REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Ośrodek dla niepełnosprawnych przy Belgradzkiej

  Ośrodek dla niepełnosprawnych przy Belgradzkiej (SK)

  Parking przy Ośrodku Wsparcia i Integracji Stowarzyszenia "Maja" przy Belgradzkiej powinien w weekendy być otwarty dla mieszkańców - tak ursynowski radny chce walczyć z kierowcami nielegalnie parkującymi przy Moczydłowskiej.

  Na Moczydłowskiej, ulicy prowadzącej od ul. Stryjeńskich do Lasu Kabackiego, kłopot z nielegalnym parkowaniem ciągnie się od lat. Miało temu zaradzić uznanie tej ulicy za strefę zamieszkania, gdzie poza wyznaczonymi miejscami nie wolno stawiać samochodów. Pomimo braku takich miejsc kierowcy nadal parkowali gdzie popadnie. Niszczone były też znaki drogowe, przez co straż miejska miała problem z karaniem kierowców łamiących prawo.

  Dzielnicy udało się doprowadzić oznakowanie do porządku i zrobić kilkanaście miejsc parkingowych. Ale to nie rozwiązało problemów. Najgorsza sytuacja jest w weekendy, kiedy ulicę tarasują samochody osób, przyjeżdżających odpocząć w Lesie Kabackim.

  Aby nieco uzdrowić sytuację, radny Otwartego Ursynowa wpadł na pomysł, aby kierowcy mogli korzystać z parkingu przy Ośrodku Wsparcia i Integracji Stowarzyszenia "Maja" przy ul. Belgradzkiej. 

  - Uważam, że parkingi publiczne powinny być co do zasady dostępne dla mieszkańców. Otwarcie go mogłoby być argumentem w zachęcaniu do nieparkowania wzdłuż ul. Moczydłowskiej pod Lasem Kabackim. Oczywiście pod warunkiem, że nie kolidowałoby to z pracą ośrodka - wyjaśnia Piotr Skubiszewski.

  "To nie jest dobry pomysł"

  Okazuje się, że sytuacja nie jest tak oczywista jakby się wydawało. Wprawdzie teren na którym jest parking należy do dzielnicy, ale jest dzierżawiony przez stowarzyszenie "Maja", które prawnie za niego odpowiada i to jego opinia zapewne będzie wiążąca w całej sprawie.

  - To nie jest dobry pomysł, bo parking jest integralną częścią ośrodka. Zanim został ogrodzony dochodziło na jego terenie do aktów wandalizmu i gdybyśmy go ponownie otworzyli bez dozoru, to sytuacja zapewne by się powtórzyła. Parking służy ludziom z ograniczoną mobilnością i musi być czysty i zadbany - wyjaśnia prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych "Maja" Ewa Wiśniewska.

  Kiedy skończy się epidemia i ośrodek znów zacznie normalnie funkcjonować, w weekendy stowarzyszenie chce organizować turnusy opiekuńcze. Wówczas miejsca parkingowe będą potrzebne dla niepełnosprawnych, co wyklucza udostępnienie ich wszystkim mieszkańcom. Taką odpowiedź Wiśniewska zamierza przekazać urzędowi dzielnicy w odpowiedzi na pytania radnego.

  Wygląda więc na to, że problem z parkowaniem na Moczydłowskiej nie zostanie rozwiązany do czasu przekształcenia tej uliczki w ciąg pieszo-rowerowy, którym jest ona w planie miejscowym. Do zrealizowania zapisów planu konieczna jest jednak budowa ulicy poprzecznej do przedłużenia Belgradzkiej, a tego dzielnica nie ma w najbliższych planach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 17 17 dni temu

   GŁUPI POMYSŁ .

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie glosuje 16 23 dni temuocena: 0% 

   Tryb finansowania budowy osrodka zdruzgotal zaufanie do budzetu partycypacyjnego i zabil zaangazowanie mieszkancow dzielnicy. To moze sie na cos w koncu przyda...

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 15 26 dni temuocena: 75% 

   Odkładając na bok fanbojow samochodów którzy nie potrafią nawet obsługiwać kierunkowskazów to stojaki na rowery w tamtym miejscu coraz bardziej się zapełniają- ostatnio było ponad 5 rowerów.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Satyr 14 24 dni temuocena: 100% 

   Wow, całe piec? Betonowanie pod parking rowerowy dla sojboyów rowerowych nie przeszkadza? Przeciez mozna zostawic rower na parkingu blizej stryjenskich i przejsc sie kilometr. Czy idziesz na spacer do lasu, ale nie masz zdrowia i sił na to, żeby dotrzeć na miejsce spaceru?

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 13 23 dni temu

   To samo satyrku mozna z samochodem - przejsc sie z kilometr. Dzis 5 jutro 10 potem 15 - jak w tym programoe da dzieci, paniał?

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Katee 12 27 dni temuocena: 27% 

   dzwonić i jeszcze raz dzwonić na 986 i niech straz miejska weźmie ten teren pod szczególną kontrolę w obowiązkach codziennych, szybko każdy się nauczy prawidłowo parkować!

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatczyk 11 27 dni temuocena: 49% 

   Parking dla odwiedzających Las Kabacki? Po co? Czy za mało jest problemów z samochodami z innych dzielnic w dni powszednie blokującymi okolice Metra Kabaty? Od czego są parkingi P&R?? Chcecie z Kabat zrobić skansen do zwiedzania? Jeśli tak, to proszę wprowadzić bilety wstępu.

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Satyr 10 27 dni temuocena: 63% 

   Ale ogarnia Pan, ze nie kazdy jest zdrowy i wyzarty, zeby zapitalac z buta kilometr do lasu? Las kabacki skansenem? Moze Pan podac jakies przyklady lasu gdzie sie placi za wejscie, czy tylko Kabatom przeszkadza, ze odwiedza go jeszcze ktos oprocz mieszkancow Kabat. Ten las to nie jest wlasnosc mieszkańców Kabat, prosze Pana

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 27 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 9 27 dni temuocena: 43% 

   Satyr - "wyzarty, zeby zapitalac z buta kilometr do lasu"? Ciekawe w którym zakątku naszej ojczyzny tak się mówi. Swoją drogą - idziesz na spacer do lasu, ale nie masz zdrowia i sił na to, żeby dotrzeć na miejsce spaceru - cóż, bardzo logiczne.

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 17 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Satyr 8 27 dni temuocena: 65% 

   Gdzie sie tak mówi? Od zawsze w Warszawie. Proponuje poczytac choćby Grzesiuka. Moze ty masz sile i zdrowie, natomiast jest wiele osob starszych, niepelnosprawnych, na wozkach, po udarze dla ktorych przejscie kilometra do lasu to wyzwanie, a ten kilometr mogliby przejsc juz w samym lesie. Tak, to sie zrobi logiczne, jak przestaniesz widziec koniec swojego nosa. A ja? Ja akurat mieszkam przy Jaworowej, nie potrzebuje tego parkingu, za to non stop widze jak z aut na Moczydlowskiej korzystaja wlasnie takie osoby. Nie zawsze bedziesz silny i wyzarty, nawet jesli teraz masz włączony god mode.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 20 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sde 7 27 dni temuocena: 96% 

   Jeśli ktoś ma ochotę podjechać pod sam las to ma taką możliwość w Powsinie.

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 27 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Satyr 6 27 dni temuocena: 61% 

   Dziekuje za ten przyklad. To wlasnie idealnie pokazuje, jak bardzo takie miejsca parkingowe sa potrzebne.

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 5 27 dni temuocena: 35% 

   do...Satyr. Starsza osoba nie ma siły przejść do lasu kilometra ,ale łazić po lesie to już tak???????? Jedno przeczy drugiemu. Chce podjaechać pod sam las ,to niech jedzie do Powsina. Moczydłowską chodzą na spacery i rowery ludzie z dziećmi. Samochody precz spod lasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Satyr 4 26 dni temuocena: 76% 

   Argumentem do stawiania kolejnych przejsc dla pieszych jest to, ze starsza lub niepelnosprawna osoba nie ma sily przejsc do przejscia dla pieszych sto metrow dalej. Ale jak juz chce isc na spacer do lasu, to niech zasuwa kilometr, a co.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Satyr 3 27 dni temuocena: 63% 

   W planie PO dla Ursynowa była budowa parkingow dla osob przyjezdzających do lasu kabackiego. Moze czas już realizowac swoje obietnice panie burmistrzu.

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 2 27 dni temuocena: 33% 

   a może jeszcze w samym lesie???

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Satyr 1 27 dni temuocena: 77% 

   Rozumiem pol, ze tak samo krzyczales, jak ci asfaltowali parking miedzy ulica Kazury a lasem?

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3419 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020