REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  W obawie przed koronawirusem wiele sklepów odmawia przyjmowania gotówki. Taka zasada obowiązywała przez kilka dni w namiocie ogrodniczym należącym do ursynowskiego sklepu E.LeclercKonieczność płacenia kartą uniemożliwiała wielu klientom, zwłaszcza starszym osobom zrobienie zakupów. Po naszej interwencji sklep znów przyjmuje gotówkę.

  Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), przy zachowaniu wszystkich zasad higieny, płacenie banknotami i monetami nie jest bardziej niebezpieczne niż używanie karty płatniczej. Gotówka jednak często przechodzi z rąk do rąk i po drodze może trafić do osoby zarażonej koronawirusem. Stąd obawa wielu sprzedawców przed jej dotykaniem i prosta droga do decyzji niektórych placówek handlowych lub gastronomicznych, które przechodzą wyłącznie na płatności elektroniczne.

  Jak wygląda to w praktyce, przekonał się jeden z naszych czytelników, który był świadkiem nieprzyjemnej sytuacji w namiocie ogrodniczym E.Leclerca. Inny klient - starszy mężczyzna - za wybrane przez siebie produkty nie mogł zapłacić, ponieważ nie miał karty bankowej. W rezultacie od kasy odszedł z niczym. 

  - To było dla seniora bardzo przykre, nie mówiąc o tym, że personel musiał się gęsto tłumaczyć. Senior odszedł jednak z kwitkiem, nie pojawił się nikt, kto użyłby swojej karty i przyjął w zamian gotówkę - opisuje świadek nieudanej transakcji.

  Sklep zmienia zdanie

  Ministerstwo Finansów pozwala na odmowę przyjęcia płatności gotówką, pod warunkiem, że informacja o tym udostępniona jest w widocznym miejscu, tak aby każdy klient mógł się z nią zapoznać przed zrobieniem zakupów. A zatem ursynowski sklep postąpił zgodnie z prawem. Mimo to, po naszej interwencji, postanowił przywrócić możliwość płacenia gotówką.

  - Dotychczas na stoisku ogrodniczym dostępna była płatność kartą. Wynikało to z troski o zachowanie odpowiedniej higieny podczas dokonywania transakcji. Na prośbę klientów dopuściliśmy płatność gotówką, natomiast zachęcamy wszystkich do korzystania z płatności kartą lub za pomocą smartfona - mówi Yann Bareil, dyrektor E.Leclerc Warszawa Ursynów.

  Klienci, nieposiadający kart płatniczych są już traktowani na równi z innymi i bez przeszkód mogą kupić sobie coś do domowego ogródka czy na balkon. Ale zdarzają się przypadki, w których nawet posiadanie karty nie gwarantuje zakupów. Z ich obsługą ma problem wiele starszych osób, co może mieć przykry finał.

  - My młodsi nie mamy już chyba wrażliwości na potrzeby i problemy seniorów. W tym samym sklepie w ubiegłym tygodniu byłem świadkiem, gdy seniorowi nie zadziałała kilka razy karta - może czegoś nie włączył, nie uruchomił. Zdziwiłem się, że bezceremonialnie kasjerka przecięła kartę. Senior miał łzy w oczach, bo dla niego załatwienie tej sprawy teraz będzie ogromnym problemem - mówi nasz czytelnik.

  Bez względu na formę płatności, w czasie epidemii trzeba zawsze pamiętać o środkach ostrożności - zachować zasady higieny, nie dotykać twarzy i myć ręce. Koronawirus może żyć kilka, a nawet kilkanaście godzin, zarówno na banknotach, monetach, jak i na karcie płatniczej czy telefonie. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~anatol 5 5 miesięcy temuocena: 86% 

   sklep nie ma prawa dyskryminować klientów płacących gotówką , to kpina żeby seniorzy całe życie płacący gotówką musieli wyrabiać karty płatnicze aby dokonać zakupów w sklepie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 4 5 miesięcy temuocena: 19% 

   wy tak o tym przecięciu karty to serio? To sprawa dla policji jest. Kartę można zatrzymać a nie niszczyć. Inna sprawa, że obrót gotówkowy powinien być wstrzymany. Kto nie ma karty nie kupi - trzeba się przystosować.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 3 5 miesięcy temuocena: 30% 

   a przepraszam, dlaczego "świadek" wrażliwy na potrzeby seniorów, sam nie zaplacil kartą i nie przyjął potem gotówki od seniora??? Akurat sama robilam tam zakupy tydzień temu i pani przy kasie z 10 razy powtarzała (pominawszy informacje pisemną), że płatnośc wyłącznie kartą. No..takie czasy... a kwiatek na balkonie nie jest ważniejszy od zdrowia i zycia (także owego seniora). Sytuacja obecnie jest WYJĄTKOWA chociaz rząd usiłuje nam wmówić, że jest inaczej. Mozliwe że za 2 - 3 miesiace senior bedzie mógl kupowac dowolne kwiatki za gotowke. "Przecięcie" karty pominę bo to jakiś urban legend. A jesli prawda (w co naprawde trudno uwierzyc) to trzeba było pomoc seniorowi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oburzony 2 5 miesięcy temu

   No..takie czasy... Nie, nie takie czasy. sklep nie ma prawa odmówić zapłaty gotówką - bo takie jest prawo. Trzeba takie praktyki zgłaszać do inspekcji handlowej i innych organów.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oburzony 1 5 miesięcy temu

   BTW. jeśli sklep odmawia płatności gotówką to można legalnie wziąć towar i wyjść bez płacenia - bo jest to sytuacja gdy klient chce zapłacić ale sklep odmawia przyjęcia zapłaty - czyli daje towar za darmo. Dwie takie akcje i sklep od razu zacznie przyjmować gotówkę. Ew. jeśli kogoś takie rozwiązanie bardzo kłuje to można po prostu położyć gotówkę na ladzie i wyjść (niestety trzeba mieć odliczoną kwotę albo zrezygnować z reszty :( )

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3126 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020