REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Bazarek "Na dołku" zostaje na swoim miejscu jeszcze do sierpnia. Zarząd Dróg Miejskich ma przedłużyć kupcom dzierżawę na kolejne dwa miesiące. Oznacza to, że miasto nie wyda terenu wykonawcy obwodnicy. Kupcy rozpoczęli też formalne starania o przeniesienie targowiska na pętlę autobusową przy Polaka.

  Atmosfera wokół bazarku gęstnieje z dnia na dzień. Budki handlowe stoją w miejscu, gdzie od lipca miała się rozpocząć budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. 

  Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku", któremu szefuje radny Piotr Karczewski w końcu maja złożyło wniosek do Zarządu Dróg Miejskich, administrującego terenem, by przedłużyć umowę dzierżawy.

  - Wystąpiliśmy do GDDKiA i wykonawcy budowy obwodnicy o potwierdzenie, czy od 1 lipca potrzebują ten teren pod budowę obwodnicy. Tylko od ich decyzji uzależniamy wydanie pozwolenia dla stowarzyszenia na dalsze funkcjonowanie bazarku - mówi Paweł Olek z ZDM.

  Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie zgoda jest "praktycznie pewna". Karczewski ma ogłosić w sobotę, że bazarek zostaje na swoim miejscu do końca sierpnia. Ma to być już ostateczny termin wyprowadzki targowiska z "Dołka".

  Rozpoczęły się też formalne starania o dzierżawę gruntu po drugiej strony alei KEN - przy pętli autobusowej na ul. Polaka. Przeciwko przeprowadzce bazarku w to miejsce protestują mieszkańcy kilku okolicznych bloków. Składają odwołania od wydanych decyzji o warunkach zabudowy - do Samorządowego Kolegium Odwoławczego oraz do sądu administracyjnego. 

  W końcu maja szef bazarku złożył dwa wnioski o dzierżawę terenu przy Polaka - do Zarządu Dróg Miejskich oraz Zarządu Transportu Miejskiego.

  - Potwierdzam, wpłynął wniosek o wydzierżawienie na okres od 1 lipca 2017 do 30 czerwca 2020 roku - mówi nam Wiktor Paul z ZTM.

  Plan kupców jest następujący: jak najszybsze uzyskanie zgody na dzierżawę na 3 lata (na czas budowy POW) oraz postawienie jeszcze w wakacje nowo zakupionych kontenerów handlowych przy pętli, tak aby nowe miejsce handlu ruszyło 1 września.

  - Dostaliśmy już pismo z ZDM z prośbą o uzupełnienie wniosku. Nie stwierdzili, że wydzierżawienie części pętli jest niemożliwe, więc jestem dobrej myśli - mówi Piotr Karczewski.

  W nowym miejscu ma stanąć 50-60 nowych przenośnych pawilonów, czynnych codziennie - głównie z warzywami, owocami, nabiałem, pieczywem, mięsem i wędlinami. W weekendy bliżej KEN handlować będą kupcy dojeżdżający. Miejsca parkingowe wytyczone mają być wzdłuż al. KEN (od Polaka w kierunku Multikina) oraz za pętlą autobusową, przy pawilonie dawnej "Ambry". 

  - Nie chcemy nikomu przeszkadzać. Zmieniamy cały czas plany, aby bazarek był jak najmniej uciążliwy. Stąd decyzja, że pawilony staną w oddaleniu od alei KEN, w miejscu zasłoniętym przez stojący przy pętli piętrowy pawilon handlowy - dodaje Karczewski. A mieszkańców bloków przy Polaka zapewnia, że "z Polaka 1 pawilony będą prawie niewidoczne".

  Czasu na przeprowadzkę zostało bardzo mało. W jaki sposób kupcy chcą załatwić formalności, co zazwyczaj trwa bardzo długo?

  Odpowiedzią jest tryb ubiegania się o zgodę urzędu dzielnicy. Kupcy nie będą wnosić o pozwolenie na budowę, chcą budować "na zgłoszenie", co umożliwiają im niedawne zmiany w prawie budowlanym. W takim przypadku urzędnicy dzielnicowi nie przeprowadzają postępowania a w ciągu 21 dni - jeśli wszystko jest zgodne z przepisami - mają obowiązek dać "milczącą zgodę". Na wniosek inwestora taką zgodę można potwierdzić na piśmie znacznie szybciej.

  Karczewski wierzy, że dzięki temu uda się zdążyć przed wrześniową "godziną zero". - Robimy wszystko na ostatnią chwilę, spodziewam się na początku problemów, ale damy sobie radę - twierdzi w rozmowie z Haloursynow.pl.

  Jednak do "milczącej zgody" urzędu może być konieczna prawomocna wuzetka, czyli decyzja o warunkach zabudowy, a tej kupcy wciąż nie mają. Mieszkańcy ul. Polaka kilka miesięcy temu odwołali się od dwóch decyzji dzielnicy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Rozstrzygnięcia brak. Karczewski ma nadzieję, że SKO wyda wyrok w ciągu dwóch miesięcy i bazarek otrzyma warunki zabudowy. - To będzie najlepsza droga - mówi.

  Planom kupców może przeszkodzić jeszcze inny zapis prawa budowlanego - że zgłoszenie budowy nie jest możliwe w przypadku, gdy obszar oddziaływania projektowanego obiektu wykracza poza działkę - czyli gdy obiekt może być uciążliwy dla sąsiadów, np. zwiększając zanieczyszczenie powietrza, generując zapachy czy hałas, ograniczając światło dzienne itp. A to właśnie zarzucają bazarkowi mieszkańcy bloków przy Polaka, odwołując się od decyzji administracyjnych.

  Szef bazarku twierdzi, że zapis ten jest "bardzo luźny", ponadto przepisy precyzują, że obszar oddziaływania określa projektant obiektu, a ten - zdaniem Piotra Karczewskiego - zrobił wszystko, by takich uciążliwości nie było. Formalnie bazarek nikomu nie będzie przeszkadzał - takie oświadczenie w świetle prawa budowlanego musi urzędnikom wystarczyć.

  Wg planów we wrześniu bazarek "Na Dołku" rozpocznie działalność w nowej lokalizacji - naprzeciwko miejsca, w którym działa od ponad 30 lat. Oczywiście pod warunkiem, że ZDM i ZTM przychylą się do prośby kupców o dzierżawę terenu.

  Jak usłyszeliśmy nieoficjalnie w ZTM, pętla przy Polaka nie jest konieczna do obsługi autobusów w czasie budowy POW. Część linii można przenieść na zatokę wzdłuż Płaskowickiej. W nocy w rejonie pętli widziano ostatnio autobusy techniczne, które sprawdzają możliwości zmian tras po rozpoczęciu prac nad tunelem. Niewykluczone więc, że ZTM zgodzi się na tymczasowe przejęcie fragmentu pętli przez bazarek. A to otwiera drogę do przenosin, nawet wbrew protestom mieszkańców ul. Polaka.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  37Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ewa nr 2 37 6 miesięcy temu

   Bardzo chciałabym, aby bazarek przetrwał. Gdzieś w pobliżu. Myślę, że Pan Burmistrz i Zarząd bazaru chyba znaleźli najlepszą lokalizację.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 36 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Znaleźli! Tyle że u Ciebie w ogródku.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewa 35 6 miesięcy temuocena: 13% 

   Koniecznie bazarek czynny w sobotę i niedzielę. W pozostałe dni niepotrzebny, wystarczą sklepy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogna 34 6 miesięcy temuocena: 70% 

   Koniecznie Pani Ewo i koniecznie pod Pani oknami!!!!!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosia 33 7 miesięcy temuocena: 36% 

   Bazarek jest pół dnia w sobotę, natomiast w niedzielę jest już tylko połowa sprzedających. Czy jest sens stawiać jakieś pawilony-kontenery? Czy nie można sprzedawać towaru z samochodów? Na zabytkowych rynkach w Szwajcarii w określone dni rozstawiają się samochody-sklepy lub małe stanowiska, a po południu już nie ma śladu po bazarku, wszystko ładnie wysprzątane...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Madzia 32 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Niestety nie jesteśmy jeszcze na tym poziomie rozwoju mentalnego co Szwajcarzy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wendy 31 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Kto to pisał, aby nie wierzyć Wyborczej, że to ostatni weekend bazarku? Dziś na bazarku przez megafony był puszczany komunikat do kupców, aby przychodzili i opłacali swoje stoiska na kolejny miesiąc.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasownik 30 6 miesięcy temuocena: 100% 

   bo tylko kasa się liczy...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 29 7 miesięcy temuocena: 31% 

   Nie oszukujmy sie nie probujmy zaczarowac rzeczywistosci, bazarek dziala glownie w soboty i niedziele -i tak juz pozostanie - naprawde nie jest zadna ale to zadna uciazliwoscia aby bazarek na weekendy zrobic w innym wygodniejszym miejscu- po co sklocac mieszkancow , po co na sile forsowac pomysl aby wrzucic bazarek z calym tym syfem praktycznie wewnatrz osiedla, bo bazarek bazarkiem ale kupcy dostawcy i osoby prywatne na 100% beda lokowaly sie poza wyznaczonym teren, juz widze oczyma wyobrazni te rozjezdzone trawniki, zastawione kazde miejsce parkingowe - NIE i jeszcze raz NIE..raz w tygodnu moge pojechac w dowolne miejsce na ursynowie -zwlaszcza ze Nasz ursynow jest skomunikowany w sposob naprawde umozliwiajacy dotarcie w kazde miejsce w krotkim czasie ..

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kibic 28 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Jak powstrzymać budowę autostrady przez środek osiedla? To dopiero będzie smród i smog. Piszcie jak macie jakieś pomysły!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 27 7 miesięcy temuocena: 49% 

   proponuje przywiązać się do latarni albo jakiegoś drzewa. Ale najpierw to weź lekarstwa

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 26 7 miesięcy temuocena: 98% 

   Bazarek szybko się nie wyniesie, bo Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie w piśmie z dnia 29 maja 2017r. poinformował, "że ze względu na skomplikowany charakter sprawy" [budowy drogi S2 w odcinku Puławska-Przyczółkowa] "postanowienie w sprawie uzgodnienia warunków realizacji" [budowy S2] zostanie wydane w terminie do 31 października 2017r. Tak więc jeśli RDOŚ się nie pospieszy, to bazarek na obecnym miejscu doczeka co najmniej do późnej jesieni. http://bip.warszawa.rdos.gov.p...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roberto 25 7 miesięcy temuocena: 39% 

   To wszystko wina Kempy z PO. Facet rządzi Ursynowem kilka lat i nie potrafił tego załatwić. Żenada. Kempa się dobrze zapowiadał, a jest 100 razy gorszy od Guziała, czy Skubiszewskiego. Pomyłka ten Kempa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marianna 24 7 miesięcy temuocena: 45% 

   Bazarek przy Polaka? Poroniony pomysł.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 23 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Bardzo dobry pomysł! Przeca mieszkańcy robią zakupy na bazarku, to teraz będą mieli jeszcze bliżej na zakupy

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fgh 22 7 miesięcy temuocena: 35% 

   Mam nadzieję, że informacja się nie potwierdzi i będziemy świadkami ostatniego weekendu z syfiastym bazarkiem na dolku.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lord 21 7 miesięcy temuocena: 46% 

   Nie wierzę Karczewskiemu. Ten facet zabija bazarek. Mam dość jego twarzy i propagadny w tych jego gazetkach. Dlaczego do tej pory nie wiemy, co z bazarkiem? Czy on jest głupi. W tym artykule jest napisane, że on bezprawnie chce zająć pętle. Jakaś masakra.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirek 20 7 miesięcy temuocena: 61% 

   my mieszkańcy chcemy bazarku na ul.Polaka!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bazarek 19 7 miesięcy temuocena: 19% 

   To macie źle informacje. Jutro ostatni weekend z bazarkiem w tym miejscu: http://warszawa.wyborcza.pl/wa...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jjjjj 18 7 miesięcy temuocena: 85% 

   Na Twoim miejscu nie wierzyłbym Wyborczej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 17 7 miesięcy temuocena: 81% 

   daj sobie spokój z wyborczą

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Precz z bazarem 16 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Jak dla mnie powinni zlikwidować ten badziewnik. Cieszę się, że z powodu budowy bazar zniknie spod moich okien i mam nadzieję, że po zakończeniu budowy juz nie wroci. A swoją drogą to mieszkańcy Polaka są cwani. Zakupy na bazarku chętnie robią, ale jak bazarek ma być u nich to juz jest protest, bo halas, smród itd, ale jak bazarek jest pod oknami bloków Malej Ląki, Wasilkowskiego itd to jest ok. Jak przy Wasilkowskiego nie ma jak zaparakować przez caly tydzień bo biznesmeni z bazarku zajmuja miejsca to tez jest ok.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 15 7 miesięcy temuocena: 27% 

   Że "precz z bazarem" to święta racja, tylko dlaczego atakujesz mieszkańców Polaka. Jak tobie jest źle z bazarem pod oknami, to chcesz tym badziewiem "uszczęśliwić" innych? Moim zdaniem ten bazar to przeżytek z XIX w., bo tych całotygodniowych bud nie powinno być wcale. Mamy XXI wiek i zakupy można robić w klimatyzowanych sklepach, a nie w nagrzanych od upału blaszakach. Inna sprawa to weekendowy targ warzywno - owocowy. Taki targ swobodnie się pomieści np. na parkingu przy Pileckiego - niedaleko Straży Pożarnej lub na pustych piętrach parkingu "Parkuj i jedź" przy ul. Ciszewskiego, niedaleko stacji metra Stokłosy. Można robić zakupy w cywilizowanych warunkach i do tego nikomu nie przeszkadzać, ani zabierać terenów zielonych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kura domowa 14 7 miesięcy temuocena: 93% 

   @tubylec: zakupy w klimatyzowanych sklepach są może i przyjemniejsze, ale jak patrzę na pleśniejące lub gnijące warzywa i owoce w kerfim czy innym "szczyt markecie" to zdecydowanie wolę bazarek.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KONIEC BAZARU 13 6 miesięcy temuocena: 75% 

   racja bazar jest nie potrzebny...a ci co tak chętnie na niego chodzą to nawet jak będzie gdzieś na odludziu to i tak tam pójdą, smród ich zaprowadzi i chęć weekendowego poocierania się w tłoku

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jeden zero 12 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Mieszkańcy Polaka nie są cwani, walczą tylko aby na ich osiedlu było czysto tak jak do tej pory. Mieszkam na tym osiedlu i na bazarek nie chodzę i zakupów tam nie robię. Poza tym o ile się nie mylę to bloki przy bazarku powstały gdy bazarek już wiele lat istniał. Obecni mieszkańcy chyba widzieli gdzie kupowali mieszkania nikt nie ukrywał co będzie przed oknami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gonzo 11 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Oczywiście ,że są cwani bo u siebie syfu,hałasu."burdelu" pod oknami nie chcą ,ale jak jest u innych pod oknami to jest już super bo mają blisko na zakupy. A że inni się męczą to ich nie obchodzi.Bloki powstały później niż bazarek i obecni mieszkańcy tych bloków wiedzieli gdzie kupują.Wiedzieli również,że w tym miejscu powstanie autostrada skutkiem której bazar miał zniknąć na rzecz terenów zielonych.I nikt teraz nie protestuje ,żeby bazar zlikwidować tylko o to żeby tu nie wrócił nigdy.Dziwne,że pan Karczewski mając tyle lat teraz się obudził że mu grajdołek likwidują i biedak nie ma gdzie nowego syfu rozstawić.Bazar "tak" ale nie w obecnym miejscu i nie pod oknami innych.Dziwne ,że mieszkańcy Polaka widzą problemy jak bazarek będzie u nich ale już ich nie widzą jak inni ludzie będą go mieli u siebie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 10 6 miesięcy temuocena: 0% 

   "u siebie syfu,hałasu."burdelu" pod oknami nie chcą ,ale jak jest u innych pod oknami to jest już super" ; "Dziwne ,że mieszkańcy Polaka widzą problemy jak bazarek będzie u nich ale już ich nie widzą jak inni ludzie będą go mieli u siebie." Sam to wymyśliłeś czy Karczewski Ci podrzucił? Może jak nie wiesz, to kłap ozorem na lewo i prawo, ok? *I szanowny Pan prezes nie obudził się teraz, tylko od x lat pompuje pieniądze w platformę obywatelską + został radnym, właśnie po to, żeby zabezpieczyć swój biznes. Narka

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 9 7 miesięcy temuocena: 27% 

   Coraz bardziej zaczynam wierzyć w te plotki, że bazarek Karczewskiego jest tak naprawde pralnią pieniędzy peo.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosia 8 7 miesięcy temuocena: 62% 

   Bazarek ma być tylko tymczasowo przy Polaka, a że jest potrzebny to widać w każdą sobotę i niedzielę Fakt że zabudowa mogła by być bardziej elegancka. Po zakończonej budowie podobno ma być pięknie czego sobie i wszystkim życzę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 7 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Zielony teren przy Polaka zostanie permanentnie, a nie tymczasowo zdewastowany. Bazarek powinien zostać przeniesiony w neutralne miejsce.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gonzo 6 7 miesięcy temuocena: 70% 

   No właśnie: w każdą sobotę i niedzielę.W tygodniu jest na nim PUSTO.Oprócz 3 działających straganów w tygodniu nic na nim więcej nie ma,nikt w tygodniu nie robi tu zakupów,nikt w tygodniu go nie potrzebuje.Niech zrobią bazarek tylko ze straganami,tylko w weekendy.Kolejna sprawa to niech go odsuną od bloków.Syfu,brudu,hałasu,niezorganizowania nikomu pod oknami nie powinno się robić.Nie wspominając o wiecznych problemach z parkującymi jak chcą i gdzie chcą bazarkowiczami.Skoro tyle osób musi go mieć blisko bo CHODZI robić tu zakupy to skąd tyle samochodów,rozjechane trawniki,zastawione garaże i tabuny ludzi wylewające się z każdego autobusu?Poza tym taki bazarek w tygodniu to wylęgarnia pijaków,meneli i jak się ostatnio okazało także trupów(ok 2tyg temu znaleziony w bordowym polonezie stojącym pod płotem na terenie bazaru).Skoro tyle osób korzysta z niego dojeżdżając samochodem,metrem,autobusem to można go przenieść na STAŁE tam gdzie nie będzie przeszkadzał,a ludzie i tak dojadą

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 65 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 5 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Wszystkich którzy chcą bazaru przy blokach zapraszam w soboty lub niedziele po godzinie 16 od strony KEN 49 niech poczują jak "pachnie" bazarek wtedy będą wiedzieć dlaczego mieszkańcy Polaka go nie chcą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PO 4 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Cóż się nie robi aby "koalicja przetrwała" i PO pozostało przy władzy. Bazarek na Polaka, tańce przy jeziorze Zgorzała w okresie lęgowym ptaków. Wstyd i hańba.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 3 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Super informacja!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotr Ka 2 7 miesięcy temuocena: 45% 

   To jest skandal, że Burmistrz Robert Kempa nie zrobił NIC, aby bazarek uratować i by nie odbyło się to kosztem mieszkańców Ursynowa. Dymisja natychmiast!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kenez 1 7 miesięcy temuocena: 86% 

   Ty swój mózg już dawno zdymisjonowałes...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1312 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018