REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2020, 12:48 komentarzy 18

  (SK)

  Nauczyciel ursynowskiej podstawówki przy ulicy Lokajskiego miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Pomimo, że mężczyzna trafił na kwarantannę, Sanepid nie widzi powodu, aby poddać go testom na obecność Covid-19. Nauczyciel nie może też prowadzić zajęć online. Cała szkoła w niepewności czeka na zakończenie kwarantanny.

  Nauczyciel geografii i biologii ze Szkoły Podstawowej nr 340 miał 8 września kontakt z osobą z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19. Sanepid poinformował szkołę, iż mężczyzna z tego powodu musi do 18 września przebywać na kwarantannie i nie może prowadzić zajęć.

  - Jeżeli nauczyciel miał kontakt z zarażonym to przez dziesięć dni musi być w odosobnieniu. Potem jeśli nie ma żadnych objawów uznany jest za osobę zdrową, która może wrócić do pracy - tłumaczy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.

  "Nic nie mogę zrobić"

  Dyrekcja placówki przy Lokajskiego poinformowała rodziców o podejrzeniu koronawirusa u nauczyciela, przekazując im stanowisko Sanepidu. Na razie nie ma decyzji o przejściu szkoły bądź klas, w których uczy nauczyciel, na zdalny tryb nauczania, bo wg Sanepidu jest na to za wcześnie.

  Otrzymałam informację, że na razie nic nie mogę zrobić, jeśli chodzi o przejście szkoły na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Muszę czekać, aż dostanę informację, że nauczyciel jest chory, wtedy mogę wystąpić z wnioskiem z prośbą o zgodę na nauczanie zdalne lub hybrydowe.

  Sanepid nie skieruje nauczyciela na pobranie wymazu - może sam udać się do lekarza i poprosić o skierowanie na test

  - napisała do rodziców dyrektor SP 340 Małgorzata Antonowicz.

  Zakaz pracy online

  Na razie więc szkoła tkwi w zawieszeniu. Nie wiadomo czy nauczyciel jest chory, nie wiadomo czy jego uczniowie byli zagrożeni zakażeniem. Mężczyzna nie ma żadnych objawów choroby, mógłby przetestować się prywatnie, ale to spory wydatek dla pracownika oświaty, rzędu co najmniej 500 złotych. Państwo ich nie refunduje.

  - Nauczyciel był gotowy do pracy w domu i przeprowadzenia zajęć online, ale będąc na kwarantannie jest na zwolnieniu lekarskim, pobiera za to świadczenie w wysokości 80 procent pensji i zgodnie z prawem nie może w tym czasie pracować - mówi Robert Wojciechowski, przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 340.

  Na absurdalną sytuację prawną uwagę zwraca też dzielnica. Każdy przypadek podejrzenia o zachorowanie nauczyciela tylko potęguje chaos w szkołach.

  - Obowiązujące procedury są złe, pozbawione sensu. Zamiast zrobić nauczycielowi testy i pozwolić mu wrócić do pracy jeśli jest zdrowy, zmusza się go do pozostawiania na kwarantannie. Jednocześnie utrzymuje się w niepewności wszystkich, którzy mieli z tym człowiekiem kontakt, w tym rodziców jego uczniów - przekonuje burmistrz Robert Kempa.  

  Jak się dowiadujemy, atmosfera w szkole przy Lokajskiego jest daleka od paniki, ale zarówno pracownicy, jak i rodzice uczniów są zaniepokojeni i mają nadzieję, że wszystko skończy się tylko na kwarantannie jednego nauczyciela. Uczniowie mają lekcje z nauczycielami zastępczymi. Według zaleceń Sanepidu, jeśli pedagog na kwarantannie nie będzie miał żadnych objawów choroby Covid-19 wróci do pracy 21 września.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 157

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 16
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 38
   WKURZONY
  • 66
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~NieMaZadnejPandemi 18 4 miesiące temuocena: 50% 

   A czy ludzie wiedzą, że nie ma żadnego wirusa i pandemii? Tu chodzi o wprowadzenie NWO i kontroli nad ludźmi. Obudźcie się ludzie, zanim będzie za późno !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wege mama 17 4 miesiące temuocena: 57% 

   No nie moge tego czytac.... ludzie opanujcie sie... jeden kontakt z osoba z pozytwnym testem.... nie sam zakazony.. i powoduje taka panike w szkole... ??? zwariowali Ci ludzie... ten nauczyciel moze wcale nie byc zakazony bojcie sie bojcie!!! chyba o ten cel chodzi...... jak widac najwiekszym zagrozeniem teraz jest wiedza...... o kims z kontaktem z zakazonym.... bo ludzie którzy mieli kontakt z kims kto moze mial kontakt z kimss itd ale nikt nie wie o tym nie choruja i sobie zyja spokojnie... a tak rozkrecaja takie sztuczne afery, a idzcie ludzie... niby stolica Polski...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan z Belgradu 16 4 miesiące temuocena: 50% 

   Żeby przeciąć wszelkie spekulacje i skończyć z niepewnością dyrekcja wraz ratuszem powinni: a) absolutnie nic nie robić, b) nie robić nic mówiąc, że się nie da, bo sanepid, przepisy albo jakiś inny powód, c) wydać kilkaset złotych na 1 (słownie jeden) test i dowiedzieć się czy warto się martwić czy nie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aga456 15 4 miesiące temuocena: 75% 

   Dajcie spokój miał kontakt z osobą chorą na Covid no i co... tyle szumu boshee dajcie człowiekowi życ, nie jedno dziecko może jest zarażone w szkole ale nie daje objawów i chodzi i jakoś nikt tego nie uwzględnia. Trzeba nauczyć się z tym żyć bo inaczej zwariujemy...................

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mysz 14 4 miesiące temuocena: 67% 

   Chyba dyrekcja się zagalopowała. 1 nauczyciel jest na kwarantannie (nie ma nawet wyniku pozytywnego) a szkoła juz kombinuje żeby pracować zdalnie (czyli wcale). Dobrze, ze sanepid szybko ucina takie próby.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~T. 13 4 miesiące temuocena: 73% 

   Wielu wirusologów uważa, że testy PCR są zbyt czułe. Test PCR polega na wielokrotnym powielaniu materii genetycznej wirusa. Im mniej wymaganych cykli, tym większa ilość wirusa lub miano wirusa w próbce. Większość testów ustala limit cyklów na 40, kilka na 37. Testy z tak wysokimi progami mogą wykryć nie tylko żywe wirusy, ale także fragmenty genów, pozostałości po infekcji, które nie stanowią żadnego szczególnego ryzyka. Gdyby wartość była ustanowiona na poziomie 30 to ilość materiału genetycznego w próbce pacjenta musiałaby być od 100 do 1000 razy większa od obecnego standardu, aby test zwrócił pozytywny wynik. Testowanie nauczycieli, który nie ma objawów a jedynie miał kontakt z osobą posiadającą dodatni wynik może dawać wyniki fałszywie pozytywne. Nie istnieje wtedy żadne zagrożenie dla innych a kilka klas będzie zamkniętych na kwarantannie. W ten sposób testując pół Ursynowa będzie za chwilę na kwarantannie. Kwarantanna jest w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ela_102 12 4 miesiące temuocena: 50% 

   nauczyciel na kwarantannie może pracować zdalnie. Z wynagrodzeniem 100%. Nie jest prawdą, ze musi być na zwolnieniu lekarskim.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Belgrad 11 4 miesiące temuocena: 88% 

   A Pan Burmistrz to przypadkiem nie mógłby uruchomić jakiegoś funduszu i sfinansować takiego badania, żeby kilka tysięcy mieszkanców nie trzymać w niepewności? Tak się tylko pytam, bo wydatek dla nauczyciela ogromny, ale chyba gminę stać na taki mały gest...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natolińczyk 10 4 miesiące temuocena: 73% 

   Podalibyście imię i nazwisko, to byłoby kulturalniej, bo już i tak właściwie ludzie związani ze szkołą wiedzą o kogo chodzi. Tyle danych... RODO nie obowiązuje?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimozi 9 4 miesiące temuocena: 40% 

   Przeczytaj art. 2 ust. 1 ustawy z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych. I przestań bredzić.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natolińczyk 8 4 miesiące temuocena: 80% 

   Mimozi sarkazmu nie czuje :P

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 7 4 miesiące temuocena: 41% 

   Ha ha ha! I co teraz? To największa szkoła na Ursynowie, jeśli nie w całej Warszawie. Moloch. I jak będzie? Zamkniecie ją całą, na cztery spusty, bo jeden nauczyciel być może ma BEZOBJAWOWY!!! Covid? I co dalej? Zamkniecie też na kwarantannie wszystkich, którzy mieli kontakt z kilkoma tysiącami uczniów z tej szkoły, wraz z rodzinami? Naprawdę strasznie jestem ciekaw. Cały Ursynów zamkniecie? Otoczycie drutem kolczastym? Hę?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja Tutejszy 6 4 miesiące temuocena: 72% 

   Co z tego, że bezobjawowy ? Bezobjawowy nie oznacza, że nie roznoszący wirusa ! Co jest w tym takiego ekscytującego, że wyślą kilka klas i ich rodziny na kwarantannę ? Jak inaczej proponujesz ograniczyć ognisko choroby ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 31 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 5 4 miesiące temuocena: 96% 

   Starczyłoby się by nauczyciel został przebadany. Ale to tylko nauczyciel a nie śląski związkowiec górniczy z rodziną.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 45 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczepcio 4 4 miesiące temuocena: 75% 

   "Nauczyciel ursynowskiej podstawówki miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.". Uczciwiej byloby napisac, ze mial kontakt z osoba, u ktorej "test na covid" wykazal wynk pozytywny. Ten sam test, ktory rezim warszawski oficjalnie juz uznal za bezwartosciowy jako kryterium zakonczenia tzw. kwarantanny.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Vege tata 3 4 miesiące temu

   Żono nie zgadzam sie z tobą tu chodzi o nasze zdrowie i naszych dzieci

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PiSiTroll 2 4 miesiące temuocena: 28% 

   Wszystko zamknąć. Niech ludzie wymrą ci chorzy a zdrowi w zamknięciu schudną. Dać 24h narodowi na zakupy. I zamknąc wszystko. Porty. Lotniska. Granice. Szkoły. Szpitale też. Starzy i chorzy są niepotrzebni. Wszystko musi być zamknięte. To kwestia życia i śmierci.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarysiaK 1 4 miesiące temuocena: 37% 

   Mowa o tych testach co są loterią i nie pokazują dobrych wyników? ;) Hahaha... Covidioza pełną gęba :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3538 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021