REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Cztery schodki prowadzące m.in. do Domu Kultury "Imielin" od lat czekają na naprawę. Pomimo, że z dawnych stopni zostało już niewiele, nikt nie kwapi się, aby pomóc chodzącym po nich mieszkańcom. Dzielnica twierdzi, że leżą one na terenie spółdzielni. Spółdzielnia weryfikuje mapy. Przechodnie klną pod nosem na opieszałość urzędników. 

  Okolice pawilonu przy ulicy Dereniowej 6 to bardzo ruchliwe miejsce na Ursynowie. Codziennie przechadzają się tutaj niezliczone rzesze osób odwiedzających znajdujące się tam sklepiki, punkty usługowe oraz gastronomiczne. To także droga do domu kultury. Jedno z podejść od strony ul. Warchałowskiego wiedzie przez doszczętnie zdewastowane schody.

  - Wszystko jest w rozsypce. Poza jednym, nie ma ani jednego pełnego schodka, w dodatku zarośnięte trawą. Jeśli nie ma pieniędzy na remont, to lepiej rozebrać i posiać trawę, albo ławkę postawić w tym miejscu. Jak w ogóle można było dopuścić do takiej dewastacji, zamiast naprawiać na bieżąco??? Urzędnicy jak zwykle nie zajmują się tym, co konieczne. Teraz to się już do niczego nie nadaje tylko do zaorania - oburza się pan Witold. 

  Krytycznym okiem na stan schodów spojrzał również ursynowski radny Antoni Pomianowski, który napisał do burmistrza interpelację z prośbą o ich naprawę. Jako członek rady nadzorczej SMB "Imielin" przekonuje, że korzystanie ze schodków na terenie zarządzanym przez dzielnicę jest nie tylko niewygodne, ale też niebezpieczne.

  "Imielin" przegląda mapy

  Ratusz szybko przejrzał mapy i dopatrzył się, że schody usytuowane są na działce, którą wieczyście użytkuje spółdzielnia "Imielin", czyli de facto jest jego właścicielem. A pytający o to radny powinien zwrócić się do swojej spółdzielni. 

  - Według spółdzielni, schody leżą na terenie miasta, ale po odpowiedzi burmistrza trwa weryfikacja map. Po jej zakończeniu będzie wiadomo, kto powinien zająć się naprawą - mówi Antoni Pomianowski, radny Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, a jednocześnie wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółdzielni "Imielin".

  Jak długo potrwa weryfikacja? Tego nie wiadomo, ale dla pytanych przez nas mieszkańców, remont schodów to za mało. - Ten szpetny blaszak powinien być zrównany z ziemią. Remont może być za drogi, zwłaszcza, że nie wiadomo co jest w środku z instalacją itp. Zmiana elewacji podejrzewam, że nie zadziała - mówi pan Michał. 

  W spółdzielni "Imielin" jest pomysł, aby w tym miejscu powstała nowa inwestycja, ale na wyburzenie pawilonu nie zgadzają się właściciele kilku znajdujących się nim lokali użytkowych. Blaszak może więc pozostać z nami jeszcze przez wiele lat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tubylec 7 2 miesiące temu

   Żeby się nie okazało że teren jest przyjaciół SMB Imielin z deweloperki, bo odkryją że został im kiedyś darowany...?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hania Jange 6 3 miesiące temu

   schodki schodkami bo są problemem. ALE proszę nie pisać takich głupot o burzeniu tego budynku??

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Remigiusz Ciesielski 5 3 miesiące temuocena: 60% 

   Pan o nicku xwaseq prezentuje tak niski poziom merytoryczny, że aż szkoda wchodzić z nim w polemikę! Wstyd. Według niego ludzie zupełnie z tematem nie związani czyli Bogu ducha winni pracownicy DK powinni zająć się sprawą! Równie dobrze szanowny Pan może zaszczycić naszą społeczność umiejętnościami. O działalności DK Imielin mogę napisać dobre słowa a i o ludziach pracujących tam na przestrzeni lat również! Wraz z żoną uczęszczaliśmy tam na kursy tańca i wiele ciekawych koncertów. Moja córka przyprowadza wnuczkę na zajęcia wokalne i nie mamy zastrzeżeń. Pozdrawiam Remigiusz C.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xwaseq 4 3 miesiące temuocena: 63% 

   Niech pracownicy Domu Kultury coś zrobią i przyjdą do pracy, wezmą w ręce szpachle i kilka płytek i naprawią to. To jest max godzina roboty dla dwóch amatorów. Spółdzielnia utrzymuje darmozjadów na etatach a nie ma komu głupiej płytki przykleić?! Na to moje hajsy z czynszu? Chyba komuś mocno weszło!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 3 3 miesiące temuocena: 25% 

   Wyburzyć. Ziemię sprzedać. Na co ten Dom Kultury w ogóle?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 3 miesiące temuocena: 78% 

   Spółdzielnia weryfikuje? Niby jak, skoro ewidencję gruntów prowadzi miasto i skoro z map wynika, że schody leżą na terenie spółdzielni to na co czekają?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RobertW 1 3 miesiące temuocena: 78% 

   Radny Pomianowski dorabia w radzie nadzorczej Imielina i sam się pięknie zaorał :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2223 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020