REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Przed nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze na ulice Ursynowa wyjdą setki wolontariuszy z puszkami. Jednak już teraz ruszają pierwsze licytacje i przedfinałowe wydarzenia.

  Co roku na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy małych pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do okulistów są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. 

  W związku z tym tegoroczne hasło WOŚP brzmi "Przejrzyj na oczy". Cały dochód z tegorocznej zbiórki zostanie przeznaczony przede wszystkim na leczenie najważniejszego ludzkiego zmysłu - wzroku.

  - Jakiekolwiek problemy związane ze wzrokiem wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje - mówi Jurek Owsiak, główny dyrygent Orkiestry.

  WOŚP na Ursynowie

  11 ursynowskich sztabów już przygotowuje się do finału akcji. W dzielnicy pojawiły się już pierwsze puszki, serduszka i licytacje. Na mapie Ursynowa są już także pierwsze wydarzenia.

  "Zagraj w planszówkę dla WOŚP" odbędzie się już w ten weekend w sali 136 ursynowskiego ratusza. Na miejscu będzie czekać szeroki wybór gier planszowych oraz kawiarenka sztabu ze Szkoły Podstawowej nr 319 im. M. Kann. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 16 stycznia od 12 do 18. Na miejscu będą czekały WOŚP-owe skarbonki. 

  Licytacje z tego sztabu pojawią się w najbliższym czasie. Osoby, które chcą przekazać przedmioty do licytacji w SP 319, mogą wysłać wiadomość na: stanislaw.gozdzikowski@zhp.net.pl.

  Dzielnicowy Ośrodek Kultury na Kajakowej już uruchomił pierwsze licytacje na Allegro. 28 obrazów autorstwa członków Kluboteki Dojrzałego Człowieka zostało wystawionych z ceną wywoławczą od symbolicznej złotówki. W najbliższym czasie pojawi się również rękodzieło. Przedmioty do aukcji można zostawiać u portiera DOK-u codziennie od 9 do 19.

  Obecność na finale 30 stycznia w DOK-u potwierdziły trzy kapele: skoczna Szeptonika, metalcorowe Entreaty i rockowy Stiff Bones. Wystąpi również młodzież z różnych ursynowskich warsztatów oraz zespół tańca irlandzkiego. Dla pragnących odrobiny sportu i rozluźnienia będą warsztaty jogi za wrzut do puszki. 

  Już teraz w sztabie na Kajakowej rejestrują się ursynowskie restauracje i salony gier - w dalszym ciągu są jednak puszki do rozdysponowania i DOK czeka na chętnych wolontariuszy pod adresem: mal@dokursynow.pl.

  Przejazd nowym pociągiem metra

  W akcję WOŚP włączyło się również Metro Warszawskie. Przed osobą, która wygra licytację, otworzą się drzwi do nowego pociągu metra, zanim wejdą do niego inni pasażerowie. Zwycięzca aukcji weźmie udział w pierwszym przejeździe składem Skoda Varsovia wraz z dwiema osobami towarzyszącymi. Pociągi te są obecnie w produkcji, a pierwszy z nich przyjedzie do Warszawy na przełomie marca i kwietnia.  Obecnie licytacja przekroczyła 3250 złotych i dostępna jest na portalu Allegro.

  Sztorm Grupa z ul. Fosa wystawiła na razie trzy aukcje - koła do Jeepa, voucher na indywidualną lekcję makijażu oraz misia z limitowanej edycji Wiliam Suki. Licytacje dostępne na Allegro.

  Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy" nie wystawiło jeszcze swojej aukcji. Zrobi to wkrótce. Na pewno nasz nowy dom kultury zorganizuje koncert na wieczór finałowy 30 stycznia. O godz. 18 zagrają Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku. Wstęp wolny - darmowe wejściówki można odebrać online. Podczas koncertu będzie krążyła skarbonka WOŚP.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5312 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022