REKLAMAA1-FortSłużew-01-09----30-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Ekspertymenty fizyczne i chemiczne, gry i łamigłówki oraz wiele innych atrakcji czeka na uczniów, którzy przyjdą do ursynowskiego "Kossutha". W piątek, 24 maja Liceum przy ul. Hirszfelda organizuje Festiwal Nauki. To będzie kolejne spotkanie z nauką, które zapewne przyciągnie tłumy uczniów. Wstęp wolny. 

  Atrakcje zapewnią koła naukowe warszawskich uczelni. Studenci będą zachęcać licealistów oraz uczniów klas siódmych, ósmych i gimnazjalnych do rozwijania uzdolnień i pasji w różnych dziedzinach.

  Będzie można dowiedzieć się wiele o dietetyce i zrobić analizę ciała, obejrzeć film o kosmosie w 3D, pobawić się w architekta i posłuchać o żywieniu zwierząt, nie tylko domowych. Tych, których fascynuje medycyna, zapewne będą ciekawi, co studenci mają do powiedzenia o tworzeniu nowych leków przeciwbólowych.

  Dla matematyków przygotowano gry i łamigłówki z nagrodami. Będzie można się również sprawdzić w grze symulacyjnej "Wynegocjuj nam Unię" oraz dowiedzieć się jak korzystać z usług finansowych. Do tego wiele eksperymentów chemicznych i fizycznych, np. z optyki geometrycznej.

  - Bardzo zapraszamy wszystkich do naszej szkoły, bo będzie można wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Oferta jest bardzo różnorodna i mam nadzieję, że będzie tak wielkie zainteresowanie wśród młodzieży jak przed rokiem - mówi dyrektor LXIII LO Anna Jurek.

  Podczas ostatniej edycji Festiwalu Nauki do LO przy Hirszfelda przyszło ponad 1000 uczniów, nie tylko z Ursynowa. Zajęcia odbywały się na sali gimnastycznej, pracowniach i na korytarzach. Tak będzie również w tym roku.

  Uczniowie wezmą udział w pokazach, doświadczeniach, warsztatach, wykładach z różnych dziedzin nauki, m.in. z chemii, fizyki, matematyki, biologii, informatyki, historii, psychologii, dietetyki. Będą mieli okazję uczestniczyć m.in. w widowiskowych eksperymentach chemicznych prowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uczelni Vistula, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz pracowników i absolwentów LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. L. Kosssutha.

  Festiwal Nauki w LXIII LO im. L. Kossutha przy ul. Hirszfelda 11 odbędzie się w piątek 24 maja w godz. 10:00-14:00. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2644 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019