REKLAMAA1 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Niegdysiejsza dziura w płocie boiska SP 330 od strony ul. Migdałowej

  Niegdysiejsza dziura w płocie boiska SP 330 od strony ul. Migdałowej (KW)

  Zbulwersowani mieszkańcy okolic Szkoły Podstawowej nr 330 szykują apel do burmistrza. Domagają się furtki w budowanym betonowym ogrodzeniu szkolnego boiska.

  Nie milkną głosy krytyki wobec budowy nowego ogrodzenia wokół boiska przy Szkole Podstawowej nr 330 na ul. Mandarynki. Mieszkańcom przeszkadza brak jednej rzeczy - furtki. Apelują o nią do burmistrza Ursynowa Roberta Kempy.

  - Szanowni Państwo, drodzy Sąsiedzi! Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie inicjatywy mającej na celu utworzenie zamykanego przejścia do placówek oświatowych przy ul. Mandarynki (Przedszkole nr 286, Szkoła Podstawowa nr 330, Żłobek nr 2), od strony ul. Migdałowej, przez teren boiska szkolnego SP330 - nawołują mieszkańcy okolic SP 330 w internetowej petycji. 

  Do tej pory apel podpisało 71 osób. Żądania mieszkańców nie dziwią. Przez lata korzystali z dziur w płocie - oprócz tej od strony ul. Migdałowej była jeszcze jedna, od strony ul. Lasek Brzozowy. Dzięki przejściu przez boisko łatwo i szybko mogli dostać się na drugą stronę. Teraz czeka ich długa droga dookoła podstawówki.

  - Zamknięcie przejść, do których przywykli mieszkańcy, stanie się utrudnieniem również dla osób poruszających się samochodami. Szkoła i przedszkole nie dysponują parkingami, a w związku z tym rodzice podwożący dzieci parkowali samochody głównie od strony ul. Migdałowej i przez boisko dostawali się do placówek oświatowych przy ul. Mandarynki. Teraz takie rozwiązanie traci sens - stwierdza pan Tomasz, autor petycji.

  Podaje także szereg innych argumentów za utworzeniem furtki z naciskiem na bezpieczeństwo dzieci.

  Wątpliwości od samego początku

  Jeszcze przed rozpoczęciem prac mieszkańcy nie kryli swoich wątpliwości. - Robienie płotu bez odpowiedniego przejścia nie ma sensu - mówił nam w październiku zeszłego roku pan Henryk. 

  Według sąsiada brak furtki skończy się ponownym zniszczeniem ogrodzenia. Ursynowski ratusz nie zdecydował się na jej wyznaczenie ze względów bezpieczeństwa. Zapewnił za to o wytrzymałości nowej bariery.

  - W ramach zamówienia przewidziano wykonanie ogrodzenia żelbetowego od strony ul. Migdałowej oraz remont ogrodzenia polegający na jego podniesieniu i wzmocnieniu od strony ul. Lasek Brzozowy i Mandarynki - przekazywała Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego urzędu.

  Pomysłem na rozwiązanie problemu było wyznaczenie przejścia w przesmyku między boiskiem a sąsiednimi domami jednorodzinnymi Spółdzielni Mieszkaniowej Budownictwa Jednorodzinnego “Wolica”. Przejście już tam kiedyś funkcjonowało. Z czasem mieszkańcy “Wolicy” postanowili je zamknąć.

  - Był to postulat naszego walnego zgromadzenia. To nasz teren w użytkowaniu wieczystym. W nocy zbierali się tam chuligani, spożywali alkohol, zostawiali śmieci i hałasowali - tlumaczyła prezes SMBJ "Wolica" Grażyna Celińska.

  Wobec braku jakiejkolwiek alternatywy mieszkańcy dążą teraz do budowy furtki w nowym ogrodzeniu. Czy apel do burmistrza zmieni decyzję ratusza? Na to liczą mieszkańcy. Petycję można przeczytać i podpisać na tej stronie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lubię aż 3 pedały 12 4 miesiące temuocena: 0% 

   A może lepiej parking zrobić? Po co boisko

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 11 4 miesiące temuocena: 100% 

   Poczta na Lanciego to jedyny urząd pocztowy w okolicy ul. Mandarynki. Dopóki było przejście przez boisko, szybko i bez kłopotu można było odebrać przesyłkę. Obecnie czas dotarcia do poczty z budynku np. nr 12, zwiększył się prawie dwukrotnie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Lanciego 10 4 miesiące temuocena: 86% 

   Nie wiedzieć dlaczego zlikwidowano coś co ułatwiało życie korzystającym z boisk oraz wygodnych dojść do szkoły, przedszkola i żłobka. Jakiś decydent zza biurka wiedział lepiej co będzie lepsze dla mieszkańców, pokazując jak władza zamiast ułatwiać codzienne życie wyborcom, komplikuje je. Pominę fakt, że ogrodzenie szpetne, na wzór albańskich bunkrów i zaprojektowane jakby z obawy staranowaniem je przez jakiś pojazd. Drugiego takiego pomysłu nie widziałem w okolicy. Podpisuję się pod petycją i zachęcam osoby, którym tak jak mi utrudniono komunikację pieszą w tym rejonie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Furtka 9 4 miesiące temuocena: 40% 

   Samochodoza

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 8 4 miesiące temuocena: 50% 

   W sensie, że ktoś tam autem przez ten murek skakał, czy na boisko wjeżdżał? Czy może spandeks kolarski ucisnął cię w szyję?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Furtka 7 4 miesiące temu

   Podtrzymuje: Zamknięcie przejść, do których przywykli mieszkańcy, stanie się utrudnieniem również dla osób poruszających się samochodami z treści artykułu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 6 4 miesiące temuocena: 78% 

   Fatalna decyzja o budowie muru i marnotrawstwo środków publicznych. Z boiska popołudniami korzystali mieszkańcy - widocznie burmistrzowi to przeszkadzało i postanowił teren zamurować, żeby stał pusty. Tragedia...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Decydent 5 4 miesiące temuocena: 50% 

   Jedni decydują a ty tylko obserwujesz

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktorek 4 4 miesiące temuocena: 50% 

   Mieszkańcy nadal będą mogli korzystać z boiska. Tyle że wejście będzie jedno.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigorij 3 4 miesiące temuocena: 79% 

   W jakim w ogóle celu wybudowano ten mur? Żeby dzieci nie wchodziły? Przecież po godzinach szkolnych a w wolne i ciepłe dni przez cały dzień tam jest mnóstwo dzieci grających w piłkę i koszykówkę?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~śmigiełko 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   Oby ten mur szybko porósł winobluszczem, bo wygląda mało elegancko, a będzie wyglądał jeszcze gorzej gdy zostanie wysprejowany przez zbuntowaną młodzież.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zLanciego 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Pierwsze grafitti pojawiło się raptem kilka dni po postawieniu tego muru.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4222 sekundy
  REKLAMAA2 KuchniaAzjatycka 07.05.2022 - 06.06.2022