REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 stycznia 2021, 10:11 komentarzy 8

  (KW)

  Światła za krótkie czy ludzie za wolni? Przejście dla pieszych na ul. Rodowicza „Anody” pokonałby za jednym zamachem chyba tylko Usain Bolt. Mieszkańcy chcieliby wydłużonego „zielonego”, a popiera ich w tym jeden z radnych. 

  Północne przejście na skrzyżowaniu Rodowicza „Anody” z ul. Ciszewskiego jest przejściem bardzo długim. Piesi do pokonania mają 56 metrów. Problemem nie jest odległość sama w sobie. Na przejście tego odcinka, tak żeby dwa razy nie stać na światłach, jest za mało czasu.

  - My jesteśmy młodsze seniorki i jakoś dajemy jeszcze radę przejść całość na raz. Starszym jest jednak trudniej, a stanie między tymi przejściami nie jest niczym przyjemnym – stwierdza pani Dorota.

  - Te światła są zdecydowanie za krótkie; jak widać, nie udało mi się przejść. Jeszcze się nigdy nie zdarzyło, żeby się udało – dodaje mieszkanka Ursynowa.

  Jedna z sygnalizacji zmienia się z opóźnieniem, jednakże zielone trwa na niej tylko ok. 14 sekund. Na drugiej natomiast świeci się przez mniej więcej 23 sekundy. Nieważne więc, z której strony idzie pieszy - na pokonanie przejścia za jednym zamachem jest ok. 17 sekund. To oznacza, że należałoby poruszać się z prędkością ok. 3,3m/s, czyli trochę szybszym truchtem.

  Zacznij biec, jeśli chcesz przejść

  Mieszkańcy chcieliby zmian. Radny Piotr Świątkowski wystosował w tej sprawię interpelację do burmistrza Roberta Kempy. Zwraca w niej uwagę na fakt, że nie każdy mieszkaniec Ursynowa jest sprinterem.

  - Zielone światło (dla pieszych) świeci się w tamtym miejscu na tyle krótko, że uniemożliwia to przeciętnej osobie pokonanie całej odległości w wyznaczonym czasie. Z obserwacji moich i mieszkańców wynika, że jest to możliwe jedynie w przypadku przebiegnięcia całego dystansu – czytamy w interpelacji.

  Pojawiają się jednak obawy co do zmiany czasu zielonego światła dla pieszych w tym miejscu.

  - Są za krótkie, ale gdyby zostały wydłużone, to nie byłoby korków? - pyta pani Anna, która korzysta z uciążliwego przejścia.

  Jak przekazuje Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, drogowcy traktują to przejście jako dwa oddzielne, tzw. dwuetapowe, więc światła na nich nie muszą być ze sobą zgrane. Ponadto zmiana ustawienia świateł tylko w tym jednym miejscu mogłaby zaburzyć ruch na całej trasie.

  - Ponieważ jest to skrzyżowanie, nie da się tego zrobić w oderwaniu od innych relacji. Konieczne byłoby opracowanie nowego projektu sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu no i ewentualnie zmian w koordynacji na innych skrzyżowaniach w tym ciągu – mówi Dybalski.

  Dodaje również, że drogowcy nie otrzymali żadnych zgłoszeń w tej sprawie. Za sterowanie światłami odpowiada Biuro Polityki Mobilności i Transportu i w jego gestii leży decyzja o zmianach, zaś koszt przestawienia świateł jest trudny do oszacowania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obserwator 8 19 dni temuocena: 77% 

   Gdyby tak zielone dla pieszych świeciło się umożliwiając przejście całości ul. Anody, to ile czasu swieciloby sie czerwone na Anody dla samochodów??? A jak wpłynęło by to na ruch w godzinach szczytu??? Tym bardziej za za kilka miesięcy ruch na Anody zapewne wzrośnie od aut jadących od i do Trasy S-2. A czy ktoś zastanawial się dlaczego tam jest tak szeroko??? Widac ze projektanci tej ulicy myśleli w latach 70-tych o wiadukcie.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jolobolo 7 20 dni temuocena: 36% 

   W dodatku jak się przechodzi przez cżęść przejścia bliżej basenu, to na zielonym jest się rozjeżdżanym przez skręcające z Ciszewskiego w Rosoła samochody, których kierowcy w dudzie mają pierszeństwo pieszych w tym miejscu. Podobny problem ze zbyt krótkimi światłami dla pieszych jest też na skrzyżowaniu Rosoła z Gandhi przy Nugat.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 6 19 dni temuocena: 73% 

   To slucham. Ilu pieszych było rozjechanych w tym miejscu przez rozjechane samochody. Jak nie znasz statystyk, to nasz ursynowski inzynier na pewno Ci pomoże.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~julka50 5 19 dni temuocena: 38% 

   Xyz, wbrew temu, co twierdzą niektórzy miszczowie kierownicy, piesi nie wbiegają bezmyślnie pod koła, bo tu chodzi o ich zdrowie i życie. Każdy, kto tamtędy przechodzi, wie jakie chamstwo tam panuje i po prostu uważa. Albo, mając zielone światło, czeka na kolejną zmienę, bo po pasach właśnie chamstwo na kółkach pędzi.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 4 19 dni temuocena: 69% 

   To nie jest odpowiedz Julka na moje pytanie. Padl zarzut o rozjeżdżaniu pieszych, więc słucham. Ilu ich było?

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 3 20 dni temuocena: 54% 

   To dziwne, zwykle, w/g nowej mody, można spokojnie przejść i wrócić przejściem. To niedopatrzenie, blokuje czerwoną wszechfalę, zaraz kamanda naprawi, hi, hi.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barmal 2 20 dni temuocena: 34% 

   Tak samo jest z przejściem na skrzyżowaniu Rosola a Indiry Gandhi a tu jest krucej. Zróbcie coś w tym kierunku. Pozdrawiam

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 1 20 dni temuocena: 84% 

   Jak sie wydluzy czas swiatel do przejscia przez Anody, to dluzej trzeba bedzie czekac na przejscie przez Ciszewskiego, wiec za chwile bedzie kolejna g..noburza. Problemem w tym miejscu nie jest dlugosc swiateł, tylko 30 metrowy pas ziemi pomiedzy jezdniami Anody. Moze wiec warto przy okazji budowy przedluzenia Ciszewskiego, pokusic sie o calkowita przebudowe skrzyzowania i w tym miejscu, bo ruch tu wzrośnie znacznie.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3959 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021