REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 maja 2020, 16:03 komentarzy 22

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Rowery Veturilo ruszają 6 maja

  Rowery Veturilo ruszają 6 maja (Nextbike)

  Sezon rowerów Veturilo wystartuje po raz drugi. Już od środy znów będzie można korzystać z publicznej wypożyczalni jednośladów w stolicy. Oficjalnie zapowiedział to operator rowerów, firma Nextbike.

  Z rowerów Veturilo nie można było korzystać przez ponad miesiąc. 1 kwietnia weszło w życie rządowe rozporządzenie o obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa. Prawodawca uznał, że jeżdżenie na rowerach miejskich może przyczynić się do wzrostu liczby zachorowań na chorobę Covid-19.

  Przeciwnego zdania byli samorządowcy, którzy nie ograniczali roli Veturilo tylko do funkcji rekreacyjnej. Prezydent Warszawy apelował do rządu, by zmienić przepisy, bo rowery miejskie są "znaczącym uzupełnieniem komunikacji miejskiej". Żadna z innych europejskich stolic nie wyłączyła swoich systemów rowerowych ze względu na pandemię, a niektóre wręcz zachęcały do korzystania z niego, jako bezpiecznego środka transportu. Co ciekawe, rządowe regulacje nie zabraniały korzystania z hulajnóg elektrycznych czy wypożyczalni komercyjnych.

  Rząd zlikwidował zakaz używania rowerów miejskich dopiero w drugim etapie luzowania obostrzeń pandemicznych. Odpowiednie zapisy znalazły się w opublikowanym w sobotę wieczorem rozporządzeniu. Wówczas informaliśmy, że rowery Veturilo ruszą od 6 maja.

  Jakie środki bezpieczeństwa?

  Dziś tę informację oficjalnie potwierdził operator systemu Veturilo - firma Nextbike. Od środy wszystkie wypożyczalnie (na Ursynowie jest ich 27) będą czynne. 

  - Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie - oświadczył we wtorek operator Veturilo.

  Firma zachęca do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zaleca też noszenie rękawiczek podczas wypożyczania roweru, jak i samej jazdy. Apeluje o zachowanie ostrożności i rozwagę.

  Także podczas korzystania z rowerów obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży - przypomina Veturilo. Najlepiej wypożyczać rower bez kontaktu z terminalem, za pomocą aplikacji mobilnej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~UżytkownikVeturilo 22 4 miesiące temuocena: 96% 

   Super, wszyscy czekamy z niecierpliwością :-))))

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:-) 21 4 miesiące temuocena: 92% 

   Pedalarz z pewnością nie czeka :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RoweremPrzezUrsynów 20 4 miesiące temuocena: 100% 

   Człowiek o wielu ciekawych nikach jak to już ktoś pisał

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 19 4 miesiące temuocena: 94% 

   @ :-) czeka, czeka, przecież pisze poniżej jako małgosia1973, że nie może się doczekać zdezynfekowanego "zacisku sztycy podsiodełkowej" :-)))

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RoweremPrzezUrsynów 18 4 miesiące temuocena: 93% 

   Ale komentarze pedalarza mocno poznikały z artykułów. Moje dziecko miało fajną zabawę bo poprosiłem by pozgłaszało te komentarze. Sprawdziłem, faktycznie chyba pousuwane. Kosztowało mnie to co prawda opakowanie Haribo ale warto było

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RoweremPrzezUrsynów 17 4 miesiące temuocena: 93% 

   @jako - a tak wogóle to teraz chyba czasem i pod ciebie się podszywa - kolejny nik w bogatej jego kolekcji. taki lokalny folklor

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 16 4 miesiące temuocena: 93% 

   @ RoweremPrzezUrsynów - zainwestowałeś opakowanie Haribo? Poważna sprawa :-) Ale rzeczywiście warto te wpisy zgłaszać i usuwać, bo gość ma mocno nierówno pod czapką. Podszywał się pode mnie, przed chwilą też pod Ciebie. Na szczęście Redakcja też już wie co jest dziełem pedalarza, a co normalnymi wpisami. Im też daje się mocno we znaki zamieszczając co chwilę ten sam, skopiowany wpis. Maksymalna frustracja :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RoweremPrzezUrsynów 15 4 miesiące temuocena: 93% 

   @jako - ale warto było z tym Haribo. ale wiesz, jak się synek zaangażował? Przy okazji pogadaliśmy o hejcie w internecie. Cieżko tylko dziecku wytłumaczyć czasem, skąd się heit bierze. Tu pewnie u pedalarza jakiś uraz z dzieciństwa, może niespełnione marzenia, nieudane życie, nie wiem. Warto zgłaszać! I to podobno były najpyszniejsze haribo!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 14 4 miesiące temuocena: 93% 

   @ RoweremPrzezUrsynów - słuszna to była inwestycja :-) i edukacja razem. Muszę spróbować z moim dzieciakiem :-) A co do kolesia... mam wrażenie, że ktoś go w dzieciństwie posadził na takiej sztycy bez siodełka i zwyczajnie tęskni za tym. Coś go powstrzymuje przed comming outem, ale to juz nie mój problem. Kiedyś pewnie znajdzie jakiegoś partnera, który go wyzwoli z tych cierpień :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RoweremPrzezUrsynów 13 4 miesiące temuocena: 89% 

   Ale wiesz, że taki namolny "komentator-heter-czytelnik" jak pedalarz to złoto dla każdego portalu czy bloga? Niby się go usuwa, ale też fajnie jak jest. Sam znam to ze współpracy z portalami :-) Jeśli taki pedalarz daje kilkadziesiąt razy komentarz dziennie do tego samego artykułu to znaczy, że i nawet kilkaset razy dziennie wchodzi aby sprawdzić czy wpis jest. A to wyższa oglądalność. Czasem nawet nie opłaca się komentarza usuwać za szybko :-) Poza tym znam te systemy do moderacji - zwykle można niemal zautomatyzować usuwanie wpisów, wystarczy 1 kliknięcie i wpis jest usunięty. Ale by dać np. tutaj komentarz (wejść w artykuł, skopiować wpis, wrzucić go, podpisać się lub skopiować nick, zaakceptować wpis itp) to pewnie minimum z 10 kliknięć. Więc się zawsze śmieją z takich, że syzyf im się trafił. Taki minimum 1:10. Poza tym to też rozrywka :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 12 4 miesiące temuocena: 83% 

   a od tej strony to o tym nie pomyślałem :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 11 4 miesiące temuocena: 47% 

   do jako: bardzo proszę nie mieszać mnie z UżytkownikiemVeturilo, pedalarzem czy innym czytelnikiem forum, którego z RoweremPrzezUrsynów omawiasz. Mój nick to malgosia1973 (przez L, nie przez Ł). A poza tym - sarkazm, mój wpis o zacisku sztycy podsiodłowej i pancerzach to był sarkazm. Niezależnie od tego, Panie-Manipuljącym-Cudzymi-Wypowiedziami, w tym wpisie nie ma mowy o tym, że autor nie może "się doczekać" zdezynfekowanego zacisku sztycy podsiodłowej. Więc takiej wypowiedzi mi nie przypisuj. To tak na kanwie zwalczania hejtu w Internecie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 10 4 miesiące temuocena: 40% 

   @ malgosia1873 - cóż malgosiu (przez L oczywiście), jeśli nie jesteś pedalarzem ani pedalarz nie jest Tobą to przepraszam za posądzenie. Ale jak powiedział Linda w Psach "jakoś Ci nie ufam i jakoś Cię nie kocham". Sztyca podsiodłowa jakoś mnie męczy :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 9 4 miesiące temuocena: 47% 

   A co z pancerzami - czy będą dezynfekowane pancerze? ;) I jeszcze zacisk sztycy podsiodłowej, też przydałoby się dezynfekować.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oraj 8 4 miesiące temuocena: 51% 

   ile dopłacamy do tego guano co miesiąc?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Don Aldo 7 4 miesiące temuocena: 55% 

   Każdy powinien przynosić swoje siodełko. A na rękach mieć jednorazowe rękawice.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antyhipokryta 6 4 miesiące temuocena: 47% 

   A czy w tej sytuacji już nie są potrzebne dokładne wytyczne GIS ? tak jak samorząd postawił się rządowi, że bez takich wytycznych nie uruchomi przedszkoli i złobków. Zmiana poglądów rządzących Warszawą ? Czy po prostu rowery opłaca się uruchomić i można bez wytycznych, a przedszkola i żłobki to jednak warto zrobić polityczną burzę ???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Zielonego Ursynowa 5 4 miesiące temuocena: 41% 

   dokładnie! ta samo biblioteki, mogli od 4.05, ale tez miasto nie jest gotowe. Moze przez 1,5 miesiaca mozna sie bylo na to otwarcie przygotwac? Jakos biznes od razu sie otworzyl we wskazanym terminie, bo im na tym zalezalo. I mieli czas zeby zaopatrzyc sie w srodki do dezynfekcji i inne potrzebne produkty ochrony osobistej. Boiska - tez zamkniete, bo nie wiedza jak maja otworzyc. Prywatne korty tenisowe juz dzialaja, szybko sobie poradzili, bez sczegolowych wytycznych. I nawet jestem w stanie zrozumiec, ze nie chca otwierac tych przedszkoli. Ale to niech prezydent powie, ze nie che, bo taka jest jego decyzja. Ma stosowna wladze. Tak jak prezydent Poznania zamknal szkoly i przedszkola zanim zrobil to rzad. Ogladanie sie na wytyczne i pretensje, ze nie da sie przygotowac placowek w kilka dni jest zalosne. Rozumiem, ze dzieci do szkol w tym roku nie wroca? Bo nawet jesli rzad oglosi otwarcie od 24.05 to miasto bedzie potrzebowalo jeszcze miesiaca zeby sie mentalnie z tym oswoic?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 4 4 miesiące temuocena: 28% 

   4 .... 3 .... 2 .... 1 .....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kakadu 3 4 miesiące temuocena: 62% 

   No i super!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   A nie mówiłem...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3213 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020