, gdyż z wodą naprawdę nie ma żartów.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~obecna... 1 ponad rok temu

   Przeraża mnie,że tak dużo młodych ludzi nie nauczyło się pływać...tylko obżerają się frytkami i zagradzają wejście do wody...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4149 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020