REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Od miesiąca dojazd do osiedla przy Płaskowickiej jest bezprawnie zablokowany. Urzędniczy chaos powoduje, że w dalszym ciągu nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za postawienie słupków na ul. Rolnej, która stanowi dojazd do bloków nie tylko dla mieszkańców, ale i służb ratunkowych. Miasto jednak zapewnia - niedługo przejazd zostanie odblokowany.

  W połowie czerwca na zlecenie GDDKiA wokół osiedla na skrzyżowaniu ul. Ghandi i Płaskowickiej stanęły słupki. Jednak biało-czerwone pachołki, które znalazły się na wjeździe od ulicy Rolnej stanęły tam nielegalnie. Wykonawca POW firma Astaldi prawdopodobnie się pomyliła.

  Najpierw ratusz i wykonawca twierdzili, że wszystko jest w porządku. Później miasto potwierdziło, że słupki to pomyłka. Teraz obie strony nie mogą dojść do porozumienia. Mimo to miasto zapewnia, że słupki zostaną usunięte z tej ulicy "w najbliższym czasie".

  Po osłupkowaniu drogi sużby porządkowe, straż pożarna czy śmieciarka muszą cofać ponad 400 metrów, aby zawrócić wąską odnogą ul. Roentgena z osiedla. Strażacy zrobili testy w tym miejscu i stwierdzili, że przejazd jest niemożliwy.

  - Sytuacja od miesiąca jest bardzo niebezpieczna. Gdyby straż pożarna chciała się tu dostać, to musieliby usunąć te słupki od ul. Rolnej. Później jeszcze byśmy musieli za to płacić z własnej kieszeni - mówi zarządca osiedla Jacek Furmanek.

  Ktoś je usunie, czy nie?

  Mieszkańcy tracą już cierpliwość. Apelują o przywrócenie dojazdu od ponad miesiąca. Zarządcy składają pisma, jednak w dalszym ciągu nie wiadomo, kto i kiedy je usunie. Na początku, ani ratusz, ani wykonawca nie widzieli problemu. Po weryfikacji problemu i interwencjach Haloursynow.pl okazało się, że słupki stoją tam nielegalnie.

  W połowie czerwca ratusz obiecał, że wyśle kontrolę w teren i podejmie działania, aby utrudnienia zostały jak najszybciej usunięte. Zapytaliśmy więc, co wykazała ta kontrola i czy zostały podjęte jakieś działania.

  - Dwa tygodnie temu zwróciliśmy się do GDDKiA o demontaż słupków. O termin proszę pytać GDDKiA - usłyszeliśmy od Konrada Klimczaka z wydziału prasowego stołecznego ratusza. GDDKiA nie wie jednak, o co chodzi i twierdzi, że żadnego pisma nie dostała. 

  - Słupki przy ul. Rolnej zostały wykonane na podstawie dokumentacji zatwierdzonej przez Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym Miasta st. Warszawy. Wykonawca robót nie otrzymał informacji dotyczącej konieczności ich usunięcia - mówi Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Po naszych kolejnych pytaniach miasto zorientowało się, że coś tu nie gra. - Nie wiem, może gdzieś ten dokument zaginął? Pismo w tej sprawie wyszło od nas pod koniec czerwca. Wczoraj rozmawialiśmy z GDDKiA i wykonawcą, słupki powinny niebawem zniknąć - mówi Klimczak.

  Zarząd i mieszkańcy obawiają się, że kolejne pismo zaginie na następny miesiąc. - Czuję, że to będzie trwało w nieskończoność. Urzędnikom łatwiej coś zepsuć, niż naprawić. Jak zwykle coś schrzanią, a później dalej polegają na tej swojej papierologi, a nie logicznemu myśleniu. Może myślą, że w końcu odpuścimy? Ostatnio postawili kolejne słupki, takie z łącznikiem. Już widzę, jak ktoś zaraz sobie krzywdę zrobi - mówi pan Paweł, mieszkaniec osiedla przy Płaskowickiej.

  Według zapewnień ratusza słupki powinny zostać usunięte "niebawem". Dokładna data nie jest jednak znana.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~xxx 9 miesiąc temu

   Wziąć łom i w nocy usnąć, 10min roboty.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~słupek 8 miesiąc temuocena: 50% 

   "Nielegalnie" ?? pewnie wykonawca sam wymyślił - mam za dużo kasy i zrobię coś dodatkowego czego nie musiałem, tak komuś na złość i postawił słupki. Wystarczyłoby pokazać w artykule fragment zatwierdzonego projektu organizacji ruchu bez słupków, no ale wtedy okazałoby się że jednak słupki są w projekcie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 7 miesiąc temuocena: 100% 

   Pytanie zasadnicze, po co w ogóle tam są

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ryba 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Po to że „każdy głupek wali w słupek” i to nie jest nasze ostatnie słowo

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ctjdch 5 miesiąc temuocena: 83% 

   Znalezc winnych zagrożenia pożarowego i wyj.. ć na zbity pysk

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ryba 4 miesiąc temuocena: 67% 

   Smieciarka przejeżdża bez problemu (widziałem) także SP nie powinna mieć problemu. Problemem są blokujące samochody, jak nie było słupków również blokowały przejazd

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacekk 3 miesiąc temuocena: 86% 

   Straż pożarnaa będzie słupki usuwać zamiast szybciej auta nielegalnie zaparkowane przesunąć to dopiero myślenie , obok słupków bez problemu każdy przejedzie jak nie będzie parkujących!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacekk 2 miesiąc temuocena: 80% 

   Chyba te samochody w miejscu niedozwolonym na zdjęciu blokują, słupki swoją drogą.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wuj Dobra Rada 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Bareja miałby pełne ręce roboty gdyby kręcił filmy o dzisiejszych realiach

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3815 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021