REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 kwietnia 2019, 13:15 komentarzy 1

  (SK)

  Kardynał Kazimierz Nycz odprawił mszę świętą w ursynowskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego. Wizyta metropolity warszawskiego w Niedzielę Palmową to wieloletnia tradycja, zapoczątkowana jeszcze przez prymasa Józefa Glempa. Kard. Nycz poświęcił tablicę upamiętniającą swojego poprzednika.

  Zmarły w 2013 roku abp. kard. Józef Glemp w Niedzielę Palmową przez lata odwiedział parafię Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101. Jego następca kultywuje tę tradycję. O 11:00 przed kościołem zgromadziły się setki wiernych z tradycyjnymi palemkami, święto przypomina o triumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy.

  Kardynał Kazimierz Nycz poświęcił palmy i wraz z uroczystą procesją wszedł do świątyni. Po mszy świętej przypominał istotę dni poprzedzających Wielkanoc - tzw. Triduum Paschalnego. Wspominał o postawie ludzi, którzy sądzili Jezusa.

  - W Jerozolimie też nie było tak, że jedni byli ci porządni, którzy śpiewali "hosanna", a drudzy byli ci, którzy pod koniec tego tygodnia wołali: ukrzyżuj! Bardzo wielu tych ludzi było i tu, i tu. (...) Jesteśmy słabymi grzesznikami, trzeba być tego świadomym w całej swojej pokorze wobec Boga - mówił do wiernych kard. Nycz.

  Przestrzegał, że jeżeli człowiek odejdzie od prawdy, od Boga, od podstawowych wartości, to może wbrew swoim przekonaniom, jak Piłat, ulegając ludowi, popełnić niesprawiedliwy osąd. 

  - Znakiem ostrzegawczym jest postawa Piłata. On nie znajdował w Jezusie żadnej winy, on uległ tłumowi. Po części się bał, bo go postraszyli Cezarem. Po części, dlatego, że chciał się przypodobać, a po części że chciał mieć święty spokój. Ta postawa przypodobania się, strachu i lęku bardzo często może sprawiać, że rezygnujemy ze swoim przekonań, prawdy i potrafimy osądzać kogoś kto jest sprawiedliwy - mówił metropolita warszawski.

  Kardynał Kazimierz Nycz poświęcił tablicę dedykowaną swojemu poprzednikowi, kard. Józefowi Glempowi. Ufundowali ją parafianie na pamiątkę konsekracji kościoła przy al. KEN przez prymasa 29 maja 2003 roku, koronacji obrazu matki Boskiej Ursynowskiej Wytrwale Poszukującej w 2006 roku oraz corocznych wizyt w niedziele palmowe.

  Parafia rozstrzygnęła też doroczny ursynowski konkurs palm. W kategorii palm małych zwyciężyli: Karina Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej nr 340, Piotr Szczuplik z SP 340 i Weronika Tkalińska. W kategorii palmy średnie: Szkoła Podstawowa nr 313, Elżbieta Witeczka, Przedszkole nr 251 grupa Włóczykije, wyróżnienie: Teresa Pacześniak. Najwyższą palmę, liczącą 6,5 metra, przygotowała Szkoła Podstawowa nr 303. Drugie miejsce zajęła w tej kategorii palma przygotowana przez Dzienny Dom Opieki Społecznej, a trzecie Koło Żywego Różańca z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Wśród rodzin zwyciężyli państwo: Gajusowie, Włodarczykowie, Dudkowie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Alojzy Dr 1 4 miesiące temu

   Chwała Tobie Chryste, jak to dobrze, że w tych strasznych czasach są jeszcze ludzie wierzący w Boga i modlacy się o przebaczenie dla nas wszystkich. Zdecydowanie religia powinna byc nauczana w szkole!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2623 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO