REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Agnieszka Pająk-Czech

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Kontrola placów zabaw

  Kontrola placów zabaw (Apacz)

  Ruszyły wiosenne kontrole placów zabaw. Razem z patrolem straży miejskiej skontrolowaliśmy dziś siedem ursynowskich placów zabaw. Niestety w każdym z nich po zimie jest coś do zrobienia. Dodatkowych zabezpieczeń wymaga nawet... zupełnie nowa siłownia plenerowa przy górce Kazurce.

  Na pierwszy ogień poszedł plac zabaw przy Lanciego. Jest stosunkowo nowy, ale już wymaga drobnych napraw i poprawek.

  - W pierwszej kolejności sprawdzamy, czy jest tablica informacyjna. Jeśli tak, to musimy sprawdzić, czy jest czytelna i czy widnieją na niej numery telefonów do zarządcy. Następnie zwracamy uwagę na ogrodzenie. Trzeba sprawdzić czy jest kompletne. Następnie sprawdzamy wszystkie zabawki i ich stan techniczny. Zwracamy uwagę na infrastrukturę. Tu wyraźnie widać, że poliuretanowa pianka służąca za podłoże jest wypaczona. Ponadto nie podobają mi się betonowe krawężniki, które okalają plac zabaw. Stwarzają zagrożenie dla dzieci i powinny być czymś osłonięte – mówi strażniczka Anna Kulisz.

  Po takiej kontroli straż miejska wypełnia kartę kontroli placów zabaw. Jednocześnie zawiadamia zarządcę placu o wykrytych nieprawidłowościach i wnosi o poprawę bezpieczeństwa lub naprawę zużytych elementów.

  Kolejne skontrolowane przez nas place są pod opieką spółdzielni mieszkaniowej Przy Metrze. Są w fatalnym stanie. W piaskownicach piach jest zanieczyszczony, brakuje tablic informacyjnych, furtki na place zabaw nie mają zamknięć. Deski przy piaskownicach nadają się do wymiany, a z drabinek niebezpiecznie wystają zardzewiałe śruby.

  - Pamiętam, że rok temu prosiliśmy spółdzielnię o naprawę wielu elementów. Niestety nie dostosowano się do wszystkich naszych zaleceń – mówi Anna Kulisz.

  Po kontroli w spółdzielni Przy Metrze, przyszedł czas na sprawdzenie stanu placów zabaw w zasobach spółdzielni Wyżyny. Tu obejrzeliśmy place przy Kazury 12, 26 i 2b.

  Uchybień było znacznie mniej.

  - Tutaj powinien zostać zlikwidowany betonowy krawężnik ponieważ stwarza zagrożenie dla dzieci. Ponadto trzeba naprawić karuzelę – jest zepsuta. Należy też usunąć zdezelowane bujaki – mówi pani Anna.

  Przy Kazury 2b znaleźliśmy wystający spod ziemi korzeń oraz pety w piaskownicy. Natomiast na placu zabaw przy Kazury 26 należy naprawić zamek, zlikwidować zdezelowaną huśtawkę i usunąć wystające śruby.

  Ostatnim miejscem, które podlegało dziś kontroli była nowa siłownia przy górce Kazurce.

  I tu ku zdziwieniu, także znaleźliśmy nieprawidłowości. Elementy siłowni są umocowane na betonowych podstawach, które za bardzo wystają z ziemi.

  - Trzeba je koniecznie zabezpieczyć. W dodatku teren siłowni w ogóle nie jest ogrodzony – kwituje Kulisz.

  Wszystkie dzisiejsze spostrzeżenia zostaną wpisane do karty kontroli. Zarządcy zostaną powiadomieni o znalezionych usterkach i zostaną poproszeni o jak najszybszą reakcję.

  W tym roku na Ursynowie kontroli zostanie poddanych 108 placów zabaw. Strażników miejskich czeka zatem wyjątkowo pracowity miesiąc.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3557 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020