REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2020, 16:33

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (NIO)

  Do wtorku wstrzymana została praca bloku operacyjnego Narodowego Instytutu Onkologii na Ursynowie. Personel wysłano na kwarantannę po kontakcie z osobą zarażoną koronawirusem.

  Operacje planowe zostały wstrzymane. Pacjenci są informowani o ich przesunięciu. Jak poinformowała placówka, operacje w nagłych przypadkach oraz te, które ze względu na stan pacjentów nie mogą zostać odsunięte, będa się odbywać. Prowadzić je będzie zespół zastępczy.

  Na razie nie wiadomo czy ktorykolwiek z pracowników bloku operacyjnego ma koronawirusa. 

  - Sukcesywnie będą robione testy wszystkim osobom z bezpośredniego kontaktu.Z uwagi na specyfikę zakażenia tym wirusem w wielu przypadkach musimy odczekać od 5 do 7 dni z testami - mówi Mariusz Gierej, rzecznik Narodowego Instytutu Onkologii.

  Praca na pozostałych oddziałach ursynowskiej Onkologii odbywa się normalnie, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Utrzymany jest zakaz odwiedzin w szpitalu, a pacjenci przyjmowani do placówki są izolowani i poddawani testom na koronawirusa. Onkologia ma własne laboratorium, które wykonuje takie testy.

  To już drugi przypadek wstrzymania planowych operacji w ursynowskiej Onkoologii z powodu zagrożenia koronawirusem. Poprzedni miał miejsce w sierpniu, testy nie potwierdziły wówczas zakażenia u pracowników.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3165 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020