REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AG)

  REKLAMA

  Nowe tablice informujące o zakazie wprowadzania psów pojawiły się przy drogach prowadzących do Lasu Kabackiego. Poprzednie tablice informowały o zakazie wprowadzania psów bez smyczy. Do tej pory właściciele czworonogów uważali więc, że las jest miejscem także dla ich pupili. Teraz pytają: Gdzie mamy chodzić na spacery?

  Las Kabacki to wyjątkowe miejsce dla wszystkich mieszkańców Ursynowa, a dla tych, którzy mieszkają na jego obrzeżach to jedyny zielony teren w okolicy. Tym bardziej boli ich zakaz spacerowania tam z psami.

  - Nie wiem co z tym fantem zrobić – mówi pani Alicja, mieszkanka Relaksowej. - Chcę się przejść z psem na polanę, więc muszę przejść przez las, przecież nie przelecę. Mam ryzykować i płacić potem mandat? - pyta.

  Według obowiązujących przepisów pani Alicja, nie powinna na polanę ani przejść, ani przefrunąć. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody z 2004 roku:

  W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony

  Las Kabacki, mimo że jest lasem w mieście, jest także rezerwatem przyrody. A to powoduje paradoksalne sytuacje, w których jest traktowany tak samo jak każdy inny rezerwat przyrody. Ponadto na jego terenie nie ma wyznaczonych miejsc, gdzie można wyprowadzać psy. 

  - Dostosowaliśmy stan oznakowania do stanu prawnego - mówi z-ca dyrektora Lasów Miejskich, Andżelika Gackowska. - Plan ochrony rezerwatu przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego z 2016 roku uzasadnia zakaz wprowadzania psów.

  W zarządzeniu czytamy, że psy płoszą lub chwytają osobniki saren lub dzików. - Każdy pies odwiedzający las odbierany jest przez dzikie zwierzęta jako drapieżnik. Jego szczekanie, zapach i pozostawiane odchody niepokoją mieszkańców lasu. Odwiedziny psów w lesie przyczyniają się także do roznoszenia kleszczy i pasożytów – dodaje Andżelika Gackowska.

  Mieszkańcy są zaskoczeni zakazem. Od kiedy mieszkają na Ursynowie zawsze odwiedzali las ze swoimi pupilami. Wiele osób przestrzegało nakazu wyprowadzania psów na smyczy, teraz czują się pokrzywdzeni i nie wiedzą co mają zrobić.

  - Gdzie mamy wyprowadzać psy? Ludzie mieszkają tu po 20 lat i mówią, że czegoś takiego jeszcze nie było. To dyskryminacja właścicieli zwierząt – mówi pani Alicja.

  Lasy Miejskie sugerują, by mieszkańcy zgłaszali się do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z wnioskiem o zmiany w planie ochrony rezerwatu.

  A osoby, które mimo wszystko nie zamierzają zmieniać przyzwyczajeń i przestrzegać zakazu, pewnie będą liczyły na łut szczęścia. Patrole straży miejskiej i policji, zazwyczaj mają ważniejsze zadania niż śledzenie spacerowiczów w lesie, a pracownicy Lasów Miejskich nie mają uprawnień do nakładania mandatów. Twarde prwo może więc zostać martwym prawem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 357

  • 63
   BARDZO PRZYDATNY
  • 20
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 150
   WKURZONY
  • 104
   BRAK SŁÓW

  59Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~glos 59 22 dni temuocena: 100% 

   Bardzo cieszy mnie ta nowa regulacja. Las Kabacki ma przetrwac dla naszych dzieci i wnukow, radowac i byc miejscem wypoczynku dla przyszlych pokolen, Warszawa rozrasta sie i zageszcza i Las Kabacki bedzie coraz cenniejszym terenem dla mieszkancow. Sama koncepcja trzymania psow w miescie, w blokach, zwykle malych mieszkankach pojawila sie niewiadomo z czego i jest wedlug mnie chora z zalozenia. Trzymanie psow w blokach to meczenie zwierzat. Nawet jesli wlasciciel sprzata odchody psa, to sikaja one tez, wypalajac trawe oraz grzebia pazurami wykopujac glebokie doly i niszczac zielen osiedlowa. Niestety prawda jest taka ze psy niszcza zielen jak by na to nie patrzec. Chce miec ladny trawnik na moim osiedlu, krzewy ozdobne i kwiaty. Jest to mozliwe i wcale nie takie drogie. Ale niestety nie idzie w parze z psami zostawiajacymi odchody i kopiacymi doly . Chcecie zyc z psem albo innymi zwierzetami, powinniscie wyprowadzic sie na wies.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dasda 58 miesiąc temuocena: 0% 

   Wydawało mi się, że las powinien być przede wszystkim ostoją dla zwierząt. Dla mnie jest to zupełnie abstrakcyjne, że wstępu do lasu nie mają akurat psy, a nie np. rowerzyści czy śmiecący ludzie. Pies nie wyrządzi lasowi żadnej szkody, a my ludzie owszem. Zwierzyną to płoszymy przede wszystkim my sami jeżdżąc na rowerze czy spacerując jakimiś bocznymi ścieżkami czy hałasując w lesie. Takie zakazy to dla mnie całkowita parodia. To tak jakby np. w stawie zrobić zakaz wstępu dla kaczek, bo utrudniają życie wędkarzom :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adamos111 57 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Z psami można chodzić w dziesiątki miejsc. Zwierzęta żyjące w lesie Kabackim mają tylko jedno miejsce - ten las. Czy to za trudne żeby to zrozumieć?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ada 56 6 miesięcy temuocena: 30% 

   Rozumiem, że psy płoszą zwierzynę, a rozdarte bachory i pędzący rowerzyści to już nie? Jak się tak dba o o sarny i jelenie to czemu nie ma całkowitego zakazu wstępu? I może by tak zlikwidować zabawy z fajerwerkami na nowy rok kiedy to wiele dzikich zwierząt ginie? Kretyński i niesprawiedliwy przepis. Niedługo to nie będzie skrawka zieleni bo wszędzi place zabaw, drogi rowerowe i zakazy chodzenia z psem. Posrany przepis

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SGH 55 2 miesiące temuocena: 0% 

   pewnie "singielka" - pośmiejemy się po 35 :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AS 54 6 miesięcy temuocena: 50% 

   nie wyprowadzania tylko wysrywania psów. piszcie po ludzku i zrozumiale. chodzi o wypróżnianie psich brzuchów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gs 53 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Hańba, gdzie ludzi mają chodzić z psami!!! ZAMIAST DRÒG I ULIC BUDOWAĆ PARKI DLA PSÒW NA KARZDYM OSIEDLU I WPROWADZIĆ ZAKAZ BACHORÒW DO PARKÒW BO SIĘ DRĄ LATAJĄ POD NOGAMI RODZICE NIE PILNUJĄ !!!! , ZAKAZ SYLWESTOWYCH IMPREZ BO PSY KOTY PTAKI SARNY SIĘ BOJĄ I ZE STRACHU POTRAFIĄ UMRZEĆ!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spaniel&spaniel 52 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Ja rozumiem że ludzie boją się biegającego psa bez kagańca. Wiem jak wygląda sprawa konfliktu''biegaczy'' rowerzystów i psów. Tak, mam dwa psy ( oczywiście one nic nie zrobią :D ). dzięki bogu mieszkam na wsi i mam gdzie wyjść z psami , ale pozostaje problem tego trzymania na smyczy... :( Bo w lesie ''luzem'' też nie wolno . Żeby zrozumieć dlaczego ludzie spuszczają psa ze smyczy dam taki przykład. Np. rowerzyści, wyobrażcie sobie że idziecie na rower ale... możecie tylko z nim spacerować, biegać z nim obok itp ale nie możecie na nim jeżdzić. No przecież jesteście na świeżym powietrzu, wasz rowerek z wami, natura, pięknie, wspaniale... tylko jeżdzić nie wolno. Psy kochają bieganie i z naturą nie wygrasz. Wprawdzie nie musimy się we wszystkim wzorować na Europie zachodniej ale wiedzieć trzeba że np. w Niemczech psy w metrze są beż kagańca w parku luzem a do sklepu np. budowlanego można wejść ze swoim pupilem i jakoś z tych powodów nikt nie został zagryziony i świat się kreci dalej

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oko 51 7 miesięcy temuocena: 86% 

   2 razy w tygodniu jestem w lesie kabackim, i nie mam nic przeciwko psom... tylko że niestety właściciele to idioci, norma jest spacer bez smyczy i kagańca, może w głównej alei co niektórzy jeszcze smycz psu założą, ale gdzieś w głębi lasu to już bez szans, więc jak sobie biegnę to taki pies niestety do mnie podbiega, i większości przypadków powącha i czujny właściciel przywoła psa, i z tym nie mam problemu jeśli to jakiś pekińczyk, ale zdarzają się też duże Owczarki czy też Rottweilery ... zawsze bez kagańca. Ja rozumiem, las, ale ten las jest pełen ludzi i nie wiem co ten pies ma w głowie może jest takim samym idiotą jak jego właściciel ? Więc jeśli ludzie nie potrafią się zachować bo tutaj ewidentny jest brak kultury, to niestety pałą po głowie jedyna metoda. Widziałem też barbarzyńców w lesie Kabackim, którzy psami szczuli dziki, czy też sarny, ale to już inna historia. Kolejna rzecz widziana wielokrotnie, ludzie czeszą swoje psy na wiosnę i zostawiają te kłębowiska sierści... niby

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niby idiotka 50 5 miesięcy temuocena: 20% 

   Nie zgodzę się z tym, mój psiak jest łagodny i duży, a sama jak widzę w parku chociażby biegacza lub rowerzystę od razu wołam psa i trzymam go (na wszelki wypadek) aż delikwent nie oddali się wystarczająco

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~york 49 7 miesięcy temuocena: 55% 

   Do tych co wprowadzili zakaz: "Starzyście a głupiście" jak mawiają górale

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasztan 48 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Hańba! Zdrada!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elka 47 7 miesięcy temuocena: 48% 

   A mnie w Lesie Kabackim przeszkadzają rowery a nie psy. Kiedyś można było puścić dzieci luzem, żeby sobie pobiegaly po lesie. Teraz to dzieci trzeba trzymać na smyczy, bo mogą być potrącone przez pędzących rowerzystów. Również starsze osoby są rozpędzane na boki. A rowerzyści jeżdżą nawet po wąskich ścieżkach leśnych. Może im też by się przydał zakaz wjazdu do lasu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meg 46 7 miesięcy temuocena: 76% 

   I gdzie mielibyśmy jeździć? po ulicach wdychać spaliny i smog? Ja często jeżdżę na rowerze po lesie i oczywiście zdarzają się jakieś pojedyncze przypadki pędzących na oślep rowerzystów, ale głównie to mijam rodziny z dziećmi, osoby wracające z pracy, czy starsze osoby...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czyt. 45 7 miesięcy temuocena: 39% 

   Tak się jednak składa, że psy mają zakaz wstępu do rezerwatu. Twarde prawo ale prawo. Zawsze możesz się oflagować, pójść na manifestację kodomitów, a potem kupę zrobić.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek N 44 7 miesięcy temuocena: 91% 

   Sam jeżdzę po lesie rowerem i nie wyobrażam sobie zakazu. Oczywiście nie jestem za tym, by pędzić na oślep. Las jest jednak dla wszystkich. TAK dla rowerów o ile nie stwarzają zagrożenia dla innych. Wg mnie nawet i TAK dla psów o ile są na smyczy i właściciel bierze za nie odpowiedzialność. I nawet TAK dla dzieci, a puszczanie ich luzem zostawiam decyzji rodziców.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 43 7 miesięcy temuocena: 70% 

   teraz masz dzieci to przeszkadzaja ci rowery. Potem kupisz sobie psa wiec bedzie przeszkadał ci zakaz wprowadzania psow. Potem sie zestarzejesz wiec beda przeszkadzały ci hałasujace dzieci. Kobito! no, nie ty sama na tym swiecie żyjesz.... Mnie przeszkadzają tabuny mamusiek - świetych krów, które uwielbiaja łazić z wózkami obok siebie, po wąskich dróżkach. I jakos znoszę, mam powyrzynać? Kiedyś, jacyś durnie, zpewnie w rodzju elki, zabronili rowerzystom korzystania z 3/4 ścieżek w lesie, w tym głównej wjazdowej od strony metra. Żeby wjechac do lasu trzeba było przejechać do wejścia powsińskiego, wąską drózką wzdłuż lasu, pełną korzeni, dziur i spacerowiczów , często przedszkolakow i uczniow, z ktorymi nie sposób było sie wyminac. Wreszcie ktos zmądrzał bo zakaz cofnieto Teraz podpadły psy. jaki to rezerwat? wystarczy przejśc sie i zobaczyć, że to miejski park bardziej

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 42 7 miesięcy temuocena: 57% 

   pocałujcie wy mnie politycy w d...ę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytanie 41 7 miesięcy temuocena: 17% 

   Wolisz, by zrobić ci z d... jesień średniowiecza? Pomożemy ...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artysta plastyk 40 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Burmistrz Kempa nie liczy się z ludźmi bo wie jak skończy się jego kariera na Ursynowie. Czeka na niego fucha ciecia u carycy Ruśińskiej czy jak jej tam.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~petruś pan 39 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Nie koniecznie, może na Białołękę go przerzucą, albo z powrotem na Prażkę, albo może grzegorz go weźmie do siebie do Chetyna?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek N 38 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Artysta, a co ma do tego burmistrz Kempa? Bo nie rozumiem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elka 37 7 miesięcy temuocena: 89% 

   Mnie przeraża w lesie Kabackim ilość KUP LUDZKICH i to zaraz przy drodze, które czasam tak smierdza, że nie można przejść, myślałam że w Swnoujsciu lasy są zanieczyszczone ludzkimi kupami ale Kabaty biją Swinoujscie na głowę, poza tym w Swinoujsciu kupy są tylko w sezone letnim w lesie Kabackim cały czas, jakoś to nikogo nie bulwersuje, kto je zostawi? Spacerowicze? Begacze? Osobniki chodzące po lesie z alkoholem? Raz widziałam jak młoda mama wysadzała dziecko do kupki, powiedziałam mam nadzieję że pani to posprząta? Burknęła coś na mnie i oczywiście nie posprzątała, a wy czepiacie się psów, policzyć te wszystkie kupska ludzkie w lesie to przebija odchody zwierząt.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 36 7 miesięcy temuocena: 60% 

   ale wjechać w przyczepce mogą? ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek N 35 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jestem za tym by psy w lesie - jeśli już - były tylko na smyczy. Nie raz już się przestraszyłem gdy spory pies wybiegł sam na ścieżkę gdy jechałem rowerem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meg 34 7 miesięcy temuocena: 88% 

   zgadzam się, mi pies w lesie nie przeszkadza, ale kategorycznie musi być na smyczy. Też jeżdżę często po lesie na rowerze i ostatnio znowu musiałam zwracam kobiecie uwagę, bo puściła dwa psy, w środku lasu, które ganiając się między drzewami nagle wpadły na ścieżkę i mi prawie pod koła...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janka 33 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Przez wiele lat miałam dużego psa. N IG D Y nie biegał luzem po lasach. Mimo tresury i całej mądrości psiej rasy to tylko zwierze. Gdy czuje zapachy zwierząt leśnych, biegnie, szuka, tropi. Może zaginąć, zgubić się. Stwarza zagrożenie dla siebie i innych. A po pupilach i milusińskich należy sprzątać,każdy po swoim!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 32 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Las Kabacki dla ludzi ! Nie raz widziałem cwaniaków z brytanami bez smyczy a do tego jeszcze szczuli jak im się uwagę zwróci !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazurek 31 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie ma nic bardziej przykrego jak głupi właściciel. Powinien być certyfikat dla posiadacza psa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~biegacz 30 7 miesięcy temuocena: 43% 

   ROZLICZYMY W WYBORACH !!!! Pomysł kretyński. Srasz Miejska będzie tam śmigać samochodami aż miło.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 29 7 miesięcy temuocena: 81% 

   Zapewne łatwiej całkowicie zakazać wprowadzania psów niż ganiać chamów puszczających psy luzem po lesie. Taki jest efekt gdy część mieszkańców ma gdzieś przyjęte zasady i nikt im nie chce zwrócić uwagi. U nas panuje takie "wolnoć Tomku w swoim domku", gdzie każdy myśli, że las jest jego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cdscs 28 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Swietna wypowiedz. Nieraz widzialam wolno biegajace psy, jeszcze jakas pani - debilka puscila psa zeby sie popluskal w jeziorku, ktory jest w lesie kaabackim. Gdy zwrocilam jej uwage, nie zareagowala. Wszyscy chcielibysmy miec piekne lasy, przyrode i czyste powietrze, ale od siebie nie chcemy dac nawet miniumum.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hmm 27 7 miesięcy temuocena: 56% 

   Brak słów... Nie wiem, nie znam się, ale może można zmienić status prawny Lasu Kabackiego... ???

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cdscs 26 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Ale jaki brak slow? Nie rozumiesz co to znaczy rezerwat przyrody??

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 25 7 miesięcy temuocena: 58% 

   W tym kraju najlepiej wszystkiego zakazywać, wtedy można powiedzieć - proszę wykazaliśmy się i wprowadziliśmy zakaz, a że ludzie go nie respektują, hmm, to sprawa dla policji. Tak jak już piszą inni, obecne przepisy są dobre, trzeba je tylko egzekwować, ale to nie u nas :(

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cdscs 24 7 miesięcy temu

   Nie tylko w tym kraju, niewiele akurat pod tym wzgledem sie roznimy od innych narodowosci. Na kazdego dobrze dziala kara finansowa, ale przeciez nikt nie bedzie biegal po lesie i sprawdzal czy piesek jest na smyczy? Jak to sobie wyobrazasz?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nicki 23 7 miesięcy temuocena: 84% 

   Ja bym wolała żeby zamiast nowych zakazów skuteczniej egzekwować prawo już obowiązujące. Mam tu na myśli tych ludzi chodzących poza alejkami np. w poszukiwaniu grzybów, traktujących rezerwat jako toaletę, spuszczających psy aby się wybiegały. A z drugiej strony jeśli we wszystkich rezerwatach jest taki zakaz to czemu akurat tutaj miałby być wyjątek?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zosia 22 7 miesięcy temuocena: 92% 

   Idąc tym tropem, to należy wprowadzić zakaz również dla ludzi, w tym dzieci- większość ludzi hałasuje, sika i robi kupy gdzie popadnie, uprawia jazdę wyczynowa na rowerze z duża prędkością nie bacząc na innych. Ponadto, wszelkie imprezy biegowe i tym podobne w lesie tez powinne być zakazane. Palenisko obok lasu też zamknąć bo aż trudno wyobrazić sobie dramat tych zwierząt jaki ci ludzie im organizują od wiosny do późnej jesieni! Nie wspomnę o wysypiskach śmieci w rezerwacie. Odpady, szkło, plastik- tego pies w pysku nie przynosi do rezerwatu ale ludzie jak najbardziej. Nasuwa się wiec myśl aby ogrodzić rezerwat i wprowadzić zakaz korzystania obcym, tj ludziom i zwierzętom udomowionym! Dzięki temu dzika zwierzyna tez nie wyjdzie na łąkę i nie będzie zagrożeniem na terenach osiedli mieszkaniowych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janka 21 7 miesięcy temu

   Przykre, ale coś w tym jest.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HankaZ 20 7 miesięcy temuocena: 68% 

   Popieram wypowiedź Psiarz1. Ja nie mam psa, więc mogłabym powiedzieć, że mnie to wszystko nie obchodzi. Mogłabym, ale ... Z poczucia zwykłej sprawiedliwości i mając trochę wiedzy o potrzebach przyrody, uważam że nic by się złego nie stało, gdyby w tym naszym lesie/rezerwacie wydzielono fragment, do którego możliwe byłoby przyprowadzanie psów i spacerowanie z nimi (na smyczy). Leśnicy z pewnością wiedzą, gdzie zazwyczaj pojawia się rodzina saren i gdzie bywają dziki (zresztą, dziki w Lesie Kabackim nie maja szans utrzymania się, skoro na Ursynowie stwierdzono skażenie afrykańskim pomorem świń), więc co za problem, żeby w wydzielonym rejonie zezwolić na spacer z psem. Nie wiem, może to jest całkowicie niewykonalne ...? Jednak, skoro zezwala się ludziom na posiadanie psów, to trzeba dać im szansę zapewnienia swoim czworonogom dobrostanu, w tym spaceru na powietrzu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Deel 19 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Bardzo mądra wypowiedź. To wszystko to kłamstwo i hipokryzja. Z jednej strony w imię ochrony przyrody zakazuje się wstępu z psem do Lasu Kabackiego, bo rzekomo poluje na sarny i dziki, a z drugiej strony od 8 listopada do 7 grudnia Lasy Miejskie, które wprowadziły zakaz, w "imię ochrony przyrody" strzelały do dzików, bo te są rzekomo zakażone ASF. Ale zgodnie z rozporządzeniem wojewody pozyskane w ten sposób mięso dzików należy albo zutylizować, albo przeznaczyć do produkcji mięsa na uzytek własny myśliwego. Czyli odstrzeliwuje się zdrowe dziki z tego wynika. Rozporządzenie nr 17 wojewody mazowieckiego z dnia 20 października 2017.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janka 18 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Dobrostan-bardzo ładne określenie

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gosc 17 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Zakazać posiadania w mieście dużych psów, proste? Psów jak mrówków. Każdy zielony zakątek obsrany. Wystarczy przy takiej ilości, ze "tylko" 10% nie sprząta i mamy dziesiątki kup na każdym trawniku. Tego nie da się wyplenić. A mówienie, że da się skontrolować Polaków i pilnować, żeby chodzili tylko po wyznaczonym kwartale, albo żeby psy były na smyczy jest niewykonalne. Nie z naszym społeczeństwem, które podchodzi ambitnie to tematu i za wszelką cenę musi łamać przepisy, bo to podnieca.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mona 16 7 miesięcy temuocena: 64% 

   Dyskryminacja właścicieli psów i bzdurne argumenty władz Ursynowa ! Tak jak nie wszyscy właściciel psów pozostawiają po psach kupy, nie wszyscy właściciele pojazdów parkują na trawnikach, nie wszyscy ludzie rzucają papierki czy niedopałki tak mnożenie tabliczek z zakazami wymierzonymi w psiarzy jest dyskryminacją i wybiórczym umiłowaniem porządku. Swoją droga zapach psów zniechęca dzikie zwierzęta do zbliżania się do siedlisk ludzkich a to chyba dobrze. No i ten chybiony argument o rzekomym roznoszeniu kleszczy przez zwierzęta domowe, jakim cudem ? Chciała bym aby pani Gackowska raczyła to doprecyzować

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elka 15 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Zgadzam się z Tobą wychodzi na to , że psy które mają kleszcze z domu, wchodzą do lasu i je zostawiają, mnie przeraża w lesie Kabackim ilość KUP LUDZKICH i to zaraz przy drodze, które czasam tak smerdza, że nie można przejść, myślałam że w Swnoujsciu lasy są zanieczyszczone ludzkimi kupami ale Kabaty biją Swinoujscie na głowę, poza tym w Swinoujsciu kupy są tylko w sezone letnim w lesie Kabackim cały czas, jakoś to nikogo nie bulwersuje, kto je zostawi? Spacerowicze? Begacze? Osobniki chodzące po lesie z alkoholem? Raz widziałam jak młoda mama wysadzała dziecko do kupki, powiedziałam mam nadzieję że pani to posprząta? Burknęła coś na mnie i oczywiście nie posprzątała, a wy czepiacie się psów, policzyć te wszystkie kupska ludzkie w lesie to przebija odchody zwierząt.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mikołaj Kwibuzda 14 7 miesięcy temuocena: 92% 

   Był zakaz wprowadzania psów bez smyczy - podporządkowywali mu się tylko przyzwoici ludzie, hołota wprowadzała nawet charty i łaziła z nimi wszędzie. Kiedyś tłumaczyłem, ale ile można. Może więc zamiast wprowadzać następny zakaz dla przyzwoitych, zacząć egzekwować ten poprzedni od hołoty?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janka 13 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Zakazy są łatwiejsze.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cdscs 12 7 miesięcy temu

   Tylko egzekwowanie jest trudne, ale holoty na kabatach coraz wiecej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sówka 11 7 miesięcy temuocena: 62% 

   A od kiedy to wolno strzelać do zwierząt w rezerwatach i rozjeżdżać ścieżki rowerami. Jak rezerwat to rezerwat. A tak to jest po prostu dyskryminacja właścicieli psów. A co z samochodami parkującymi w niedozwolonych miejscach?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KK 10 7 miesięcy temuocena: 75% 

   To zdanie na końcu to jakaś zachęta do łamania przepisów??

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~psiara 9 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Śmieszne, dzieci srają i sikają, gdzie popadnie, mają place zabaw, które zieją pustkami na każdym kroku, a człowiek z psem na smyczy nie ma gdzie wyjść, bo wszędzie krzywo patrzą. Masakra.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janka 8 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Ktoś tym dzieciom na to pozwala. To chyba daleko posunięta teoria o bezstresowym wychowaniu. Tak rodzice jak i opiekunowie odpowiadają teoretycznie za wybryki swoich podopiecznych. Ale kto to egzekwuje?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oj 7 7 miesięcy temu

   Zupełna prawda

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 6 7 miesięcy temuocena: 62% 

   A nie można wprowadzić takiego zakazu na trawnikach przy blokach, tam pełno "właścicieli" którzy nie sprzątają po swoich pieskach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ray 5 7 miesięcy temuocena: 68% 

   Chcesz generalizować? Proszę o bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów dla wszystkich nieprawidłowo parkujących i zastawiających chodniki. Proszę o kary dla wszystkich palących papierosy i zasmradzają wszystko wokół. Proszę o zakaz poruszania się po mieście dla wszystkich śmiecących, rzucających jedzenie z okien, pety, papierki na chodnik itp (co z tego, że nie ma koszy wokół). To wszystko jest dużo bardziej upierdliwe na każdym kroku niż nawet wejście w tą straszną psią kupę. Akurat psiarze dbający o swoje pupile po nich sprzątają.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DURALEX 4 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Prawo należy szanować, miłośnicy czworonogów powinni szanować nie tylko psy ale i inne stworzenia. Biegające po lesie psy bezmyślnych właścicieli - to bardzo zły pomysł ... twierdzenia, że każdy pies spaceruje na smyczy są chybione i nieprawdziwe. Każdy miłośnik zwierząt (tu także: psów) rozumie ten zakaz i będzie go szanował.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Psiarz1 3 7 miesięcy temuocena: 97% 

   Zgadzam się jak najbardziej z Twoją wypowiedzią ale zawsze jest jakieś ale. Ci psiarze, którzy się pytają "dlaczego", "gdzie mają wyprowadzać psy" itp. to prawdopodobnie Ci, którzy trzymają psy na smyczach, sprzątaja po swoich psach i generalnie respektują zasady współżycia społecznego. Ci którzy puszczali psy luzem, chociaż wiedzieli, że nie jest to niezgodne z przepisami, cały czas będą to robić, bo wtedy mieli zakazy i ich nie respektowali to czemu teraz by mieli to robić. Wprowadźmy rozsądne przepisy i je respektujmy zamiast rygorystycznych, które będą ignorowane. Pzdr

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marcin 2 7 miesięcy temuocena: 85% 

   No spoko ale jest różnica między biegającymi po lesie psami bezmyślnych właścicieli a psem prowadzonym na smyczy i to powinno być odzwierciedlone w przepisach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adek 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ja niestety na własne oczy widziałem, jak taki 'pies na smyczy' gonił po Lesie Kabackim królika. Na moją uwagę do właścicielki, że coś tu jest nie tak, usłyszałem, że 'piesek się przecież tylko bawi' (sic!)...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1512 sekundy
  REKLAMA