REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Zabytkowy bruk na ulicy Nowoursynowskiej wciąż jest niszczony przez parkujące samochody. Dotychczasowe, nieskuteczne, działania straży miejskiej zniechęciły część mieszkańców do walki z kierowcami łamiącymi prawo. Czy można coś jeszcze zrobić w tej sprawie?

  Problem z parkowaniem na brukowanym odcinku ul. Nowoursynowskiej, tuż przy Belgradzkiej, pojawił się ponad rok temu. Na zamkniętym dla ruchu fragmencie dawnego Traktu Czerskiego swoje samochody zaczęli zostawiać pracownicy zatrudnieni na pobliskiej budowie bloku przy ul. Sotta "Sokoła". Mieszkańcy, których to postępowanie oburzało, systematycznie informowali służby o łamaniu prawa. 

  Tylko od marca do czerwca strażnicy miejscy interweniowali w tym miejscu 22 razy, średnio co cztery dni. I choć każdemu z kierowców za sam wjazd w miejsce zakazane grozi mandat w wysokości 500 zł, na Nowoursynowskiej nic się nie zmienia.

  Sporadycznie pojawiają się mundurowi i zapewne wystawiają mandaty, ale codzienność karygodnego procederu kierowców pokazuje, że albo policja powinna tam bywać codziennie, albo na wlocie zabytkowej ulicy trzeba postawić fizyczną blokadę dla ruchu.

  To naprawdę oburzające, że można praktycznie bezkarnie popełniać wykroczenie. Gdyby budowlańców parkowanie kosztowało 2500 zł tygodniowo, może zrozumieliby, że parkować należy wyłącznie w miejscach dozwolonych, a dla własnej wygody nie można pluć na interes zbiorowy

    - napisał do nas pan Andrzej, mieszkaniec okolicy, który ma dość lekceważenia prawa przez kierowców.

  "Za mało zgłoszeń"

  Jak informuje nas straż miejska od czerwca na Nowoursynowskiej jest znacznie mniej interwencji niż wiosną. Po początkowym wzmożeniu mieszkańcy przestali informować strażników o procederze. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy tylko siedem razy zgłosili nielegalne parkowanie i wjazd na ulicę pomimo zakazu. W jednym przypadku interwencja zakończyła się wystawieniem mandatu “foto” przesłanego listem, w dwóch pouczeniami, reszta nie została potwierdzona.

  - W związku z pandemią i oddelegowaniem części naszych pracowników do współpracy z policją skupiamy się przede wszystkim na sprawach zgłaszanych nam przez mieszkańców. Tam, gdzie jest bardzo dużo próśb o interwencję, zakładana jest karta miejsca zagrożonego, patrolowana z dużą częstotliwością, bez czekania na wezwanie. Zachęcamy do zgłoszeń - mówi Sławomir Smyk ze stołecznej Straży Miejskiej.

  Mieszkańcy odpuszczają, problem zostaje

  Zmianę postawy mieszkańców tłumaczą słowa jednego z nich.

  - Ile można dzwonić, jak nie ma żadnej poprawy. Owszem, straż miejska się pojawiała, ale na tym się kończyło. Nie wierzę w mandaty po 500 złotych, bo jeśli ktoś zostałby ukarany, to skończyłoby się parkowanie. A przecież ja tu widzę w kółko te same samochody. Widać, że nie ma siły na bezczelnych kierowców - mówi mieszkaniec Nowoursynowskiej, który jest przeciwny zablokowaniu tej ulicy słupkami lub szlabanem.

  - Wystarczy egzekwować prawo, nic więcej nie trzeba robić - dodaje pan Adam.

  Nowoursynowska to liczacą sobie kilkaset lat droga, która od XIV wieku funkcjonowała jako leśny dukt, ciągnąc się skarpą aż do Czerska. Łączyła okoliczne wsie takie jak Służew, Wolica i Stare Kabaty. Z czasem dorobiła się kocich łbów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  24Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~TOMASZ MĄKOSA 24 12 dni temu

   CZY STRAZ MIEJSKA MOŻE ZATRZYMAĆ SAMOCHOD W RUCHU DROGOWYM JEDZIE PO MIEŚCIE KIEROWCA STRAŻNICY MAJĄ PRAWO ZATRZYMAĆ POJAZD SILNIKOWY KIEROWCA NIE STOSOWAŁ DO B-1 MOŻE BYĆ ZATRZYMANY TYLKO PRZEZ POLICJE ALE I PRZEZ STRAŻ MIEJSKĄ LUB NIESTOSUJE ZAKAZU WJAZDU KIEROWCA

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TOMASZ MĄKOSA 23 12 dni temu

   CZY STRAZ MIEJSKA MOŻE ZATRZYMAĆ SAMOCHOD W RUCHU DROGOWYM JEDZIE PO MIEŚCIE KIEROWCA STRAŻNICY MAJĄ PRAWO ZATRZYMAĆ POJAZD SILNIKOWY KIEROWCA NIE STOSOWAŁ DO B-1 MOŻE BYĆ ZATRZYMANY TYLKO PRZEZ POLICJE ALE I PRZEZ STRAŻ MIEJSKĄ LUB NIESTOSUJE ZAKAZU WJAZDU KIEROWCA

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eolomea 22 26 dni temu

   Ludzie muszą, gdzieś parkować zamiast ich karać należy stworzyć bezpłatne parkingi.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 21 miesiąc temu

   Nie pozotaje nic innego jak strzelać, hi, hi. Neurobiałki winny siedzieć po domach i czekać na koniec, hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szemcio 20 miesiąc temuocena: 50% 

   W tym miejscu na odcinku ok.30 metrów można legalnie parkować. Jadąc Belgradzką jest zakaz skrętu w prawo a po lewej stronie zakaz zatrzymywania się. Pomiędzy tymi znakami parkowanie nie jest zabronione, więc nie rozumiem oburzenia...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 19 miesiąc temuocena: 100% 

   Pomiędzy tymi znakami jest skrzyżowanie. Jak wiadomo na skrzyżowaniu się nie parkuje :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 18 miesiąc temuocena: 64% 

   Sprawa jest bardzo prosta do uregulowania - kwestia łamania jakichkolwiek przepisów jest powiązana z ewentualną karą za jego łamanie. I tu dochodzimy do sedna problemu. Jest wyznaczony organ, który ma te przepisy egzekwować wystawiając odpowiednie mandaty. A wystarczyło by uwolnić temat i doprowadzić do sytuacji w której każdy obywatel mógł by wyrobić sobie licencje, koncesje itp na określone procedury. Licencja na wykonanie odpowiednio zdjęć przedstawiających wykroczenie specjalnym aparatem z homologacją, przekroczenie prędkości wykroczenie specjalnym aparatem z homologacją, itd. Opłata za urządzenia jak i licencje to N złotych. Zysk to procent od wyegzekwowanej przez państwo kwoty mandatu. Jestem przekonany, ze gdyby okazało się że można by tak zarabiać na życie, to szybciutko by się zrobił porządek i z parkowaniem i z przekraczaniem prędkości i innymi wykroczeniami które dziś uchodzą bezkarnie. Sam bym postawił swoje licencjonowane, homologowane, urządzenie na Puławskiej 50km/h :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 17 miesiąc temu

   Zbrakło miejsca. Wiem co napisałem jestem zły!. Serio ostatnio staram się nie przekraczać 100, bo to grozi utratą prawa jazdy, reszta jest tylko mandatem. Mimo iż codziennie tak zapierniczam, to mandat ostatni jaki załapałem to w Białym Borze - śmietnik mi zdjęcie zrobił - dawno temu. A teraz ludzie stawiają własne sprzęty na drodze, bo wolno !!!. Nie da się jechać, wszędzie fotoradary, na pasach na czerwonym nie przejadę, parkowanie w miejscu niedozwolonym - odpada - zaraz będzie focia. Nie potrzebne by były progi zwalniające i inne błyskotki. Za własną kasę ludzie by kupili sprzęt i obstawili miejsca w których łamanie przepisów jeszcze się zdarza. To tak samo jak z panelami solarnymi :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 16 miesiąc temuocena: 67% 

   Już kiedyś była taka "licencja". Nazywała się ORMO.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srissa 15 miesiąc temuocena: 25% 

   Ludzie, mieszkam tu od wielu lat, no gdzie mam parkować? Owszem mam dwa samochody ale jeden w garażu a na drugi mnie nie stać. Ale bądźmy ludźmi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Areck 14 miesiąc temuocena: 71% 

   1. Nie kupować drugiego 2. Jeśli już jest, sprzedać 3. Jeśli potrzebny - parkować w pobliżu, w miejscu do tego przeznaczonym. Wychodząc z Twojego założenia - zaparkuję na prawym pasie na Rosoła, bo "nie mam gdzie parkować" i "bądźmy ludźmi".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 13 miesiąc temuocena: 100% 

   Zastanawiająca jest ta "niemoc"... Czemu władze ursynowskiego Ratusza nie mogą domówić się w kwestiach bezpieczeństwa że Strażą Miejską i Policją? I nie chodzi nawet o tą sprawę, ale jest takich tematów dużo więcej. Podpalenia, kradzieże, dewastacje, menelstwo i huliganeria to od jakiegoś czasu norma na Ursynowie. A osoby odpowiedzialne za porządek i egzekwowanie prawa zajmują się lansem i duperelami.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec123 12 miesiąc temuocena: 61% 

   Problem jest bardziej skomplikowany. Dzięki deweloperskim rządom dzielnicowej koalicji Koalicji Obywatelskiej i Otwartego Ursynowa zezwolono na wciśnięcie apartamentowca w środku osiedla, gdzie i tak nie było miejsc do parkowania. Wkrótce cały historyczny bruk (przy zgodzie KO+OU) będzie jednym wielkim parkingiem

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 miesiąc temuocena: 71% 

   A nie, to przepraszamy za zamieszanie. To już wszystko tłumaczy. Wina nie leży oczywiście po stronie kierowców.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 10 miesiąc temuocena: 96% 

   Chwilunia - swego czasu parkowanie na Jeżewskiego i Wańkowicza na Kabatach (a więc po sąsiedzku) zostało uporządkowane błyskawicznie. Jednego dnia stanęły znaki zakazu parkowania z dodatkową tabliczką informującą o holowaniu aut, było kilka dni na oswojenie się z sytuacją, a później 2-3 tygodnie codziennego wywożenia samochodów, których kierowcy uważali, że im się uda. Od tego czasu niemal nikt nie łamie zakazu parkowania. Czy tutaj nie da się zrobić tak samo, jeśli jest taka konieczność? Na Jeżewskiego było więcej zgłoszeń? Czy może jakiś ważniak zgłosił problem raz a skutecznie? Jak było więcej zgłoszeń - proszę SM podać ile, ile jest teraz na Nowoursynowskiej, żeby mieszkańcy wiedzieli jak bardzo mają się spiąć, skoro szanowna SM rusza dupska tylko po przekroczeniu odpowiednich statystyk.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 9 miesiąc temuocena: 100% 

   O tyle o ile na jeżewskiego faktyczne rzadko zdarza się zaparkowany nielegalnie samochód, to na Wańkowicza, w popołudniowym szczycie, czasami ciężko przejechać. I nie pomagają zakazy. Wg. niektórych kierowców wystarczy zapalić awaryjne.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michal 8 miesiąc temuocena: 80% 

   Z niczym sobie nie radzą i na dodatek rowerzyści jeżdżą po pieszych na chodnikach, albo wjeżdżają samochodom pod koła na przejściach dla pieszym. Trudno żyć z taką nie kompetentną policją i strażą miejską.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 miesiąc temuocena: 20% 

   No popatrz...........a we mnie NIGDY W ŻYCIU rowerzysta nie wjechał na chodniku. Uśmiechnij się....mniej nienawiści

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 6 miesiąc temuocena: 60% 

   Śmierć rowerzystom! Ale sorry - jaki mają związek z opisywaną sytuacją?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Pół, a we mnie wjechał dwa razy w tym samym miejscu. Nawet zostałem potrącony na pasach. Widocznie mało się poruszasz pieszo.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Jaka ta straż miejska biedna, nie potrafi działać bez zgłoszenia. To może rozwiązać ich skoro są bezużyteczni? To jest parodia służby mundurowej. W prawdziwym kraju służby robiłyby patrol 2 x dziennie waląc mandaty. Ale w Warszawie jadą do zgłoszenia i już nie widzą tego co się dzieje obok, bo nikt nie zgłosił.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Dokładnie. Stoją auta na zakazie, przejeżdża obok patrol, na pytanie czemu nie interweniują - "nie dostaliśmy zgłoszenia" - formacja do rozwiązania, bezużyteczna - przyjeżdżają po zgłoszeniu po kilku godzinach i "nie stwierdzono naruszenia przepisów"

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 2 miesiąc temuocena: 100% 

   ta durna SM oczywiście sama z siebie nic nie zrobi. Nie mogą tam sami przyjeżdżać codziennie? Ponieważ jesteśmy państwem z dykty to blokady niech zakładają.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chochoł 1 miesiąc temuocena: 100% 

   I znowu kombinowanie bez sensu. Po prostu wlepiać codziennie mandaty. To takie proste.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4143 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021