REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Nie ma jeszcze nawet dziury w ziemi, ale deweloper już sprzedaje mieszkania w planowanym wieżowcu. Marvipol rozpoczął sprzedaż lokali w inwestycji przy ul. Raabego 13a. O projektowanym budynku stało się głośno po naszych doniesieniach, że nie będzie on miał własnych miejsc parkingowych.

  Na razie tylko ogrodzono teren, a kilka miesięcy temu wyburzono stary budynek. Inwestycja ma już jednak swoją nazwę - "Zielony Natolin" - i rusza w niej sprzedaż mieszkań. Budynek przy Raabego 13a niedaleko stacji metra Natolin będzie liczył 10 pięter

  - W ramach inwestycji powstanie budynek o zróżnicowanej wysokości od trzech do dziesięciu pięter, na których łącznie zaplanowano 65 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 25 do 75 m.kw. i układach od kawalerek po czteropokojowe lokale. W parterze budynku znajdzie się miejsce na trzy lokale usługowe - informuje Marvipol Development.

  Deweloper chwali się, że Apartamenty "Zielony Natolin" to także wiele proekologicznych rozwiązań, w tym m.in. panele fotowoltaiczne na dachu budynku, zasilające przestrzenie wspólne, czujnik jakości powietrza Airly, filtry antysmogowe do zastosowania w nawiewnikach okiennych czy też "zielony beton" zastosowany we wszystkich traktach pieszych.

  Wieżowiec bez miejsc postojowych

  Jedynym mankamentem jest to, że budynek nie będzie miał własnej hali garażowej - o czym jako pierwsi napisaliśmy w marcu. I to właśnie brak miejsc postojowych dla nabywców mieszkań wzbudził najwięcej emocji wśród sąsiadów inwestycji.

  Miasto postanowiło bowiem - w ramach eksperymentu - wydać warunki zabudowy dla działki przy Raabego, nie wymagając miejsc parkingowych, co jest ewenementem.

  - Powyższe rozwiązanie zostaje dopuszczone ze względu na lokalizację planowanej inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra oraz innych środków komunikacji zbiorowej – czytamy w dokumencie wydanym przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy.

  Skąd ta nadzwyczajna łaskawość miejskich architektów? To nowa polityka stosowana przez Marlenę Happach, szefową Biura w stołecznym ratuszu - sama podpisała się pod "wuzetką" dla Marvipolu. Urząd wierzy, że lokatorzy bloków w pobliżu metra nie będą jeździć autami, a co za tym idzie, nie potrzeba aż tylu nowych miejsc. Poza tym dla chętnych nabywców deweloper wykupił miejsca postojowe w hali garażowej znajdującej się w budynku po drugiej stronie ul. Belgradzkiej.

  Przeciwko wydaniu pozwolenia na budowę obiektu bez parkingów protestowało część radnych ursynowskich. Mateusz Rojewski z PiS złożył nawet interpelację w tej sprawie. Sceptyczny wobec pomysłu miasta jest także burmistrz Ursynowa Robert Kempa, który w rozmowie z Haloursynow.pl stwierdził, że na Ursynowie jeszcze za wcześnie na tego rodzaju eksperymenty.

  Deweloper ma już jednak prawomocne zezwolenie, które obowiązują od 15 lipca. Ratusz udzielił go na warunkach określonych we wcześniejszych decyzjach, czyli przy Raabego powstanie blok bez parkingów. Marvipol chwali się, że budynek na Ursynowie zostanie oddany do użytkowania w II kwartale 2023 roku. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 83

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 27
   WKURZONY
  • 38
   BRAK SŁÓW

  39Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 39 15 dni temuocena: 100% 

   Płoty grodzą (zamiast siatkowego dotychczasowego). Na zielono wewnątrz, bo to kolor nadziei... Ciekawe (ta nadzieja) dla kogo - budowniczych czy przyszłych mieszkańców. Pojawiła się nareszcie (po kilku miesiącach działań na tym terenie) tablica inwestycji. Budynek mieszkalny z garażami podziemnymi. To są w końcu czy tylko na papierze? Sądząc po głębokości wykopów to jednak poziom -1 przewidziano. Tylko że tam się nie zmieści 65 miejsc postojowych dla mieszkańców. Od KEN - zasypują doły (chyba pod instalację wodną). Zaczyna się spór mieszkańców najbliższego budynku (Raabego 13) , dotyczący między innymi użyczenia dla budowy przejazdu przez parking, którego współwłaścicielami są też lokatorzy wspomnianego budynku, a których nikt o zdanie nie zapytał. Oj - będzie się działo.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nadal ja 38 18 dni temuocena: 100% 

   Te cembrowiny wystawały trochę "ponad poziom", więc je.... z powrotem wydobyto, rów pogłębiono, kręgi znów w nim umieszczono i już można się cieszyć powierzchnią jednolitą. A że dwa razy tę samą robotę wykonano - no cóż... To pewnie będzie tymczasowe szambo, ale czas pokaże. Obok od bardzo długiego czasu "krecik" drąży pod jezdnią (KEN). Też z przygodami. Na budowie głównej zaczynają być zdołowani (czyli kopią doły). Wywożące ziemię pojazdy lekko nie mają - w przenośni też, bo na takim skrawku wjazdy/wyjazdy/manewrowanie do zabawnych nie należą.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 37 22 dni temuocena: 100% 

   Jeśli wszystkie inwestycje Marvipolu wyglądają tak, jak na Raabego 13 A w Warszawie, to współczuję przyszłym nabywcom. Na przykład. Przywieźli dwa kontenery na zaplecze budowy. Na duuuużym samochodzie. Po kilku dniach przyjechał tenże i zabrał jeden z kontenerów, a drugi przestawił o 90 stopni. Dlaczego? Bo pod tym pierwszym po pewnym czasie wykopano dół, do którego wpuszczono dwie olbrzymie cembrowiny. Po co - okaże się, a ja powiadomię:). Poza tym nic wielkiego na działkach (Marvipolu i wydzierżawionych od SM Przy Metrze) się nie dzieje. Oprócz oczywiście niezadowolenia mieszkańców pobliskiego bloku, któremu zabrano kawał parkingu. Jeśli kogoś interesują szczegóły, proszę zapytać tutaj. Głównie jakaś kopareczka coś działa, a kilkoro pracowników się przygląda. No i zniszczono trochę zieleni, ale kto bogatemu zabroni. Ciekawe, czy te drzewka i krzaczki wrócą na swoje miejsce.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 36 24 dni temuocena: 100% 

   Rzeczywiście Marvipol wykupił miejsca postojowe w budynku po drugiej stronie ulicy. I w stosunku do cen mieszkań, można powiedzieć, że sprzedaje je przyszłym lokatorom "po taniości". Tylko że znajdują się one na poziomie -2, a hala garażowa nigdy nie była remontowana. W związku z tym strop przecieka, tynk spada na samochody, więc należy do kosztów dodać jeszcze porządny pokrowiec:).

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pi 35 3 miesiące temuocena: 100% 

   Zachęcam potencjalnych nabywców, żeby obejrzeli sobie tę bardzo przyszłą inwestycję (bo na razie to tylko ogrodzony placyk). Na co będą patrzeć przez okienka/balkoniki/loggie. Jaki ruch panuje na przyległych ulicach. Jak często śmieciarka z rana zakłóca spokój tym, którzy mieli nieszczęście kupić mieszkania z jej strony. Komu będą zaglądać w okna (i vice versa) w budynku Raabego 13. Czy chcą się prażyć w lokalikach jednostronnych (płd-zach). Jaki piękny będą mieli widok na parking, który ma być jednocześnie drogą :służebną dla tej budowy. No chyba że kupują, żeby: 1)liczyć na cud i sprzedać cesję albo 2)kupują na wynajem i nic ich nie obchodzą te niedogodności.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hb 34 3 miesiące temuocena: 100% 

   Czekam na stworzenie FORUM inwestorów w tej inwestycji. Może ktoś się odważy. Wtedy będę podawał wiele ciekawych informacji na bieżąco z budowy tego "apartamentowca". Proszę wtedy o link tu w komentarzach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gajowy z Natolina 33 3 miesiące temuocena: 78% 

   Pani która dała takie durne i "bardzo korzystne" dla dewelopera pozwolenie na budowę chyba nigdy w tej okolicy nie była i nie usiłowała tam zaparkować choćby na chwilę. Od lat taka sztuka mi się nie udaje (mam konto w pobliskim banku), chyba że miał bym złamać przepisy o ruchu drogowym. A swoją drogą takimi kontrowersyjnymi decyzjami urzędników powinny interesować się odpowiednie służby i to z automatu. Absolutnie nie podejrzewam że w tym przypadku doszło do korupcji ale to rozwiązanie jest tak nieracjonalne i sprzeczne z obecną praktyką że musi powodować wielkie wątpliwości.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pelar 32 3 miesiące temuocena: 93% 

   Budynek Belgradzka 14 wybudowano na parkingu, który miał 99 miejsc parkingowych. Zamiast tych 99 wybudowano pomiędzy blokami w miejsce trawnika nowych 30, resztę zbilansowano (żeby papier się zgadzał) okolicznymi miejscami parkingowymi przy Lanciego. Również nadwyżka miejsc parkingowych w czternastce miała być do ogólnego nieodpłatnego użytku mieszkańców budynków 18, 20 i 22. Tymczasem trzeba miejsce wynająć i bulić za nie... Teraz Marvipol wykupił tę nadwyżkę, więc nawet wynajem odpada. Bliskość metra może powoduje, że na co dzień autem się nie jeździ, ale nie znaczy to, że auta nie ma się w ogóle.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 31 3 miesiące temuocena: 75% 

   Nie, nigdy tak nie było. Miejsca parkingowe były w Galerii Ursynów, a nie w garażu w budynku pod numerem 14.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pelar 30 3 miesiące temuocena: 83% 

   Nie było, ale z informacji ze spółdzielni na etapie budowy, tak miało być. Miało też być przejście bramowe dostępne dla pieszych, bez konieczności wpisywania kodu czy używania dzyndzli do otwierania drzwi. Albo to były bajeczki dla sąsiadów... Na mnie pani ze spółdzielni naskoczyła, że pewnie zazdroszczę ludziom, że będą mieszkać w nowych mieszkaniach, to może i bajki o inwestycji opowiadała, żeby się ludzie nie awanturowali o miejsca parkingowe, które z dnia na dzień zniknęły. Przez parę lat był dramat. Teraz jest tylko trochę mniejszy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 29 3 miesiące temuocena: 43% 

   Od 10 lat stoja puste miejsca w garazu po drugiej stronie, tam byly oferty i po 10k za miejsce i nikt tego nie kupil. To oznacza, ze problemu z parkowaniem nie ma. Obok stoja kloce po 10 pieter, taki olowek "apartamą" sie jeszcze zmiesci.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 28 3 miesiące temuocena: 75% 

   to interesujące co piszesz...W moim budynku nadnormatywne miejsca postojowe były sprzedawane za połowę tego, nawet zastanawiałam sie czy nie kupic na drugi samochod ale nie zdecydowałam sie. Warto dodac, że miejsce postojowe to comiesieczny koszt ponad 100 zł/mies, w tym (albo +) podatek od nieruchomosci (a miejsca postojowe w Warszawie sa opodatkowane jak budynki gospodarcze, czyli wiecej - szczegółów nie pamietam bo akurat rachunki to mąz placi). Do tego nalezy doliczyc zmiany w ksiegach wieczystych, notariusza itp itd. No...ja obliczylam, że jednak nie opłaca mi sie bo wczesniej wyprowadze sie niz mi sie to zwróci. Bardziej oplaca mi sie wynajem drugiego miejsca. Jednym słowem, takie miejsce postojowe to NIE JEST tylko jednorazowy wydatek na zakup ale także comiesięczny koszt i to ponad stówę. Czyli...jesli chcemy ograniczyc parkowanie na chodnikach i "gdzie popadnie" to nalezy właścicielom samochodow stworzyc akceptowalne warunki do tego

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PoraRelaksu 27 3 miesiące temuocena: 100% 

   4-pokojowy apartament na max. 75m2. Brzmi dumnie...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 26 3 miesiące temuocena: 60% 

   Spokojnie, w starej płycie wystarcza 64m2 na 4 pokoje z oddzielną kuchnią, więc, zakładając, że jednym z tych 4ech jest kuchniopokój to wcale nie jest źle.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 25 3 miesiące temuocena: 60% 

   bardzo cie przepraszam ale ja mam 82 m2 mieszkanie, 4 pokoje i jest ok. Nie nazywa sie to "apartament" a zwyczajnie, mieszkanie. Róznica miedzy apartamentem jest moze taka, ze w moim "mieszkniu" nie ma holu o powierzchi +10m2 a jedynie ze 3-4. Tyle żeby słuzyło temu, czemu ma służyc przedpokój - wejsc, zmienic obuwie i odstawic je do szafki (na ktora tez jest miejsce w przedpokoju) oraz powiesic kurtke na wieszaku. Mieszkanie ma 2 pełnosprawne łazienki (jedna z wanną, druga z prysznicem), oddzielną widną kuchnie, sypialnię z garderobą (+reszta) i wcale nie uważam, ze jest jakieś "nie dumne"

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uj 24 3 miesiące temuocena: 100% 

   Trzeba też sobie obejrzeć sobie "apartamenty" kawalerskie. Aneks kuchenny prawie na legowisku do spania:)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ma-wa 23 3 miesiące temuocena: 88% 

   Bez własnych parkingów w nowym budynku to tylko w Warszawie. Ciekawe jak to się załatwia?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 22 3 miesiące temuocena: 50% 

   Kupuje się nie sprzedane miejsca w sąsiednim budynku. Wyjaśniono w tekście.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierownik 21 3 miesiące temuocena: 38% 

   Ojej ojej, metro blisko dodatkowo dla chętnych nabywców deweloper wykupił miejsca postojowe w hali garażowej znajdującej się w budynku po drugiej stronie ul. Belgradzkiej. Ojej jak żyć

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 20 3 miesiące temuocena: 100% 

   Wiecie, ile kosztuje metr? 18 400 do VIII p. Wyżej trzeba zapłacić 19 albo 20 000.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wykopek 19 3 miesiące temuocena: 100% 

   To potwierdzone ceny? Z oficjalnej oferty dewelopera?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 18 3 miesiące temuocena: 100% 

   @Wykopek: Tak, taką informację uzyskałem telefonicznie. Pytałem o najmniejsze mieszkania.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 17 3 miesiące temuocena: 50% 

   Jakieś straszne obłożenie tam mają bo ciężko się dodzwonić .... pytałeś może jak będzie zagospodarowany poziom -1 ? Będzie coś takiego w ogóle ? I czy te miejsca postojowe w bloku obok są w cenie tego mieszkania czy trzeba płacić extra i ile ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 16 3 miesiące temu

   @Rudy z Natolina: Niestety nie. Wiem jednak z wcześniejszych artykułów, że na dole ma być parking dla rowerów i wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Miejsca parkingowe (niewiele) będą dostępne w budynku naprzeciwko. Dzwoniłem do recepcji Marvipolu i poprosiłem o numer do osoby, która zajmuje się tą inwestycją. Obawiam się, że za miejsce parkingowe trzeba będzie zapłacić osobno. Tak zwykle bywa. Sam jestem ciekaw, jak im pójdzie sprzedaż. Na razie sprzedało się 1 mieszkanie, a 12 jest zarezerwowanych (dane ze strony inwestycji). Cena za metr wydaje mi się jednak przegięciem (być może większe mieszkania są tańsze).

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 15 3 miesiące temu

   @Ja: Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynian 14 3 miesiące temuocena: 0% 

   Opowiadasz głupoty, albo dzwoniłeś i pytałeś o inną inwestycję (tą w samym centrum Warszawy). Inwestycja na Imielinie zaczyna się od 14 000 zł za m2 (swoją drogą cena też kosmiczna :) ). Co ciekawe - kwestię z garażem rozwiązali w ten sposób, że wzięli miejsca z budynku, który jest obok i ma wolne miejsca (może wykupili?).

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ju 13 3 miesiące temuocena: 100% 

   ~Rudy_z_Natolina Nie dzwoń. Napisz maila - odpowiedź natychmiastowa. Miejsca postojowe na Belgradzkiej około 15.000,00 (chyba trochę poniżej). Obligatoryjne na razie. Spółdzielnia podobno wcześniej spuszczała po 10.000,00 więc przebicie niezłe. Nie wiem, czy żeby się ich pozbyć (bo to jednak koszty zarządzania) nie dodała ich w gratisie przy sprzedaży działki. Nota bene - szkoda, że nie poczekała, bo teraz to psie (nie obrażając tych miłych zwierzątek) pieniądze. Za działkę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 12 3 miesiące temuocena: 84% 

   Pato deweloperka.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lutek 11 3 miesiące temuocena: 100% 

   Z parkowaniem faktycznie klopoty

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jo-anna 10 3 miesiące temuocena: 95% 

   Za kilka lat będzie artykuł w halo Ursynów, że mieszkańcy nowego bloku skarżą się na brak miejsca do parkowania.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bollo 9 3 miesiące temuocena: 100% 

   Nie nowego bloku, a całej okolicy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 8 3 miesiące temuocena: 93% 

   Mavipol robi co chce, to nie pierwsza tak kontrowersyjna budowa tego dewelopera.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antonio 7 3 miesiące temuocena: 81% 

   Sytuacja podobna jak z budową zamku w Puszczy Noteckiej

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 6 3 miesiące temuocena: 92% 

   a później będzie płacz głupków

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 5 3 miesiące temuocena: 82% 

   w tamtym miejscu w ogóle nie ma miejsca na 10cio!!!!! piętrowy budynek. A bez dużego własnego garażu to już w ogóle debilizm i skandal.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konn 4 3 miesiące temuocena: 50% 

   A może tam jest miejsce na zagajnik albo rezerwat ? buahah

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 3 3 miesiące temuocena: 50% 

   Lokalizacja bardzo dobra. Wyprzeda się wszystko błyskawicznie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 2 3 miesiące temuocena: 70% 

   Nie wiem, za co te łapki w dół, ja tylko stwierdzam fakty ;)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~przeciek 1 3 miesiące temuocena: 79% 

   Inwestorzy z Izreala nie czekają.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4102 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022