REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 marca 2020, 07:25 komentarzy 8

  (ZTM)

  Każdy, kto nie chce lub nie musi korzystać z komunikacji miejskiej w Warszawie może zawiesić swój bilet długookresowy. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził nowe, awaryjne rozwiązanie na czas zagrożenia epidemicznego koronawirusem.

  Od kilku dni tysiące mieszkańców m.in. Ursynowa zostały w domu, nie dojeżdżają do szkoły i pracy. Ci, którzy muszą poruszać się po mieście często rezygnują z jazdy metrem lub autobusem i przesiedają się do samochodów.

  Każda z tych osób posiadająca bilet długookresowy, czyli 30- lub 90-dniowy, z oferty "Warszawa+", dla rodziny z trójką dzieci oraz seniora może go teraz zawiesić. Wystarczy wysłać mejla z tytułem "zawieszenie biletu" na adres ztm@ztm.waw.pl lub zawieswkm@ztm.waw.pl. W treści musi być podany numer karty. Po południu ZTM uruchomił specjalną stronę do automatycznego zawieszania karty: https://zawieswkm.wtp.waw.pl.

  - Pasażer nie otrzyma zwrotu pieniędzy, będzie mógł natomiast przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin, po zgłoszeniu się do Punktu Obsługi Pasażerów, w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Przekodowywany okres ważności będzie się liczył od dnia złożenia wniosku przez Internet - informuje ZTM. 

  Każdy dzień się liczy

  Oznacza to, że jeśli nie korzystamy z biletu długookresowego należy go zawiesić najszybciej jak się da, aby nie tracić pieniędzy. Termin zawieszenia liczy się od dnia wysłania maila, a nie wizyty w Punkcie Obsługi Pasażera. A co jeśli znów będziemy chcieli korzystac z naszej karty? Trzeba udac się do punktu i dokonać zmiany zapisu na Warszawskiej Karcie Miejskiej. Można to zrobić w dowolnym momencie, nawet za kilka miesięcy.

  Nie ma też minimalnego okresu, od którego takie zawieszenie będzie uwzględnianie. Jest to możliwe nawet jeśli do końca ważności biletu zostało kilka dni.

  Przypomnijmy, obecnie czynnych jest w Warszawie tylko 11 Punktów Obsługi Pasażera: na stacjach M1 - Służew, Politechnika, Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona, Młociny, na stacji M2 Dworzec Wileński oraz w centrum handlowym Blue City i przy ul. Żelaznej 61. Punkt na stacji metra Imielin został zamknięty do odwołania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Hm,hm 8 15 dni temu

   Idiotyczny pomysł biurokratów , albo agencji zbierającej dane. Po co "zawieszać i odwieszać ", jeśli można by podjąć decyzję, że bilety długoterminowe będą miały automatycznie przedłużony okres ważności o czas epidemii !? PROSTE ?

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uu 7 19 dni temuocena: 100% 

   Jak rozumiem., zeby odwiesic karte nie wystarczy ja przesliznac przez czytnik na bramce. Trzeba udac sie do punktu obslugi?

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 6 19 dni temuocena: 25% 

   Umiesz czytać ze zrozumieniem?

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~a 5 18 dni temuocena: 100% 

   ~Mieszkaniec2 - nie jest napisane co zrobić, żeby odwiesić kartę.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 4 18 dni temuocena: 100% 

   A ja umiem czytać. Jak odwiesić jest napisane w czwartym akapicie.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 3 19 dni temuocena: 75% 

   Bardzo mądra decyzja wpisująca się w potrzebę "czasu". Jako użytkownik dziękuj za udostępnienie takiej możliwości.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wuwu 2 19 dni temuocena: 60% 

   Decyzja oczywiście dobra. Ale też pamiętajmy, że nie ma obiadu za darmo. Utracone wpływy to dziura w budżecie miasta, którą trzeba będzie załatać z podatków od nas.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 1 18 dni temuocena: 100% 

   Z tego co powszechnie wiadomo, do kosztów działania komunikacji miasto dokłada 3/4 potrzebnej kwoty. Jak by nie patrzeć to nawet jak wstrzymam pozostałe 11dni z biletu 90, to i tak z moich pieniędzy to działa. Nie ważne z której kieszeni mi to wyciagną. Biorac pod uwagę ze myje się co najmniej dwa razy dziennie to jeszcze z opłaty za wywóz śmieci tyle ze mnie ściągną że spokojnie starczy na komunikacje, hostele lgbt i kilka stref relaksu. A tak przy okazji co z wnioskami o przekształcenie wieczystego? Rozumiem ze teraz już się niedoczekam decyzji w ustawowym terminie?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3022 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020