REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2019, 10:50 komentarzy 14
  Strajkujące LO im. A. Kamińskiego przy ul. Dembowskiego

  Strajkujące LO im. A. Kamińskiego przy ul. Dembowskiego (SK)

  Coraz mniej czasu na zwołanie rad pedagogicznych. Strajkujący nauczyciele dwóch ursynowskich liceów (trzecie nie ma klas maturalnych) przed świętami nie będą klasyfikować uczniów. Jeśli tego nie zrobią do 25 kwietnia, licealiści nie będą dopuszczeni do matury. Pedagodzy wszystko uzależniają od propozycji rządu. 

  We wtorek powstał Warszawski Międzyszkolny Komitet Strajkowy, który koordynuję akcję protestacyjną w mieście. Na początku wezwał wszystkich nauczycieli, by do czasu zakończenia strajku nie wystawiali ocen ani nie brali udziału w radach pedagogicznych podejmujących uchwały klasyfikacyjne. To oznacza, że uczniowie ostatnich klas stołecznych liceów i techników nie będą mogli przystąpić do matury. Apelu posłuchali m.in. ursynowscy pedagodzy. 

  - Frustracja nauczycieli sięga zenitu i decyzja ta jest wyrazem niezgody na to, jak traktuje nas rząd. Uczymy dzieci konsekwencji i dlatego też musimy być konsekwentni w swoich decyzjach. Bardzo nam żal uczniów, ale nie mamy wyjścia - mówi Urszula Woźniak ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, oddział na Ursynowie, Mokotowie i Wilanowie.

  Na Ursynowie problem mają uczniowie dwóch szkół. Jedną z nich jest LXIII LO przy ul. Hirszfelda, gdzie nauczyciele w szkole pojawią się dopiero po Wielkanocy, bo teraz mają przerwę świąteczną. Wszystko zatem wskazuje, że w tym tygodniu już nie odbędzie się tam klasyfikacyjna rada pedagogiczna.

  Również w LXX LO przy ul. Dembowskiego, popularnym "Kamyku", w piątek nauczyciele nie zbiorą się, by zatwierdzić uczniom oceny i dopuścić do matury.

  - To jest dla mnie niepojęte. Córka nie może spać, przez to co się dzieje. Jestem za nauczycielami, ale w tym przypadku powinni pomyśleć, że biorą odpowiedzialność za przyszłość innych ludzi. Oni mają swoje plany i marzenia, które legną w gruzach, jeśli nie przystąpią do matury. Wiadomo, że to sprawka rządu, ale proszę, żeby nauczyciele postąpili w myśl powiedzenia, że mądry powinien ustąpić głupiemu! - mówi Małgorzata, matka tegorocznej maturzystki. 

  Jeszcze jest szansa, żeby uczniowie mogli 6 maja rozpocząć egzaminy maturalne. Po świętach nauczyciele mają trzy dni. Najpóźniej 25 kwietnia muszą sklasyfikować uczniów, aby następnego dnia mogli oni odebrać świadectwa ukończenia szkoły.

  Rady pedagogiczne są zwoływane przez dyrektorów szkół. Żeby mogły podejmować wiążące decyzje, musi wziąć w nich udział co najmniej połowa członków rady. Nasi rozmówcy z komitetów strajkowych powtarzają, że sytuacja jest „dynamiczna”, wiele zależy od kolejnych rozmów z rządem. Jeśli padną dobre dla nauczycieli propozycje podwyżek, ci przerwą protest i uczniowie bez przeszkód skończą liceum i przystąpią do matury.  W czwartek po południu rozmowy zakończyły się fiaskiem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 92

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 27
   WKURZONY
  • 38
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Normalny 14 ponad rok temuocena: 100% 

   Jacy to nauczyciele teraz odważni. A jak PO dorzuciło biurokracji i "godzin karcianych" za darmo - siedzieli cicho. Weźcie się do pracy i przestańcie się ośmieszać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polo 13 ponad rok temuocena: 100% 

   Najlepiej to żeby społeczeństwo zastrajkowało i zwolniło nauczycieli. Niestety nie jest to takie proste. Ale można: 1. Zlikwidować kartę nauczyciela, by zlikwidować nieuzasadnione przywieje, o których nauczyciele nie pamiętają podnosząc jedynie wysokość i tak nie takich małych pensji 2. Natychmiast podnieść pensum do 24 godzin 3. Zderegulować zawód nauczyciela. Tzw. kwalifikacje pedagogiczne nauczycieli są wątpliwe, można więc dopuścić do wykonywania zawodu wszystkich znających np. matematykę na odpowiednim poziomie. Powyższe spowdowałoby natychmiastowe przerwanie strajku - bo część nauczycieli straciłaby pracę. I więcej belfrzy by nie strajkowali ciesząc się tym co mają.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 12 ponad rok temuocena: 58% 

   Gimnazja to wielka reforma prawdziwego solidarnościowego rządu Buzka i Balcerowicza. A zatem jak PO wróci do władzy to wrócą i gimnazja. I będzie tak jak było. Zadowolone ursynowskie inteligenty ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama mija 11 ponad rok temuocena: 81% 

   Współczuje maturzystom z tych liceów, jaki dodatkowy stres ! Ale strajk wygasa, nic nie wywalczyli nauczyciele tylko sobie opinię już zupełnie zniszczyli. Co to wojna, że matury trzeba odwoływać ? Nigdy tak nie było ! Kogoś tu zupełnie porąbało !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~terror 10 ponad rok temuocena: 93% 

   skoro frustracja nauczycieli sięga zenitu to co można powiedzieć o frustracji maturzystów i ich rodziców, dla mnie ZNP stosuje bandyckie metody wymuszenia podwyżek na czele z człowiekiem który od ponad 20 lat okupuje stołek za 12 tysięcy miesięcznie i który wciągnął nauczycieli w swoją polityczną grę, ZNP do dzieła pokaż co potrafisz nie dajcie uczniom promocji, nie dajcie maturzystom matur do dzieła przecież stać was na to, macie w ręku "pokaźną kartę przetargową" wtedy my rodzice pokażemy, że można wam odebrać przywileje jakich w Polsce nie ma żadna inna grupa zawodowa i jeszcze zapłaczecie za bezpieczeństwem socjalnym którego nie doceniacie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 28 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 9 ponad rok temuocena: 54% 

   Jeszcze raz: 1) Postulat strajkowy to kasa, a nie reforma. Nie dorabiajmy zbędnej teorii. 2) Do zmiany chorego polskiego systemu "nauczania" konieczna jest zgoda wszystkich zwaśnionych stron co do głównych kierunków zmian, żeby potem jedni nie stopowali tego, co drudzy zaczną. I bez znaczenia jest to, czy będą gimnazja, czy 8 klas. To tylko kosmetyka. Liczy się treść i podejście. 3) Sprzedam Opla, rocznik 1998 ;-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 8 ponad rok temuocena: 45% 

   działanie pis ma na celu skłócenie ludzi z nauczycielami, gwarantuję że niedługo usłyszymy że przez strajk wakacje będą opóźnione ponieważ trzeba ten okres odpracować. Jak inaczej to wytłumaczyć, skoro służba więzienna dostała właśnie podwyżki o 600zł z wyrównaniem od stycznia? Tu pieniądze się znalazły. Zupełnie jak za PRL, służby mundurowe były bardzo uprzywilejowane, teraz to wraca..... w końcu we władzach partii zasiada śmietanka PZPR-owskich działaczy,sędziów i prokuratorów...Oni też nie lubili ludzi wykształconych....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Normalny 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Straszne bzdury wypisujesz bobku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 6 ponad rok temuocena: 73% 

   "Frustracja nauczycieli sięga zenitu i decyzja ta jest wyrazem niezgody na to, jak traktuje nas rząd. Uczymy dzieci konsekwencji i dlatego też musimy być konsekwentni w swoich decyzjach. Bardzo nam żal uczniów, ale nie mamy wyjścia" - Hmmm... Jednocześnie pokazujemy, że jesteśmy aż tak konsekwentni, że owa konsekwencja przysłania nam odpowiedzialność za przyszłość dzieci, ich stres, utracone szanse. Świetnie się potem też będzie potem uczyło o wyższych wartościach, poświęceniu i empatii...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 5 ponad rok temuocena: 33% 

   A gdzie byli rodzice, kiedy wprowadzano deformę? Czy aby nie mieli w nosie tych, którzy przytomnie mówili, że będą problemy? Ale wtedy walczyli i przejmowali się przyszłością wyłącznie rodzice tych dzieci, które miały być tymi królikami doświadczalnymi, czyli przyszłymi 7- i 8-klasistami. Reszty sprawa nie obchodziła. To teraz niestety wychodzi. Wiem, że dostanę mnóstwo minusów, ale trudno. Popieram nauczycieli. A dzieciakom i młodzieży współczuję, ale niech mają świadomość, że do takiej sytuacji przyczynili się też ich rodzice, głosując na deformę i/lub nie protestując przeciwko niej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotrek z Ursynowa 4 ponad rok temuocena: 75% 

   Jak można mówić o konsekwencji tzw.nauczycieli najpierw L4 teraz nie kończący się strajk. Piekna lekcja dla mlodych ludzi: uczmy kombinosania a nie rozwiązań systemowych, ktore powinny doprowadzić do wyeliminowania tych którzy mają przyszłość młodzieży za nic( brak matury to jawny policzek dla planującej swoją przyszłość mlodziezy) a pozoztawieniu Tych ktorych teraz ich koledzy opluwaja i nazywają lamistrajkami. Oczywiście zestawieniu pasjonatów z charyzmą w zawodzie ktorzy nie boją się weryfikacji poprzez stworzenie szczelnego sita ocen za więcej niż dobre nauczanie a nie slizganie się z roku na rok

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 3 ponad rok temuocena: 83% 

   @~jot powiedz mi gdzie byli wszyscy ci, którzy krzyczą o "deformie" kiedy od parunastu lat wiadomo, że wprowadzenie gimnazjów było najbardziej poronionym pomysłem na jaki tylko ktoś wpadł. I zanim zaczniesz mi tu wyskakiwać z głodnymi kawałkami o "świetności" tego systemu to ostudzę trochę twoje zapędy. Jestem 1 rocznikiem gimnazjum, egzaminów gimnazjalnych, bajzlu z liceami, nowych matur. Cyrk na kółkach to było mało powiedziane. Ale gdzie wtedy byli wszyscy? Nigdzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 2 ponad rok temuocena: 85% 

   A od strony formalnej prawda jest taka, że nauczyciele nie maja prawa niedopuścic uczniów do matur tylko dlatego, że sobie strajkują. Jesli uczeń spełnia wszystkie wymogi kwalifikacji maturalnej (oceny, średnia, zachowanie itd itd) to do matury ma prawo zasiadać. I pani Iksińska, Miksińska czy inna nauczycielska ciemnota z protestu nie ma w tej kwestii nic do gadania. To nie możnowładztwo i widzimisię. A nauczyciele, którzy zrobią tego focha srogo na tym przegrają (już zresztą przegrywają). Tak się troszczymy o dzieci, że mamy je w d***ie. No genialnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 1 ponad rok temuocena: 63% 

   @Marcin Nie będę 'wyskakiwać z głodnymi kawałkami o świetności systemu'. Nie oceniam ani starego, ani nowego, nic nie jest czarne ani białe, jest wiele odcieni szarości, widzę wady i zalety obu systemów. Oceniam sposób, w jaki to wykonano. Rozumiem, że pis chciał zmienić wszystko tylko dlatego, że chce skasować wszystko, co istniało przed pisem. Ale można było to zrobić jak w cywilizacji, czyli spokojnie wygasić gimnazja, puścić podstawówkę do końca w takim trybie, w jakim dziecko szkołę zaczynało (albo przynajmniej tych uczniów, którzy już byli w kl. od 4 w górę, albo w jakiś inny sensowny sposób). Trwałoby to kilka lat, ale byłoby sensowne i nie zrobiłoby takiego kotła jaki jest w tym roku. Ale przecież co tam dzieci, pis musi postawić na swoim i w nocy zmienić świat. A o twoje doświadczenia sprzed kilkunastu lat zapytaj swoich rodziców, a nie mnie. Albo tych, co wtedy głosowali ZA wprowadzeniem gimnazjów: m.in. Kaczyński, Macierewicz, Kamiński, Cymański, Czarnecki...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3419 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020