REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 grudnia 2018, 14:01 komentarzy 48

  (AŁ)

  Nie pracują, bo chorują. Ursynowscy nauczyciele idą w ślady policjantów. W Szkole Podstawowej nr 340 przy Lokajskiego trzeba było odwołać lekcje. Ponad stu pedagogów zachorowało i poszło na zwolnienia lekarskie. Dzieci nie mają lekcji.

  W listopadzie w całej Polsce tysiące policjantów nagle poszło na zwolnienia lekarskie. Był to sprzeciw wobec niskich zarobków i warunków pracy. Czy o to chodzi również ursynowskim nauczycielom? 123 pedagogów z podstawówki przy Lokajskiego przysłało do dyrekcji L-4.

  - Ja nic o proteście nie wiem, nauczyciele są na zwolnieniach, nie mam takich kompetencji i kwalifikacji, żeby  podważać decyzje lekarzy - mówi dyrektor SP 340 Malgorzata Antonowicz.

  O tym, że lekcje nie odbędą się z powodu braku nauczycieli rodzice dowiedzieli się wczoraj z dziennika internetowego. Dziś w szkole pojawiło się około 500 dzieci, czyli około 1/4 wszystkich uczniów.

  - Nie mogłem rano zostawić córki samej w domu, ale teraz już ją odbieram i zawiozę do babci. Będą dłuższe ferie, dzieci się cieszą, a ja całym sercem popieram nauczycieli. To, jak ich traktuje ten rząd to skandal do potęgi - mówi rodzic pan Daniel.

  W tej chwili sytuacja wygląda tak: zamknięty jest budynek B (dawne gimnazjum) i wszystkie dzieci przeniesiono do głównego budynku szkoły, gdzie mają zapewnioną opiekę od 7:00 do 17:30

  - Część dzieci wyszło na wycieczki z wychowawcami, inne na kolejne etapy konkursów przedmiotowych, pozostałe mają w szkole m.in zajęcia świetlicowe - mówi dyrektor Małgorzata Antonowicz.

  Najwięcej obaw budzą próbne egzaminy dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych zaplanowane od 17 do 20 grudnia. Dyrektor zapewnia, że wszystkie egzaminy odbędą się według planu. A co z normalnymi lekcjami?

  - Każdy dzień to strata. To spora dawka materiału, którego nie uda się przerobić w terminie, pojawią się zaległości, które dzieci będą musiały nadrobić same w domu, albo na kortepetycjach - napisała do nas pani Marzena.

  Są obawy, ale też sporo zrozumienia dla pedagogów. - Nauczyciele mają rację sprzeciwiając się bardzo niskim zarobkom, poza tym ciagłe zmiany nazywane reformą prowadzą do chaosu w szkolnictwie. Ja nie jestem szczęśliwy z protestu, ale nie szukam winy w nauczycielach - mówi Robert Wojciechowski z Rady Rodziców SP 340.

  Wygląda na to, że "epidemia" dotknęła na razie tylko jedną ursynowską placówkę. - W innych szkołach mamy pojedyncze zwolnienia lekarskie. Nie ma takiej sytuacji, która wskazywałaby, że inne szkoły będą musiały z powodu choroby nauczycieli zawieszać przed świętami zajęcia dydaktyczne - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Do zorganizowania akcji protestacyjnej nie przyznaje się Związek Nauczycielstwa Polskiego, który w internetowej ankiecie zapytał o formy protestu przeciwko niskim pensjom. Do najczęściej wybieranych odpowiedzi należało pójście na L-4.

  - To nie jest nasza inicjatywa, tylko oddolna tamtych nauczycieli. Według naszych informacji, to jedyna szkoła w stolicy, gdzie tak dużo nauczycieli jednocześnie zachorowało - dowiadujemy się w mokotowsko-ursynowskim oddziale ZNP.

  Kiedy nauczyciele z podstawówki przy Lokajskiego przestaną chorować i wrócą do pracy? Tego nie wiadomo. Dyrektor szkoły nie sprawdziła jeszcze wszystkich zwolnień lekarskich, jakie dostarczyli jej pracownicy.

  W internecie nauczyciele anonimowo tłumaczą, o co chodzi z "chorobowym" protestem. Podają aż 12 powodów. Oto niektóre z nich:

  - Jesteśmy jedną z lepiej wykształconych grup zawodowych, a walczymy o 1000 zł podwyżki, aby zrównać się... ze średnią krajową. W ciągu roku szkolnego pracujemy popołudniami, wieczorami oraz w każdy weekend całkowicie za darmo (nie mamy płatnych nadgodzin), kosztem czasu spędzonego z rodziną oraz własnego zdrowia. Jesteśmy wkurzeni, że miliardy z MEN poszły na anty-reformę (której katastrofalne skutki też odczuwamy!), a nie na nasze pensje - czytamy na profilu "Nie dla chaosu w szkole".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 120

  • 66
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  48Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kotuuu 48 4 miesiące temuocena: 20% 

   Jestem młodą nauczycielką. 18 godzin pracy? W maju skladam wymowienie, bo za 2300 szkoda mojego zdrowia. Non stop siedzę po pracy w sprawdzianach, kartkowkach, dokumentacji szkolnej i wiadomosciach w Librusie od rodzicow. Dwa razy w miesiacu siedzę ok ok 16/17 do 19/20 bo a to szkolenie a to zebranie albo dzien otwarty. Nie wspomnę o dodatkowych, "zalecanych" szkoleniach po lekcjach czy w weekendy. Mam dosyc wiadomości od rodziców typu, ze praca domowa frustruje jego dziecko, albo że tej pracy domowej za mało, albo za dużo a to za mało słówek,a to za dużo. A jak mnie to frustruje! Po nocach mi się śni ta szkoła. Mąż mi mowi - szanuj się i znajdź inną pracę. I tak zrobię, chociaż lubię uczyć i kocham dzieciaki, ale dłużej się tak nie da. Nie kosztem swojego zdrowia i fizycznego i psychicznego. Nie za te 2300 zł w Warszawie (jestem kontraktowym jeszcze). I o nie - nie dam sobie wmówic ze to 18 godzin. Jak dla mnie niech będzie 40 godzin pracy i koniec. Robie swoje i wychodze jak moj mąż

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beza 47 4 miesiące temuocena: 88% 

   i słusznie, warto sprawdzić swoją wartość na rynku pracy, być może odnajdzie się pani w korporacji gdzie w godzinach 8.30-18 a często 19 będzie pani bez wytchnienia realizować cele wyznaczone przez firmę, przekraczać 200% normy i poddawać się nieustannym ocenom za każdy wykonany projekt, będzie pani patrzeć jak koleżanka zgarnie pani premię, bo ma skuteczniejsze metody współpracy z szefową oraz cieszyć gdy firma zleci pani wziąć urlop w okresie kiedy to pani nie pasuje (entuzjaz jest oczekiwany w każdej sytuacji), bo dzieci w tym czasie mają szkołe. Siądzie pani kręgosłup od braku ruchu i nieustannego zgarbienia przy komputerze a godziny rehabilitacji będą dla pani nieosiągalne. Codzienne obiady w bistro nie dość, że wykończą panią finansowo to jeszcze rozwalą żołądek, bo wstrętne i z pracy będzie pani wracać głodna, wykończona bo nie zdążyła pani zrobić mnóstwa rzeczy, które zabiera pani na wieczór do domu, Powodzenia i radzę docenić i szanować to co pani ma.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ara 46 5 miesięcy temuocena: 88% 

   Fajny przykład dla uczniów - nauczyciele dostają "lewe" zwolnienia lekarskie, a lekarze wydają "lewe" zwolnienia nauczycielom. Płace nie mają tu nic do rzeczy (można przecież strajkować). Wstyd za takie lekcje wychowania.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~muminlityk 45 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Szkoła w formię obecnej jest anachroniczną instytucją opartą na zasadach rodem z średniowiecza. W dzisiejszych czasach wiedza jest tak łatwo dostępna, że nie potrzeba już obowiązku nauczania do 18 r.ż. Uważam, że 6 klas obowiązkowej podstawówki wystarczy. Dzięki masowym zwolnieniom wśród nauczycieli tych którzy zostaną w nauczaniu początkowym będzie można sowicie opłacać i poziom w podstawówkach będzie wysoki. Szkolnictwo ponadpodstawowe i zawodowe powinno być prywatne.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 44 5 miesięcy temuocena: 41% 

   Popieram protest. Płace nauczycieli to jałmużna. W sferze budżetowej płace zatrzymały się 10 lat temu, a podwyżki są śmieszne. Ceny i koszty utrzymania w ciągu ostatniego roku mocno do góry. Skoro jest 500+, 300+ inne rozdawnictwo i sytuacja Państwa wg. rządu rewelacyjna to dlaczego nie ma podwyżek? Nie chcę deprecjonować innych zawodów, ale tu chodzi o grupę ludzi, która ma zasadniczy wkład w wychowywanie naszych dzieci.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beza 43 5 miesięcy temuocena: 70% 

   rozumiem protest i szanuję, ale czy w tym wypadku mówimy o proteście czy o absencji chorobowej wg pani dyrektor to absencja, także sytuacja jest niejednoznaczna i dlatego mam poważne wątpliwości, nikt nie mówi jasno i wyrażnie tak nie przyszliśmy bo protestujemy, taki protest nie ma sensu

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beza 42 5 miesięcy temuocena: 96% 

   temat mnie bezpośrednio jako rodzica dotyczy dlatego dodam jeszcze jedną uwagę, Pan Przewodniczacy Rady Rodziców powinien w końcu się zdecydować czyje interesy reprezentuje, moze lepiej niech zatrudni się w szkole i nie będzie wtedy rozterek, póki co powinien dbać o dobro dzieci, po to został wybrany

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lori 41 5 miesięcy temuocena: 100% 

   W zdrowych demokracjach wybór na przewodniczącego czy prezydenta może być tylko dwukrotny. Tu co roku jest wybierany on, Rodzice - szczególnie ci w radzie - sami sobie wprowadzają totalitaryzm, prawda? ;)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lori 40 5 miesięcy temuocena: 93% 

   dla mnie Rada Rodziców w tej szkole od pewnego czasu przestała spełniać rolę do jakiej, a rodzice nie mają wsparcia, wydaje się zasadne zmienianie co jakiś czasu składu rady i analiza realizowanych celów, w tej chwili to dramat w szkole dzieje się źle ale cicho sza .....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beza 39 5 miesięcy temuocena: 67% 

   przepraszam za pomyłke, miało być nie lori ale do lori

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gucio 38 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Lewe zwolnienie jest ok? Fajnie uczy to dzieci podwójnych standardów. Teraz wiadomo że symulować wolno ale tylko wybranym. Żenada. Niech idą do lepszej pracy. Tacy wspaniali specjaliści bez problemu znajdą zatrudnienie w sektorze prywatnym. Tylko za lewe zwolnienie to można dyscyplinarne polecieć.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beza 37 5 miesięcy temuocena: 95% 

   uważam, że nauczyciele powinni być dobrze wynagradzani, aby zawód był konkurencyjny, przyciągał ludzi z wysokimi kwalifikacjami, oddanych sprawie, pasjonatów w końcu to oni kształtują przyszłe pokolenia, co do protestu w formie L4 przed świętami - nie podoba mi się ta forma, gdyż do końca nie wiadomo czy to protest i dlaczego. Taka forma uderza w dzieci, które uczy się że można sobie lekceważyć zobowiązania zawodowe. Ta szkoła sprawia wrażenie chwiejącej się kontstrukcji i to od dłuższego czasu a osoba która doprowadziła do stworzenia tego molocha (minister) ma się świetnie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wg. 36 5 miesięcy temuocena: 52% 

   w moim prywatnym rankingu, nauczyciele to najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beza 35 5 miesięcy temuocena: 8% 

   podobno te zajęca będą odrobione, ponieważ ferie zimowe zostaną skrócone do 1 tygodnia, także swoje odpracują, a w jakiś sposób muszą zareagować na to co dzieje się w oświacie, a w tej szkole w szczególności - 2200 dzieci największa szkola w Warszawie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~15 34 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Zesrane

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beza 33 5 miesięcy temuocena: 73% 

   dlaczego tak niedładnie odpowiadasz dziecko?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W. 32 5 miesięcy temuocena: 85% 

   Piszecie o zmianie pracy. Pracowałem w tej szkole, zmieniłem pracę. Szkoła fantastyczna, mili ludzie, nauczyciele wykształceni i oddani (choć jak w każdym zawodzie nie wszyscy), placówka dobrze wyposażona w porównaniu z innymi, w których pracowałem. Odszedłem z zawodu, bo dziś być nauczycielem to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli mąż/żona nauczyciela zarabia dużo to druga osoba może nim być. Jeśli nie to gra nie jest warta świeczki. Pracowałem jako nauczyciel wiele lat i była to praca niezwykle ciężka - nigdy nie zdarzyło mi się "o 12 być wolnym człowiekiem", zwykle wyglądało to tak, że po lekcjach zostajesz ze słabszym dzieckiem (tak, za darmo - wielu tak robi) i pomagałem mu coś zrozumieć, jako wychowawca naprawiałem problemy dzieci (często wynikające z sytuacji w domu), a po pracy szybki obiad i do papierków - klasówki, sprawdziany ,wypracowania, a przede wszystkim przygotowanie się do lekcji na następny dzień, o tym jakoś wszyscy zapominają.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W. 31 5 miesięcy temuocena: 88% 

   Tak, do lekcji trzeba się przygotować. Oczywiście, że nie wszyscy to robią sumiennie, ale jeśli zależy Ci na dzieciach to tak właśnie pracujesz - w każdym zawodzie można się nie przykładać do pracy. Jeśli nie zmieni się nic w materii pensji nauczycieli to Ci, którym zależy odejdą. Ciekaw jestem co wtedy będą mówić rodzice i "uczciwie pracujący", kiedy nauczycieli nie będzie wystarczająco dużo, a nie tylko, że zostaną Ci "słabsi". Ktoś kto nie pracował w szkole, nigdy nie zrozumie, jak ciężka jest to praca. Odwracając - skoro nauczyciele mają tak dobrze, to czemu KRZYKACZE nie pójdziecie pracować do szkół? Ktoś broni? Przecież to tyle wolnego, a skoro wystarczy do tego ukończenie szkoły podstawowej, to chyba wszyscy macie kwalifikacje? Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce o godne pensje i szacunek społeczny.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia15 30 5 miesięcy temuocena: 30% 

   Walić bude! Belfry na zasiłek.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 29 5 miesięcy temuocena: 88% 

   Walić to ciebie będą, bo bez wykształcenia to do innej pracy się nie nadasz.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimi 28 5 miesięcy temuocena: 77% 

   I bardzo dobrze! Jak słucham co się dzieje w szkołach, to nie powinno dziwić normalnych ludzi. Akurat na Lokajskiego lądują wszystkie dzieci rozpieszczone... ach, poprawność polityczna daje im orzeczenia o niedostosowaniu społecznym i ADHD. Rodzice zarabiają! Ho, ho, ile oni zarabiają! A dzieci samopas. Żadnych norm, żadnego wychowania, jedyna kultura jaką w sobie mają to kultura bakterii chyba. ABW to nowa jednostka chorobowa - Absolutny Brak Wychowania. Im się tylko należy. Papierek po swoim batoniku podnieść z podłogi to problem, bo najpierw pada pytanie "a co za to dostanę?". To i tak dobrze, bo inne powie, że u niego pani ze wschodu przychodzi sprzątać i on tego nie tknie. Ale dobrze, nauczyciel pomęczy się 3 lata... albo 5 po reformie... ewentualnie rok czy dwa, bo w świetlicy wychowawcy sie zmieniają, a tam najtrudniej... a Wy, szanowni roszczeniowi rodzice - będziecie się męczyć z małym terrorystą. Film "Ballada o Januszku" obowiązkowo do obejrzenia.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimi 27 5 miesięcy temuocena: 75% 

   ...To są aniołowie, ci ludzie w tej szkole. Bici przez małych psychopatów, gryzieni... dzieci się obnażają w klasie, w zerówce! Naćpane cukrem od świtu, z zaburzeniami od smartfonów i tabletów... Nic nie robicie, rodzice! I jeszcze swoje dzieci uczycie "ja płacę! ja wymagam! zgłoszę do dyrekcji/burmistrza/kuratorium". A na fejsbukowym forum sp340 lament: czego uczycie nasze dzieci: kombinowania i kłamstwa! Śmiech na sali. Albo: co z obiadami? Co z zajęciami dodatkowymi? Co ze sprawdzianami, które teraz miały się odbyć? Hahahaha! Taki klakierek tam jest, samsel... troll i wariatka, lub wariat. Co ona tan pisze, to paragrafy na to są. Nie żal mi was, żałośni! Już są zatrudniani imigranci w szkołach, głównie ze wschodu. Za dwa do pięciu lat najlepsi odejdą. Ale do was i tak nie dotrze. Obecne dzieci opuszczą tę szkołę... a wy się dalej będziecie męczyć... spłacać ich kredyty... załatwiać egzaminy na studiach... wycierać noski.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wstyd i hańba! 26 5 miesięcy temuocena: 34% 

   Ile łącznie mają urlopów - 4 miesiące? Całe społeczeństwo ma płacić im za te urlopy? Nie podoba się 3-dniowy tydzień pracy to pampers i sru do biedry!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oml 25 5 miesięcy temuocena: 67% 

   A Tobie, wstydzie i hańbo, nie płacą za urlop? Weź rozpęd i uderz głową w ścianę. I nie zapomnij poprawić.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podatnik 24 5 miesięcy temuocena: 41% 

   wysłać lekarzy orzeczników a następnie zwolnić nieroby i łapówkarzy

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 23 5 miesięcy temuocena: 48% 

   Gdzie kontrola z ZUS się pytam?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic 340 22 5 miesięcy temuocena: 44% 

   Leniwe i glupie przegrywy. Chcą brać hajsy jak my za charówe 40 godzin tygodniowo i nadgodziny za psi ch.. oni za 20 godzin na etatach. Niech się zwolnią i szukają roboty normalnej a nie ludziom uprzykrzają życie. Nieroby tępe.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ojciec 21 5 miesięcy temuocena: 87% 

   Masz racje, ale tylko czesciowo. Niska placa prowadzi do negatywnej selekcji - juz teraz nauczycicele sa w duzej czesci slabi i nie nadajacy sie do nauczania, jednak to oni zajmuja sie naszymi dziecmi (nie uzylem slowa "ucza", bo uczyc musimy sami w domu po lekcjach). Jezeli ich wynagrodzenia nie wzrosna, ci bardziej ogarnieci odejda, zostana same ostatbie tumany. I oni beda spedzac czas z naszymi dziecmi. Trzeba im pensje podniesc i tyle.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Popierajacy 20 5 miesięcy temuocena: 72% 

   Do tych godzin należy dodać czas na przygotowanie i sprawdzenie klasowek, zajęcia poza lekcyjne, kola naukowe itd.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mundra 19 5 miesięcy temuocena: 41% 

   najlepiej wyksztalcona grupa zawodowa ????? po pedagogice??? zart!! klepia latami to samo i tak niby ciezko pracuja nad testami w domu??? kpina

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~"Marta 18 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Przypominam, że nauczyciele uczący konkretnych przedmiotów muszą mieć studia z nimi związane. Np. Matematyk po ukończonych studiach z matematyki plus kwalifikacje pedagogiczne. I tak samo polonista, chemik, fizyk. Klasy I-III po nauczaniu wczesnoszkolnym.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~skaj 17 5 miesięcy temuocena: 97% 

   Nie ma się co dziwić . W tej szkole znaczna część personelu otrzymała tzw . karpiówkę w wysokości uwaga 14,00 PLN !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~as 16 5 miesięcy temuocena: 37% 

   jeszcze im malo___kto ma tyle wolnego co ci nauczyciele___?zadna inna grupa spoleczna nie ma tyle urlopu co te nygusy

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krysia 15 5 miesięcy temuocena: 65% 

   I żadna grupa społeczna nie ma w prawie wpisane, że pracuje za darmo 2 godziny tygodniowo. Przelicz ile to rocznie więcej. Czy za trudne? Nie masz urlopu - masz. Ciesz się, że możesz go wziąć kiedy chcesz, a nie kiedy Ci go narzucą. Aha - nauczyciele nie mają całych wakacji wolnych, ale po co się o tym dowiadywać, jak można szczekać w sieci bzdurami.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erzet 14 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Chaos i bałagan w państwie PiS pogłębia się.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adelina 13 5 miesięcy temuocena: 65% 

   Bravo za odwagę, za solidarność i podjęcie jednomyślnie decyzji. W mojej szkole niestety nie dali rady. Złamali się. Przyszli do pracy. Ja na zwolnieniu co prawda ale to igła q smogu siana. DZIĘKUJEMY Wam koleżanki i koledzy po fachu. Za odwagę i stanowczość!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ff 12 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Powiedzieć, że nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo, to tak jak powiedzieć, że Kamil Stoch oddaje skoki wyłącznie podczas konkursów. Bo przecież po zejściu ze skoczni nie robi nic.....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mihau 11 5 miesięcy temuocena: 46% 

   mam tylko nadzieje ze zus rownie gorliwie, jak to robi w przypadku "normalnych" obywateli, skontroluje "chorych" nauczycieli jak i lekarzy odpowiedzia;nych za te zwolnienia.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ass 10 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Nauczyciele mają napewno jedno- wysokie mniemanie o sobie.:) Jest wiele milionów ludzi również wykształconych, a nie mających takiego jak oni problemu? Kompleksu? Czy nie wiem już czego. Moim zdaniem są najlepiej zarabiającą grupą w kraju- nie dość że zarabiają 2,5 tysiaca za niecałe pół etatu (tygodniowo 18 godzin) to jeszcze mają wolne ferie x 2 wakacje i mnóstwo mnóstwo innych dni pomiędzy. Ok. 12 w południe są wolnymi ludzmi i mają mnóstwo czasu dla siebie i rodziny. Do niedawna posiadali przywilej rocznego płatnego urlopu na tzw.podreperowanie zdrowia. No i niestety w główkach im się przewraca......

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Greta 9 5 miesięcy temuocena: 50% 

   No ....tak, to fakt....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaśka 8 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Ass i Greta- sam sobie przyklaskujesz?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Greta 7 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Spadaj kaśka

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~docent 6 5 miesięcy temuocena: 35% 

   Nawet klasówek nie układają, tylko logują się na stronie wydawnictwa i drukują sobie gotowe zestawy pytań i odpowiedzi! Do tego nie potrzeba wykształcenia, wystarczy ukończenie szkoły podstawowej!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krysia 5 5 miesięcy temuocena: 67% 

   To idź pracować do szkoły skoro to taki lekki zawód. Nie chcesz być w gronie najlepiej zarabiających w kraju z najdłuższym urlopem za pół etatu? Masz ukończoną szkołę podstawową to idź. A nie, bo trzeba by przyznać rację, że w szkole podstawowej ta banda nierobów dała Ci wiedzę, która pozwala na taką decyzję. A dzieci chodzą do szkoły? Tak? A po co?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mihau 4 5 miesięcy temuocena: 40% 

   jak im mało niech zmienią prace, wezmą kredyt...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna28 3 5 miesięcy temuocena: 76% 

   nie martw się zmienili, dlatego brakuje nauczcyieli. Za chwilę odejdzie pokolenie 50latków, wtedy dopiero zacznie się poważny problem.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 37 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Łowca 2 5 miesięcy temuocena: 43% 

   Czyli: - Nie wiadomo, dokładnie czy to protest, ale już dorabiana jest 'gęba' antyrządowa. - Nawet jeśli to protest, to i tak skutku nie przyniesie, za to wkurzył masę ciężko pracujących ludzi. Ciężej pracujących, niż ci "wysokowykształceni' nauczyciele.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama k 1 5 miesięcy temuocena: 66% 

   A co to rząd to święta krowa, ze tknąć nie można??? Mają protestować i walczyć o swoje!!! Teraz albo nigdy!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2644 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019