REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Na parkingu przy centrum onkologii stoją jeszcze auta, ale robotnicy już zaczynają grodzić ten teren. Od teraz ciężko będzie tam dojechać prywatnym autem, bo parking od strony ul. Pileckiego został wyłączony. Pacjenci muszą radzić sobie na własną rękę i dojechać komunikacją miejską lub taksówką. Ma to związek z rozpoczęciem budowy nowego budynku klinicznego i parkingu wielopoziomowego na terenie instytutu.

  Na ursynowską Onkologię dojeżdżają pacjenci nawet z dalekich krańców Polski. Teraz będą musieli zostawić auto z dala od placówki, bo może zabraknąć miejsc, i dojechać do niej np. autobusem. Powodem są trwające prace remontowe i budowlane na terenie instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

  Wyłączonych jest ok. 150 miejsc postojowych na parkingu wzdłuż ul. Pileckiego - naprzeciwko wejścia C i wejścia D. Pojawiło się już ogrodzenie i teren jest oczyszczany z samochodów. Podjazd pod przychodnię będzie możliwy - wjazdy i wyjazdy pozostaną czynne bez zmian. Pozostała także niewielka ilość miejsc od strony ul. Roentgena.

  Wykonawca parkingu rozpoczął prace, teren został ogrodzony. Część parkingu od strony ul. Pileckiego została wyłączona na bazę budowlaną i docelowe miejsce nowego parkingu. Niedługo wjedzie tam ciężki sprzęt - mówi Anna Niczyperowicz z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

  Kilkakrotnie więcej miejsc

  Prace będą trwały do końca maja 2022 roku. Z dokumentacji projektu wynika, że nowy parking będzie miał 6 kondygnacji. Na każdej z nich będzie mogło stanąć 100 samochodów. W przyszłości więc powinny się skończyć problemy z parkowaniem wokół szpitala. Inwestycja pochłonie blisko 29 mln złotych.

  Placówka radzi pacjentom, by do tego czasu nie przyjeżdżali do instytutu własnymi samochodami. Konsekwencji zamknięcia parkingu Onkologii obawiają się mieszkańcy okolicznych osiedli przy Dembowskiego i Miklaszewskiego. Już teraz narzekają na zajmowanie miejsc pod ich blokami przez dojeżdżających do szpitala. Do przyszłych wakacji może być z tym jeszcze gorzej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sp 30 miesiąc temuocena: 50% 

   Ale większość parkingu została, tylko dziady nie chcą płacić i zatruwają życie okolicznym mieszkańcom. Większość to pracownicy, którym podniesiono opłatę MIESIĘCZNĄ z 25 na 50 zł. Jak kogoś nie stać na 50 zł miesięcznie to niech dojeżdża do pracy na wrotkach. Dlaczego ja płacę za parking koło domu i nie mam gdzie zaparkować?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 29 miesiąc temuocena: 0% 

   Albo w ogóle, jak to powiedziała jedna baba w sejmie "niech jadą", co nie? Jest jeszcze trochę szpitali w kraju, gdzie można iść i nie trzeba płacić za możliwość dojazdu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Supcio 28 miesiąc temuocena: 50% 

   Widzisz, tam rzeczywiście pracuje personel medyczny (nie chodzi mi o lekarzy podkreślam), dla których taka kwota może być zbyt wysoka. Zarobki personelu w NIO to śmiech. Poza tym troche empatii... Może niedługo sam ich spotkasz jak tam trafisz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec południowego Ursynowa, nie deweloper 27 miesiąc temuocena: 42% 

   Kolejny, bardzo potrzebny artykuł potwierdzający pilną konieczność połączenia Belgradzkiej z Pileckiego wokół górki Kazurki. Dzięki tej inwestycji przybędzie miejsc parkingowych dla pacjentów szpitali onkologicznego i hematologicznego, mieszkańców osiedla Kazury i dla osób, które przyjechały z dalszych części Ursynowa, aby pospacerować po lesie Kabackim.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 26 miesiąc temuocena: 62% 

   Dobra byczku, już skończ tą krucjatę, bo to jest nachalne jak ten wariat krzyczący coś o przedpolach lasu kabackiego... Jak wpisy są moderowane przed dodaniem, to chyba redakcja HU zmieniła front..

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec południowego Ursynowa, nie deweloper 25 miesiąc temuocena: 45% 

   Na drugim zdjęciu od góry widać szeroką ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego, która aż się prosi, aby nie była ślepą uliczką. Jej połączenie z równie szeroką ul. Belgradzką to konieczność, która ma także i tę zaletę, że pozwoli zaoszczędzić 10.000.000 zł, które ratusz zamierza wydać na posianie trawy w miejscu tego połączenia.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swoj 24 miesiąc temuocena: 63% 

   Mieszkaniec bylo referendum i pogódź się ze jestes w mniejszości .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sw 23 miesiąc temuocena: 100% 

   Brakuje mi jeszcze postów, że dobrze, że nie ma parkingu i oby nigdy już nie było. Wybudować wiaty dla rowerów.. "Miasto się zmienia". Zwęzić Pileckiego, wybudować progi. Mieszkańcom okolic jeden pas by wystarczył. A może zrobić w miejsce ulicy deptak.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 22 miesiąc temuocena: 100% 

   Jak inne typowe aktywistyczne brednie- zapomniałeś wspomnieć jeszcze o biednych rowerzystach którym ciągle nie odpowiada ścieżka (bo musi być gładka jak szkło i ze złota), albo pieszych oczekujących przejść ze światłami co 50m "bo będzie daliko jak będą tylko przy skrzyżowaniach".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 21 miesiąc temuocena: 33% 

   do Swója Mało wiesz o temacie, nie każdy nie może prowadzić i nie każdy może liczyć na podwózkę. I nie chodzi o parkujących przez kilkanaście dni z pozamedycznych powodów. Pomyśl, popytaj, poczytaj i może będzie jasne.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 20 miesiąc temuocena: 73% 

   Niezależnie od innych, wskazanych na forum opcji parkingowych, brak możliwości parkowania pod takim szpitalem/poradnią uważam za kuriozalny. Jeśli ktoś jest w trakcie leczenia, ze wszystkimi tego ubocznymi skutkami, lub przywozi go rodzina, gdyż sam nie może prowadzić, to powinno tam być dla niego miejsce.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 19 miesiąc temuocena: 27% 

   Jak jest w trakcie leczenia to nie powinien tym bardziej ani prowadzić samochodu ani blokować parkingu na wiele dni. Rodzina zaś może go wysadzić potem zaparkować pod Areną i przejść. Co jest niejasne?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 18 miesiąc temuocena: 31% 

   zważywszy, ze do Onkologii dojeżdżaja także pacjenci z całej Polski no to raczej ciężko jest dojechać taxi... Często widze tam (w okolicy) tablice z całej Polski. Od Areny bliżej jest duzy parking Lidla, na czas wizyty mozna stanąć. Gdyby Onkologia myslała takze o pacjentach to moze jakoś dogadałaby sie z Lidlem? Parking rzadko jest wykorzystany w całości, szczególnie w środku tygodnia. No ale najprosciej jest zostawic ludzi samych sobie i "róbta co chceta".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 17 miesiąc temuocena: 67% 

   Na wprost lidla jest duzy parking.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 16 miesiąc temuocena: 43% 

   Issaa- nie znasz realiów Onkologii niestety. Narodowy Instytut Onkologii jest zadłużony na ok. 200 mln zł . Obsługuje dwukrotnie więcej pacjentów niż było to planowane przy budowie. W jakich warunkach odbywa się leczenie i jaki jest stan budynków wszyscy wiedzą. Bieżące remonty i program rozbudowy to wynik specjalnego programu rządowego, żeby ratować polską onkologię oraz programów unijnych. Myślisz, że Onkologia ma wolne środki, żeby wynajmować od Lidla parking???

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 15 miesiąc temuocena: 100% 

   Niezbyt trafiony pomysł, szczególnie w czasach gdy parkingi przy marketach wprowadzają bilety parkingowe. Obroty Lidla znacznie by spadły z powodu zablokowanego parkingu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 14 miesiąc temuocena: 17% 

   Kronik, to może niech się zamkna??? No przepraszam ale akurat bzdury wypisujesz. Mnie, jako ubezpieczonego pacjenta tego kraju, który chce skorzystać z PAŃSTWOWEJ placówki, mało interesuje zadłużenie szpitala - tego czy innego. Od tego jest rząd i minister zdrowia, żeby umozliwic mi leczenie. A jak nie potrafia to może niech oni sie rozwiążą??? A akurat jak wyglada Onkologia to widuję co jakiś czas albowiem chodze tam na profilaktyczne badania i odrapane kanapy w poczekalni to pierwsze, co rzuca sie w oczy. Widac że bidnie jest. Onkologia nie musi wynajmowac parkingu - od zabezpieczenia leczenia i około-leczenia jest minister zdrowia z całym swoim sztabem, który bierze od nas olbrzymie pieniadze, na swoje pensje. Niech wreszcie ruszą siedzenia i zajma sie tym, od czego sa - a nie tylko od stawania raz w miesiącu do kasy. Ostatecznie mozna próbowac dogadac się z samorządem tp. Ja nie jestem od zarządzania. Natomiast widzę co tam sie dzieje wokół, każdego dnia.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 13 miesiąc temuocena: 0% 

   ~Boom, akurat przy tym Lidlu NIE JEST platny. A tam własnie jest jest olbrzymi parking, dwuczęściowy jakby i jedną część, mnieszą, spokojnie mozna by było odnająć czasowo, choćby tylko poza weekendem. Zresztą to tylko jedna z propozycji bo, jak czytam, sa w poblizu inne mozliwości. Przy czym akurat Arena to jednak chyba niezbyt dobry pomysł bo gdzie Arena a gdzie Onkologia. Równie dobrze mozna podjechac pod Auchan/Obi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 12 miesiąc temuocena: 100% 

   Pewnie! A jak będzie promocja w lidlu to dodatkowo wszystkie zabiegi 50% taniej, bo czemu nie! Skoro już wszystko outsourcujemy, to nowotwory najlepiej też, bo po co jakiś tam szpital ma mieć parking...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 11 miesiąc temu

   Issaa - mamy takie realia w ochronie zdrowia jakie mamy. Perspektywa zachorowań na nowotwory jest w Polsce taka, że już powinno się budować drugie Centrum Onkologii po drugiej stronie Wisły. Minister Zdrowia ma taki a nie inny budżet i nie ma tam miejsca na wynajmowanie parkingów. Takie są realia. Myślisz naiwnie i życzeniowo.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sp 10 miesiąc temuocena: 30% 

   Przy Dembowskiego możliwe jest parkowanie TYLKO DLA POJAZDÓW Z IDENTYFIKATOREM SBM JARY , ale Straż Miejska ma to gdzieś głęboko. Wielokrotnie zgłaszałem 50 samochodów zaparkowanych "na zakazie" i nigdy nie przyjechali.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sw 9 miesiąc temuocena: 76% 

   Rozumiem, że jesteś za tym, żeby mieszkańcy SBMJary mogli parkować tylko na terenie własnej spółdzielni? Bo gdzie indziej waszym wzorem powinien być też zakaz dla wszystkich poza tubylcami.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sp 8 miesiąc temuocena: 100% 

   Ja wieśniakom z okolic Piaseczna nie parkuję na ich podwórkach a oni na moim, opłacanym przez nas parkują. Czy mogę jutro jechać na jakieś osiedle zamknięte na tych wioskach i wjechać sobie pomiędzy domy i zaparkować samochód?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 miesiąc temuocena: 95% 

   Nie byłoby problemu z alternatywnym parkowaniem np. przy Arenie Ursynów, ale najpierw trzeba by było usunąć te wszystkie ciężarówki zajmujące miejsca dla samochodów osobowych.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EUentusjasta 6 miesiąc temuocena: 33% 

   Zgłaszają wykroczenia a jak SM nie reaguje to pisz skargi na zaniedbanie obowiązków przez funkcjonariuszy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 5 miesiąc temuocena: 100% 

   A w ogóle pod Tesco na Kabatach to jest dopiero parking, a dla pacjentów to przecież żaden problem żeby zapakować tyłek w taryfę czy 179 (zwłaszcza jak nie masz odporności bo jesteś po chemii, W SAM RAZ), o albo wsiąść na rowerek i dymać do szpitala, a po zabiegu hopla w drugą stronę. Jeszcze jakieś światłe pomysły wywalania szpitalnego parkingu gdzieś hen daleko?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sp 4 miesiąc temu

   SM na Ursynowie to jest państwo w państwie, na skargę, że nie reagują na zgłoszenia dostałem odpowiedź, że skarga odrzucona bo "przestali wkładać wezwania za wycieraczki i ja nie jestem w stanie stwierdzić, czy oni reagowali". Pomimo, że zawsze mnie informowali o braku interwencji.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Letys 3 miesiąc temuocena: 94% 

   Sa parkimgi przy arenie i wzdłuż Gandhi. Tylko trzeba pogonic te dostawczaki parkujace w poprzek, bo kazdy zajmuje ze 4 miejsca

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 2 miesiąc temuocena: 0% 

   One same się pogonią jak miejsca będą zajęte i nie będą jak miały wyjechać.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~werwre 1 miesiąc temuocena: 25% 

   A na tych parkingach to takie tłumy ... Mysle , ze niedługo wszystkich pogodzi płatny parking, który szykuje nam Urząd Miasta Warszawy. I bedzie to co w pozostałych miejscach - 50 metrów od miejsca zamieszkania karnecik, a potem pełna stawka ...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3929 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021