REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lutego 2018, 15:40 komentarzy 25

  (SK)

  REKLAMA

  W najbliższych dniach miała zostać podpisana umowa na dzierżawę terenu pętli autobusowej na Imielinie. Miała, bo sprawa znów się odsunie w czasie. Tym razem przenosiny bazarku blokuje ursynowski radny miejski Piotr Guział.

  W styczniu stowarzyszenie kupców z "dołka" wygrało konkurs na dzierżawę terenu zlikwidowanej pętli autobusowej Natolin Płn. Zgłosiło się jako jedyny oferent. Władze targowiska dostały już projekt umowy od Zarządu Mienia M. St. Warszawy, w poniedziałek miało dojść do podpisania umowy, co umożliwiłoby rozpoczęcie przeprowadzki bazarku.

  Wszystko wskazuje na to, że do podpisania umowy nie dojdzie - przynajmniej do 27 lutego. Podczas sesji rady Warszawy, radny Piotr Guział zaapelował o to, by prezydent miasta wyjaśniła dlaczego zlikwidowano pętlę autobusową.

  - Pętla w opinii inwestora, GDDKiA nie koliduje z budową Południowej Obwodnicy Warszawy, a zasadność jej utrzymania do połowy ubiegłego roku podtrzymywał Zarząd Transportu Miejskiego. Pomimo tego pętla została zlikwidowana i trwa procedura wydzierżawienia jej na cele prywatnego targowiska - napisał Guział w swoim wniosku. 

  Po obietnicy zwołania w tej sprawie komisji infrastruktury, radny wycofał swój wniosek. Wiceprezydent Witold Pahl zapowiedział także, że umowa na dzierżawę terenu byłej pętli będzie musiała poczekać do końca lutego.

  - Mogę zapewnić, że żadne decyzje nie zostaną podjęte - powiedział Pahl na posiedzeniu miejskich radnych.

  Zatem wyprowadzka targowiska "Na dołku" znów się opóźni. Przypomnijmy, kupcy powinni opuścić grunt przy Braci Wagów do końca czerwca ub. roku. Od tamtego czasu zajmują go bezumownie. Szybkiej przeprowadzki bazarku domaga się od miasta Ministerstwo Infrastruktury. Problem w tym, że do czasu podpisania umowy o dzierżawie byłej pętli, targowisko nie ma gdzie się przenieść.

  Przeciwko lokalizacji bazarku na pętli protestują sąsiedzi z bloków przy ul. Benedytka Polaka oraz stowarzyszenie "Otwarty Ursynów". To ostatnie wypomina miastu łamanie procedur przy likwidacji pętli oraz w przeprowadzeniu konkursu na wynajem tego terenu. Miasto twierdzi, że żadne procedury nie są łamane - do konkursu mógł stanąć każdy, a po likwidacji pętli nie ma głosów o pogorszeniu obsługi komunikacyjnej, bo przystanków jest więcej.

  Paradoksalnie wniosek Guziała może pomóc stowarzyszeniu kupców i miastu w odpieraniu zarzutów ministerstwa, że miasto blokuje budowę POW, o co toczy się polityczny spór między PO i PiS. Odwlekanie procedury da też bazarkowi więcej czasu na załatwienie formalności dotyczących wyprowadzki z Braci Wagów. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 105

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 25
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Katrin 25 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak to jest, że z Hali KDT handlarzy wyprowadzał komornik z Policją, a Bazarek ponad pół roku nie opuścił terenu i działa nielegalnie? To przecież na pewno nie ma związku z tym, że właściciel jako radny chroni dobrze swoje prywatne interesy? :D

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z KABAT 24 11 miesięcy temuocena: 100% 

   DO qwr widać nie zrozumiałeś intencji tego wpisu, a szkoda.Pewnie,że POW musi powstać,myslę ,że każdy tego chce,ale udostepnijcie Ursynowianom teren pod bazarek,tutaj przyjeżdżają mali producenci i od takich osób chcemy kupować warzywa i owoce.Trudno to zrozumieć,prawda ?!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z KABAT 23 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Patrzę na te wpisy i nie wierzę.Polacy to straszny naród,bazarek ich skłuci. Idżcie na zakupy do Tesco ,Biedronki i Lidla,Dlaczego nie dacie zarobić pieniędzy przeciętnemu człowiekowi ?Tyle osób z tego żyje,czy nie chodzicie tam na zakupy?Lepiej jechać do Tesco? Wolę bazarek a nie duże sklepy,prywatnych,małych producentów i tyle,swojego zdrowia nie szanujecie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 22 11 miesięcy temuocena: 67% 

   "Dlaczego nie dacie zarobić pieniędzy przeciętnemu człowiekowi ?" Dlatego że ten "przeciętny" człowiek NIELEGALNIE zajmuje teren należący do GDDKIA. Na Ursynowie jest mnóstwo wolnych lokali handlowych, gdzie mogą się przenieść sklepy z bazarku.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiad z Polaka 21 11 miesięcy temuocena: 29% 

   Dobry pomysl ma Malgosia, parking dla tirow wezmiemy pod uwage, dziekujemy za pomysl, przeanalizujemy parking przy obwodnicy:)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 20 11 miesięcy temuocena: 90% 

   Ludzie litości! Co jeszcze chcecie nam wstawić pod okna? Mamy już brudną budowę POW. I jeszcze mamy mieć syfiasty bazarek z parkującymi wszędzie samochodami? I co najgorsze- to nie ściemniajcie, że na pętli. Okazuje się, że na terenie zielonym wzdłuż KEN od Płaskowickiej do Polaka. Mam jeszcze propozycje dodatkowe- wysypisko śmieci, spalarnię, parking dla tirów- może jeszcze coś się zmieści nam pod oknami? Wszak wszystko jest potrzebne. Serce Ursynowa to idealne miejsce na tego typu inicjatywy....

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sloneczko 19 11 miesięcy temuocena: 11% 

   do zpolaka: slugosem to mozesz byc jak bedziesz sprzatal sobie pod blokiem z toreb woliowych po bazarku a jak okno otworzysz to bedziesz czul sie jak na wsi, POW musi powstać a ty z ,,zpolaka" zacznij sie przyzwyczajać do bazarku...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 18 11 miesięcy temuocena: 57% 

   POW musi powstać, a bazarek musi zniknąć.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zpolaka 17 11 miesięcy temuocena: 25% 

   Się słoneczko zdenerwowało,weź coś na uspokojenie.a reklamówki jak będą to na bank pozbieram i zrobię zakupy na bazarku.zero wartości musisz mieć skoro takim jadem ziejesz.pozdrowienia dla sługusów

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Goździkowa 16 11 miesięcy temuocena: 79% 

   Karczewski nowym burmistrzem Ursynowa - wtedy bazar pod każdym oknem!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zpolaka 15 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Słoneczko albo szują jesteś albo sługusem Karczewskiego albo samym nim,a zresztą nieważne -jesteś nikim .dyktować to możesz swojej dup....a nie komuś,co to monopol masz na kogoś? ode mnie starczy. Na maxa rozbawił mnie wpis" ~Wilhelmina 7dzisiaj 18:48ocena: 7% Ja cię kręcę! Toż to jakaś wenezuelska telenowela z tego się robi. Że też komuś tak się chce. Ja to bym na ich miejscu w końcu miała tego dość i zostawiła ten bazarek gdzie jest od tyłu lat a te całe tereny budowy przeniosła na tę nieszczęsną pętle. Zabezpieczyć jakoś teren żeby bazarek się nie zapadł a trasę ciut przesunąć w stronę tego Polaka Benedykta zresztą. Bazarek musi być. POW już niekoniecznie. On nie będzie służył ursynowianom tylko innym. Rzeczy niemożliwe stają się możliwe a możliwe -niemożliwe

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolz 14 11 miesięcy temuocena: 97% 

   Ten Guział to jakiś nadczłowiek, tyle czasu się szamotali a ten przyszedł i zablokował XD Co za koleżka :D

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okoliczniak 13 11 miesięcy temuocena: 100% 

   "Mogę zapewnić, że żadne decyzje nie zostaną podjęte" - zgrabne motto z tego wyszło. I na czasie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ksieżyc 12 11 miesięcy temuocena: 29% 

   popieram Słoneczko , nie ma co blokować POW , po co robić szum,że bazarek będzie po drugiej stronie? na pewno będzie czyściej niż obecnie na bazarku a i pawilony będą bardziej estetyczne dla okolicy, bo obecnie widok bazarku to brak słów. Nie dla blokowania obwodnicy , TAK dla nowej lokalizacji bazarku!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 11 11 miesięcy temuocena: 66% 

   Handel przed Ratuszem.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wilhelmina 10 11 miesięcy temuocena: 41% 

   Ja cię kręcę! Toż to jakaś wenezuelska telenowela z tego się robi. Że też komuś tak się chce. Ja to bym na ich miejscu w końcu miała tego dość i zostawiła ten bazarek gdzie jest od tyłu lat a te całe tereny budowy przeniosła na tę nieszczęsną pętle. Zabezpieczyć jakoś teren żeby bazarek się nie zapadł a trasę ciut przesunąć w stronę tego Polaka Benedykta zresztą. Bazarek musi być. POW już niekoniecznie. On nie będzie służył ursynowianom tylko innym.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 9 11 miesięcy temuocena: 47% 

   Dobry pomysł !, a dodatkowo m. in. dla Pani zakontraktować z Astaldi odnogę obwodnicy prowadzącą bezpośrednio pod adres Sobieskiego 9

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolz 8 11 miesięcy temuocena: 49% 

   Właśnie o to chodzi, że POW czy tego chcemy czy nie musi być, a bazarek niekoniecznie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sloneczko 7 11 miesięcy temuocena: 26% 

   czas na wnioski i blokowanie już był, chcemy obwodnicy a bazarek się przeniesie na pętle ile jeszcze razy będzie bicie piany? Po co znowu opóźniają budowę obwodnicy? Chcemy bazarku we wskazanej lokalizacji na pętli i koniec!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolz 6 11 miesięcy temuocena: 74% 

   Zabawny pseudonim pan radny Karczewski sobie ustawił XD

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luna 5 11 miesięcy temuocena: 85% 

   My - czyli kto?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 4 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Chcemy i koniec - no co za bezczelność. A my nie chcemy i koniec.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 40 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 3 11 miesięcy temuocena: 72% 

   po tym poznaje się polskiego wieśniackiego chama: ma być po mojemu i koniec

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klementyna 2 11 miesięcy temuocena: 52% 

   A my nie chcemy obwodnicy tylko bazarek na swoim miejscu tam gdzie jest, no i co?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zpolaka 1 11 miesięcy temuocena: 81% 

   Słoneczko albo szują jesteś albo sługusem Karczewskiego albo samym nim,a zresztą nieważne -jesteś nikim .dyktować to możesz swojej dup....a nie komuś,co to monopol masz na kogoś? ode mnie starczy. Na maxa rozbawił mnie wpis" ~Wilhelmina 7dzisiaj 18:48ocena: 7% Ja cię kręcę! Toż to jakaś wenezuelska telenowela z tego się robi. Że też komuś tak się chce. Ja to bym na ich miejscu w końcu miała tego dość i zostawiła ten bazarek gdzie jest od tyłu lat a te całe tereny budowy przeniosła na tę nieszczęsną pętle. Zabezpieczyć jakoś teren żeby bazarek się nie zapadł a trasę ciut przesunąć w stronę tego Polaka Benedykta zresztą. Bazarek musi być. POW już niekoniecznie. On nie będzie służył ursynowianom tylko innym. Rzeczy niemożliwe stają się możliwe a możliwe -niemożliwe

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2155 sekundy
  REKLAMA