REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2020, 08:58 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Cytologia, mammografia, mierzenie poziomu cukru, pomiar ciśnienia oraz poziomu tlenku węgla w organizmie. Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena zaprasza na "Białą Sobotę". Kobiety, ale także mężczyźni, mogą bezpłatnie i bez kolejek wykonać badania profilaktyczne. Pod warunkiem, że są ubezpieczni.

  Liczba zachorowań na raka w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. Duże znaczenie mają zatem wszelkie programy profilaktyczne, które pozwalają wykryć wczesne stadia nowotworowe i tym samym uratować tysiące ludzkich istnień.

  W najbliższą sobotę, 1 lutego z okazji 20. Światowego Dnia Walki z Rakiem, Centrum Onkologii na Ursynowie zaprasza na "Białą Sobotę".

  Można będzie wykonać badania cytologiczne (ubezpieczone kobiety w wieku 25-59 lat, które nie robiły cytologii w ostatnich 3 latach) i mammograficzne (ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, min. 24 m-ce od ostatniego badania) oraz nauczyć się samobadania piersi. Pacjenci (także mężczyźni) będą mogli skorzystać z konsultacji onkologa ogólnego. Wykonywane będą także badania znamion pod dermatoskopem, pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

  Nie tylko badania

  Dla osób, chcących rzucić palenie dyżur pełnić będą eksperci, którzy doradzą jak pozbyć się nałogu. Będzie też nauka samobadania piersi i rozmowy edukacyjne na temat zapobiegania nowotworom. Nie zabraknie również ursynowskich "Amazonek", które doradzą jak dbać o piersi. Jednym słowem - sobota poświęcona zdrowiu!

  - To specyficzny dzień, w którym przypominamy, że o zdrowiu powinniśmy pamiętać przez cały rok. Bo każdego dnia możemy podjąć walkę z nowotworem i wygrać ją - mówi Dagmara Mokwa z Centrum Profilaktyki Nowotworów w ursynowskiej Onkologii.

  Swoje stanowisko na "Białej Sobocie" zorganizuje również Narodowy Fundusz Zdrowia, który promuje Zintegrowany Portal Pacjenta. Na miejscu w kilka minut, po okazaniu dowodu, można będzie zarejestrować konto w tym portalu. Pozwala on sprawdzić, czy jesteśmy ubezpieczeni, czy są opłacone składki zdrowotne. Jest tam również lista usług medycznych i recept przypisana do naszego imienia i nazwiska. Założyć będzie można także Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

  Akcja odbędzie się w Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena 5 (nowy budynek) w godzinach od 9:00 do 14:00. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym.

  VIDEO: Biała Sobota w Centrum Onkologii

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 45
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dumka 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   I super :) więcej takich akcji. Ja doskonale wiem jakie to ważne bo na profilaktycznych badaniach dowiedziałam się o wirusie hpv. Ale teraz stosuje żel papilocare i jest już poprawa

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~epikryza 1 5 miesięcy temu

   byłam raz na takiej impresie w cventrum onko. Nie polecam. Najlepszy cyrk był z lekarzem dermatologiem onkologiem, który jakoby miał konsultować. Drzwi zamknięte, nikogo nie ma, kupa ludzi czeka. W koncu zaczęły się pyskówki w stylu: "panie, pan tu nie stał". Na te hałąsy przyleciała jakaś pielęgniara i pogoniła towarzystwo, że doktór czekał, ale nikogo nie było więc poszedł i już nie wróci. Tak pogodziła zwaśniony naród.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3064 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO