REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2021, 11:44 komentarzy 2

  (GS)

  Powsiński Ogród Botaniczny zamienił się w magiczną krainę Piotrusia Pana. Kolorowe światła, świecący statek Kapitana Haka i labirynty na Wyspie Czaszki - to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie czekają na dzieci i dorosłych w ursynowskiej Nibylandii. Instalacja właśnie wystartowała.

  Za sprawą plenerowej wystawy Ogród Świateł każdy z nas będzie mógł przenieść się do Nibylandii. W Ogrodzie Botanicznym PAN ruszyła wyjątkowa instalacja świetlna. Na drzewach zostało zamontowanych ponad pół miliona światełek LED. Znajduje się tam blisko 30 atrakcji, które mają sprawić, że nikt nie będzie chciał dorosnąć. 

  Brama wejściowa do Nibylandii

  Po jej przekroczeniu wszyscy odwiedzający wkroczą w pełną przygód podróż po wspaniałym świecie Nibylandii. To moment, w którym każdy powinien, chociaż na czas przebywania w parku zamienić się w dziecko. 

  Tęczowa droga i pokój marzeń

  Tęczowa ścieżka wyznacza właściwy kierunek zwiedzania oraz prowadzi zwiedzających do pierwszej sceny - pokoju marzeń. To atrakcja multimedialna przedstawiająca pokój dzieci. To w tym miejscu odwiedzający po raz pierwszy spotykają Piotrusia Pana, który przylatuje do sypialni Wendy i jej braci, namawiając ich do ucieczki do Nibylandii.

  Magiczne krzesło

  To pierwsze miejsce, gdzie można zrobić sobie czadową fotkę. Magiczne krzesło to również interaktywna zabawa z iluzją. 

  Tunel multi-światła

  Kolejnym etapem podróży w głąb Nibylandii jest 24-metrowy tunel multimedialny. Jego efekty świetlne synchronizują się z muzyką.

  Droga do gwiazd

  To kolejny tunel na naszej drodze. Składa się  70 tys. świecących punktów i ma aż 87 metrów długości. To najprawdopodobniej najdłuższy LEDowy tunel w Polsce. Jego światła również zmieniają się pod wpływem muzyki.

  Podróż do Nibylandii

  To kluczowa scena - możemy w tym miejscu zaobserwować jak Piotruś, Wendy, John i Michel lecą nad Londynem prosto do Nibylandii po niezapomniane przygody.

  Wioska Pikaninów

  Wioska Pikaninów to kolejna przygoda Piotrusia Pana i dzieciaków w Nibylandii. Wódz Pantera wraz ze swoją córką zapraszają na wspólną wieczerzę przy ognisku. W tym miejscu można zrobić sobie zdjęcie wraz z całą rodziną. Prosto z uczty można wybrać się do Dzwoneczka, który również chętnie zrobi sobie zdjęcie z odwiedzającymi. Uroczy, niedługi tunel pełen kolorowych i świecących piór to zapowiedź kolejnych magicznych scen.

  Przystań Elfów

  W tym miejscu możemy poznać całą rodzinę Dzwoneczka. Przystań Elfów to dom naszej małej bohaterki. Przyjaciółka Piotrusia wychowała się w konarze starego drzewa, które harmonizowało z przepiękną fauną i florą. Wzdłuż alei Wróżek możemy napotkać również inne elfy i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. W tym miejscu wróżki mogą zamienić nas również w syrenę!

  Labirynt na Wyspie Czaszki

  To świetlisty tunel pełen różnych tajemnic. W zakamarkach kryją się trupie czaszki i ogromne pająki. Aby dotrzeć labiryntem do Wyspy Czaszki, trzeba dobrze orientować się w terenie i uważać na czyhające za rogiem potwory.

  Pokazy laserowe

  Nad polanami ogrodu unosi się dym, a w nim... miliony kolorów. Lasery przemierzają okoliczne krzewy i drzewa, wskazując odwiedzającym dalszą drogę zwiedzania. W tym miejscu można również napełnić brzuchy i napić się ciepłej herbatki.

  Kapitan Hak i jego wesoły okręt

  Po wyjściu z labiryntu goście ogrodu napotkają Kapitana Haka z Piotrusiem Panem. W tym miejscu można zrobić sobie zdjęcia w skrzyni pełnej skarbów i podziwiać ogromny piracki okręt Wesoły Roger. To tu Piotruś Pan i jego przyjaciele toczą bitwę z prawdziwymi piratami!

  Niby-łąka na wodzie i wielki krokodyl

  Podczas jednej z walk Piotruś Pan obciął Kapitanowi Hakowi prawą dłoń i rzucił w paszczę krokodyla. Gadowi tak smakowała, że postanowił zjeść pirata w całości. Śmiałkowie będą mogli wejść do jego paszczy!

  Dla wszystkich entuzjastów przygód przygotowanych zostało 10 pytań rozlokowanych na tablicach w Ogrodzie Świateł, na które odpowiedzi znajdują się w otoczeniu wybranych atrakcji wystawy. Na wytrwałych czekają nagrody.

  Ogród Świateł będzie czynny codziennie z wyjątkiem Świąt Bożego Narodzenia i 31 grudnia w godz. 16-21. Piotruś Pan pozostanie w Powsinie do końca lutego. Bilety w cenie od 23 do 33 złotych. Dzieci do lat 3 wejdą do krainy Nibylandii za symboliczną złotówkę. Zwiedzanie całej wystawy trwa ok. 2 godziny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 108

  • 78
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 2 9 miesięcy temu

   Byłem. Nie polecam.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ernie karateka 1 9 miesięcy temu

   To już nie jest ogród botaniczny. Od kiedy śląska klika zrobiła wrogie przejęcie (wrogie, bo wywalili albo wypchnęli połowę personelu), zrobili z tego pięknego niegdyś miejsca jarmarczny cyrk. Ponad 30 stareńkich jabłoni poszło pod topór, a kolekcje roślinne są niszczone i zastępowane chabyziami z marketu ogrodniczego. Straszna szkoda.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4668 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022