REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 maja 2020, 10:37 komentarzy 10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Zamknięte boisko przy Kórnickiej

  Zamknięte boisko przy Kórnickiej (SK)

  Żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte do czasu, gdy rząd wyda odpowiedzialne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa - oświadczył prezydent stolicy. Na Ursynowie po 4 maja pozostaną zamknięte również boiska i obiekty sportowe. Przyczyna ta sama. Burmistrz skarży się na brak rządowych przepisów.

  W ubiegłą sobotę premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że obiekty sportowe na świeżym powietrzu będą mogły zostać otwarte już od 4 maja, pod warunkiem zachowania standardów bezpieczeństwa. Chodzi m.in. o maksymalną liczbę osób na boisku - do 6 graczy, zachowanie dystansu 2 metrów oraz noszenie maseczek przed wejściem na boisko.

  Na Ursynowie będzie inaczej - wszystkie Orliki oraz boiska przyszkolne pozostaną zamknięte do odwołania. Burmistrz Robert Kempa oświadczył, że do otwarcia nie ma odpowiednio szczegółowych wytycznych.

  - Niestety pomimo upływu 6 dni nadal brak przepisów poza "plakatami" na stronach ministerstw. Dlatego ze względów bezpieczeństwa warszawskie, a tym samym ursynowskie obiekty zostaną otwarte dopiero po otrzymaniu wytycznych sanitarnych w postaci obowiązującego prawa, a nie konferencji prasowej - informuje Kempa.

  - Mam nadzieję, że rząd nie będzie dalej zwlekał i tym razem da nam możliwość działania z zachowaniem bezpieczeństwa użytkowników obiektów sportowych - dodał burmistrz.

  Oznacza to, że wszystkie dzielnicowe boiska, takie jak: Orlik przy ul. Przy Bażantarni, boiska na Olkówku, w parku Jana Pawła II, czy też przy Kórnickiej na Zielonym Ursynowie pozostaną zamknięte. Wejść nie będzie można również na boiska szkolne.

  Opinie mieszkańców są różne. - Uważam, że do czasu ustąpienia wirusa nie należy otwierać boisk czy żłobków i przedszkoli. Co z tego, że zasady bezpieczeństwa zostaną zachowane na miejscu, jak po drodze na boisko będzie rozprężenie? - zastanawia się pan Maciej.

  - Moim zdaniem w ogóle zamykanie boisk to był absurd! Na zewnątrz nikomu nic nie grozi. Korzystają z nich raczej grupy, które się znają. Poza tym każdy ma swój rozum - mówi Robert.

  Trzaskowski: Nie jesteśmy wirusologami

  Samorząd warszawski po raz kolejny skarży się na brak szczegółowych wytycznych sanitarnych, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa. W piątek prezydent Rafał Trzaskowski nazwał wytyczne inspekcji sanitarnej dotyczące otwarcia żłobków i przedszkoli za "nierealne do spełnienia". 

  Jego zdaniem rząd rekomenduje działania bardzo restrykcyjne, z czego wynika, że sytuacja w Polsce jest nie w pełni stabilna. Co to za zalecenia? Trzaskowski je wymienia: - W żłobku lub przedszkolu oddział może liczyć maksymalnie 12 dzieci, dzieci mogą przebywać tylko w jednej sali, na dziecko musi przypadać min. 4 m2 powierzchni, poszczególne grupy dzieci nie mogą się ze sobą spotykać, personel opiekujący się dziećmi musi być w rękawicach i maseczkach, a dziecko z niepokojącymi objawami choroby należy izolować.

  Według przywołanych przez Trzaskowskiego szacunków, aby bezpiecznie otworzyć przedszkola, trzeba zakupić 25 tysięcy par rękawiczek i maseczek, co stanowi minimalny zapas na jeden dzień. Do tego dochodzi 13 tysięcy fartuchów i około 2,5 tysiąca termometrów bezdotykowych. Wątpliwe jego zdaniem są także zasady braku kontaktu między personelem różnych grup oraz sama liczba dzieci w grupach - do 12. 

  Prezydent zapowiedział, że w poniedziałek po raz kolejny wystąpi go Głównego Inspektoratu Sanitarnego o uzupełnienie wytycznych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 75

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Adam z Ursynowa 10 4 miesiące temu

   To gdzie mam z tym dzieckiem do cholery jasnej pójść??? Do marketu gdzie człowiek na człowieku ledwo się przecisnąć można? Otwierajcie te boiska bo to nie jest Wasza prywatna własność!!! Będą mi tu politykę na plecach dzieci uprawiać!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 9 4 miesiące temuocena: 0% 

   Bidulek z Ratusza, bez fartucha Rządu nie poradzi sobie. Hipokryzja do kwadratu. Rżnie głupa. Na czarne słupki (po kilkaset złotych) to ma, hi, hi, na idiotyczne światła ma, na likwidację możliwości parkowania ma, hi, hi. Na proste udogodnienia dla mieszkańców niet dienieg, hi, hi, keine geld, hi, hi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 8 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ty poczciwy głuptasie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znosia 7 4 miesiące temuocena: 25% 

   Może jednak troche zaufania do profesjonalnych trenerów flagowych drużyn Ursynowa? Wpuście młodzież na boiska!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cs 1.6 forever 6 4 miesiące temuocena: 50% 

   wiecej e-sport. Ja gralem w cs1.6 i zdrowy jestem jak ryba :D

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 5 4 miesiące temuocena: 70% 

   Hehe, do 6 graczy na Orliku. Fanem Trzaskowskiego i Kempy nie jestem, ale tu racja jest po ich stronie, żeby zrobić mecz trzech na trzech można jak kiedyś bramki z kamieni na trawniku postawić, nie ma co zawracać sobie głowy i boisko otwierać :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 4 4 miesiące temuocena: 69% 

   Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale z placów do street workoutu czy ze skateparków ludzie i tak korzystają już od jakiegoś czasu. Martwy zakaz. Zresztą co to za zagrożenie? Specyfika tych sportów powoduje, że chcąc nie chcąc trzeba zachować odstęp.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 3 4 miesiące temuocena: 44% 

   To oczywiście wypunktowanie przez władze miasta żałosnej niekompetencji rządu, który prowadzi komunikację z ludźmi (zwłaszcza swoim elektoratem) przez media dla doraźnego efektu wyłącznie. Zero precyzji, przepisów szczegółowych, procedur. Szkoda dzieci, szkoda np. klubów, które z takich boisk korzystają na mocy umów ze szkołami lub z dzielnicą. Akurat w takich przypadkach trenerzy i rodzice mogliby dopilnować przestrzegania zasad.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 2 4 miesiące temuocena: 75% 

   @szkoda lemingów - zamień w swoich wypocinach słowo "Trzaskowskiego" jak "Kaczego" oraz "Rafałek" na "Jaruś" i przeczytaj jeszcze raz. Ze zrozumieniem, o ile potrafisz, bo samodzielnie raczej nie myślisz, jak każdy pislamista.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3535 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020