REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Ulica Puławska, tuż przy skrzyżowaniu ze Sporną w kierunku Piaseczna, ma kilkunastometrową wyrwę na skrajnym prawym pasie. Rozpędzeni kierowcy, chcąc uniknąć wjechania w dziurę, w ostatniej chwili wykonują niebezpieczne manewry. Dziury nie ma czym załatać, bo brakuje... asfaltu. Po naszej interwencji Zarząd Dróg Miejskich zajmie się tym problemem.

  Tu nikt nie zwalnia i stara się jak najszybciej przejechać na zielonym świetle przez skrzyżowanie. Tuż za nim, przy przystanku autobusowym, na kierowców czeka niemiła niespodzianka.

  - Jak czekam na autobus, to patrzę na ulicę i zdarza się, że wpadają w dziurę niektóre samochody. To może skończyć się tragedią, bo jak ktoś bardzo szybko jedzie, a tutaj to normalne, to może w tej dziurze stracić kontrolę i wpaść na przystanek w ludzi - obawia się pan Jerzy. 

  Za taki stan rzeczy odpowiada Zarząd Dróg Miejskich, który remontuje pobocza ul. Puławskiej. Wymieniane są m.in. krawężniki, jak ten przy przystanku autobusowym Pelikanów 01. Aby to zrobić, trzeba było wykuć w jezdni kilkanaście metrów asfaltu... którego o tej porze nikt nie produkuje, nie ma więc czym załatać dziury.

  - To zresztą nie jest jedyne miejsce wzdłuż Puławskiej, są też braki na ścieżkach rowerowych. Niestety musimy czekać do marca, kiedy znów po przerwie zimowej ruszą zakłady produkujące asfalt. Wcześniej jednak, zwrócimy się do wykonawcy robót, aby zabezpieczył to miejsce, zasypujac wyrwę - mówi Mikołaj Pieńkos z ZDM.

  Osoby stojące na przystanku, które obserwują jak kierowcy próbują ominąć dziurę lub w nią wpadają, mają też inne pomysły.

  - Najszybciej można postawić jakiś znak, żeby ostrzec kierowców. Rozumiem, że był remont i muszą być jakieś niedogodności, ale nie rozumiem jak można było zostawić coś takiego. Psują się samochody jeden po drugim - mówi pani Ewa.

  Drogowcy czekają do wiosny na wznowienie prac. Po ich zakończeniu - za kilka miesięcy - wzdłuż Puławskiej przybędzie w sumie 17 kilometrów nowych chodników i ścieżek rowerowych. Ich efektem będzie też zsynchronizowana sygnalizacja świetlna na kilkunastu skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych od al. Wilanowskiej do granicy miasta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~9 6 11 miesięcy temu

   Czerniakowska jest cała w dziurach !!! na wysokości Chełmskiej prawy pas aż do Legii to tragedia.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wrc 5 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Proponuję docisnąć gaz w podłogę jak w WRC- przejedzie się

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kierowca 4 11 miesięcy temuocena: 67% 

   "musimy czekać do marca, kiedy znów po przerwie zimowej ruszą zakłady produkujące asfalt." W XXI wieku zamyka się fabrykę asfaltu na pół roku bo ... jest zima?! To chyba jakiś żart, tylko nie wiem z jakiej okazji. Często widzę ekipę, która uzupełnia dziury w asfalcie np. na ul. Kinetycznej. Muszę ich zapytać, skąd przemycają asfalt o tej porze roku i czy jest to legalne :))

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anatol 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   poprawili......dziry - tu można szybko

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ 2 11 miesięcy temuocena: 40% 

   Jak skrzyżowanie było rozkopane przez prawie 6 m-cy i nie można było normalnie przejść na drugą stronę to nikt się tym nie zainteresował. A jak jest uszkodzona jezdnia to juz lament że koło można urwać. W takim razie jeździć wolniej zgodnie z przepisami i do wiosny wytrzymacie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anatol 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Dziry nie ma czym załatać, bo brakuje... asfaltu. - Ogarnij się człowieku. Prominent jakiś mieszka przy spornej? to samo jest przy karczunkowskiej, gdzie wczoraj byl konkretny wypadek / kolizja.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2797 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020