REKLAMAA1 ECHO RYTM 24.01.2022 - 23.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Na ulicach Poloneza i Kujawiaka od lat nie ma chodników ani oświetlenia. Nie ma nawet pobocza z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy spacerują tamtędy z duszą na ramieniu. Na poprawę w najbliższym czasie się nie zanosi.

  Ulica Poloneza jest jedną z prężniej rozwijających się rejonów na Zielonym Ursynowie. Nie tak dawno powstało przy niej - a dokładniej przy ul. Polki, która odchodzi od Poloneza - ogromne osiedle. Mieszkańców przybywa, więc i infrastruktura powinna się poprawiać. Z tym jednak bywa różnie.

  O ile kawałek ul. Poloneza najbliżej ul. Poleczki doczekał się niedawno remontu chodnika i budowy nowego, tak dalsza część, mniej więcej od ul. Wodzirejów, to nadal tylko jezdnia. Na niektórych fragmentach nie ma nawet pobocza. A tam, gdzie jest, bardziej przypomina bagno niż pobocze.

  - Tutaj bliżej ul. Pląsy jest jeszcze w miarę szeroko, ale dalej w stronę Krasnowolskiej jest za wąsko, a ruch jest naprawdę duży. Jest cmentarz, na który zreszta strach się dostać inaczej niż samochodem. Sam staram się chodzić na około i omijać Poloneza. Nie ma też świateł. W ciągu dnia to nie ma problemu, ale wieczorem prowadzi mnie mój, który jest na tyle mądry, że nie wchodzi na drogę - mówi pan Andrzej, mieszkaniec okolic ul. Poloneza.

  Tylko czekać na wypadek

  Słaba widoczność w nocy, brak chodnika, duży ruch i kierowcy, którzy wcale nie jeżdżą tamtędy wolno, to przepis na wypadek. Nie lepiej wygląda sytuacja na niedalekiej ul. Kujawiaka. Zaraz, jak tylko kończy się wiadukt nad trasą S2 w stronę ul. Ludwinowskiej, tak kończy się chodnik i ścieżka rowerowa. A piesi i cykliści lądują w błocie i jeszcze nic nie widzą wieczorem, bo oświetlenia też tam nie ma.

  O poprawę bezpieczeństwa pieszych na Kujawiaka i Poloneza apelowali radni Leszek i Paweł Lenarczyk. W imieniu mieszkańców zwrócili się do burmistrza Roberta Kempy o budowę brakujących chodników i montaż latarni. Przekonywali też, że jeśli będzie problem z podłączeniem lamp, to mogą być nawet solarne. Ale ważne, żeby były. Burmistrz nie ma jednak dobrych wieści.

  - Na ulicy Poloneza i Kujawiaka są nieuregulowane sprawy własnościowe gruntów, co powoduje brak możliwości realizacji wnioskowego chodnika i oświetlenia - odpowiada radnym.

  To wielki problem na Zielonym Ursynowie, gdzie drogi często są poprowadzone bez żadnego marginesu na ewentualną rozbudowę. Burmistrz pociesza natomiast mieszkańców części Poloneza bliżej ul. Poleczki - po wschodniej stronie staną jeszcze lampy solarne. A kiedy można się jakichkolwiek spodziewać na dalszej części i ul. Kujawiaka? Nie wiadomo.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kamilo 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   Tutaj powinien być zakaz wjazdu dla ciężarówek - ta droga jest zbyt wąska, by mogły nią się poruszać tak masywne samochody.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bodek 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   A jak wjeżdżałyby szambiary? Tutaj jest 3ci świat - nie ma kanalizacji

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jola45 3 2 miesiące temuocena: 75% 

   Za to na szopki w UCKA hajsu nie brak. Dziaderstwo kwitnie na ursynowie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urs 2 2 miesiące temuocena: 80% 

   Zaskakująco dużo jest ulic dużo gorszych niż w małych wioskach...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mona 1 2 miesiące temu

   Cały południowy Ursynów jest niedoinwestowany. Jesteśmy dla dzielnicy mieszkańcami drugiej kategorii. A tym, którzy uważają inaczej proponuję przejechać się Karczunkowską-chodnika brak i dziura na dziurze dziurą pogania.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.401 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022