REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Dzielnica będzie walczyć o zawrotki i dodatkowe wyjazdy z posesji przy budowanej ul. Relaksowej - zapowiada burmistrz pod naciskiem mieszkańców. Przebudowę ulicy zaprojektowano tak, że kierowcy będą nadrabiać kilometry, a dodatkowy ruch przeniesie się na osiedlowe uliczki. Jednym słowem Kabatom postanowiono zaserwować drogowy koszmar.

  Na Relaksowej robota wre. Drogowcy na zlecenie dzielnicy budują drugą nitkę arterii oraz przebudowują dwa skrzyżowania - z ul. Wąwozowej i Rosnowskiego. Nowe połączenie Ursynowa z Powsinem ułatwiło kierowcom przejazd między dwiema dzielnicami, ale drugi etap zmian na Kabatach może znacznie utrudnić życie okolicznym mieszkańcom.

  W projekcie przebudowy Relaksowej zniknęło bowiem wiele wyjazdów z posesji położonych na Starych Kabatach. Zabroniony zostanie także skręt w lewo - w stronę Lasu Kabackiego. Ponad 40 rodzin będzie miało poważny problem z dotarciem do domu.

  - Odwiezienie dzieci do szkoły na Kabatach i z powrotem wymagać będzie nadłożenia 1 km i pojechania na Wilanów, ponieważ zlikwidowany jest lewoskręt w Kulisiewicza, a skrzyżowanie z Rosnowskiego nie umożliwia zawracania - pisze Rafał, mieszkaniec Starych Kabat.

  Z kolei, aby pojechać na Wilanów przez ul. Rosnowskiego, mieszkańcy będą musieli pojechać pod Tesco albo w okolice ul. Przy Bażantarni. Zdaniem mieszkańców taka organizacja ruchu spowoduje niepotrzebny zamęt na Kabatach.

  - Dodatkowo chcą nam postawić znak B-5, który zakazuje wjazdu autom ciężarowym. A u nas jest sklep z częściami, wulkanizacja, firma odzieżowa i rolnicy - mówi oburzona Joanna Wower z ul. 11 KUD.

  "Nie było żadnych konsultacji"

  Zdaniem mieszkańców przebudowę Relaksowej źle zaprojektowano, a planów nie skonsultowano.

  - Przez uzyskaniem pozwolenia na budowę nikt nie spotkał się z nami, a wtedy był czas na wprowadzenie poprawek - mówi Andrzej Kulpa, mieszkaniec Starych Kabat.

  Burmistrz zaprzecza tym słowom. - Pierwsze spotkanie dotyczące projektu miałem na początku 2016 roku. Spotykałem się z każdym kto chciał. Takich spotkań bylło przynajmniej siedem. Owszem, nie było spotkania z prezentacją, ale zarówno projekt, jak i zatwierdzoną organizację ruchu wieszaliśmy na stronie internetowej - mówi Robert Kempa.

  Dziś stowarzyszenie "Otwarty Ursynów" zwróciło się z apelem do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o czasowe wstrzymanie prac  do czasu wypracowania z mieszkańcami nowej organizacji ruchu. Ale mieszkańcy są przeciwni temu wnioskowi. 

  - Moim zdaniem to błąd, nie powinno się wstrzymywać budowy, tylko doraźnie zmienić sygnalizację a docelowo dobudować choćby ronda, w ramach nowego zadania - komentuje Andrzej Kulpa.

  Co proponuje dzielnica?

  Do protestu mieszkańców wschodniej części ul. Relaksowej dołączają też mieszkańcy bloków przy Kabackiej, Dembego, Zaruby i Iwanowa-Szajnowicza. Im również nieszczęsna inwestycja dzielnicy zabiera wjazdy i wyjazdy.

  Burmistrz tłumaczy, że utrudnienia nie są winą dzielnicy, a efektem braku zgody miejskiego Biura Polityki Mobilności i Transportu (czyli dawnego inżyniera ruchu) na rozwiązania, które były w pierwotnym projekcie. Dziś dzielnica ogłosiła, że zamierza walczyć o poprawki do projektu, które rozwiązałyby wiele problemów mieszkańców Starych Kabat. Zostaną one zgłoszone do zaopiniowania Zarządowi Dróg Miejskich oraz urzędnikom miejskiego biura mobilności.

  Całkiem realna jest zawrotka przy Wąwozowej - jest tam miejsce na odpowiedni skręt, nawet dla auta z dwiema przyczepami. Może być za to kłopot z przekonaniem inżynierów ruchu do zawrotki przy Rosnowskiego, która znacznie ułatwiłaby ludziom powrót do domów. Ale jest alternatywne rozwiązanie - umożliwienie zawracania przez trójkąt ulic Relaksowa-Kabacka-Nowoursynowska. Na trawniku musiałaby powstać 400-500 metrowa nakładka asfaltowa do zawracania. Zdaniem dzielnicy - jest to możliwe jeszcze w trakcie trwającej przebudowy.

  Kolejne zmiany proponowane przez dzielnicę to: skręt w prawo na Relaksowej 45 i przy szkole amerykańskiej - tym samym obsługa budynków między Dembego a Relaksową (jest uzgodnienie z inżynierem miejskim), wyjazd przy Relaksowej 33 z pozostawieniem progu i dołożeniem nowego progu od  strony Kabackiej, by wyjazd był łatwiejszy.

  Dzielnica ma też złe informacje. - Z opinii pracowni projektowej wynika, iż wyjazd na przedłużeniu ul. Chodorowskiego nie jest możliwy. Pas pomiędzy jezdnią główną a jezdnią serwisową jest zbyt wąski, aby było możliwe wykonanie łuków o promieniach umożliwiających skręt pojazdu zjeżdżającego z ul. Relaksowej na jezdnię serwisową i jazdę nią w kierunku północnym, a także wyjazd z jezdni serwisowej na jezdnię główną - infomuje Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  Z kolei zgoda na włączenie uliczki odbarczeniowej do skrzyżowania z ul. Wąwozową - czyli zrobienie go w kształcie  "krzyża" zamiast zaprojektowanej litery "T" - to kwestia przyszłości. Dzielnica musiałaby pozyskać brakującą działkę oraz zaprojektować to włączenie.

  W środę o 18:00 na budowie Relaksowej protestujący mieszkańcy mają się spotkać z radnymi komisji inwestycji komunalnych i transportu, by przekonywać ich do swoich racji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 75

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 20
   WKURZONY
  • 28
   BRAK SŁÓW

  27Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Gruberius 27 11 miesięcy temu

   a czy ktoś mądry i kompetentny przeanalizował jak zmiany (końcowe) wpłyną na drożność ul. Wąwozowej? już przez okres działania "skrótu" przez ul. Rosnowskiego zatykała się na praktycznie całej długości rano i popołudniu. stała się po prostu droga tranzytową. i skręt w lewo z K\al. KEN w Wąwozową, kolejka na 500m! tak ma być już na stałe?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbbb 26 11 miesięcy temuocena: 92% 

   dzielnica będzie walczyć???! teraz ??? ha ha ha ha Ta droga nie jest dla mieszkańców Ursynowa tylko dla mieszkańców powsina, konstancina, piaseczna i innych wiosek oraz deweloperów, którzy chcą budować osiedla na skarpie!! a teraz będą walczyć!!!! na jednego mieszkańca Ursynowa jadącego rano do piaseczna przypada 1000 aut jadących w drugą stronę!! Wpuszczenie ruchu na osiedlowe uliczki wprost mieszkańcom pod balkony to zwykłe sk@#$$%two !! teraz przejazd między ul. Przy Bażantarni a Wąwozową między 17 -19 zajmuje ponad 20 minut tak samo rano wyjazd z parkingu przy Rosoła w stronę centrum!! KEN też stoi przy skręcie w Wąwozową!!! stłuczka goni stłuczkę! Policja i pomoc drogowa powinny założyć tam stałe posterunki!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daria 25 11 miesięcy temuocena: 37% 

   A do stacji metra Kabaty spacerkiem góra 10 minut. Komunikacja musi mieć priotytet nad samochodami osobowymi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 24 11 miesięcy temuocena: 91% 

   Spokojne Kabaty zamienily sie w zakorkowana trase tranzytowa. Zmiana jest tak drastyczna, ze powaznie mysle o wyprowadzce. I wiecie gdzie? Mysle o Powsinie. Jest stamtad teraz dobry dojazd...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jolka 23 11 miesięcy temuocena: 100% 

   @kabaciak W pełni się zgadzam. A do tego niedługo (2lata) Wilanów ma zyskać połączenie tramwajowe z Warszawą.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 22 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Jak czytam takie optymistyczne teksty: "niedługo (2lata) Wilanów ma zyskać połączenie tramwajowe" to smiac mi sie chce. Jest to gorzki smiech. Zwykle z 2 lat robi sie 20.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 21 11 miesięcy temuocena: 92% 

   A wkrótce podobno buspasy w Dolinie Służewieckiej. Będzie wesoło, korek na Anody od Doliny do Ciszewskiego.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiewicz 20 11 miesięcy temuocena: 19% 

   Jak zwykle problem i narzekanie jak coś robią. Jak nie robią też źle. Trzeba było kupić domy i mieszkania na wsi, nie byłoby problemu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 19 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Zacznij myśleć. Nie chodzi o budowę ,tylko o idiotyzmy towarzyszące tej budowie - np brak skrętów,czy zawrotek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oko 18 11 miesięcy temuocena: 70% 

   Na szczęście jesienią wybory ! Żegnaj Panie burmistrzu ! Tak się kończy gdy "desant" zarządza Ursynowem !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 17 11 miesięcy temuocena: 90% 

   No i co? On dostanie nową, lepszą posadę, a my będziemy się męczyć z tym, właśnie budowanym, dziadostwem po wieki!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaty 16 11 miesięcy temuocena: 5% 

   Wy moze i narzekacie, ale Powsin sie cieszy. Nie macie dystansu i perspektywy. Wladza, jak widac, ma je w nadmiarze. .

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 15 11 miesięcy temuocena: 79% 

   Burmistrz Kempa dostał polecenie z ratusza: przeforsować budowę wygodnej drogi dojazdowej z nowych osiedli w Konstancinie i okolicach do metra, i to zadanie wykonał. Warszawą rządzi platforma deweloperska, która wykonuje polecenia deweloperów.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 14 11 miesięcy temuocena: 57% 

   A co twój piSSlamistyczny lesio kaczyński zrobił dla Warszawy ,gdy był jej prezydentem??????? NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziurawe ulice jak za komuny. Jadynie Muzeum Powstania Warszawskiego powstało

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatka 13 11 miesięcy temuocena: 79% 

   No to po Kabatach...:( :(

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbbb 12 11 miesięcy temuocena: 71% 

   niestety poziom życia i ceny mieszkań polecą na ryj!! tylko korki, smród, spaliny i stada wieśniaków

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~roe 11 11 miesięcy temuocena: 89% 

   podobny problem na roentgena z zawrotkami organizacja ruchu

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karina 10 11 miesięcy temuocena: 77% 

   Znowu ta banda z OU chciała się lansować na sprawie ? Ciekawe gdzie byli przez ostatnie dwa lata

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zdr 9 11 miesięcy temuocena: 38% 

   Te 40 domów nie zrobi aż takiego zamieszania na całych Kabatach jak im się wydaje

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jolka 8 11 miesięcy temuocena: 75% 

   A co z PU? Gdzie jest PU?! Jeszcze nie wrócili z jajeczka?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mycha 7 11 miesięcy temuocena: 86% 

   co to jest PU?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jolka 6 11 miesięcy temuocena: 0% 

   @Mycha Żarcik? Bardzo udany!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarema 5 11 miesięcy temuocena: 42% 

   Kiedy Relaksową pojadą autobusy? To jest potrzebne na wczoraj! Trzeba radykalnie zmniejszyć ruch samochodów osobowych. Trzeba też zrobić buspas do Powsina od Wąwozowej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wisniowiecki 4 11 miesięcy temuocena: 86% 

   He he, dobre! Poza buspasem koniecznie trzeba zrobic wyciag orczykowy wzdluz sciezki rowerowej na skarpie ale tylko do gory, z Powsina na Ursynow. W dol beda progi zwalniajace i kolczatka. Poza tym nalezy wyznaczyc trase autobusu przez las kabacki do ogrodu botanicznego oraz, co chyba oczywiste, zamknac dla ruchu samochodowego kwartal ulic Wawozowa-KEN-Plaskowickiej-Rosola. Zaoferuje sie natomiast udogodnienia dla wrotkarzy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mini 3 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Puszczą autobusy i stanie Wąwozowa, która nie ogarnie tego ruchu bo ma po jedynym pasie ... Nie przemyślane decyzje rządzących idiotów. Wcale nie będzie lepiej i szybciej po tej przebudowie. Większy ruch, większe korki i smród spalin, a wokół szkoły i przedszkola - jeszcze wypadki z przechodniami do tego dojdą

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ja to bym jeszcze kolego metro tam wprowadził, a co ;) !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 1 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Tylko sprawna komunikacja miejska zmniejszy ogólny ruch na drogach lub spowoduje, że nie będzie rósł (a to też będzie sukces).

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2361 sekundy
  REKLAMA