REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Jest decyzja dzielnicy w sprawie pasów rowerowych na Bartóka i Jastrzębowskiego. Zamiast pasów będą ścieżki rowerowe, zamiast zwężeń - węższe, ale wciąż dwa pasy ruchu. - To psucie budżetu partycypacyjnego - komentuje autor projektu zmian na obu ulicach. - Chcemy kompleksowo poprawić bezpieczeństwo, czego projekt nie uwzględniał - tłumaczy z kolei szef zarządu dzielnicy.

  Dzielnica ogłosiła, że rezygnuje z realizacji wzbudzającego mnóstwo kontrowersji projektu poprawy bezpieczeństwa na ulicach Bartóka i Jastrzębowskiego. Na koncepcję zmian (także na Cynamonowej i Dereniowej) autorstwa Radosława Wałkuskiego głosowało w 2015 roku 2.891 osób. Przeciwko niej zbuntowali się mieszkańcy Stokłosów - już podczas prezentacji planów zmian w organizacji ruchu.

  - Dominującą opinią przekazaną podczas spacerów, a także listownie i elektronicznie (łącznie wypowiedziało się kilkaset osób) był brak akceptacji dla rozwiązań zgłoszonych w ramach projektu do budżetu partycypacyjnego - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Na spotkaniach zorganizowanych przez urząd dzielnicy, ludzie najostrzej krytykowali pomysł zwężenia ulic do jednego pasa w każdą stronę (podobnie stało się na Cynamonowej i Dereniowej) oraz reorganizację systemu parkowania, który spowodowałby zmniejszenie liczby miejsc postojowych. Zwracali też uwagę na nierozwiązaną kwestię zwężeń chodników na wysokości przejść podziemnych.

  - To nie jest żadna poprawa bezpieczeństwa! Realizacja bez konsultacji z mieszkańcami, dla których te ulice to "kręgosłup komunikacyjny" to tak, jakbyśmy burmistrzowi wsadzili drut w kręgosłup! - komentował na jednym ze spotkań Stanisław Werner, przedstawiciel mieszkańców spółdzielni "Stokłosy". Takich głosów było dużo więcej. Przeciwnicy projektu zmian wyrażali swój sprzeciw nie tylko w czasie spotkań, pisali też do burmistrza petycje i listy.

  We wtorek dzielnica ogłosiła, że zmian, podobnych do tych, które wykonano na Dereniowej i Cynamonowej nie będzie. Dlaczego?

  - Wadą projektu z Budżetu Partycypacyjnego było to, że nie załatwiał on wielu problemów, które są na Bartóka czy Jastrzębowskiego - tłumaczy Robert Kempa. - Chcemy kompleksowo poprawić bezpieczeństwo na tych ulicach, przywrócić je mieszkańcom - dodaje.

  Dzielnica planuje wybudowanie ścieżki rowerowej po północnej stronie ul. Bartóka, poszerzenie chodnika przy obu przejściach podziemnych, wykonanie przejścia dla pieszych na wysokości Bartoka 8 oraz wykonanie azyli na przejściach na wysokości ul. Wokalnej oraz Bartoka 8. Dodatkowo urząd chce zadbać o przesunięcie latarni ulicznych, doświetlenie przejść oraz o poprawę bilansu miejsc parkingowych. W czerwcu mieszkańcy mają poznać koncepcję przebudowy ulicy, zmiany miałyby nastąpić jeszcze w tym roku. Koszt samej ścieżki to ok. 1 mln złotych.

  A co z ulicą Jastrzębowskiego? W tym roku nic się na niej nie zmieni. W przyszłości dzielnica planuje wybudowanie tam ścieżki rowerowej, ale jest to uzależnione od środków w budżecie dzielnicy oraz od decyzji miejskich drogowców.

  - Wystąpimy do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o zaprojektowanie drogi rowerowej po wschodniej stronie al. KEN, co umożliwi wykonanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Jastrzębowskiego w docelowym kształcie. Dotychczasowe rozwiązania organizacji ruchu mają bowiem charakter tymczasowy - mówi burmistrz Kempa.

  Burmistrz zapowiada natomiast, że rozpoczęte zwężanie ulicy Dereniowej zostanie dokończone - czyli jeszcze w tym roku (do połowy sierpnia) na odcinku od Gandhi do Ciszewskiego pojawią się pasy rowerowe, azyle na przejściach oraz nowa sygnalizacja na wysokości podstawówki przy Hawajskiej.

  Autor projektu: to psucie Budżetu Partycypacyjnego!

  Radosław Wałkuski, pomysłodawca zmian na Dereniowej, Cynamonowej, Jastrzębowskiego i Bartóka, ostro krytykuje dzielnicę za rezygnację z jego idei.

  - Burmistrz dzielnicy piecze dwie pieczenie na jednym ogniu: psuje budżet partycypacyjny i chce wprowadzić rozwiązanie, które jest niezgodne z obowiązującymi w Warszawie standardami rowerowymi - komentuje.

  - Po co to całe przedstawienie (Budżet Partycypacyjny - dop. redakcja) skoro potem pan burmistrz przychodzi i mówi, że to było tak tylko na niby? Tylko dlatego, że szantażuje go lokalna partia polityczna, która zbiegiem losu jest języczkiem u wagi w rządzącej koalicji (Projekt Ursynów jest przeciwnikiem zwężania ulic - dop. redakcja). Jasna sprawa - możecie nie realizować projektów, róbcie sobie co chcecie w tym waszym politycznym folwarku - tylko nie nazywajcie tego budżetem partycypacyjnym ani obywatelskim. Bo tracimy w ten sposób główny cel, jaki przyświecał całej tej inicjatywie: mieszkańcy mieli zaufać urzędnikom i przekonać się, że warto się zaangażować, bo można mieć na coś wpływ - denerwuje się Wałkuski.

  Jego zdaniem na Bartóka, która jest drogą klasy lokalnej, obecne standardy nie zalecają budowy wydzielonych dróg rowerowych. Na tej ulicy nie ma bowiem na to miejsca. Nowa ścieżka nikomu się zatem nie przysłuży, będzie podobna do tej na Romera, gdzie urzędnicy zrezygnowali nawet z uznania jej za ścieżkę a rowerzyści nie chcą nią jeździć.

  - Mam do Was prośbę Panowie urzędnicy - jak Wam się nie podobają pasy rowerowe, na które zagłosowali mieszkańcy - to ich nie róbcie. Ale nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę i nie budujcie tam wydzielonej drogi rowerowej, która będzie niefunkcjonalnym bublem - dodaje Radosław Wałkuski.

  Burmistrz na te zarzuty odpowiada, że zmiana koncepcji została uzgodniona z miejskim Centrum Konsultacji Społecznych, które odpowiada za Budżet Partycypacyjny.

  - W budżecie nie chodzi o to, by realizować koncepcje mieszkańców 1:1, ale o to by realizować dopracowane idee. Jeśli słyszę, że mam robić projekt, który jest niepełny, to poproszę o wpłatę brakującej kwoty - kwituje burmistrz Kempa. I przypomina, że realizacja projektu Wałkuskiego miała kosztować 752 tysiące złotych a kosztowała do tej pory prawie 1,7 mln złotych, choć projekt nie został zrealizowany nawet w połowie.

   

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  153Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nina 153 8 miesięcy temuocena: 95% 

   I bardzo dobrze, że jest rezygnacja. Na Dereniowej nikt nie jeździ po ścieżce zrobionej na ulicy, wszyscy i tak jadą chodnikiem. Ta zmiana nie poprawiła bezpieczeństwa tylko je zwiększyła. Parkingi wzdłuż ulicy uniemożliwiają widoczność kierowcom wyjeżdżającym z osiedla, nie mogą się dalej wysunąć by zobaczyć co dzieje się na drodze bo przecież jest ścieżka i w każdej chwili będący "na prawie" rowerzysta może wjechać z impetem na samochód... szkoda gadać - mnie też przeraża zachowanie rowerzystów, niestety większość jeździ źle i za szybko. Ścieżka rowerowa to nie trasa wyścigu kolarskiego, to ścieżki rekreacyjne i powinno się po nich jeździć wolno i bez narażania innych użytkowników chodnika na stres.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karolek 152 9 miesięcy temuocena: 37% 

   Rowerzyści na Ursynowie to PIRACI DROGOWI. Jadą bardzo szybko, wpychają się między ludzi, Nie przepuszczą pieszych nawet na przejściu przez ścieżkę rowerową, jadą bez oświetlenia po ulicach(!), są bezkarni. Kierowców czasami kontroluje policja, rowerzystów nikt. Rowerzystów trzeba ucywilizować bo dzisiaj to dzicz.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 151 9 miesięcy temuocena: 64% 

   Kamil Ci tak powiedział? :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 150 9 miesięcy temuocena: 47% 

   Kenez dla twojej wiadomości chociaż i tak pewnie nie zrozumiesz: sytuacja sprzed 15 min - chcę przejść z dzieckiem przez ulicę Dereniową i co ROWERZYSTKA prawie mi dziecko rozjeżdża!!! A dlaczego? Bo święta krowa (inaczej nie nazwę) w d... ma pieszych w tym zwłaszcza dzieci bo przecież ona jedzie rowerem. Z daleka widziała że jestem z dzieckiem i wchodzimy na pasy a nawet nie zwolniła nie wspominając o przepuszczeniu przez jezdnię!!! O czym to świadczy? Że wy rowerzyści macie w d... pieszych i innych użytkowników dróg! Nie wierzysz to sprawdź monitoring na przejściu...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 149 9 miesięcy temuocena: 55% 

   Raczej o niczym to nie świadczy, w każdej grupie społecznej są takie jednostki. W mojej ocenie Twój komentarz to kolejny etap hybrydowej wojny projektu ursynów z wyimaginowanym lobby "pedalarskim (pozdro stefan) :) Ale załóżmy, że Ci wierzę, że faktycznie masz córkę, że faktycznie przechodziłeś po pasach i tak dalej - czy rowerzystka jechała po chodniku? Jak zaregowałeś na tę sytuację, zwróciłeś Pani uwagę? Czy auta się zatrzymały przed przejściem, żeby Was przepuścić? Czy czułeś się jako pieszy zagrożony korzystając z tego przejścia, a jeżeli tak to tylko przez rowerzystkę?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 148 9 miesięcy temuocena: 33% 

   O jakiej ty wojnie mówisz? Człowieku ocknij się gdzie ty żyjesz i o czym piszesz. Ta ROWERZYSTKA jechała PASEM ROWEROWYM i była jedynym uczestnikiem ruchu w pobliżu przejścia! W dodatku nie ustąpiła pieszemu. Żeby było śmieszniej moje dziecko przeprowadzało rower przez przejście czego nie robi 99,99% rowerzystów w Warszawie! Dziś sytuacja analogiczna: auta się zatrzymały po obu stronach jezdni bo przechodziła kobieta z dzieckiem w wózku przez przejście a co zrobił ROWERZYSTA? Przejechał prawie po wózku! I to na tym samym przejściu! O czym to świadczy? O tym że 100% osób jadących rowerem po chodniku na Dereniowej uważa na pieszych a ten ułamek który jedzie pasami ma ich głęboko w d... i tyle! Jeśli mi nie wierzysz zapraszam to ci to udowodnię! Od dziś z całą stanowczością będę za likwidacją pasów rowerowych na rzecz wydzielonych DDRów!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 147 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Po pierwsze drogi adammie, jestem z Ciebie dumny, że uczysz swoją córkę, że rower należy przeprowadzić przez przejście dla pieszych. Propsuje, ale to koniec słodkości, bo pisząc na podstawie 2 sytuacji, które zaobserwowałeś, że "100% osób jadących rowerem po chodniku na Dereniowej uważa na pieszych a ten ułamek który jedzie pasami ma ich głęboko w d... " po prostu się ośmieszasz. Ogarnięty rowerzysta, przepuści Cię i na drodze i na ścieżce, nieogarnięty będzie miał Cię w d... na drodze i na ścieżce. Rozumiem, że mogłeś w życiu nie dotknąć statystyki, ale to co piszesz to jest niestety strasznie prymitywny populizm.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 146 9 miesięcy temuocena: 42% 

   Szczerze to mam w głębokim poważaniu twoje zdanie na ten temat. Ty i twoje wynurzenia na temat statystyk jest po prostu śmieszne. Zapraszam na Dereniową którą pokonuję 4 razy dziennie pieszo to ci udowodnię kto ma rację - twoje statystyki czy to o czym ja mówię bo na chodniku WSZYSCY mi i dziecku ustępują (chociażby dwukrotnie dzisiaj - pozdrawiam Pana który zaszedł nawet z roweru by minąć moje dziecko które w każdej chwili rowerkiem mogło skręcić mu pod koła). Ogarnięty i myślący rowerzysta właśnie będzie jechać po chodniku a nie w ścisku pomiędzy autobusami i parkującymi autami! Pozdrawiam nudny Radku.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 145 9 miesięcy temuocena: 59% 

   Chyba mnie z kimś pomyliłeś drogi działaczu projektu ursynów :P

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 144 9 miesięcy temuocena: 40% 

   PS ogarnięty i myślący rowerzysta, wie że nie może zgodnie z prawem jechać po chodniku, ale kto by tam się przejmował w obozie populistyczno-radykalnym takimi szczegółami :P

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maja 143 9 miesięcy temuocena: 89% 

   Kępa geniusz powinien polecieć ze stołka i zapłacić z własnej kieszenie za trwonienie pieniędzy publicznych.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hans Kloss 142 9 miesięcy temuocena: 61% 

   Najlepsze w tym wszystkim jest fakt, że za społeczne pieniądze buduje się ścieżkę rowerową, a nieoświetlony rowerzysta popyloa wieczorkiem po jezdni wzdłuż ścieżki i zwróć mu uwagę to wiązkę pośle że hej !!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 99 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 141 9 miesięcy temuocena: 38% 

   I czego do dowodzi Hans? Tego, że rowerzyści sa fe, a kierowcy świeci? Ręce opadajo czytając te Wasze komentarze drodzy działacze projektu ursynów :/

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 56 91 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 140 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Kenez powiedz czy ciebie nie wiem jakiś orzeł czy kto tam nie przyjął albo wyrzucił z tego projektu ursynow że w każdym poście o nich piszesz?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 74 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 139 9 miesięcy temuocena: 53% 

   Nie adamko, nie mam nic wspólnego z tym człowiekiem, ale wkurza mnie, że ludzie, którzy są z Ursynowem związani od 2, 3 lat swoimi populistycznymi działaniami realnie szkodzą naszej dzielnicy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 138 9 miesięcy temuocena: 57% 

   Kenez - ktoś ich w końcu wybrał prawda? Możliwe że i nawet Ty o ile tutaj mieszkasz. I zamiast "jechać" po takim pu, po Stefanie a nawet po mnie jak po łysej kobyle, chociaż nie jestem żadnym członkiem pu czy jakiegokolwiek innego ugrupowania w przeciwieństwie do tego co twierdzisz, to przy najbliższej okazji idź i zagłosuj na kogo innego bo na tym polega demokracja. Jeżeli chodzi o działania "szkodliwe" jak to mówisz to absolutnie się z tobą nie zgadzam. Uważam iż rowerowa hucpa w wykonaniu 5000tys krzykaczy na 2mln Warszawę to naprawdę gruba przesada. Sam jeżdżę rowerem przez 5-6 miesięcy w roku ale nie zgadzam się na to aby pod dyktando rowerowe demolować całą Warszawę pod pretekstem poprawy bezpieczeństwa pieszych bo z tym to nie ma nic wspólnego! Drogi/ścieżki rowerowe - tak i to jak najwiecej! Pasy rowerowe - wyłącznie w śródmieściu ze względu na brak miejsca! Więc o jakim populizmie tego pu mówisz? Bo ja widzę że jednak coś dla mieszkańców robią w przeciwieństwie do innych...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 137 9 miesięcy temuocena: 54% 

   Wow, dzięki stefan, że uświadomiłeś mi na czym polega demokracja :) BTW żaden normalny człowiek nie używa takich wyrażeń jak "hucpa", a zbitka - "rowerowa hucpa w wykonaniu 5000tys krzykaczy" świadczy o tym, że prawdopodobnie jesteś: a) działaczem PU b) działaczem PO c) konkretnie zmaniuplowanym gościem d) domorosłym politykiem. A mi się średnio chce dyskutować i przekonywać do swoich racji tak zafiksowanego typa. Twoim zdaniem robienie dobrze kierowcom to priorytet. Moim zdaniem najważniejsi są piesi i to ich bezpieczeńśtwo należy dbać, nawet kosztem komfortu kierowców. I tak dalej i tak dalej. Widzisz, drogi adammie termin populizm jest, niejednoznaczny, ale opisuje zjawiska, których wspólną cechą jest retoryka odwołująca się do woli ludu. Wola 'suwerena' jest generalnie spoko, tylko taki mały szkopuł, że zazwyczaj masa jest krótkowzroczna i myśli o czubku swojego nosa, nie myśli o konsekwencjach, o przyszłości o skutach i tak dalej. Łapiesz już o co mi biega? .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 136 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Kenez żenujący jesteś tak jak i twoje komentarze. Gdzie ja w jakimkolwiek poście napisałem że jestem przeciwnikiem poprawy bezpieczeństwa pieszych? Wkładanie za to ludziom do głowy że wymalowanie pasów rowerowych na jezdni poprawia bezpieczeństwo właśnie pieszych jest po prostu śmieszne! Pozdrawiam bo nie mamy o czym rozmawiać.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 135 9 miesięcy temuocena: 54% 

   Czyli jednak nie łapiesz. Szkoda :(

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 134 9 miesięcy temuocena: 51% 

   Panowie, rzucacie perły przed wieprze. Z lajkrowym fundamentalistą (~kenez). się nie dyskutuje. Ale zawsze można go obśmiać :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 85 82 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 133 9 miesięcy temuocena: 47% 

   Rzucać perły przed wieprze? XD Beka opór, stefan czy Ty przypadkiem nie przeniosłeś się w czasie z XIX wieku z warcholską misją, żeby walczyć o prawa uciśnionych kierowców diesli?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 75 84 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 132 9 miesięcy temuocena: 53% 

   ~~kenez to w XIW w. wieku były diesle, kalesoniarzu? Jeśli ja przeniosłem się w czasie z XIX w., to z jakich zaprzeszłych czasów ty przybywasz, ze swoim ulubionym pojazdem wiejskich listonoszy, i ludu pracującego CHRL ? :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 81 73 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 131 9 miesięcy temuocena: 48% 

   stefan zrobię Ci dobrze, i napisze do Ciebie tak jak lubisz :) - a co to jest XIW, drogi mój "samochodowy pedalarzu"? I w którym wieku ludzkość wynalazła wehikuł czasu mój Ty przemądrzały dziubasku? :D

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 74 79 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 130 9 miesięcy temuocena: 53% 

   "stefan zrobię Ci dobrze......dziubasku" Ej, daj ju z spokój, cieplaku. Idż się poprzytulaj do kolegów w w rajtuzach :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 83 74 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 129 9 miesięcy temuocena: 42% 

   Jak na członków stowarzyszenia we władzach, którego funkcjonują jak to mówisz, cieplaki, to straszny z Ciebie homofob Stefanku :) Skąd w Twoich pogladach tyle wsteczniactwa?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 55 75 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hans Kloss 128 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Zwężenie Dereniowej doprowadziło tylko do jednego: Zdegradowania tej ulicy jako traku komunikacyjnego i chyba o to autorowi chodziło. Dziwię się tylko, że okoliczni mieszkańcy nie zlinczowali moralnie tego osobnika. Ograniczanie komunikacji na Ursynowie na trasach równoległych do KEN to zbrodnia na rozsądku i kompletny brak obserwacji w godzinach wyjazdów/przyjazdów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 86 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 127 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Nie tylko. Dzięki zmianom, które nie są idealne i wymagają poprawy udało się poprawić bezpieczeństwo pieszych :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 71 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 126 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Jaka szkoda, że dalej się nie uda :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 56 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 125 9 miesięcy temuocena: 64% 

   Jaka szkoda, że dalej się nie uda :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 56 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 124 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Kenez to po co było robić coś na siłę? Po co dalej forsujecie Dereniową jeżeli nie jest to dobry pomysł i wymaga poprawy? I jeszcze jedno gdzie do cholery poprawione jest bezpieczeństwo pieszych? Mieszkasz tu czy jak pseudo dziennikarze z wybiórczej próbujesz ludziom wciskać kit? Ja tą ulicą pieszo poruszam się kilka razy dziennie i jakoś nie widzę tej "poprawy"...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 57 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 123 9 miesięcy temuocena: 36% 

   Kiedyś się uda :) Rzym upadł, III rzesza upadła to i ten populistyczny ciemnogród też kiedyś zdechnie :D

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 122 9 miesięcy temuocena: 40% 

   Wszystkie zmiany, które poprawiają bezpieczeństwo pieszych warto forsować :) Jeśli nie widzisz "gdzie do cholery poprawione jest bezpieczeństwo pieszych" to może już jaskry dostałeś od tego patrzenia w monitor? Bo przecież nie jesteś chyba zaślepionym ideologicznie radykalnym populistą, który nie potrafi zrozumieć, że spowolnienie ruchu aut proporcjonalnie przekłada się na podniesienia bezpieczeństwa pieszych? :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hans Kloss 121 9 miesięcy temuocena: 58% 

   zenek !! Jakich pieszych ??? Tych co to po chodnikach 2m od jezdni chodzili, czy tych co byli łańcuchem oddzieleni ???? Rozumiem, że tych właśnie ratują pasy rowerow z nikąd do nikąd, a najlepszy ten co prowadzi na trawnik !!!! SUPERRRR !!!! Na jakiej wsi to wymyślali zanuś ????

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 46 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hans Kloss 120 9 miesięcy temuocena: 55% 

   kenez - człowiecze !!! Zabroń ruchu samochodów (a zwłaszcza karetek koło domu) to piesi będą najbezpieczniejsi choć nie będą bezpieczni, bo mogą się potknąć i zabić na prostej drodze !!! Wiem !!! Wtedy dla ich bezpieczeństwa zabronisz im chodzić !!!!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 43 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 119 9 miesięcy temuocena: 60% 

   ~kenez " ...spowolnienie ruchu aut proporcjonalnie przekłada się na podniesienia....." Kurcze, ciemni ludzie nie docenili światłego projektu. A taki fajny był, amerykański, hahahahahahahahahaha!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 49 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 118 9 miesięcy temuocena: 49% 

   @Hans Klos, nie potrafie dyskutować na tak prostackim poziomie argumentacji :/ ale spróbuje: "Jakich pieszych ???" Normalnych pieszych, czyli tych osób, które używają własnych nóg do przemieszczania się z punktu a do b :) "Rozumiem, że tych właśnie ratują pasy rowerow z nikąd do nikąd, a najlepszy ten co prowadzi na trawnik" - źle rozumiesz, albo w ogóle nie rozumiesz, albo brak Ci woli, żeby zrozumieć, ale zgadzam sie z Tobą w krytyce władz miasta/dzielnicy, że robie 'urywających' się pasów nie jest szczególnie inteligentne, ale to kolejny kamyczek do ogródka rządzących miastem PO i rządzących dzielnicą PO-IMU-PU. "Na jakiej wsi to wymyślali?" Nie wiem, zapytaj może adamma/stefana to oni tu robią za ekspertów od wsi. Ja jestem raczej mieszczuchem :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 34 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 117 9 miesięcy temuocena: 49% 

   @stefan, co ja mam Ci poradzić, że dzielnicą rządzi ciemnota? Niestety postawy idą z góry, i później tacy szeregowi działacze projektu ursynów emanują tą ciemnotą, która jak widać zaraźliwa jest jak dżuma. Dla Ciebie to jest zabawne, dla mnie smutne :(

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 116 9 miesięcy temuocena: 62% 

   W budżecie partycypacyjnym nie chodzi o to, by realizować koncepcje mieszkańców. Chodzi o wygodę urzędników i samozadowolenie lokalnych populistów/parodystów, bo to w ich rękach BP stał się parodią samego siebie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 63 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 115 9 miesięcy temuocena: 51% 

   Płacz i narzekaj ile wlezie - po Ursynowie dostaniecie kopa w kolejnych dzielnicach z tą waszą "poprawą" bezpieczeństwa.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 40 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 114 9 miesięcy temuocena: 58% 

   Drogi członku projektu ursynów, trolluj sobie ile wlezie :) ale i tak na nic to się zda, bo mieszkańcy Ursynowa nie są takimi idiotami jak wam się może wydawać i prędzej czy później, a mam nadzieję, że prędzej wykopią Was z powrotem do Lublina/Białegostoku :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 113 9 miesięcy temuocena: 22% 

   Może i tak się zdarzy. Na razie jednak, wykopali was, kalesoniarze :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 112 9 miesięcy temuocena: 29% 

   Może i tak się zdarzy. Na razie jednak, wykopali was, kalesoniarze :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 111 9 miesięcy temuocena: 77% 

   stefan, zapomniałeś jak Kamil Cię instruował, żeby się nie przyznawać, że trollujecie na zlecenie PU ?!? XD

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 34 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 110 9 miesięcy temuocena: 24% 

   Ciężko kogoś wykopać z powrotem do miejsca które tylko widział co najwyżej na mapie... skąd jesteś drogi chłopcze że masz taki problem z tym Lublinem i Białymstokiem? Z jakiej wsi przyjechałeś lub Twoi rodzice? Bo z takim podejściem Warszawiak to ty na pewno nie jesteś...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 109 9 miesięcy temuocena: 80% 

   adamm, podejrzewam, że szkołę omijałeś szerokim łukiem, ale naucz się wreszcie, że małą literą piszemy nazwy mieszkańców miast, a nawet osiedli i wsi :) Lublin i Białystok, to miejsca z którymi przez większość swojego życia związani byli panowie Kamil Orzeł i Łukasz Ciołko, czyli Wasi bezpośredni mocodawcy moje kochane dziubaski :D Do obu tych miast nie mam nic przeciwko, mam natomiast sporo zastrzeżeń do wyżej wymienionych chłopców :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 108 9 miesięcy temuocena: 20% 

   Kenez - tak na marginesie - ilu mieszkańców Ursynowa jest "napływowych" a ilu rodowitych Warszawiaków? Z kogo ty chcesz idiotów robić?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 107 9 miesięcy temuocena: 74% 

   adamm, a jakie to ma znaczenie ilu mieszkańców Ursynowa jest "napływowych" a ilu rodowitych Warszawiaków??? Bo nie nadążam za Twoim jakże błyskotliwym tokiem rozumowania? Odpowiadając na Twoje drugie pytanie, raczej z nikogo, jak już z kogoś, to z internetowych trolli projektu ursynów :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 106 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Nie dość że znawca prawa o ruchu drogowym, rozporządzenia dot dróg publicznych, posiadacz tajemnej wiedzy czego chcą mieszkańcy Ursynowa czyli jednym słowem filozof bez większej wiedzy jakich pełno chociażby w wydziale zrównoważonej mobilności w ZDM. Gratuluje!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 105 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Ciekawie siebie scharakteryzowałeś misiu-pysiu, ale takie pisanie o sobie w trzeciej osobie zakrawa o megalomanie, ale dobrze słodki księciu, mogę zrobić Ci dobrze i pisać do Ciebie per panie filozofie jak sobie tego życzysz XD

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 104 9 miesięcy temuocena: 33% 

   wiesz drogi bozonie vel kenezie pisząc swoje komentarze jasno mieszkańcom pokazujesz poziom otwartego ursynowa... gratuluje:) oby tak dalej

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 103 9 miesięcy temuocena: 64% 

   adammo, w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem żadnym lokalnym pseudodziałaczem, ani członkiem żadnego stowarzyszenia :) Ciekaw jestem czy Ty jako dzialacz projektu ursynów zdajesz sobie sprawę, że swoimi komenatrzami reklamujesz projekt ursynów jako ugrupowanie - populistyczne, wsteczniackie, hejterskie i na dodatek homofobiczne...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 102 9 miesięcy temuocena: 53% 

   Kenez powtórzę bo widać czytać to ty nie umiesz - nie jestem i nie będę żadnym członkiem projektu ursynow. Widzę za to że masz jakiś deficyt obrażania innych. Może cię w szkole nie lubili - nie wiem ale to Twój problem. Co więcej - dobitnie to świadczy o twoim wychowaniu a wręcz jego braku. Popisz sobie jeszcze dzieciaku trochę farmazonów na poziomie rynsztoka i powymyślaj kim to ja nie jestem - spoko czekam tylko na to.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 101 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Też bym się wstydził przyznać na Twoim miejscu :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 100 9 miesięcy temuocena: 60% 

   W przeciwieństwie do ciebie nie mam się czego wstydzić.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 99 9 miesięcy temuocena: 47% 

   Polecam wszystkim zwolennikom pasów rowerowych: https://m.youtube.com/watch?v=... Wklejone ze strony masy krytycznej... Panie Burmistrzu prosimy o rozwagę w sprawie Dereniowej!!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 98 9 miesięcy temuocena: 46% 

   A teraz pomyślcie że je jedzie tam dziecko (powyżej 10lat)....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 49 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hans Kloss 97 9 miesięcy temuocena: 48% 

   Tylko wytłumacz co w tej sprawie zmieniło zwężenie Dereniowej i ustawienie pasów w kolejności: chodnik, parking, droga dla rowerów, jezdnia ????? Nadal otwierając drzwi i uderzając w rowerzystę spychamy go pod samochód, z tym, że tu już nie ma miejsca na ominięcie wywróconego !!! Tak "myśli" masa krytyczna co w przypadku tej terrorystycznej organizacji jest typowe.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 96 9 miesięcy temuocena: 51% 

   @Hans Klos - o to właśnie chodzi - o jakiej poprawie bezpieczeństwa my tu mówimy? Jedyne o co chodzi w projekcie p. Walkuskiego to tak naprawdę umożliwienie grupce fanatyków szybkiej jazdy gdzie pieszy / osoba na rolkach / matka z dzieckiem w wózku nie wejdzie im pod rozpędzony rower!!! Mówi się że jak ktoś chce poszaleć autem to niech jedzie na tor - może czas powiedzieć to tym rowerowym fanatykom?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 95 9 miesięcy temuocena: 55% 

   @Hans Klos o jakiej poprawie bezpieczeństwa my tu mówimy???Jedyne o co chodzi w projekcie p. Orła to tak naprawdę umożliwienie grupce fanatyków szybkiej jazdy gdzie pieszy / osoba na rolkach / matka z dzieckiem w wózku nie wejdzie im pod rozpędzony samochód. Mówi się że jak ktoś chce poszaleć autem to niech jedzie na tor - może czas powiedzieć to tym fanatykom z projektu ursynów?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 94 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Kenez cytując autora projektu do BP: - Mam do Was prośbę Panowie urzędnicy - jak Wam się nie podobają pasy rowerowe, na które zagłosowali mieszkańcy - to ich nie róbcie. Ale nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę i nie budujcie tam wydzielonej drogi rowerowej, która będzie niefunkcjonalnym bublem - dodaje Radosław Wałkuski". My jako mieszkańcy właśnie dróg / ścieżek rowerowych chcemy ale wy rowerowi fanatycy tego nie ogarniacie... Tak jak pisałem poniżej uspokajanie ruchu + DDR = TAK!!! Ale wam właśnie chodzi o pasy rowerowe a nie bezpieczeństwo pieszych!!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 93 9 miesięcy temuocena: 51% 

   Domyślam się drogi działaczu projektu ursynów, że Panu Wałkuskiemu chodziło o to strategiczne dokumenty miasta, które określają te sprawy, jak i inne przepisy, które mówią, ze na pewnych kategoriach dróg pewnych rozwiązań się nie stosuje... ale kto by się przejmował prawem, zasadami i tak dalej, jak można wziąć widły i pochodnie, i jak niepiśmienni chłopi walczyć o prymat populizmu nad racjonalizmem :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 92 9 miesięcy temuocena: 49% 

   Kenez - strategiczne dokumenty miasta jak to pięknie nazywasz nie są prawem nadrzędnym wobec USTAWY czyli de facto rozporządzenia ministra dotyczącego dróg publicznych. Jeżeli Ustawa dopuszcza jakieś rozwiązania to możesz sobie tworzyć prawo miejscowe do woli dopóki jest zgodne z USTAWĄ dziubasku...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 37 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 91 9 miesięcy temuocena: 54% 

   To w jakim punkcie dokumenty strategiczne miasta są niezgodne z ustawą doktorze habilitowany toruńskiego uniwersytetu harvarda? :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kafar 90 9 miesięcy temuocena: 36% 

   Ten film pokazuje tylko jak głupi ludzie wsiadają za kierownicę samochodu. Co z tego wynika dla Dereniowej?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 89 9 miesięcy temuocena: 63% 

   @Kafar - wynika tyle że z obu stron musi działać zasada ograniczonego zaufania - o ile dorosły raczej nie ma z tym problemu to dziecko mające chociażby 11lat nie ma aż takiej świadomości. Gdzie to się odnosi do Dereniowej? Na prawie całej długości ulicy masz wyznaczone miejsca postojowe równoległe do pasa rowerowego/jezdni i wyobraź sobie dziecko poruszające się tym pasem oraz osobę która właśnie nie zastanowi się i nie spojrzy w lusterko czy może drzwi otworzyć - masz dokładnie sytuację z filmu. Lub nawet gorzej bo trudno oczekiwać od dziecka takiego refleksu. I pomyśl jak sprawnie ten rowerzysta zareagował odginając kark spod nadjeżdżającego samochodu i jakim refleksem wykazał się kierowca który go ominął. A co by było gdyby jak na Dereniowej była wyspa na środku jezdni i nie dałby rady odbić w lewo?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 88 9 miesięcy temuocena: 31% 

   @adamm, drogi populisto z projektu ursynów, dalej czekam na merytoryczną odpowiedź na pytanie w jakim punkcie dokumenty strategiczne miasta są niezgodne z ustawą. Doczekam się?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 87 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Kenez populistą co najwyżej możesz być tylko ty. Nie oczekuj też odpowiedzi na pytania jeżeli sam komuś nie potrafisz/nie chcesz odpowiedzieć (pytania w postach powyżej i poniżej).

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 86 9 miesięcy temuocena: 50% 

   W przeciwieństwie do Ciebie drogi populisto wcale nie będący członkiem projektu ursynów, staram się odpowiadać na wszystkie Twoje pytania , nawet jak zionie od nich nienawiścią na kilometr :p

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 85 9 miesięcy temuocena: 50% 

   To chyba masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz bo na pytania nie odpowiadasz. Pozdrawiam szkoda mi czasu na ciebie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 84 9 miesięcy temu

   Na jakie niby nie odpowiedziałem drogi działaczu?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zadowolony 83 9 miesięcy temuocena: 47% 

   Hahaha nareszcie Wałkuski& company dostali w łeb, do ratusza wreszcie dotarło że to zwyczajny szkodnik którego nienawidzą mieszkańcy Ursynowa. Brawo burmistrz Kempa, a ty Wałkuski w swoim salonie se przejścia między fotelem a kanapą zwężaj.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 82 10 miesięcy temuocena: 52% 

   Teraz Cynamonowa i Dereniowa. Przywrócić stan pierwotny. Na Plaskowickiej już są tablice że Cynamonowa będzie objazd likwidowanego ronda na KEN. Tym wąskim gardłem? Śmiech na sali.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 68 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kafar 81 10 miesięcy temuocena: 60% 

   Nieważne jaki jest wynik wyborów, ważne co zdecyduje Kempa. Ursynów coraz bardziej upodabnia się do Białorusi.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 76 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taliban 80 10 miesięcy temuocena: 61% 

   Lobby ministra Szyszki wygrywa w Polsce. Polacy-cebulacy

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 71 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 79 10 miesięcy temuocena: 59% 

   Budżet partycypacyjny obnażył brak kompetencji i przygotowania "włodarzy" naszej dzielnicy. Nigdy się nie spodziewałem, że PO może tak nisko upaść, a jednak :/

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 85 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 78 10 miesięcy temuocena: 51% 

   Ale o co w końcu tu chodzi? O poprawę bezpieczeństwa na ulicach, czy o "standardy rowerowe"? Wydaje mi się, że głosującym za tymi projektami chodziło o to pierwsze, a pomysłodawcom zależy na tym drugim. Więc akurat trudno się nie zgodzić z p.Kempą.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 62 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dinozaury 77 10 miesięcy temuocena: 100% 

   kiedy dzielnica/spółdzielnia/KTOKOLWIEK zrobi porządek z okolicą DS? samochody rozjeżdżają pieszych między pawilonami, parkingowy burdel trwa w najlepsze, bazar rozrasta się coraz bardziej uniemożliwiając przejście, busy podjeżdzają do samej pochylni do metra. Niech dzielnica zajmie się prawdziwymi problemami w tym rejonie a nie pompuje kasę w malowanie trawy na zielono!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eva 76 10 miesięcy temuocena: 54% 

   Panie Wałkuski, jak na razie bublem okazały się pana pasy rowerowe na Cynamonowej po których przejeżdżają dwa rowery na dobę (pozostałe jadą po chodnikach). Zrobił pan jeden wielki bałaganowy slalom na ulicy. Niech pan się przejdzie na Cynamonową i z ręką na sercu powie czy panu się to podoba.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 76 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 75 10 miesięcy temuocena: 49% 

   Większości mieszkańców się podoba Cynamonowa :) Nie licząc grupki krzykaczy, wszyscy są zadowoleni :)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 68 71 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 74 10 miesięcy temuocena: 45% 

   ~ kenez A żelaznego wilka też widziałeś, kalesoniarzu?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 55 68 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 73 10 miesięcy temuocena: 58% 

   Chodzi Ci o litewską paramilitarną organizacja faszystowska? Na niej się wzorujecie w projekcie ursynów? XD

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 64 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 72 9 miesięcy temuocena: 44% 

   Na jakie to badania mieszkańców Ursynowa powołuje się pan ~kenez pisząc o większości, której się podobają wprowadzone zmiany na Cynamonowej? Poproszę o konkretne informacje.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 71 9 miesięcy temuocena: 56% 

   A gdzie pan Jan znalazł informację, że powołuje się na jakieś konkretne badania? Proszę tylko o konkretne informacje :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 70 9 miesięcy temuocena: 49% 

   Kenez to jak tu nie mieszkasz i nie masz pojęcia o czym mówią mieszkańcy to po prostu zamilcz i się nie wypowiadaj!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 69 9 miesięcy temuocena: 48% 

   A gdzie ja napisałem dziubdziusiu z projektu ursynów, że tutaj nie mieszkam? I jakim prawem odbierasz mi prawo do wypowiedzi? I czy zawsze posługujecie się w potyczkach retorycznych kłamstwem czy tylko dla mnie robisz wyjątek?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 68 9 miesięcy temuocena: 56% 

   Jeśli się pisze "Większości mieszkańców się podoba Cynamonowa" to trzeba to twierdzenie umieć obronić, w przeciwnym razie rozmowa traci sens. Nie zamierzam nikogo pouczać, ale są jakieś zasady rzeczowej dyskusji miedzy dorosłymi ludźmi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 41 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 67 9 miesięcy temuocena: 70% 

   @Jan - Panie Janie proszę nie oczekiwać merytorycznej dyskusji od kogoś takiego jak kenez. Pisać każdy umie - merytorycznie dyskutować już nie. Jak Pan sam widzi Redaktor Kińczyk i tak w miarę sprawnie reaguje na wpisy ww. osobnika po prostu je usuwając...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 40 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 66 9 miesięcy temuocena: 28% 

   @Jan to co napisałem jest moją opinią na podstawie, którą sformułowałem na podstawie rozmów z innymi pieszymi uczestnikami ulicy Cynamonowej. W mojej ocenie większość mieszkańców, która na codzień korzysta z tej ulicy jest zadowolona ze zmian. Tylko ta grupa nie jest słyszalna, bo największy szum robią krzykacze nakręceni przez członków projektu ursynów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 65 9 miesięcy temuocena: 37% 

   adamm, dlaczego tak kłamiesz? Szanowny redaktor Kińczyk skasował przynajmniej pięć Twoich komentarzy, a moich jeden, który był odpowiedzią na Twoje pomówienia :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 64 9 miesięcy temuocena: 78% 

   Pfff i kto tu kłamie...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 63 9 miesięcy temuocena: 14% 

   Ty.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 62 9 miesięcy temuocena: 78% 

   No to zapytaj Pana Kińczyka ile postów ci usunął...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 61 9 miesięcy temuocena: 40% 

   Z Tobą to jak z dzieckiem, ale ok, drogi redaktorze jesteś w stanie rozstrzygnąć spór ile hejterskich komentarzy duetu adamm/stefan usunęliście a ile moich komentarzy? Z góry dziękuję :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 60 10 miesięcy temuocena: 51% 

   Cieszy ta racjonalna decyzja, oraz to, że szkodnik Wałkuski dostał po nosie. Martwi niezrozumiały (czyżby) upór burmistrza przy próbie kontynuacji kosmicznej bzdury na Dereniowej.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 89 86 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 59 10 miesięcy temuocena: 48% 

   Górą populiści i warchoły. Ursynów wsią Warszawy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 95 104 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 58 9 miesięcy temuocena: 46% 

   Nie ma obowiązku zamieszkiwania w tej części Warszawy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 37 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 57 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Mało tego Janie, w ogóle nie ma obowiązku zamieszkiwania Warszawy :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 42 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kkk 56 10 miesięcy temuocena: 53% 

   Tyle, że wielu mieszkańców chciało zmian. Tu nie chodzi o pasy rowerowe, czy jeszcze mniej potrzebną w tym miejscu DDR tylko o bezpieczeństwo pieszych. Zapamiętamy panie Burmistrzu kto zdecydował, że nasze bezpieczeństwo nie jest ważne.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 81 72 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 55 10 miesięcy temuocena: 49% 

   A o co innego jak nie o pasy? O co ten lament?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 80 83 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 54 10 miesięcy temuocena: 55% 

   Chyba o głupotę i krótkowzroczność burmistrza i jego populistycznej trzódki.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 83 68 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 53 10 miesięcy temuocena: 53% 

   Kenez a nie uważasz że pasy rowerowe to głupota na Ursynowie? Zastanów się. DDR + uspokajanie ruchu = TAK. Pasy rowerowe na naszych ulicach to największa bzdura jaką można wymyślić w dzielnicy skomunikowanej DDRami! Kto tego nie widzi jest naprawdę ograniczony.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 74 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKANDALISTA 52 10 miesięcy temuocena: 52% 

   Czemu niszczycie przyrodę? Czemu nie dajęcie naszym dzieciom szans na życie w zdrowych warunkach? Czy naprawdę musimy, żyć w hałasie i tłoku? Czy musimy być 3 światem? W cywilizowanych krajach WSZĘDZIE gdzie żyją ludzie rozumni stara się pomagać przyrodzie a nie ją zwalczać!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 51 10 miesięcy temuocena: 26% 

   Rzetelne dziennikarstwo wymagałoby wspomnienia o zaangażowaniu w sprawę Projektu Ursynów...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 50 10 miesięcy temuocena: 62% 

   Jako rowerzysta też wolę ścieżkę od pasa rowerowego

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 93 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jerzy 49 10 miesięcy temuocena: 58% 

   BRAWO, dość realizowania projektów, które są tylko i wyłącznie kaprysami stowarzyszeń, które forsują swoją wizję Warszawy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 97 71 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 48 10 miesięcy temuocena: 51% 

   komentarz sponsorowany przez kamila orła?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 68 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 47 10 miesięcy temuocena: 52% 

   I co? Górą mieszkańcy a nie ludzie z zielonego i masy krytycznej.BRAWO!!! Ursynów pokazał co znaczą Mieszkańcy - teraz kolej na inne dzielnice!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 88 80 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 46 10 miesięcy temuocena: 47% 

   @stefan - niech minusują. Świadczy to tylko o tym jak bardzo liczą się z Mieszkańcami Ursynowa tj. mając w głębokim poważaniu zdanie większości...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 56 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 45 10 miesięcy temuocena: 66% 

   Akurat w minusowaniu wypowiedzi niezgodnych z populistyczną linią projektu ursynów i plusowaniu tych zgodnych jesteście absoultnymi liderami :)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 58 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 44 10 miesięcy temuocena: 31% 

   Kenez - Stefan ma rację. Jak wyjaśnisz 20 do 50 minusów w przeciągu 15 minut?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 43 10 miesięcy temuocena: 70% 

   Kenez, nie wiem o czym do mnie piszesz drogi członku projektu ursynów :/ Może Kamilowi się pochrzaniły instrukcje i zamiast rozkazać swoim podwładnym minusować komenty to przez pomyłkę zaordynował plusowanie, a bezmyślna trzódka karnie wypełniła rozkaz?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 52 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 42 10 miesięcy temuocena: 33% 

   ~ adamm Dobry jest gość? :-) Może się zapiszmy do tego PU, skoro tam tak fajnie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 41 10 miesięcy temuocena: 69% 

   Tak szczerze, to raczej przypał być w projekcie ursynów, który jest synonimem wiochy i zaprzaństwa, ale jak się drugi raz zapiszesz to chyba nic się nie stanie :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 48 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 40 10 miesięcy temuocena: 37% 

   @Stefan - zapisać to ja się mogę na basen:) gość hejtuje komentarze mieszkańców dzielnicy myśląc że jacyś partyjni jesteśmy:) widać że ludzie z otwartego Ursynowa błaźniąc się na darmowej komunikacji mają problem z tym że ktoś pomaga mieszkańcom zbijając na tym kapitał polityczny...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 39 10 miesięcy temuocena: 66% 

   Zniżając się do Waszego poziomu drodzy członkowie projektu ursynów - zbijać to sobie możecie bąki, a nie kapitał polityczny na tych waszych populistycznych hucpach :P

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 47 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 38 10 miesięcy temuocena: 35% 

   @stefan - pewnie tak

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 37 10 miesięcy temuocena: 65% 

   Naprawdę Kamil Orzeł, ty się zastanów jakich trolli napuszczasz na to forum, bo te ciamciaramcie same sie orają i autodisują #dobrzeWamWyszłaTaHucpa XD

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 46 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arek 36 10 miesięcy temuocena: 44% 

   Kolejna mądra decyzja burmistrza ! Ale za Cynamonową i tak minus

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 35 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Mądra decyzja? Serio?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 52 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 34 10 miesięcy temuocena: 42% 

   Serio

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 40 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 33 10 miesięcy temuocena: 58% 

   To było pytanie retoryczne stefanie antosiuku, nie musiałeś odpowiadać :) ale fajnie, ze projekt ursynow zawsze na posterunku

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 55 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 32 10 miesięcy temuocena: 28% 

   Kenez - masz chłopie wyobraźnię...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 31 10 miesięcy temuocena: 60% 

   Szkoda, że Wam tam w pu jej brakuje :(

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 59 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 30 10 miesięcy temuocena: 69% 

   Burmistrz Kempa zapomniał dodać, że tę kwotę 752 tysiące złotych, co przekształciła się już w 1,7 mln zł, wyliczyli jego inteligentni urzędnicy. Czy któryś z urzędników został już za to zwolniony? Czy może raczej dostał w nagrodę premię?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 66 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 29 10 miesięcy temuocena: 52% 

   Chyba raczej Pan Wałkuski powinien dopłacić różnicę...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 74 69 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 28 10 miesięcy temuocena: 59% 

   adamm czy wy serio w tym projekcie ursynów wyznajecie jakiś kult antyintelektualizmu/populizmu?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 60 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 27 10 miesięcy temuocena: 43% 

   ~~kenez Drogi kalesoniarzu - dostaliście po tyłku. Pogódź się z tym. Zwłaszcza, że będzie to trend rosnący :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 43 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 26 10 miesięcy temuocena: 59% 

   Wiem, że tego nie widzisz drogi działaczu projektu ursynów, prawdopodobnie ze względu na swoje ograniczenia intelektualne, ale przez 'rządy populistów' i nieważne czy tych centralnych czy lokalnych -> wszyscy dostajemy po tyłku jak społeczeństwo obywatelskie. I serio drogi działaczu projektu ursynów, nie robią na mnie wrażenia te epitety. Możesz sobie pisać, że jestem lajkrowcem, kalesoniarzem, pedalarzem czy kim tam chcesz. Takie wypowiedzi świadczą tylko i wyłącznie o Tobie. Pozdrawiam Cię drogi działaczu projektu ursynów.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 56 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 25 10 miesięcy temuocena: 41% 

   ~ kenez Kalesoniarze nigdy nie słynęli z przesadnej lotności, a ty nawet na ich tle nie wydajesz się być specjalnie bystry. Ale być może zrozumiesz: W d........mam Projekt Ursynów! Chociaż doceniam ich, podobnie jak wielu mieszkańców dzielnicy, za ich ostatnie działania mające na celu powstrzymanie chorych wizji Wałkuskiego. Nawet jeśli były motywowane koniunkturalizmem.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 24 10 miesięcy temuocena: 60% 

   Będąc na Twoim miejscu, drogi działaczu projektu ursynów też bym się wstydził i publicznie nie przyznawał, że należe do tego czegoś :)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 49 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 23 10 miesięcy temuocena: 37% 

   ~~kenez Ależ drogi kalesoniarzu, gdybym należał, to bym po prostu to przyznał. Tym bardziej, ze twoją opinię na swój temat mam akurat głeboko w d..... :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 22 10 miesięcy temuocena: 41% 

   Kenez czytając Twoje komentarze można pomyśleć że należysz do otwartego ursynowa... mam tyle wspólnego z projektem ursynow co zapewne i ty

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 21 10 miesięcy temuocena: 58% 

   Trochę Wam współczuje dziobaski, że wstydzicie się przyznać że jesteście członkami kamilowego stowarzyszenia.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 50 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 20 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Kenez fantazja widzę Cię ponosi. Tak piszesz o tym pu w każdym poście że widać iż tylko to zostało Tobie i Twoim kolegom z otwartego ursynowa jako ludziom którzy nie mają nic do zaoferowania Mieszkańcom Ursynowa.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 19 10 miesięcy temuocena: 64% 

   Widzisz dziobasku, członkostwo w otwartym ursynowie nie jest tak przypałowe jak członkostwo w pupu i gdybym należał do ou to bym się tego nie wstydził drogi działaczu projektu ursynów :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 56 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 18 10 miesięcy temuocena: 40% 

   Będąc na Twoim miejscu, drogi działaczu otwartego ursynowa też bym się wstydził i publicznie nie przyznawał, że należe do tego czegoś :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 37 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 17 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Czytanie ze zrozumieniem leży :/ ale czego się można spodziewać po przyjezdnych "wykształciuchach" z projektu ursynów? Niestety nie za wiele. W sumie Kamil Orzeł to trochę taki Macierewicz, też lubi się otaczać młodymi, niekompetentnymi miernotami :/

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 55 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 16 9 miesięcy temuocena: 56% 

   Wow, trolle projektu ursynów wzięły się za wyznaczanie granic chamstwa i prostactwa. Szacun, dobrze jak eksperci w dziedzinie podejmują takie kwestie :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 15 9 miesięcy temuocena: 43% 

   Czyli już nie dziobaski? Co się stało? Partner zazdrosny, czy reprymenda z góry w OU?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 14 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Dziobasku z projektu ursynów, nie mierz ludzi swoją miarą :) buziaczki

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 13 9 miesięcy temuocena: 40% 

   ~~kenez " buziaczki" - błąd, nie myl mnie proszę ze swoim kochankiem z OU :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 12 9 miesięcy temuocena: 61% 

   Więcej odwagi stefan, wyjdź z szafy!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 11 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Chodzą słuchy na mieście, ze ty już wyszedłeś. W darkroomie :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 10 9 miesięcy temuocena: 64% 

   Głodnemu chleb na myśli XD Może jak tak jeszcze trochę potrollujesz to szefostwo spełni Twoje marzenia i Cię tam zabierze? :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 34 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 9 9 miesięcy temuocena: 36% 

   Ja nie mam szefostwa. Nie to co ty, cieplaku z OU :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 8 9 miesięcy temuocena: 70% 

   Cieplaku? Lajkrowcu? Skąd Ty pysiu bierzesz te określenia moja Ty elokwentna ciamciaramcio? :* Tak czy tak, słodziak z Ciebie drogi działaczu projektu ursynów! Aczkolwiek za to wypowiedzenie posłuszeństwa Kamilowi możesz dostać pstryczka w nos albo jeszcze gdzieś indziej od Łukasza XD

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 7 9 miesięcy temuocena: 40% 

   @stefan - No i wyszło Kenez vel Bozon znów daje pstryczka w nos. Ojjj...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1453 sekundy
  REKLAMA