REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Centrum Szkoleniowe MOO PCK)

  Ruszyły właśnie zapisy na drugą edycję bezpłatnego kursu pierwszej pomocy. Wykwalifikowani instruktorzy mają przeszkolić kolejnych kilkaset osób. Zgłosić się może każdy mieszkaniec Ursynowa, który ukończył 13 lat.

  Kiedy w naszym otoczeniu zdarzy się wypadek, większość z nas potrafi zazwyczaj wybrać jedynie numer alarmowy w telefonie. Czasem jednak tylko natychmiastowa pomoc może uratować komuś życie. Dlatego warto skorzystać z okazji i wybrać się na bezpłatny kurs pierwszej pomocy organizowany na Ursynowie w ramach zwycięskiego projektu do budżetu obywatelskiego.

  - Po naszym kursie uczestnicy nie tylko wiedzą jak uratować życie drugiemu człowiekowi, ale potrafią to zrobić - mówi Agnieszka Skura, koordynatorka kursu z ramienia Polskiego Czerwonego Krzyża, i dodaje, że podczas kilkugodzinnego szkolenia nie tylko się słucha, ale przede wszystkim ćwiczy.

  Szkolenie prowadzą instruktorzy z mazowieckiego Centrum Szkoleniowego PCK, organizacji, która w tym roku obchodzi 100-lecie działalności. Samo Centrum działa od blisko 20 lat i szkoli rocznie około tysiąca kursantów.

  Na Ursynowie w tym roku już 116 osób ukończyło kurs podczas jego pierwszej edycji, teraz kolejnych 300 mieszkańców ma szansę nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a także zmniejszania niekorzystnych następstw nieszczęśliwych wypadków i zwiększania bezpieczeństwa.

  Program szkolenia obejmuje m.in. ocenę sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku, ocenę stanu poszkodowanego, kontrolę czynności życiowych oraz wiele innych zagadnień popartych ćwiczeniami praktycznymi.

  Kurs odbywa się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) w grupach maksymalnie 25-osobowych w dwunastu różnych terminach, które publikujemy poniżej. Szkolenie trwa pięć godzin, a uczestnicy otrzymują dyplom ukończenia kursu, zeszyt ćwiczeń, saszetkę ratowniczą z maseczką i rękawiczkami oraz kodem QR, który po zeskanowaniu wyświetla w telefonie instrukcję pierwszej pomocy.

  Na zajęcia można się zapisać telefonicznie: 609 323 204 lub e-mailowo: warszawa12@pck.org.pl. Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania oraz telefon kontaktowy i adres e-mailowy.

  TERMINY SZKOLEŃ:

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~MCZ 2 10 miesięcy temu

   oczywiście nie tandem tylko team.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MCZ 1 10 miesięcy temu

   Bardzo przydatny kurs, profesjonalnie przeprowadzone zajęcia przez zgrany tandem Agnieszka&Łukasz.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3868 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020