REKLAMAA1-PrzedszkoleEDULICA-24-01----24-02-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Czym skorupka za młodu nasiąknie… w tym przypadku dosłownie, chodzi bowiem o naukę pływania dla dzieci. Czy warto, a właściwie dlaczego warto, bo bez wątpienia jest to jedna z tych dyscyplin i umiejętności, które wyjdą maluchom na dobre i są świetną inwestycją na przyszłość. Na pewno wielu rodziców zada w tym momencie pytanie, kiedy zacząć, a także gdzie pływać z najmłodszymi pociechami. W Warszawie dobrym wyborem będą baseny Polskiej Akademii Aktywnego Rozwoju (PAAR), ale praktycznie w każdym większym (i nie tylko) mieście są dziś takie miejsca, w których można bezpiecznie pływać, nawet z niemowlętami.

  Czym skorupka za młodu nasiąknie… w tym przypadku dosłownie, chodzi bowiem o naukę pływania dla dzieci. Czy warto, a właściwie dlaczego warto, bo bez wątpienia jest to jedna z tych dyscyplin i umiejętności, które wyjdą maluchom na dobre i są świetną inwestycją na przyszłość. Na pewno wielu rodziców zada w tym momencie pytanie, kiedy zacząć, a także gdzie pływać z najmłodszymi pociechami.

  W Warszawie słusznym wyborem będą baseny Polskiej Akademii Aktywnego Rozwoju (PAAR), ale praktycznie w każdym większym (i nie tylko) mieście są dziś takie miejsca, w których można bezpiecznie pływać, nawet z niemowlętami.

  Miłe dobrego początki – nauka pływania dla maluszków

  Mimo obaw rodziców naukę pływania można zacząć naprawdę bardzo wcześnie, bo już w 3. miesiącu życia. Oczywiście na basen możemy zapisać również małego przedszkolaka, ucznia czy nastolatka, ale wiadomo – im wcześniej, tym lepiej. Oswajanie z wodą warto wprowadzać od pierwszych domowych kąpieli noworodka i niemowlęcia. Delikatnie, spokojnie – tak, aby woda kojarzyła się z czymś przyjemnym i bezpiecznym. Jakby nie patrzeć jest na tym etapie rozwoju naturalnym środowiskiem maluszka, zapamiętanym z życia płodowego. Dlatego właśnie zaleca się pierwsze „lekcje” pływania już w okresie niemowlęcym. Oczywiście taka nauka w przypadku kilkumiesięcznych maluszków to głównie zabawa, oswajanie z wodą i pierwsze próby utrzymania się na jej powierzchni. Na basenie dzięki PAAR rodzice mogą samodzielnie zajmować się takim maleństwem albo skorzystać z zajęć z instruktorem.

  Nauka pływania dla dzieci nie ogranicza się do zabaw z niemowlętami. Pamiętajmy jednak, że bardziej mobilny, energiczny i pomysłowy dwulatek wymaga już naprawdę dużej czujności. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem basem z ratownikiem oraz instruktorem, który ukierunkuje odpowiednio dziecko.

  Według ekspertów w dziedzinie nauki pływania, prawdziwe lekcje technik pływackich należy wprowadzać dopiero u czterolatków. Dzieci w tym wieku mogą już opanować style pływackie, pokonają również swoje pierwsze krótkie dystanse. Uwaga! Takie maluchy są coraz bardziej aktywne i wymagają zdecydowanie większej kontroli – bezpieczna nauka pływania powinna więc odbywać się raczej pod czujnym okiem instruktora.

  Pływanie dla zdrowia i rozwoju

  Wiemy już, że nawet całkiem malutkie dzieci mogą oswajać się z wodą i basenem. Warto również dowiedzieć się dlaczego pływanie jest wskazane praktycznie dla każdego. Sporo ciekawych i cennych informacji na ten temat znajdziemy na stronie PAAR (http://paar.edu.pl). Dowiemy się, że to nie tylko kwestia lepszej kondycji i bezpiecznego wypoczynku nad wodą, choć są to na pewno istotne argumenty za nauką pływania dla młodych ludzi i malutkich dzieci. Okazuje się, że pływanie jest korzystne dla szeroko rozumianego rozwoju – fizycznego, intelektualnego, społecznego i psychicznego.

  Specyfika ruchu w wodzie sprawia, że jest on pozbawiony ryzyka przeciążeń dla mięśni, kości czy stawów. Jednocześnie wpływa korzystnie na układ oddechowy, zwiększa pojemność płuc. Mimo, że ciało w wodzie „nie waży”, stabilizacja w basenie skutecznie aktywizuje układ mięśniowy, a pływanie sprawia, że dzieci mają lepszą koordynację ruchową (m.in. dzięki asymetrycznej pracy rąk i nóg). Bardzo ważny jest również fakt, że ruch w wodzie jest zalecany, bezpieczny i przyjemny dla dzieci z problemami zdrowotnymi (astma, nadwaga, schorzenia stawów itp.). Warto docenić również dobroczynne działanie wody na odporność. Chłodniejsze kąpiele w basenie hartują organizm, wzmacniają naczynia krwionośne i kondycję skóry.

  Z punktu widzenia rozwoju psychicznego na uwagę zasługuje nauka pokonywania słabości, trudności, podejścia do pierwszych porażek i sukcesów. Zajęcia grupowe uczą też nawiązywania i utrzymywania relacji z rówieśnikami. Na basenie z ratownikiem i podczas lekcji z instruktorem dzieci uczą się postępowania zgodnie z zasadami, planem treningowym itp. A najważniejsze, że świetnie się przy tym bawią i rozwijają fizycznie

  Można zatem śmiało powiedzieć że pływanie to świetna zabawa dla dzieci, połączenie przyjemnego z pożytecznym – z aktywizowaniem całego ciała i umysłu.

  Dlaczego warto pływać na basenach wybranych przez PAAR

  Dzieci, jako nasz najcenniejszy skarb, chcemy powierzyć opiece najlepszych. Nie inaczej powinno być w przypadku nauki pływania. Dla wielu osób takim miejscem są warszawskie baseny wybrane przez PAAR. Wieloletnie doświadczenie, kadra instruktorska o wysokich kwalifikacjach oraz dogodne lokalizacje – to najważniejsze atuty tej pływackiej akademii. Pływalnie w Warszawie mieszczą się w różnych dzielnicach (Mokotów, Ursynów, Włochy) i są to:

  • Basen OSiR Mokotów Niegocińska

  • Basen Aqua Relaks Kabaty,

  • Basen Hirszfelda Imielin,

  • Basen Koncertowa,

  • Basen OSiR Włochy Gładka

  Młodzi i całkiem maleńcy adepci sztuki pływania mogą uczyć się pod opieką rodziców, mogą też korzystać z wiedzy i doświadczenia instruktorów. Ciekawą ofertą są zajęcia indywidualnej nauki pływania oraz zajęcia grupowe, które odbywają się zawsze w niewielkich liczebnie grupkach (3-4 osób) i w odpowiednich kategoriach wiekowych. Maluch, przedszkolak, uczeń – zacząć można w każdym wieku (dorośli również znajdą coś dla siebie…). Z punktu widzenia rodziców wielkim atutem jest elastyczny grafik, możliwość dopasowania terminów i godzin zajęć z uwzględnieniem planu dnia i ich aktywności zawodowej. I wreszcie jeden z najistotniejszych argumentów – bezpieczna nauka pływania, którą gwarantują tu naprawdę doświadczeni i odpowiedzialni instruktorzy.

  Wychodząc naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami, PAAR zaprasza także na zajęcia dla dzieci z różnymi zaburzeniami oraz schorzeniami (m.in. ADHD, Asperger, autyzm, niepełnosprawność ruchowa). Instruktorzy prowadzą zajęcia metodą Halliwick, uznawaną za jedną z najlepszych form hydroterapii na świecie.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Roman 1 5 miesięcy temu

   Paar żeby zrobić nabór musi kupować reklamy lub pseudo artykuły jak powyżej.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2917 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020