REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Nie musisz, nie przychodź! Tak w skrócie wyglądają nowe zalecenia ratusza dla mieszkańców, chcących załatwić sprawę urzędową. Od piątku na parterze urzędu mają działać dodatkowe okienka informacyjne.

  Urząd dzielnicy zaostrza procedury bezpieczeństwa związane z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Od piątku mieszkańcy nie będą mogli dostać się na poszczególne piętra ratusza, by załatwić swoją sprawę - zlikwidowane zostaną przepustki uprawniające do wstępu do pokojów urzędników.

  Cała obsługa mieszkańców ma się skoncentrować na parterze i pierwszym piętrze, w salach obsługi, gdzie już od kilku dni w celu zwiększenia dystansu między rozmówcami postawione są dodatkowe biurka.

  Urząd: Dzwoń, nie płać gotówką

  Urząd zachęca też do dzwonienia oraz do korzystania z platformy internetowej ePUAP, za pomocą której można załatwić wiele spraw urzędowych, nie wychodząc z domu. Trzeba mieć do tego podpis zaufany, który można założyć sobie za pomocą bankowości elektronicznej. Wiele banków oferuje taką usługę.

  - Każdy musi rozważyć, czy naprawdę trzeba już dziś przychodzić do urzędu, gdy np. ważność dowodu osobistego kończy się w maju - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Ratusz będzie też zachęcał do powstrzymywania się od płatności gotówką. - Czasem lepiej wziąć druczek i zapłacić przelewem w domu, albo na miejscu w urzędzie - jeśli jest taka konieczność - zapłacić kartą zbliżeniowo - dodaje burmistrz.

  Mimo zaostrzenia procedur bezpieczeństwa urząd dzielnicy nie zmniejszy zakresu obsługi, ani liczby stanowisk w Wydziale Obsługi Mieszkańców.

  Od piątku, na parterze obok informacji, działać będzie dodatkowe okienko - zakratowane ze zwzględów bezpieczeństwa. Załatwimy przy nim swoją sprawę bądź uzyskamy informację o tym, na jakim jest ona etapie. Mowa m.in. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego we własność, pozwoleniu na budowę czy wyrobieniu dowodu rejestracyjnego pojazdu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~UrzędnikUrsynów 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   Urząd miasta at. Warszawy to ostatni chyba w Warszawie pracodawca, który nie zabezpieczył swoich pracowników! Czy Prezydent lub Burmistrz widział co działo się w Urzędzie w czwartek lub piątek? Tłum ludzi w WOM bo mieszkańcy mają wolne i wpadli załatwić sprawę w urzędzie. A urzędnicy bez maseczek, rękawiczek, jedna buteleczka płynu do dezynfekcji na całe piętro! Żarty i narażanie zdrowia i życia pracowników. Telepraca to mit, brak było do piątku takiej mozliwosci. Dodam, że jeden z Burmistrzów przebywa obecnie na nartach w Austrii i w poniedziałek ponoć ma zamiar wrocic do pracy w urzędzie. Pracownicy drżą o swoje zdrowie i swoich bliskich.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koleżanka Urzędnika z Ursynowa 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   Dodajmy jeszcze że na wyższych pietrach niż WOM płynu odkażajacego nigdy nikt nie widział, w toaletach dozowniki mydła wiecznie zepsute albo puste a ciepła woda w kranach kończy się ok. południa

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 5 2 miesiące temu

   Oby Burmistrz nie wykorzystał okazji do zasłupkowania parkingu, zamiany na trawnik, zakrawężniowania 30cm, tak jak okolice Rentgenologów "uspokoił". Cel sabotażu to, w kolejności, szpitale, przychodnie, sklepy, urzędy, wszelkie obiekty użyteczności no i kasowanie ulic wszelkich a przelotowych zwłaszcza, np. zaczął kolejne likwidowanie parkowania przy KEN. Ale za to jest kochany przez neurobiałki.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Remek 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   To jak urząd traktuje zagrożęnie jest niepoważne. Zamknijcei urzędy! przeciez wirusa mozna roznosci bezobjawowo!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urzednik 3 2 miesiące temu

   Przenieście do Womu pracowników ktury... Wirusów wirus nie zaatakuje!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 2 2 miesiące temuocena: 0% 

   No i co Panie Kińczyk - koronawirus czy koronaŚwirus? Zobaczy pan co się teraz będzie działo...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 1 2 miesiące temuocena: 80% 

   Szanowny Panie AZX. Pan ma pretensje do redaktora "Halo Ursynów" ? O to, że informuje (informują) mieszkańców o środkach profilaktycznych (zapobiegawczych) jakie podejmuje urząd w stosunku do swoich pracowników ? Chcąc im stworzyć namiastkę wiary w skuteczność tego działania ! A co Pan zaproponuje tym osobom ? No proszę, niech Pan zaprezentuje swój intelekt, który będzie inspiracją dla podejmujących decyzje jak chronić m.in. i Pana. Dziś wielu ignorantów szydzi z tych, co wykazują się dbałością o los każdego z Nas. Do Pana dziś nie przemawia wiele faktów. Ale zaręczam Pana, że przeprosi Pan ( oraz wielu innych Panu Podobnych) za swoją ignorancję i szyderstwo. Z tym, że będzie to już post factum. Oby, do tego co mam na myśli - nigdy nie doszło !!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3063 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020