REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Andrzej Kurek)

  Ursynowscy ministranci i młodsi lektorzy najlepsi. Są w finale XIV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. O puchar "Króluj nam Chryste" pojadą walczyć do Skierniewic i Sochaczewa. 

  O wejście do finału, uczniowie podstawówek, szkół średnich i studenci, walczyli w trzech kategoriach: ministranci, lektorzy młodsi i lektorzy starsi.

  W rozgrywkach, które odbyły się 2 marca w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji zwyciężyły drużyny z parafii św. Tomasza Apostoła w Warszawie oraz św. Józefa Oblubieńca w Pruszkowie.

  To nie było łatwe zadanie. Młodzi piłkarze, którzy grali w systemie pucharowym mieli sporą konkurecję. Zgłosiło się 20 drużyn z 11 parafii. Łącznie rozegrano 27 meczy, w których padło 107 bramek. 

  - Poziom był wysoki, wszystkie drużyny pokazały się od najlepszej strony i okazywały sobie szacunek na boisku i poza nim. Nie było łatwo wygrać, musieliśmy się namęczyć, ale miło było patrzeć jak nasza drużyna ursynowskich ministrantów zrobiła ogromny postęp i wygrała. Nasi gimnazjaliści też okazali się najlepsi - mówi Michał Szostak, prezes LSO i współorganizator rozgrywek.

  Tegoroczne eliminacje były rekordowe, wzięło w nich udział dwa razy więcej uczestników niż w 2018 roku, dlatego organizatorzy rozważają utworzenie w archidiecezji warszawskiej ministranckiej ligi piłkarskiej na wzór tej, która  od wielu lat działa w diecezji warszawsko-praskiej.

  Finały XIV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej odbędą się 1 i 2 maja w Skierniewicach oraz Sochaczewie. Wezmą w nich udział zwycięzcy eliminacji w poszczególnych kategoriach.

  O puchar przechodni będzie walczyć około 120 drużyn z całej Polski. Archidiecezję warszawską będą reprezentować ministranci oraz młodsi lektorzy z parafii św. Tomasza Apostoła w Warszawie oraz starsi lektorzy z parafii św. Józefa Oblubieńca w Pruszkowie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2808 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019