REKLAMAA1 AUTO WIMAR 02.03.2021 - 01.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  To absolutny rekord. Szykuje się dziesiąty (!!!) przetarg na budowę skateparku i pumptracku przy Kopie Cwila. Ostatnia oferta wykonawcy jest o ponad milion złotych wyższa niż możliwości finansowe dzielnicy.

  Początek roku nie przyniósł dobrych wieści dla wszystkich, którzy czekają na profesjonalny pumptrack i skatepark pod Kopą Cwila. Dziewiąty przetarg, który miał wreszcie wyłonić wykonawcę zakończył się zaskakującym wynikiem. Zgłosiła się tylko jedna firma. Zażądała prawie 1,8 mln złotych, czyli dużo więcej, niż dzielnica przeznaczyła na tę inwestycję.

  Początkowo na projekt z Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok zaplanowano 550 tysięcy. Gdy za te pieniądze nie dało się znaleźć wykonawcy, najpierw odchudzono plany, a potem dorzucono środków. Przy stutysięcznym wsparciu mazowieckiego urzędu marszałkowskiego ostatecznie dzielnica uzbierała na projekt 730,5 tys. złotych.

  Wszystko podrożało

  W rozmowie z Haloursynow.pl przedstawiciel wykonawcy tłumaczy tak wysoką kwotę drastycznym wzrostem kosztów pracy i materiałów.

  Z kolei dzielnica twierdzi, że ma projekt z początku ubiegłego roku pozwalający zbudować skatepark i pumptrack za dużo mniejsze pieniądze. Jego autorem jest doświadczone biuro mające na swoim koncie kilkadziesiąt podobnych obiektów. Słowa te potwierdza Grzegorz Gądek ze Skweru Sportów Miejskich, który od początku współpracuje z ratuszem nad doprowadzeniem projektu do realizacji. 

  - Wykonawca ma prawo wycenić pracę według swoich zasad. My, jako środowisko deskorolkowców, mamy poczucie, że dzielnicy zależy na realizacji projektu, ale musi on być racjonalny ekonomicznie. Zwłaszcza w czasach pandemii nie można oczekiwać, że wyjmie dodatkowy milion złotych z kieszeni na budowę. Nie za takie pieniądze - mówi Grzegorz Gądek. 

  Co zrobi dzielnica?

  Dzielnica w obecnej sytuacji może ogłosić "jubileuszowy", dziesiąty już przetarg. - Nie przewidujemy zwiększenia kwoty, którą zaoferowaliśmy. Mamy kosztorys pozwalający za nią sfinansować inwestycję. Nie będziemy szastać pieniędzmi podatników - tłumaczy burmistrz Robert Kempa. 

  Ratusz może szukać jeszcze wykonawcy, zapraszając firmy do negocjacji, przy okazji raz jeszcze odchudzić projekt lub podzielić go na etapy.

  Przypomnijmy jednak, że podobne działania w przeszłości nie powiodły się. Obniżenie kosztów, m.in. poprzez rezygnację z wkopanego w ziemię basenu do jazdy czy też wykorzystanie starej nawierzchni asfaltowej, nie przyciągnęło chętnych. Rozbicie projektu na dwa oddzielne zadania inwestycyjne zakończyło się z kolei ofertą wybudowania tylko skateparku. Za milion złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~GumaTurbo 3 miesiąc temuocena: 88% 

   Proponuję poczekać jeszcze kilka lat, a w 15 z rzędu przetargu będzie brakowało już 2 milionów na realizację. Już żadna poważna firma się do przetargu nie zgłosi, bo szkoda czasu i tak nic z tego nie wyjdzie. A co do szastania pieniędzmi - było i będzie szastanie, a ten pomysł przynajmniej jest sensowny

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wykopek 2 miesiąc temuocena: 90% 

   Mogli przynajmniej nie burzyć samoróbek do czasu rozpoczęcia nowej budowy :-/ Może na wiosnę będzie trzeba się skrzyknąć i znowu zrobić coś samemu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeeew 1 miesiąc temuocena: 86% 

   Samoróbki zdemontowano na polecenie Dyzmy guziała. ...I było to jedynym osiągnięciem tej miernoty.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3582 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021