REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2021, 12:47 komentarzy 18

  (AŁ)

  Właściciele psów miejcie się na baczności! Od 10 kwietnia rosną mandaty za niedopilnowanie psa. Do obowiązujących już kar w wysokości od 50 do 250 zł dochodzi nowa. Gdy zachowanie czworonoga będzie groźne dla ludzi, jego opiekun zapłaci 500 złotych. 

  10 kwietnia, czyli w najbliższą sobotę, wchodzi w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 18 marca zmieniające wysokość mandatów karnych za niektóre wykroczenia. Do tej pory za brak należytej opieki nad psem podczas spaceru w miejscu publicznym można było zapłacić od 50 do 250 złotych. I to zostało utrzymane.

  Doszła za to jeszcze jedna kara. Dotyczy ona takich zachowań czworonoga, które mogą być groźne dla zdrowia lub życia innych osób i wynosi 500 złotych.

  Prawodawca dodał do wykazu kar (do art. 77 par. 2 kodeksu wykroczeń) nowy punkt 5a, który nakłada karę 500 złotych za:

  Niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka

  Właściciele psów z Ursynowa nie są zdziwieni.

  - Myślę, że to pokłosie nieodpowiedzialności części właścicieli dużych psów. Ja takich się boję i nie przyjmuję tłumaczenia, że on tylko chce mnie powąchać, co wielokrotnie słyszałam - uważa pani Jagoda, właścicielka psa, którą spotykamy na psiej górce.

  "Psy muszą się wybiegać"

  Nowe rozporządzenie dotyczy tylko wysokości kar za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy opiece nad psem. Takie wytyczne określają samorządy. W stolicy jest to Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie m.st. Warszawy. Mowa jest w nim, że psy w miejscach publicznych powinny być na smyczy, a groźne również w kagańcu.

  Nie oznacza to jednak, że podczas spaceru pies nie może swobodnie biegać. Jeśli jest oznakowany, np. ma czip, a opiekun sprawuje nad nim kontrolę, można spuścić go ze smyczy bez obawy o ukaranie mandatem. Zatem odpowiedzialni właściciele psów nie mają się czego bać.

  Psy muszą się wybiegać inaczej budzi się w nich agresja. Nasze są przyjazne, niegroźne i przede wszystkim posłuszne. Spacer na smyczy zabierze im całą radość, którą mają z pobytu na górce. Tu jest tyle przestrzeni, że nikomu nie przeszkadzają i nie zagrażają - mówią pani Ola i Ewa, które od lat przychodzą ze swoimi zwierzakami na psią górkę.

  Przypomijmy, mandat można dostać też za przewożenie psa bez smyczy i kagańca w autobusie, tramwaju, metrze i pociągu. Kara grzywny grozi również za posiadanie psa rasy niebezpiecznej bez wymaganego zezwolenia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 55

  • 42
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kundledogazu 18 2 miesiące temuocena: 83% 

   A kiedy kara za zasrywanie trawników i chodników?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 17 2 miesiące temuocena: 89% 

   Psy to mogą biegać na posesji luzem poza powinny być na smyczy i wszyscy powinni sprzątać gówienka po swoim pupilu. A i jedno ważne PSY W LASACH MUSZĄ BYĆ NA SMYCZY !!! Ustawa o lasach Państwowych !!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Atam 16 2 miesiące temuocena: 38% 

   Tak jak teraz z maseczkami - jedyni zwolnieni z noszenia to palacze i piwosze. Reszta poslusznych frajerow musi nosic nawet jak nikogo nie ma w promieniu 100 m.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek 15 2 miesiące temuocena: 14% 

   Już widzę tego ratlerka lub chihuahua na smyczy... A jak dziecko będzie prowadziło wilczarza na smyczy też będzie zgodnie z prawem ...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RobertW 14 2 miesiące temuocena: 54% 

   Biedny pan Laszczkowski i jego grupka która udaje obronę górki w parku Wynalazców a tak naprawdę nie chcą placu zabaw dla dzieci bo mamusie z bąbelkami to dla nich zagrożenie dla spuszczania agresywnych psów. Rząd Morawieckiego też przeciwko nim?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 13 2 miesiące temuocena: 70% 

   Jak psa się chce wybiegać, to się kupuje dom na wsi. Co mnie to obchodzi, jako bezpsiarza? Burki będą mi tu latać, szczekać i za nogawki łapać - w imię czego, ja się pytam? To jest jakaś misja przekazana przez byty z kosmosu?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 12 2 miesiące temuocena: 95% 

   Nowy przepis! Super! A wyjdzie jak zawsze. Bezmózgi burak będzie sobie swojego agresywnego kundla puszczał tak jak zawsze. Bo zanim na miejscu pojawią się "organy", to się zdąży zmienić pora roku. Zresztą "władza" też nie jest głupia, potrzebne jej narażanie się na pogryzienie i zbluzganie? Ani trochę niepotrzebne. Za to oberwie się babinom z corgie i spanielami oraz panienkom ze schroniskowymi wynalazkami typu "ni pies ni wydra". Bo akurat one są łatwe do zatrzymania, dopadnięcia i przykładnego ukarania. Ku chwale publicznym budżetom wszelkim. Bo o to w tym "przepisie" chodzi a nie o to, żeby ktoś poczuł się bezpiecznie. Chcecie, żeby was nie napastowały agresywne psy? Kupcie sobie gaz. A od "władz" trzymajcie się z daleka, bo sami oberwiecie mandatem. Za co? Dajcie im człowieka a paragraf na pewno się znajdzie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 11 2 miesiące temuocena: 100% 

   Polecam bardzo fajną rzecz. Gaz. W sam raz na agresywnego kundla i jego potencjalnie agresywnego buraka właściciela.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jakub 10 2 miesiące temuocena: 93% 

   Super nowina, czekam tylko jeszcze aż czcigodne służby zaczną to prawo jakkolwiek egzekwować. Puszczenie psa luzem w kabackim to załamanie 3 przepisów naraz (zakaz puszczania psa bez smyczy w lesie, zakaz wejścia psa do lasu miejskiego w ogóle, plus zakaz puszczania bez możliwości kontroli), co nie zmienia faktu że zarówno właściciele jak i służby mają na te przepisy totalne WJB. Bo piesek musi się wybiegać. Wieczorami połowie kabat i józefosławia puszczać pieseczki jak leci. Bo przecież żyjemy w wolnym kraju!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aNaToLin 9 2 miesiące temuocena: 79% 

   A kiedy wreszcie zostanie wprowadzony obowiązek kastracji wszystkich psów i kotów nie przeznaczonych do rozrodu w hodowlach? Postulowałbym też o solidny podatek od każdego psa (cała Polska - miasta i wsie) z wielokrotnie wyższą karą za jego nieopłacenie. W znacznym stopniu zredukowałoby to ilość zalegających na chodnikach i trawnikach psich gó..en, a ze wsi zniknęłyby udręczone burki na łańcuchach. Pies powinien być luksusem i tylko dla odpowiedzialnych ludzi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 8 2 miesiące temuocena: 29% 

   Tego typu czystki etniczne przeprowadzano wielokrotnie i na ludziach też. Podatek? Jak sprawdzić kto ma psa, gdy nie wiemy ilu ludzi mieszka w lokalu (śmieci = m3 wody). Luksus ? Czy to nie czasem TVP z telewizora ? Tak mi jakoś zalatuje i niekoniecznie psimi odchodami ...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 7 2 miesiące temuocena: 60% 

   Komentarz adwokata: Zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt: art. 10 a ust. 3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Co z tego wynika? Ano, że puszczać psy można, ale z zachowaniem kontroli nad nimi. W tym zakresie nic się nie zmienia. Ma być po prostu odpowiedzialnie i bezpiecznie. Nie ma jednak w obowiązującym stanie prawnym żadnej podstawy zakazującej całkowicie puszczania psów ze smyczy. Trzeba to robić odpowiedzialnie i jeśli ktoś wykracza poza te ramy - powinien być ścigany wykroczeniowo. Jeśli jednak czyni to w sposób bezpieczny dla otoczenia - nie ma podstaw do jego karania. Zatem jedyne co się zmienia - to wysokość mandatów za czyny, które dotychczas były już w prawie opisane. Nie ma żadnych nowości ani rewelacji. Przykro, że kolejne media taśmowo powtarzają błędy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spooniasty 6 2 miesiące temuocena: 51% 

   Mam dużego psa, który boi się nieznajomych ludzi i psów. Codziennie na spacerze spotykam dzieci, które wyciągają do niego ręce, chcą pogłaskać bez pytania czy nawet skradają się do niego! Codziennie też mój pies ucieka przerażony przed małymi szczekającymi psami, które go atakują i są poza kontrolą głównie swoich właścicielek. Ja swojego psa codziennie szkolę i ćwiczę komendy, mam wrażenie że jest lepiej wychowany niż niejedno dziecko, nie wspominając o właścicielach małych szczekaczy które w ogóle nie są szkolone i wychowane! Pies to zwierze, nawet najlepiej wyszkolony może ugryźć jeśli jest natarczywie zaczepiany przez dzieci i małe psy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Może ugryźć! 5 2 miesiące temuocena: 63% 

   Skoro "pies to zwierze, nawet najlepiej wyszkolony może ugryźć", to nie powinien być trzymany w mieszkaniu i wyprowadzany tam, gdzie jest dużo ludzi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 25 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spooniasty 4 2 miesiące temuocena: 46% 

   Nie rozumiem logiki tej wypowiedzi, do tego cytowany tekst jest wyrwany z kontekstu. Podążając takim tokiem rozumowania to nawet najspokojniejszy człowiek to tylko człowiek więc sprowokowany może komuś dać w gębę więc taki człowiek nie powinien być trzymany w mieszkaniu a najlepiej od razu wsadzany do więzienia

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 3 2 miesiące temuocena: 46% 

   Spooniasty ja powiem tak. Pogoń dzieciarnie tak samo jak goni się psa z którym nie chcesz mieć nic wspólnego. Nie przejmuj się również tłumaczeniami typu "to tylko dziecko chciało pogłaskać i bla bla bla". Jeśli wymaga się kontroli nad psem, że może zrobić krzywdę w jedną stronę to uważam, że w drugą stronę temat działa tak samo. Rodzić ma psi obowiązek pilnować swojego dzieciaka i respektować to, że ktoś sobie pewnych zachowań w jego wykonaniu nie życzy. I mówię to jako właściciel zarówno psa jak i posiadacz małego brzdąca, który bardzo lubi zwierzęta.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Kolejny martwy przepis. Kto go niby będzie egzekwował?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 1 2 miesiące temuocena: 97% 

   "Myślę, że to pokłosie nieodpowiedzialności części właścicieli dużych psów. Ja takich się boję i nie przyjmuję tłumaczenia, że on tylko chce mnie powąchać, co wielokrotnie słyszałam - uważa pani Jagoda, właścicielka psa, którą spotykamy na psiej górce." A ja boję się małych piesków, bo są nieobliczalne i niewychowane. Właściciele maluchów uważają, że jest taki mały, że nic nie zrobi. To nieprawda. Mnie ugryzł maleńki kundelek, tam gdzie udało mu się sięgnąć, nad kostkę. Rozerwał mi ścięgno Achillesa. Był gips na długo i ból przez wiele lat. Każdy pies duży czy mały może być groźny, jeśli ma nieodpowiedzialnego właściciela.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2688 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021