REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK/Urząd Dzielnicy Śródmieście)

  Miasto ciągle zwleka z ujawnieniem tej nominacji, choć dyrektor nowego ośrodka kultury na Ursynowie ma rozpocząć pracę już w sobotę. Krzysztof Czubaszek, były burmistrz Śródmieścia, ceniony menedżer kultury, mieszkaniec naszej dzielnicy, zostanie pierwszy szefem Ursynowskiego Centrum Kultury. To informacja nieoficjalna.

  O stołek dyrektora wybudowanego w ostatnich latach Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" ubiegało się 18 kandydatów. Komisja konkursowa pod przewodnictwem burmistrza Roberta Kempy przesłuchiwała pretendentów przed świętami wielkanocnymi. Swoją rekomendację przedstawiła prezydentowi już 6 kwietnia. Mimo to ratusz wciąż zwleka z ogłoszeniem werdyktu.

  - Nie chodzi o to, że coś chcemy ukryć. Po prostu tak wolno działa cała machina w ratuszu - mówi nam anonimowo jeden z członków komisji konkursowej.

  Zwlekanie z ogłoszeniem wyboru dziwi tym bardziej, że nowy dyrektor powinien rozpocząć pracę w UCK przy Gandhi już od 1 maja, a więc za dwa dni. Jak ustaliliśmy w śródmiejskim ratuszu termin ten nie jest już aktualny i przesunie się o miesiąc, jednak wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski już po publikacji artykułu zaprzeczył tej informacji. Pewne jest natomiast, że dziś Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka ds. kultury ma ogłosić zwycięzcę konkursu na dyrektora.

  Nieoficjalnie: Dyrektorem były burmistrz

  Z nieoficjalnych ustaleń portalu Haloursynow.pl wynika, że zostanie nim Krzysztof Czubaszek - doktor nauk humanistycznych, menedżer kultury, wieloletni naczelnik wydziału kultury w dzielnicy Śródmieście, a w latach 2012–2015 zastępca burmistrza, zaś w latach 2017–2019 burmistrz tej dzielnicy z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej.

  Jest to więc już drugi dyrektor domu kultury na Ursynowie z afiliacjami politycznymi. W 2017 roku szefową pierwszego samorządowego ośrodka - przy ul. Kajakowej została wieloletnia dyrektorka domu kultury w Żyrardowie, była posłanka Platformy Obywatelskiej, Beata Rusinowska.

  O Czubaszku stało się głośno, gdy w 2019 roku prokuratura zarzuciła mu, że jako burmistrz Śródmieścia miał rzekomo źle naliczyć podatek od nieruchomości dla stadionu Legii. Czubaszek "mając na względzie dobro miasta i dzielnicy" złożył rezygnację. W 2020 sąd całkowicie oczyścił Czubaszka z zarzutów, uznając, że nie było żadnych podstaw do oskarżenia.

  Kim jest Krzysztof Czubaszek?

  Nowy dyrektor UCK "Alternatywy" ma 47 lat. Jest badaczem historii społeczności żydowskiej w Łukowie. W 2020 r. został członkiem „Poland Forum” w Finkler Institute of Holocaust Research na izraelskim Uniwersytecie Bar-Ilana. Zajmuje się popularyzacją życia i twórczości Juliusza Verne’a. Jest założycielem i prezesem Polskiego Towarzystwa Juliusza Verne’a. Odznaczony został złotą odznaką honorową Towarzystwa Przyjaciół Warszawy za pracę społeczną i zasługi dla Warszawy. W 2008 roku wydał powieść "Patron".

  Czubaszka chwalą osoby związane ze stołeczną kulturą i życiem społecznym. Dobrze zna go Andrzej Rogiński, redaktor naczelny tygodnika "Południe", bo dyrektor UCK to były dziennikarz, pracował w "Życiu Warszawy".

  - To jeden z najlepszych naczelników kultury w Warszawie - ocenia Rogiński. - Padł ofiarą intrygi pisowskiej prokuratury i postąpił honorowo, rezygnując ze stanowiska. Polonista, niezwykła osobowość - dodaje.

  - Ursynów będzie zadowolony. Człowiek o bardzo szerokich horyzontach, dużo publikował, zna środowisko. Sam bym go rekomendował na to stanowisko - mówi Wojciech Matyjasiak, były wiceburmistrz Ursynowa, obecnie wiceburmistrz Śródmieścia.

  Dlaczego znów polityk?

  Wyborem zdziwiony jest radny Antoni Pomianowski z opozycyjnej Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, członek komisji kultury w radzie dzielnicy.

  - Nie negując kompetencji Krzysztofa Czubaszka, nie wierzę w to, że wśród tylu kandydatów komisja nie mogła znaleźć nikogo apolitycznego. To już drugi dom kultury obsadzony przez czynnego polityka Platformy Obywatelskiej. To co najmniej zastanawiające - mówi Pomianowski.

  Zarzuty te odpiera Olga Górna, szefowa komisji kultury z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

  - Nie może być tak, że ktoś, kto jest powiązany z jakimś ugrupowaniem jest dyskryminowany z tego powodu i nie bierze się pod uwagę jego kompetencji, wiedzy i doświadczeń merytorycznych - mówi Górna.

  Sam wybór chwali i oczekuje, że wkrótce nowy dyrektor stawi się na posiedzeniu komisji i przedstawi szczegółowe plany swojej pracy. A poza tym sprawnie przeprowadzi organizację nowego ośrodka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 65

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  39Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~PiSiTroll 39 9 dni temuocena: 100% 

   ***** Czubaszka złodziejaszka!

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwolennik PiS 38 9 dni temuocena: 100% 

   Kadzidło, Środa Wielkopolska i Łuków - rodowici Ursynowianie nami władają. Ten typ będzie siedział i tak. To kwestia działań operacyjnych które już mają miejsce. Zresztą. Burmistrz Kempa to jednak głuptasek.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 37 10 dni temu

   Juliusz Verne i historia społeczności żydowskiej w Łukowie. Biedna kultura.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PiSiTroll 36 11 dni temu

   Aferzysta i zwykły słup. Zaraz będzie generalny remont.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MajowkaNaRelaksie 35 16 dni temuocena: 95% 

   „Zwolennik PiS” vel „Analityk” - i tak ludzie zgłaszają takie komentarze a redakcja na szczęście szybko usuwa. Serio o 5 rano i o 8 rano nie możesz z tego żalu spać i wypluwasz paszkwile. Jest wolny dzień, odpocznij sobie, wyśpij, pójdź na rower, spotkaj się z kimś na spacer. No tak, ale trzeba mieć tego kogos. Serio współczuje. Tej żółci tez, ale przynajmniej widać jak to Cię boli. Ktoś kiedyś powiedział „można być niskim ale nie małym” ja bym dodał „małym kut…sem”

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MajówkaNaRelaksie 34 16 dni temuocena: 94% 

   i jeszcze vel „Pisi troll” - działaj i pisz. Wszystkie multikomentarze są chyba szybko usuwane :-) Fajna nawet zabawa i przy dobrej kawie przerywnik to zgłaszanie :-) Finalnie to i tak przegrasz bo TWOJE wypociny i tak usuną. Dla portalu to nawet super - dodatkowe odsłony by sprawdzić czy komentarz jeszcze jest, by go wpisać itp. A odsłony to - wiadomo - kasa :-) Złoty czytelnik! :-) PS. Nie dali na Nowogrodzkiej wolnego?

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynów36 33 15 dni temuocena: 88% 

   Komentarze są zgłaszane i tym samym usuwane, jest też znane i zabezpieczone IP tego trolla - to jedna osoba: "Zwolennik PiS" vel "Analityk" vel "PisiTroll" vel "Heheszki".

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mądraGenia 32 17 dni temuocena: 69% 

   Spójrzcie logicznie: To może być dobry wybór. Facet ma na pewno kompetencje w kulturze. Dodatkowo ma doświadczenie w zarządzaniu, bo zarządzał dzielnicą. Nowy dom kultury musi zostać ZORGANIZOWANY, trzeba powalczyć z papierami, o granty, pozatrudniac ludzi, ustawic jakis program, rozruszac to wszystko. Dyrektor mieszka na Ursynowie, wiec musi znac dzielnicę - to tez plus. Cieszmy sie, że to nie drugi Sasin.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IP 31 17 dni temuocena: 75% 

   Jak się przeczyta wszystkie poniższe komentarze (polecam każdemu!) to widać, że pokój trolli pisowskich liczy ze 3-4 osoby, które rzuciły się na komentowanie sprawy, zapominając między innymi o swoim IP. Efekt żenujący i kompletnie ośmieszający! :-)

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PO_!tylkoPO 30 17 dni temuocena: 33% 

   Co ten człowiek robił poza politykowaniem, że jest taki cudowny? Co ten człowiek robił poza pracą u kolegów z PO w samorządzie? Zrobił doktorat w Lublinie, był freelancerem i wykładał raptem przez rok akademicki na jakiejś prowincjonalnej uczelni. Nic nie udało mu się zrobić poza pracą u kolegów z PO w samorządzie.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IP 29 17 dni temuocena: 79% 

   @"PO_!tylkoPO" - czemu dalej trollujesz? Przed paroma minutami dałeś komentarz jako "Mieszkanieccc" a teraz kolejny z innym nickiem "PO_!tylkoPO". To naprawdę widać po IP przecież - jest takie samo :-) Nie ośmieszajcie się, straszy ból d... chyba macie w tym Pisie! Mam nadzieję, że redakcja usuwa takie śmieci z komentarzy.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 45 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~__ 28 17 dni temuocena: 17% 

   do IP Dlaczego muszę ciągle pisać z tego samego nicka? Przecież wiem, że można sprawdzić po IP czy to ta sama osoba komentuje. Nie jestem tu zarejestrowany. Wpisuje za każdym razem nowy nick, czasem nie pamiętam poprzedniego. Czasem mój nick wyraża początek wiadomości i wykorzystuje to do wyróżnienia wpisu. Podobnie zresztą jak TY. Ty też zmieniasz nicki. Zgodziłbym się z Twoim komentarzem gdyby za każdym razem wpisywał inne nazwisko. Typu Kowalski, Nowak... Nick zmieniam tak jak Ty, zupełnie świadomie, że można sprawdzić moje IP. Czemu trolowanie, co tu jest merytorycznie nieprawdziwe? Zacznij rozmawiać na argumenty. Nie wyzywaj mnie od PISu, bo nie jestem politykiem jak wszyscy dyrektorzy na Ursynowie. A od 10 lat głosuje zawsze na PO. Niestety nie ma lepszej opcji w tym pięknym kraju. A ból czegokolwiek to chyba macie w urzędzie. Mogliście powołać tego zacnego Pana bez konkursu.. Po co robiliście konkurs? Po co ta szopka?:) Wyluzuj trochę proszę : ) Pamiętaj,mamy wolność słowa.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 6 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokalni vs krajowi 1:10 27 17 dni temuocena: 81% 

   Nie pogrążaj się pisowski trollu. Sprawdź definicje trolla. Wpisujesz się w nią idealnie. O godz 00:54 dajesz komentarz z nickiem „Mieszanieccc” po czym po 5 minutach (00:59) kolejny komentarz nad nim z nickiem „PO_!tylkoPO”. Także tym wpisem się tylko zaorałes dodatkowo. Można swojego nicka nie pamiętać, jasne. Ale po 5 minutach?? Przecież to jest właśnie trollowanie i po to ta szopka właśnie - odpowiadając na Twoje pytanie. Szkoda, że jeszcze sam ze sobą nie pisałeś bo i to zdarza się pisuarom. PS. Kup bilobil, wyłącz TVPiS i odpocznij w weekend - zgrilluj coś tylko nie siebie bo tu zostałeś zgrillowany.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~__ 26 17 dni temuocena: 14% 

   DO Lokalni vs krajowi 1:10:Błagam przeczytaj moje wpisy ze zrozumieniem i nie obrażaj mnie. Np. ten fragment... "Czasem mój nick wyraża początek wiadomości i wykorzystuje to do wyróżnienia wpisu. Podobnie zresztą jak TY. Ty też zmieniasz nicki. Zgodziłbym się z Twoim komentarzem gdyby za każdym razem wpisywał inne nazwisko. Typu Kowalski, Nowak...". We wszystkich wpisach pisałem prawdę. Rozmawiajmy na argumenty, a nie obrażanie. NIE OGLĄDAM TVPiS i nie głosuję na tą opcje polityczną. Czy możecie zacząć hejtować mnie w inny, bardziej merytoryczny sposób? Nie czuję się nawet trochę zgrilowany, a więc nie przypisuj sobie wielkich zasług. Co do nowego dyrektora, to życzę mu szczerze powodzenia i trzymam kciuki. Przykro mi, że w takich okolicznościach dostał propozycję. Uważam, że według prawa burmistrz Kępa mógłby po prostu złożyć mu propozycję/nominację bez konkursu, bez całej tej szopki i wydłużani. Tak to jest niesmak, który nie będzie mu pomagał. Po czynach go poznamy. Oby było super.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 4 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokalni vs krajowi 1:10 25 17 dni temuocena: 92% 

   Dobra rada: nie zapominaj w takim razie nicku po paru minutach. Inaczej jesteś trollem piszącym z różnych kont - trudno, ale szczególnie w sytuacji umieszczania wpisów w ciągu paru minut. PS. Warto tez się nauczyć: nie ma takiego burmistrza jak „Kępa”. Może chodziło ci o Kępę Potocką? :-)

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanieccc 24 17 dni temuocena: 40% 

   Kolejny polityk PO w Ursynowskiej kulturze. BRAWO! Więcej PO! Cudownie! Po co był ten konkurs. Ustawa przewiduje możliwość nominowania. Dlaczego Pan Kępa nie zdecydował się na nominację kolegi z PO. Na Boga! Konkurs był jakąś szopką. Wiem od jednego z kandydatów, że komisja zadawała pytania w taki sposób, że nie wchodziła w jakiekolwiek szczegóły. Narzekacie na PIS, a jesteście tacy sami. Każde stanowisko kierownicze obsadzacie POwiakami. Co ten człowiek wielkiego zrobił. Gdyby nie samorząd i polityka, to co on by wpisał do CV, co on ma wspólnego z zarządzaniem instytucją?

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~reb-eka 23 18 dni temuocena: 34% 

   Czyli wszystko musi być polityczne. PO czy PiS grają identycznie. Teraz pójdzie propaganda, a do DK będą zapraszani sami swoi odpowiednio ustawieni POlitycznie.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kpiny z mieszkańców 22 18 dni temuocena: 36% 

   Platforma ma tylko 33 tysiące członków w całej Polsce i pomimo tego obsadza swojakami kolejne dyrektorskie stołki w Warszawie. I podwyższa opłaty za śmiecie, za parkowanie itd.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kpiny z rodaków 21 18 dni temuocena: 85% 

   Jeśli rządzi lokalnie Platforma to kim ma obsadzić? Jakimś nieoddziałanym pisowcem w za dużym garniturku i bez doświadczenia? Bo nie rozumiem. Jak już wyciągasz dane liczbowe to PiS ma wg danych ze stycznia br. tylko około 45 tyś członków - jak na partię rządzącą, która stara się obsadzić cały kraj swoimi mało ogarniętymi ludźmi bez doświadczenia, to trochę mało, co? No tak, ale gdy składki trzeba jakieś zapłącić, to już pisowiec nie taki chętny! (przy okazji: ciekaw jestem czy jakby wprowadzono podatek kościelny to czy czasem ilość katolików nie spadłaby o połowę, właśnie tę pisowską)? Rozumiem już teraz dlaczego w PiS stołki rozdawane są bardziej po znajomości i przez koneksje rodzinne niż wg doświadczenia - bo po prostu krótko mówiąc „nie ma kto robić”. (...)

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 44 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kpiny z rodaków 20 18 dni temuocena: 93% 

   "Członki” z PiSu do siebie chętnie biorą, ale żeby samemu dać to już kłopot. Wszystkie darowizny na PiS w zeszłym roku wyniosły tylko 108 tyś złotych łącznie(!), z tego aż 33 tyś. przekazał Brudziński (12 wpłat po 2750 co m-c - taki „podatek” od wynagrodzenia sam sobie karnie ustanowił) - mocno się tym chyba Jarosławowi przypodobał ale czy to wystarczył by nie stracić u niego względów? Czas pokaże. Przy okazji efektem wprowadzonych przez PiS przepisów są wyższe opłaty śmieciowe w całej Polsce, w czasie rządów PiS mamy rekordowy wzrost cen, falę bankructw małych firm oraz rekordowe podwyżki np. prądu (zaraz, zaraz, ktoś chyba obiecywał dopłaty do prądu!).

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 38 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zyg 19 18 dni temuocena: 6% 

   Co ma PiS z tym wspólnego? Głupie trolle. Oni kradną i łżą to i my możemy? Czarnecki jest złodziej to i my kradniemy? Poważnie?

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 67 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PISzemy... 18 18 dni temuocena: 92% 

   @Zyg - rozbawiłeś mnie teraz na maxa! Trolle? Kto to mówi?? Hehe, zapomniałeś chyba swoje IP zmienić i to widać, mój drogi. Janek Kazimierczak z komentarza gdzieś tam na dole ma rozdwojenie jaźni i jest teraz Zygiem? Pozdrawiam pisuar na dyżurze :-)

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 55 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PISzemy... 17 18 dni temuocena: 90% 

   Ale fajnie, że w dwóch kwestiach się nawet zgodziliśmy - że oni kradną i kim jest Czarnecki :-) PS. Oj, nie zapłacą Ci chyba za ten komentarz, nie zapłacą! :-)))))

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 47 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 16 18 dni temuocena: 32% 

   Dopóki mieszkańcy Ursynowa będą ślepo głosować na PO, to władze dzielnicy będą robić takie rzeczy. Mają mocny mandat wyborczy by wszelkie stanowiska obstawiać tylko swoimi.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 73 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZUrsynova 15 18 dni temuocena: 84% 

   Pokaż mi kogoś (ugrupowanie, koalicję itp), gdzie po wygranej nie obstawia swoimi ludźmi stanowisk, proszę. Nie chcę tu nikogo usprawiedliwiać. Niezależnie od szczebla (lokalny, krajowy itp) stało się to praktycznie standardem. Pół biedy, jeśli to ktoś z ugrupowania ale z wiedzą i doświadczeniem, gorzej jak wybrańcem jest ktoś z zerowym doświadczeniem i brakiem praktyki w danym obszarze czy na danym stanowisku, kogo jedynym atutem jest przynależność partyjna - tu PiS wyznaczył po prostu nowy standard - sky is the limit!

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 62 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wyborca 14 18 dni temuocena: 43% 

   no i czym pełowcy różnią się od pisowców? przecież to istny peerel, tylko że zamiast do pzpru trzeba należeć do peło albo pissu, 18 kandydatów a i tak znajomy partyjniak wygrywa, pisowcy chociaż nie strugają durnia i nie organizują konkursow, obrzydzenie

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 71 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Powiśle 13 18 dni temuocena: 51% 

   Bardzo dobry wybór. Znam Pana Krzysztofa ze Śródmieścia i żałuję że tracimy tak świetnego gościa. Zazdroszczę dzielnicy Ursynów

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 66 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokalni vs krajowi: 1:10 12 18 dni temuocena: 67% 

   Wiesz - politycy na szczeblu lokalnym starają sie w zakresie nepotyzmu uczyć sie od tych ze szczebla krajowego (PiS). Powinni zdecydowanie na jakiś weekendowy kurs zaprosić Szydło, Obajtka, Sasina i inne gwiazdy. Oooo, jeszcze cykl wykładów pt. „jak udawać, ze wydaje sie pieniądze nie wydając ich i prosić o refundację” przedstawić mógłby pewien europoseł pisowski…

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 69 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lewak 11 18 dni temuocena: 35% 

   a co ma PiS do tego? Kempa wciska swojego koleżkę z korupcyjnymi zarzutami a ty mi tu z PiSem?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 37 69 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZUrsynova 10 18 dni temuocena: 84% 

   @lewak - a co, temat niewygodny? że ktoś wspomina, że PiS działa podobnie, to chyba są komentarz do innych komentarzy po prostu

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 57 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IP 9 18 dni temuocena: 87% 

   @lewak - czemu trollujesz? Masz to samo IP co "Julia Przyborska". hehe, jeszcze zacznijcie sami ze sobą pisać i się komentować.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PISzemy... 8 18 dni temuocena: 90% 

   Do "lewak" - jakie korupcyjne zarzuty? Skoro został oczyszczony przez sąd. Zapytaj może się sam siebie w osobie Julii Przyborskiej - może ona coś więcej wie?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Julia Przyborska 7 18 dni temuocena: 38% 

   W 2 milionowym mieście ciężko znaleźć menadżera przed 40 r. ż bez zarzutów prokuratorskich i przeszłości korupcyjnej zwłaszcza jeżeli jest się członkiem parto Platforma Obywatelska. Teraz już wiadomo po co wydaliśmy miliony na nikomu niepotrzebny moloch w którym wszystko będzie płatne i to nie mało za to zatrudnionych spadochronów i koleżków pana Czubaszka badacza kultury żydowskiej będzie sporo. Etatów ma być ok 30. Słuszną linię ma nasza władza. A wizerunek to oni mają w nosie. Jeżeli Rogiński kogoś broni znaczy, że ten ktoś ma wiele na sumieniu.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 76 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 6 18 dni temuocena: 76% 

   a to coś złego badać kulturę żydowską? :-)

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 65 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IP 5 18 dni temuocena: 92% 

   @Julia Przyborska vel @lewak - to w końcu jesteś kobietą czy mężczyzną? Ładnie tak trollować? To samo IP was zdradza :-) Z takimi "yntelygentymi" mózgami PiS skończy się szybciej niż się zakłada. Oby!

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PISzemy... 4 18 dni temuocena: 87% 

   Do "IP" - nie dziw się, PIS robi sztuczny tłok w komentarzach aby zamącić w dyskusji. Słynne działanie dywersyjne z Nowogrodzkiej. Oni czasem nawet sami ze sobą gadają - jeden coś napisze i potem w kolejnym komentarzu sobie przytakuje - takie kwiatki bywają :-) I trudno im zdzierżyć to, że - owszem wybrano sojusznika PO - ale przy okazji też faceta, który zna się na robocie i ma doświadczenie. To najbardziej ich boli.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek Kazimierczak 3 18 dni temuocena: 34% 

   To są jaja. Korupcja, nepotyzm i partyjniactwo. **** nie kultura na Ursynowie będzie.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 91 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokalni vs krajowi 1:10 2 18 dni temuocena: 72% 

   Wiesz - politycy na szczeblu lokalnym starają sie w zakresie nepotyzmu uczyć sie od tych ze szczebla krajowego (PiS). Powinni zdecydowanie na jakiś weekendowy kurs zaprosić Szydło, Obajtka, Sasina i inne gwiazdy. Oooo, jeszcze cykl wykładów pt. „jak udawać, ze wydaje sie pieniądze nie wydając ich i prosić o refundację” przedstawić mógłby pewien europoseł pisowski…

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 64 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PISzemy... 1 18 dni temuocena: 92% 

   Hehe, rozumiem, że masz na myśli Ryśka Cz. - oj tak, to OBROTNY facet! Ja tylko się zastanawiam jak swoje szanse stołkowe wykorzystuje inny as Pisu - Suski - dla mnie to jest tak obrazowo wzór pierdoły.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 47 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3862 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021