REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Szpetny blaszak z blachy falistej wreszcie zniknął z trawnika przy Wąwozowej. Urzędnicy walczyli z właścicielem nielegalnej budy rok i cztery miesiące.

  W sobotę blaszany pawilon, który stanął tuż przy stacji metra Kabaty w kwietniu 2016 roku, został rozebrany. To pyrrusowe zwycięstwo urzędników nad nielegalnym handlem w tym miejscu, pokazujące jak działają przepisy o zajmowaniu pasa drogowego.

  Na pawilonie rodem z lat 90. ubiegłego wieku wisiała płachta "Warzywa, owoce prosto z pola". Handlowano nimi zaledwie kilka dni. Właściciel postawił budę bez zgody Zarządu Dróg Miejskich, który administruje trawnikiem przy Wąwozowej. Straż Miejska nakładała mandaty a drogowcy wszczęli postępowanie w sprawie usunięcia pawilonu.

  "Musimy działać zgodnie z prawem"

  - Kto to tutaj postawił? Wygląda bardzo brzydko, jakbym cofnęła się do lat 80. Powinni to natychmiast usunąć! Gdzie jesty straż miejska? - pytali mieszkańcy. Interweniowali też radni i urząd dzielnicy.

  Zarząd Dróg Miejskich wszczął postępowania administracyjne.

  - Ze swojej strony będziemy robili wszystko, aby jak najszybciej doprowadzić do usunięcia nielegalnej budy, natomiast trzeba pamiętać, że jako urząd musimy działać zgodnie z prawem i przepisami i bez zakończenia postępowania administracyjnego nie możemy budy sami usunąć. Ubolewamy nad tym, ale musimy respektować prawo, do tego jako urzędnicy jesteśmy zobowiązani - mówiła nam w maju ubiegłego roku Karolina Gałecka z ZDM.

  Właściciel odmówił usunięcia blaszaka, więc sprawa została skierowana do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ten wydał decyzję o rozbiórce, ale właściciel pozostawał nieugięty - odwołał się. Dopiero gdy doszło do uprawomocnienia się decyzji urzędników, pawilon musiał zniknąć.

  Jak się dowiedzieliśmy od ekipy rozbierającej pawilon, zlecenie na rozbiórkę wydał właściciel blaszaka, a więc ostatecznie podporządkował się decyzji PINB-u. Gdyby tak się nie stało, budę usunęłoby miasto na jego koszt. Do zapłacenia za korzystanie z terenu bez zgody ma także kilkadziesiąt tysięcy kar.

  Pyrrusowe zwycięstwo urzędników

  Podobnych postępowań administracyjnych dotyczących nielegalnego zajęcia pasa drogowego toczy się setki. Trwają miesiącami a nawet latami.

  Na Ursynowie dwa pawilony handlowe blokują rozbudowę ścieżki rowerowej u zbiegu ul. Ciszewskiego i Pileckiego. Ich właściciele co prawda mieli umowę na zajęcia pasa drogowego, ale ZDM jej nie przedłużył, ze względu na planowane prace remontowe. Handlowcy odwołali się od tej decyzji i wyrok ma wkrótce wydać Wojewódzki Sąd Administracyjny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~hgtfu 4 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Każdy może w dowolnym miejscu Warszawy postawić szpetną budę, która będzie straszyła półtora roku? Czas na dobrą zmianę we władzach miasta.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lonzo 3 5 miesięcy temuocena: 56% 

   A kiedy wreszcie znikną te szpetne przyczepki tego radnego co tak walczy o swoje budy?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Co z kioskiem stojącym u zbiegu Zaruby i Wąwozowej. Miał być już dawno z tego miejsca usunięty a nastała cisza.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antonio 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak zniknal jak nadal stoi, a ludzie robia tam zakupy ???

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1225 sekundy
  REKLAMAA2_JOY_PrimarySchool-od21-02-2018-do-07-03-2018