REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 sierpnia 2021, 12:02 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Egzamin ósmoklasisty później niż zwykle i bez czwartego przedmiotu, matury nadal bez części ustnej, a szkoły od września w trybie stacjonarnym, tak jak przed pandemią. Ministerstwo edukacji określiło zasady, na jakich będzie się odbywać nauka w nowym roku szkolnym.

  Egzamin ósmoklasisty ma zostać przeprowadzony w maju i w terminie dodatkowym - w czerwcu. To zmiana, bo do tej pory ósmoklasiści pisali swój egzamin w kwietniu. Dodatkowo w 2022 roku egzamin będzie przeprowadzony bez czwartego przedmiotu. Podstawą będą tylko trzy. To także zmiana, związana z epidemią Covid-19.

  W uzasadnieniu nowelizacji rozporządzenia ministerstwo przekonuje, że:

  Do przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych w sposób sprawny, obiektywny i sprawiedliwy wystarczą wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego na dotychczasowych zasadach, tj. z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

  Przeliczanie na punkty wyniku egzaminu będzie się odbywać na dotychczasowych zasadach – wyniki z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki będzie się mnożyło przez 0,35. To oznacza, że kandydat może z tych przedmiotów uzyskać maksymalnie po 35 punktów, czyli w sumie 70 punktów. Natomiast wynik z języka obcego nowożytnego będzie się mnożyło przez 0,3. To oznacza, że kandydat może z tego przedmiotu uzyskać maksymalnie 30 punktów.

  Co z maturami?

  Egzamin maturalny w 2022 r., podobnie jak w 2021 r., będzie przeprowadzany tylko w części pisemnej. Dla absolwentów przewiduje się natomiast obowiązek przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

  Podobnie jak w 2021 r., absolwenci nie będą musieli przystępować do ustnej części egzaminu maturalnego. Taka możliwość ma przysługiwać tylko tym, którzy aplikują na uczelnię zagraniczną. Zgodnie z rozporządzeniem w 2022 r. absolwent zda egzamin maturalny i uzyska świadectwo dojrzałości, jeżeli uzyska z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania i przystąpi do egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

  Zdalna nauka wciąż możliwa

  Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało się także przedłużyć możliwość wprowadzenia ograniczeń w nauce w szkołach czy funkcjonowaniu przedszkoli, np. edukacji zdalnej, aż do końca sierpnia 2022 roku. Poprzednie rozporządzenie dawało taką możliwość tylko do końca tego roku. Powód to oczywiście przewidywana czwarta fala zachorowań na Covid-19.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 208

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 48
   PRZYDATNY
  • 31
   OBOJĘTNY
  • 11
   NIEPRZYDATNY
  • 20
   WKURZONY
  • 58
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jot 1 3 miesiące temuocena: 83% 

   Przecież to nic nowego. To wszystko było ustalone w ub. roku szkolnym na kolejne lata. Tak samo jak i wszystkie procedury covidowe, zalecenia itp. Niczego nowego w wakacje nie wypracowali.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4459 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021