REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2022, 14:28 komentarzy 2

  (SK)

  "Warto być przyzwoitym" - z tych słów Władysław Bartoszewski słynie do dziś. Pod ratuszem z udziałem jego syna, posła, otwarto wystawę z tymi znanymi i mniej znanymi sentencjami oraz fotografiami profesora. Rok 2022 jest uchwałą Senatu RP Rokiem Bartoszewskiego.

  Rok 2022 został uchwalony rokiem Władysława Bartoszewskiego, byłego oficera Armii Krajowej, więźnia Auschwitz, historyka, polityka i dyplomaty, dokładnie w setną rocznicę jego urodzin. Na Ursynowie w piątek po południu otwarto plenerową wystawę poświęconą tej wybitnej i niezapomnianej osobistości. Jest ona częścią inauguracji nowego roku kulturalnego w dzielnicy.

  - Poza tym, że warto być przyzwoitym, trzeba pamiętać o ludziach, którzy oddali wielkie zasługi dla naszego kraju i dla przyszłych pokoleń - mówiła senator Barbara Borys-Damięcka, która pojawiła się na uroczystości odsłonięcia wystawy.

  Skromną inaugurację zaszczycił też syn prof. Bartoszewskiego - Władysław Teofil, poseł do Sejmu RP z ramienia PSL. W ciepłych słowach wypowiadał się na temat ursynowskiej wystawy.

  - Dzielnica wykazała się inwencją. Jest kilka wystaw o moim ojcu, ale ta jest zupełnie inna i bardzo dobra. Oddaje rozmaite powiedzenia mojego ojca, które są - niestety - słuszne. Mnie to boli, że jest w nich trafna ocena sytuacji. Niektóre powiedzonka są też bardzo zabawne. Bardzo śmieszy mnie powiedzenie: "Nie wierzcie zegarom, czas wymyślił je dla zabawy", bo mój ojciec był bardzo punktualny i denerwował się, gdy ktoś się spóźniał. To bardzo przekorne, ale ojciec była przekorny przez całe życie - mówił Władysław Teofil Bartoszewski.

  Poseł podkreślał, że zmarły w 2015 roku profesor był bardzo otwartym człowiekiem. Szanował tych, którzy mieli inne poglądy, wynikało to m.in. z zasad wpajanych mu przez jego nauczycieli w przedwojennych szkołach oraz okresu, który spędził w więzieniu ubeckim na Rakowieckiej, gdzie siedział z wieloma różnymi ludźmi.

  - Mówił zawsze, że trzeba szanować ludzi, którzy mają inne poglądy, ale chcą dobrze dla kraju - powtarzał syn.

  Wystawę z sentencjami i zdjęciami profesora można oglądać na placyku przy wejściu do urzędu dzielnicy Ursynów od strony alei KEN.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kabaty Zielone 2 4 miesiące temuocena: 50% 

   Władysław Bartoszewski były bardzo inteligentnym człowiekiem, któremu przyszło przeżyć młodość w straszliwych czasach. Niestety w starszym wieku dał się wciągnąć w nawalanke po jednej stronie i wspierać partię, która nie była tego godna. Ostatnie wyskoki Tuska i Trzaskowskiego pokazały, że przeszli już całkowicie na ciemną stronę mocy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigor 1 4 miesiące temuocena: 54% 

   "Warto być przyzwoitym" - szkoda tylko, że nie był taki dla swoich pracowników. Znam sprawę z pierwszej ręki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4713 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023