REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 grudnia 2021, 06:26 komentarzy 22
  Przez wiele lat był tu bazarek, który musiał się wynieść we wrześniu 2021 r.

  Przez wiele lat był tu bazarek, który musiał się wynieść we wrześniu 2021 r. (SK)

  Nie bloki komunalne, ani TBS. Duża część atrakcyjnej działki w środku Ursynowa, odzyskanej niedawno przez dzielnicę, prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż. Resztę - zgodnie z planem miejscowym - dzielnica zachowa i przeznaczy na zieleń. Już w przyszłym roku ma zostać rozbudowany skwer od strony Kulczyńskiego. Na razie działka straszy pozostałościami po dawnym bazarku.

  Po 21 latach duża część terenu tzw. Ursynowskiego Fortepianu wróciła do dzielnicy. Urząd wygrał sprawy w sądzie o zwrot liczącego ponad 8 tys. m.kw. terenu. Po kolejnych wyrokach i zagrożeniu komornikiem, spółka kupców, która dzierżawiła go i w przeszłości chciała tu wybudować centrum handlowe, wydała wreszcie grunt.

  Ursynowianie zastanawiają się jednak, co dzielnica z nim zrobi? Teren jest bardzo atrakcyjny - leży w samym sercu Ursynowa. Jedna z działek - ta na rogu Cynamonowej i Gandhi - należy do dewelopera, który stara się o zgodę na wybudowanie wieżowca z mieszkaniami. Odzyskana przez miasto działka jest położona dalej - wzdłuż Cynamonowej. W niedawno uchwalonym planie miejscowym przeznaczona została pod zabudowę wielorodzinną oraz tereny zieleni urządzonej.

  Zmiana koncepcji

  Burmistrz Robert Kempa jeszcze kilka miesięcy temu nie wykluczał, że miasto będzie zainteresowane zachowaniem terenu. Miasto rozważało postawienie tu bloku TBS wraz z publicznymi usługami w parterze, podobnie jak jest to na osiedlu komunalnym przy ul. Kłobuckiej.

  Koncepcja się jednak zmieniła. Warta nawet 15 mln złotych działka najprawdopodobniej zostanie wystawiona na sprzedaż. Powód? W okolicy zapewnione są wszystkie usługi publiczne - są szkoły, od niedawna jest żłobek, są przedszkola. Kolejne tego typu obiekty nie są więc potrzebne. Poza tym zapisy w planie miejscowym (uchwalonym przez radnych) są takie, że każda innego rodzaju zabudowa poza blokiem z mieszkaniami, może zajmować zaledwie 40 proc. powierzchni działki, czyniąc jakąkolwiek inwestycję nieopłacalną.

  Informacje o możliwości wybudowania bloku komunalnego lub TBS spotkały się z negatywną opinią mieszkańców i radnych ursynowskich. Burmistrz planuje więc wystawienie działki na sprzedaż.

  Najpierw jednak dzielnica musi przeprowadzić podział geodezyjny działki, tak aby rozdzielić część do sprzedaży od części, która pozostanie w zasobach miasta. Później wystąpi do jednostek miejskich, by uzyskać ich opinię, czy grunt nie jest przydatny na cele publiczne.

  - Założenie jest jednak takie, że działka zostanie sprzedana. Ratusz nie chce utrzymywać rezerw gruntowych pod cele, których perspektywa przekracza 10 lat. Nastawienie to zmieniło się w obliczu możliwości utraty przez Warszawę miliardów złotych na zmianach podatkowych przeprowadzanych przez rząd. Budżet nie jest z gumy, dochodów jest mniej, więc miasto, chcąc uniknąć drastycznych oszczędności, robi przegląd nieruchomości, których może się pozbyć - tłumaczy burmistrz.

  Kiedy los miejskiej działki zostanie przesądzony? - Moim zdaniem do połowy roku będzie znana decyzja właścicielska. Chcielibyśmy, aby pieniądze ze sprzedaży działki trafiły do nas w 2023 roku - dodaje Kempa.

  Okazja dla dewelopera?

  Niewykluczone, że z oferty sprzedaży będzie chciał skorzystać deweloper, który na swojej prywatnej działce tuż obok - na rogu Cynamonowej i Gandhi chce postawić 11-piętrowy wieżowiec. Co ciekawe, dzielnica wnosiła, by w uchwalanym planie miejscowym zmniejszyć wysokość tego budynku, bo ograniczała ona możliwości zabudowy sąsiedniej miejskiej działki, ale stołeczne Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego ostatecznie zgodziło się na propozycje dewelopera. Na razie firma nie ma pozwolenia na budowę. Aby zdobyć działkę miejską, musiałaby złożyć najlepszą ofertę. A deweloperzy dosłownie zabijają się o nowe, atrakcyjne działki na terenie Warszawy. Konkurencja może być duża.

  powyżej: jakie budynki mogą powstać między Cynamonową, aleją KEN i Gandhi? Taką ich wysokość dopuszcza plan miejscowy

  Druga część działki miejskiej pójdzie pod nowy teren zieleni. Dzielnica ma już konkretne plany. Powstanie tu przedłużenie skwerku w rejonie Kulczyńskiego. I jak zapowiada burmistrz, być może uda się go zaprojektować i wykonać w 2022 roku. Z czasem zniknie też namiot "Figlowiska", bo w planie miejscowym zajmowany przez nie teren również został przeznaczony pod zieleń miejską. Niewykluczone jednak, że zagospodarowaniem terenu zajmie się właściciel sąsiedniej działki "Mutikino" lub jego następca, który może w miejscu kina wybudować dwa budynki mieszkaniowo-usługowe do 7 pięter wraz z dominantą wysokościową o wysokości takiej samej jak wieża ratusza po drugiej stronie alei KEN. "Multikino" na razie jednak milczy na temat swoich planów dotyczących tej działki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 97

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 21
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ciekaaawe 22 8 miesięcy temuocena: 100% 

   KTO jest wł…ascicielem tej dział…eczki i jaki numer w księgach wieczystych? Kiedy ta sp. z o.o. nabyła tą perełkę? KIEDY miasto pozbyło się tej działki ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~waarszawska 21 11 miesięcy temuocena: 0% 

   dlaczego nie TBS właśnie że powinny budować TBS

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P 20 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Możemy sobie pisać i narzekać, a dzielnica i tak zrobi co będzie chciała. Najważniejszy jest interes developera. Ciekawe jaką nazwę ma ta firma i z kim jest powiązana. Miał być w tym miejscu pasaż handlowy to dlaczego nie zrobić tutaj targowiska z parkingem lub wybudować budynek w którym byłby US i ZUS dla Ursynowa nawet jest miejsce na Prokuraturę i Sąd dla Ursynowa. Wszystko w centrum Ursynowa i Ratusza z bardzo dobrą komunikacja. Ale po co! Lepiej sprzedać może koleś zarobi.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mg 19 ponad rok temuocena: 80% 

   Tylko kasa rządzi. Zlikwidowanie jedynego w okolicy lodowiska to fatalny pomysł.Gdzie nasze dzieci mają się spotykać,uprawiać sport?Nie ma takiego innego miejsca jak figlowisko w okolicy.Wygląda jak wygląda,ale takie miejsca są niezbędne dla mieszkańców!!!Czy ktoś myśli o przyszłych pokoleniach i o ich zdrowiu?Zostawcie figlowisko.Już i tak większść dzielnicy jest betonowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 18 ponad rok temuocena: 50% 

   A po co - zrobią ci park za kilkaset tysięcy, to nawet "tego złego betonu" nie uświadczysz, a funkcjonalność ta sama..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 17 ponad rok temuocena: 38% 

   A może... zostawić tam miejsce na parking? Ew lodowisko w zimę, czy kiedy tam się da PLUS miejsce np. do bezpiecznego doskonalenia jazdy na śniegu? Np. w takim Szczuczynie wyszło świetnie, bo łebki przestały się ślizgać po parkingach. W lato może być cokolwiek w sumie - nawet trzaskowiańska "strefa relaksu z palet", jaka niegdyś wyrosła pod urzędem miasta.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maryl 16 ponad rok temuocena: 77% 

   Postawienie w miejscu Multikina bloków to byłby cios dla dzielnicy. Ludzie potrzebują kultury, filmów. Oprócz tego tam są restauracje, siłownia, lodowisko - we wszystkich miejscach można wspaniale spędzić czas z rodziną i z przyjaciółmi. To wizytówka Ursynowa. Gdzie mieszkańcy mają odpoczywać ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alwaro 15 ponad rok temuocena: 80% 

   Działka jest prywatna i właściciel zrobi z nią co będzie uważał. Oczywiście, że dla obecnych mieszkańców Ursynowa to niekorzystne ale zapisy MPZP pozwalają mu na inwestycję mieszkaniową więc zapewne taka tam docelowo niedługo powstanie. Bardziej się to opłaci właścicielowi niż utrzymywanie coraz bardziej pustawego kina. Zupełnie inna sprawa to jaki jest cel w likwidacji stojącego na miejskiej działce lodowiska ma dzielnica?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 ponad rok temuocena: 45% 

   To odkup działkę od właściciela Multikina. Ten budynek jest już przestarzały i nie dziwię się, że pójdzie do wyburzenia. Kino ma podobno być w nowym budynku po Auchan. A ten obskórny namiot? Dobrze, że w końcu zniknie, choć można by było zrobić lodowisko na terenie nad POW. Ale przecież ludzie wolą zieleń niż takie lodowiska, bo wszędzie teraz chcą sadzić drzewa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 13 ponad rok temuocena: 80% 

   @Boom a to nie po Tesco miało być? Czy jakiś gryzipiórek wpadł też na pomysł zabrania Auchana/OBI i pozostawienia samych żab/biedr i dwóch lidlów?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alwaro 12 ponad rok temuocena: 100% 

   ~ats - jaki gryzipórek? jakie zabieranie? - to własność prywatna i inwestorzy niczego nikomu nie zabierają - powstanie duże Centrum handlowe na miejscu obecnego Auchan i Obi. Niestety na Kabatach Echo Development chyba nieco zmienia koncepcję nowej inwestycji i kina może tam jednak nie być.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 11 ponad rok temuocena: 100% 

   ~Alwaro: Centrum handlowe, to tam jest teraz. To o czym Ty mówisz, to kolejna dziadowska galeria z pustymi sklepami, jak Galeria Ursynów czy Galeria Metro...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GI 10 ponad rok temuocena: 80% 

   Idealne miejsce na Targowisko Miejskie. Blisko metra, blisko ratusza, dużo miejsca parkingowych. Zamiast w Parku Linearnym.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Happy New year 9 ponad rok temuocena: 86% 

   Zostawcie lodowisko. To fajna atrakcja sportowa. Nie ma w okolicy innego lodowiska.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lubię aż 3 pedały 8 ponad rok temuocena: 43% 

   Parkink.musi być parkink

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mowa trawa 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Parkink! parkink! parkink! I osobny dla hulajnóg z zadaszeniem! Urzędników przybywa, biznesowych półciężarówek przybywa, w podziemnym parkingu ratusza już nie ma gdzie trzymać ‚drobiazgów” z garażówek , trzeba w pobliżu kolejny "parkink" tak , żeby można było zrobić miasteczko parkingowe z Ratuszem pośrodku, !!! To będzie HIT ! Nigdzie tak nie ma !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 6 ponad rok temuocena: 33% 

   Nawet bez polskiego walu poszlo by do dewelopera, skok na kase i juz. ALE to dobrze, bi tu sa potrzebne nowe bloki a nie tylko wielka plyta Z PRZYDZIALU!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Supcio 5 ponad rok temuocena: 79% 

   Przecież to lodowisko jest oblegane! Chodzi tam masa dzieciaków. Skoro to działka miejska to dlaczego planuje się jego likwidację? Najlepiej sprzedać działkę deweloperowi a rekreacja i aktywność sportowa mieszkańców może odbywać się w nowopowstałej Żabce lub Biedronce.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 4 ponad rok temuocena: 75% 

   Dzielnica wyprzedaje ostatnie skrawki terenu, zezwalając nowym właścicielom na patodeweloperkę. Wkrótce zniknie Multikino, jedyne lodowisko, na zakupy jeździmy po kilkanaście kilometrów do Warszawy albo do Piaseczna (sic!). Korki coraz większe, priorytet dla tranzytu, parkingów brak. Czy da się jeszcze bardziej zdewastować Ursynów?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 ponad rok temuocena: 16% 

   Co za jęczypała z patokomentarzem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alwaro 2 ponad rok temuocena: 67% 

   Jeżeli coś się nie opłaca właścicielowi to zmienia model biznesowy. Multikino jest niestety przestarzałe i coraz bardziej puste. Bloki będą powstawać bo jest ogromne zapotrzebowanie na nowe mieszkania w takich dzielnicach jak Ursynów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 1 ponad rok temuocena: 88% 

   Bardzo fajnie wygląda ten teren bliżej Kulczyńskiego i trzymam kciuki żeby się udało już w 2022 zrobić z niego ładny skwer dla mieszkańców

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4766 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023