REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Facebook/Stanisława Celińska)

  W piątkowy wieczór warto zajrzeć na stronę internetową Ursynoteki. Podczas spotkania online wybitna aktorka Stanisława Celińska opowie o swoim życiu i pracy, prezentując książkę "Niejedno przeszłam". Będzie też możliwość zadania pytań artystce.

  Stanisława Celińska jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, a także wspaniałą pieśniarką, która swym talentem zachwyca od ponad 50 lat. Obsypana wieloma nagrodami, kochana przez publiczność, nie wahała się otwarcie mówić o problemach z jakim musiała się w życiu mierzyć. Jej droga nie zawsze była usłana różami, walczyła z alkoholizmem, z którego udało jej się wyjść.

  O swoich najpiękniejszych chwilach, ale też tych trudnych, bardzo szczerze opowiedziała w rozmowie z Karoliną Prewęcką. Owocem tego spotkania była książka "Niejedno przeszłam".

  Jest ona podzielona na dwie warstwy, które wzajemnie się uzupełniają. Pierwsza z nich zawiera fakty z życia Celińskiej uzupełnione wywiadami z jej przyjaciółmi takimi jak: Maciej Stuhr, Andrzej Wajda, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski. Drugą warstwą są natomiast refleksje i przemyślenia na temat różnych wydarzeń z życia aktorki. 

  Po ośmiu latach od premiery, książka ukazała się ponownie. Z tej okazji Ursynoteka organizuje spotkanie ze Stanisławą Celińską.

  - Podczas autorskiego wieczoru online artystka opowie o swojej drodze artystycznej, życiu osobistym. Podzieli się zabawnymi anegdotami, ale poruszy też poważne sprawy. Zdradzi nam również, co wydarzyło się w jej życiu przez ostatnich 8 lat po wydaniu książki. Będzie też możliwość rozmowy na czacie - zapowiada Joanna Perlińska z Ursynoteki. 

  Stanisława Celińska zadebiutowała w stołecznym Teatrze Współczesnym w 1968 r., dwa lata później zagrała w głośnym obrazie Andrzeja Wajdy „Krajobraz po bitwie”. Znana jest też z takich filmów jak: „Nie ma róży bez ognia”, „Zaklęte rewiry”, „Panny z Wilka”, „Katyń” oraz seriali, m.in.: „Noce i dnie”, „Alternatywy 4″, „Zmiennicy”, „Złotopolscy. Artystka od 2012 roku regularnie nagrywa również płyty. „Nowa Warszawa”, „Atramentowa…”, „Malinowa…”, „Jesienna…” szybko stały się hitami.

  Spotkanie ze Stanisławą Celińską odbędzie się w piątek, 29 stycznia o godz. 19:00 na stronach facebookowych Ursynoteki. Rozmowę o książce „Niejedno przeszłam” poprowadzi Marcin Michrowski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AAA 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   Bardzo szanuję za głos, piosenki, role w serialach i filmach. Byłem kiedyś na spotkaniu autorskim. Byłem też na koncercie świątecznym. Zdrowia życzę!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenek 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Jakby co, to to jest posag Lusi. Klaniam sie nisko Pani Stanisławo. Będzie oglądane;).

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4118 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021