REKLAMAA1 QCLINIQUE 22.11.2021 - 21.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Za jakiś czas kierowcy będą tędy wjeżdżać na parking pomiędzy UCK a ratuszem

  Za jakiś czas kierowcy będą tędy wjeżdżać na parking pomiędzy UCK a ratuszem (KW)

  Będzie nowy wjazd na parking przy ratuszu. Kierowcy będą mogli wjeżdżać na niego z ul. Gandhi. W ten sposób władze dzielnicy chcą dostosować miejsce pod większy ruch po otwarciu Ursynowskiego Centrum Kultury. To jednak nie koniec zmian.

  Budowa Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” dużo zmieniła na Ursynowie – w końcu w wysokiej części dzielnicy pojawił się ośrodek kultury z prawdziwego zdarzenia. Otwarcie UCK to jednak nie koniec inwestycji. Władze dzielnicy muszą jeszcze zadbać o odpowiednią infrastrukturę dla obsługi „Alternatyw”. Dlatego planują wybudować wjazd z ul. Gandhi na parking pomiędzy ratuszem a UCK w miejscu niegdysiejszego wjazdu na budowę. Inwestycja ma nieco ułatwić gościom parkowanie.

  Właśnie w tym miejscu ma powstać nowy wjazd na parking.

  "Będzie bałagan"

  Na tę chwilę od strony Gandhi funkcjonuje tylko wyjazd. Natomiast wjeżdża się od strony al. KEN, na którą z kolei nie można wyjechać z parkingu. Po przebudowie kierowcy będą mogli wjeżdżać i wyjeżdżać z obu stron, ponieważ w planach jest także poszerzenie wjazdu od strony al. KEN.

  - Myślę, że to nie jest niezbędne. Każdy wie, że wjeżdża się z jednej, a wyjeżdża z drugiej strony. Tak kierowcy będą wjeżdżać tu i tu i zrobi się bałagan. To też nie jest jakiś wielki problem, żeby dojechać do istniejącego wjazdu – stwierdza pani Edyta.

  Wyjazd z parkingu na ul. Gandhi.

  Zdaniem władz dzielnicy zmiany są jednak konieczne. Spektakle, filmy, pokazy, imprezy kulturalne już zaczęły przyciągać mnóstwo osób do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” przy ul. Gandhi. Z czasem będzie pewnie ich jeszcze więcej. Dlatego ważne jest dostosować parking pod większy ruch.

  Nie tylko wjazdy i wyjazdy

  Przy okazji budowy nowego wjazdu wyremontowany zostanie fragment chodnika wzdłuż ul. Gandhi. Wjazd ułatwi też parkowanie mieszkańcom udającym się do urzędu – zostanie zachowane połączenie między częścią UCK a ratusza.

  Wjazd na parking od strony al. KEN.

  Zmiany czekają również sam parking – wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu dostosowana do nowych realiów. Natomiast samych miejsc parkingowych nie przybędzie. Ale urząd zapewnia, że dla gości UCK na pewno ich nie zabraknie.

  - Zamontowane tam szlabany będą dawać możliwość zabezpieczenia części miejsc parkingowych wyłącznie dla gości „Alternatyw” - przekonuje Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego ratusza.

  Na start inwestycji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. W zakończonym niedawno przetargu nie zgłosił się żaden wykonawca. Na budowę nowego wjazdu władze dzielnicy planują przeznaczyć blisko 168 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  24Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Somsiad 24 2 miesiące temu

   Pani Edyto. Pani spyta dominiaka ktory chcial tu robic kontraruch dla rowerow. Wiec chyba przejazd te 100 metrow dla rowerkowcow to jest tak duzy problem., ze az wiceburmistrzunio musiał wtrącać. A autom, zamiast blokowac pas do skretu w ken i krążyc dookoła, taki wczesniejszy skret tez sie przyda.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 23 2 miesiące temuocena: 91% 

   A to metro już pod urząd nie dojeżdża?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 22 2 miesiące temu

   Spytaj urzednikow, po co im parking pod ratuszem. Juz dawno powinien byc zlikwidowany, niech dają przykład.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~veto 21 2 miesiące temuocena: 89% 

   Dziwnie CICHO o PARKINGU PODZIEMNYM przy ratuszu. Jak on jest wykorzystywany i przez kogo ? Tylko garażówki i przechowalnia zbędnych przedmiotów ? Ktoś niekompetentny, ma pomysł na to , jak zdezorganizować ruch kołowy na Ursynowie . Czy ta garstka uczestników zajęć w Domu Kultury Alternatywy , musi tam przjeżdżać autem, gdy budynek stoi pod samym wyjściem z METRA na przystanku IMIELIN ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gggk 20 2 miesiące temuocena: 86% 

   Te zajęcia mają takie ceny że tylko bogaczy z Wilanowa i Konstancina na nie stać. A oni piechotą nie chodzą.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stop bezmyslności 19 2 miesiące temuocena: 100% 

   ..... No, a jest jeszcze parking wielopoziomowy przy Multikinie ! Kto robi tak idiotyczne projekty! W internecie huczało od krytycznych uwag na temat zagospodarowania placu za Ratuszem, bezsensowności taaaakiego budynku-REMIZY (dla uszlachetnienia , ze szklanymi schodami), wybetonowanych połaci powierzchni - nazwanych przez Ratusz PLACEM MANEWROWYM . Hucznie przecinano wstęgi i wyciągano kasę , a teraz kolejne place manewrowe, bez przejrzystej pełnej koncepcji , bez profesjonalnego projektu , przedstawionego mieszkańcom na banerze i ocenionego przez nich !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 18 2 miesiące temuocena: 86% 

   Skoro Kempa wydał pozwolenie deweloperowi Przy Bażantarni na budynek bez miejsc parkingowych, to pora zlikwidować parking pod urzędem. Też jest super skomunikowany. A zamiast parkingu oddać teren w dzierżawę karczeskiemu. Panowie się świetnie dogadują... niestety kosztem mieszkańców.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 17 2 miesiące temuocena: 17% 

   Nie kojarzę żadnej takiej inwestycji Przy Bażantarni. Możesz podać więcej szczegółów, szczególnie dotyczących tego braku miejsc parkingowych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 16 2 miesiące temuocena: 100% 

   Boom masz rację mój błąd: przy Belgradzkiej. A kolejny taki "cymes" ma powstać przy Gandhi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PL1954 15 2 miesiące temuocena: 100% 

   Identyczna sytuacja w SM Przy Metrze.zbudowali dom na miejscach parkingowych na ul.Belgradzkiej."Mamy wolne"miejsca parkingowe pod tym budynkiem ale za opłatą.OK 220 pln za miejsce.Ale te"wolne" miejsca sprzedali deweloperowi który zbuduje dom (nastopiętrowy 12 pięter.) w miejsce wyburzonego budynku po lecznicy zwierząt gdzie nie będzie miejsc parkingowych tylko te które są sprzedane po drugiej stronie ulicy gdzie parkujemy. I tak wsztstko "pyka". :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 2 miesiące temuocena: 0% 

   No i mijasz się z prawdą, ponieważ ta inwestycja ma zapewnione miejsca parkingowe. Nikt nie wydał zgodny na budowę budynku bez miejsc parkingowych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yrsuni 13 2 miesiące temuocena: 100% 

   hahaha nowe bloki dostają WZ bez miejsc garażowych (ciekawe komu bardziej na tym zależało, developerowi, któremu odpada najdroższa część inwestycji, a i tak bierze ponad 14k za m2 czy miastu, żeby zaraz SPP zrobić i kasować opłaty) i UM tłumaczy to bliskością metra a takie cyrki odstawiają. Masakra

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaczek 12 2 miesiące temuocena: 80% 

   I niech pomyślą o szlabanach z płatnym parkowaniem powyżej 2-3h. Parking oblegany przez ludzi dojeżdżających do metra i aby załatwić sprawę w urzędzie trzeba się naszukać miejsca parkingowego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cik 11 2 miesiące temuocena: 79% 

   Tam jest metro, autobusy i ścieżka rowerowa Zamiast parkingu można by bylo zrobić piękny teren zielony.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wystarczy parking zlikwidowac dla urzednikow i udostepnic mieszkancom. Do ratusza trzeba jednak czasem dowiezc osoby, ktore rowerem juz nie dadza rady, a urzedasom parking niepotrzebny.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imię Lin 9 2 miesiące temuocena: 85% 

   Nawet miejsca na stojaki na rowery zabrakło pod UCK. Zielona dzielnica.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkankaAnka 8 2 miesiące temuocena: 69% 

   A wszystko 5min od metra. Tam nie powinno być żadnych miejsc parkingowych. Tylko dla niepełnosprawnych - 20 by wystarczyło. Urzędasy niech swoje odwłoki wożą metrem tak jak normalni ludzie. PO jak PiS kocha blachosmrodziarski dziaderski terror. Jest XXI wiek. Sadzcie drzewa skurczybyki chromolone.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~r 7 2 miesiące temuocena: 10% 

   Melise zacznij pic, bo nerw popuszcza... Myslisz, ze wszyscy maja dostep do autobusu, metra w kazdym miejscu z ktorego do tego srodka Ursynowa trzeba dojechac... A nawet jak maja to dojazd to 1.5 godz w jedna strone.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mario 6 2 miesiące temuocena: 19% 

   Normalni ludzie jeżdżą właśnie samochodem a nie w komunikacji miejskiej ściśnięci jak bydło.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nokto 5 2 miesiące temuocena: 90% 

   Zbędna inwestycja. Ale pod przykrywką kryje się coś innego, cześć parkingu ma być za szlabanem ;) widać kierownictwo UCK potrzebuj miejsc VIP. A zamiast szlabanu wystarczył by łańcuch za kilkaset złotych a nie za dziesiątki tysięcy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatu 4 2 miesiące temuocena: 58% 

   Do łańcucha odźwierny, łańcuchowy znaczy potrzebny:-/ Żeby jaśniepanieństwo 4liter z karocy nie musiało ruszać i zbytnio forsować:-/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 3 2 miesiące temuocena: 74% 

   Wjazd od Ganhi jest niepotrzebny. Zwłaszcza, że niełatwo będzie się tam przebić. Po otwarciu trasy S2, ulica Gandhi stanie się częścią tranzytowej trasy Poznań-Terespol. Stosowne oznakowanie już jest. Brawo ratusz!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wjazd od gandhi jest bardzo potrzebny. Budowac

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatu 1 2 miesiące temuocena: 81% 

   Przecież do dom kultury stoi 30 metrów od metra! A na okolicznych przystankach zatrzymują się wszystkie autobusy, zbierające pasażerów z odleglejszych okolic Ursynowa i miasta! Co to ma być!?! Jak nie palarnia, to kasa na demolkę nowej infrastruktury?! Żeby kierowcy mogli 5 sekund szybciej zaparkować?! I jaki znowu szlaban!?! To jest teren publiczny!!! A cały plan zagospodarowania dla tej okolicy oparto na wyeliminowaniu parkingów!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4435 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022