REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2022, 06:21 komentarzy 8

  (SK)

  Dzielnicowy to policjant najbliższy mieszkańcom. Oprócz tradycyjnych obchodów osiedla i rozmów z ludźmi ma także swoje zadania do wykonania. Jeśli chodzi o ursynowskich dzielnicowych, to są jak drogówka i izba wytrzeźwień w jednym!

  Nasza dzielnica podzielona jest na trzy rewiry dzielnicowych. Pierwszy obejmuje głównie zachodnią część dzielnicy. Drugi to wschód. Trzeci natomiast to serce Ursynowa. To podział w przybliżeniu. Każdy z rewirów podzielony jest na dziesięć rejonów. Do każdego z nich przypisany jest jeden dzielnicowy. To policjanci będący najbliżej ludzi. Jako część pionu prewencji zapoznają się z przydzielonym im terenem oraz jego mieszkańcami. Przede wszystkim zapoznają się z trapiącymi ich problemami.

  Każdy z dzielnicowych ma co jakiś czas wyznaczane przez szefów priorytetowe sprawy do rozwiązania. W zależności od rejonu problemy te mogą się różnić. Ursynów pod tym względem jest dość jednorodny. Tutejsi dzielnicowi mają być jak drogówka i... izba wytrzeźwień w jednym!

  Nieprawidłowe parkowanie i kradzieże

  Na stronach internetowych warszawskiej policji można znaleźć listę aktualnych zadań wyznaczonych dzielnicowym przez komendantów komisariatów. Powstają one na postawie zgłoszeń mieszkańców oraz statystyk występowania określonych przestępstw w danych rejonie. Co mają robić i z czym walczyć dzielnicowi z Ursynowa? 

  W pierwszym rewirze mundurowi mają za zadanie ograniczyć nieprawidłowe parkowanie przy: Kłobuckiej 8, Kajakowej 10-12, Dunikowskiego 11, Romera 10, Puszczyka i Pięciolinii, al. KEN 95-97, Symfonii 1a oraz KEN 90. W przypadku Puławskiej 544 i 447 - to dwa oddzielne rejony - dzielnicowi mają za zadanie ograniczyć występujące kradzieże paliwa. W drugim mundurowi także traktują priorytetowo kwestię kradzieży, tyle że samochodów i ich wyposażenia. 

  W rewirze drugim także priorytetowo traktowana jest walka z nieprawidłowym parkowaniem - chodzi o ulice: ZWM 1 i Bacewiczówny 8, Fort Służew 1, Pietraszewicza „Lota”, Wąwozowa 2 oraz pętla autobusowa przy Polaka. Przy Belgradzkiej 4 dzielnicowy zajmuje się także niestosowaniem się do znaku „strefa zamieszkania” przez kierowców.

  Zakłócanie ładu i porządku

  Przy Raabego 3, 5 i 7 priorytetem dla dzielnicowego jest w tej chwili zażegnanie kradzieży i włamań do samochodów. Na Dembego z kolei dochodzi do kradzieży wyposażenia aut. Przy Strzeleckiego 10 policjanci skupiają się na zakłócaniu porządku oraz zaśmiecaniu i dewastacji osiedla. Przy Szolca-Rogozińskiego natomiast - z zakłócaniem porządku i spożywaniem alkoholu. 

  Te dwie ostatnie kategorie wykroczeń to najczęstszy problem w rewirze trzecim i walka z nim jest priorytetem dla policji w siedmiu rejonach: na skwerze Złotówki, w Sadku Natolińskim, przy Belgradzkiej 42, Dereniowej 10, Pileckiego 109 i 111, Stryjeńskich 1 - gdzie jeszcze dochodzi wandalizm - oraz Dembowskiego 10. Przy Na Uboczu 3 i 5 dzielnicowy zajmuje się natomiast zagrożeniem demoralizacją nieletnich. Na Moczydłowskiej i Leśnej - na terenie Lasu Kabackiego - problemem jest z kolei wyprowadzanie psów na terenie rezerwatu. Przy Hawajskiej 17 zaś nieprawidłowe parkowanie w strefie zamieszkania. 

  Jak sobie radzą dzielnicowi z walką z powyższymi przestępstwami? To mogą ocenić sami mieszkańcy. Zgodnie z informacjami na stronach policji zadania obowiązują do końca roku lub końca stycznia 2023 roku, a więc teoretycznie bezpieczeństwo powinno się do tego czasu poprawić. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~s hayha 8 9 dni temuocena: 100% 

   Sprawdza, czy szafa na broń ma certyfikat S1/S2

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karot 7 15 dni temuocena: 100% 

   Rowerzyści na chodnikach to w czyjej są gestii bo od kilku miesięcy nie mogę się dowiedzieć wszyscy mają to w ...... łącznie z burmistrzem

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Erwin 6 21 dni temuocena: 89% 

   Psy w Lesie Kabackim to zmora ludzi i dzikich zwierząt.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BrakLogiki 5 4 dni temuocena: 100% 

   Generalnie psiarze to stan umysłu. Las Kabacki to ich największe stężenie na km2 ale po dzielnicy bez smyczy też mają najbardziej ulubione miejsca czyli ścieżki rowerowe i bieżnia która jak sama nazwa wskazuje służy do spaceru z psem.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inteligencki Ursynow 4 21 dni temuocena: 83% 

   To że nie potrafią parkować to wiadomo. Ale żeby policja piła w plenerze to już przesada. Od tego są posterunki żeby nie musieli browarków łojić na mrozie.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama Asi 3 22 dni temuocena: 80% 

   A gdzie zadanie zwalczania wieczornego pijaństwa w Parku Motyli - przeznaczonym dla przedszkolaków - w pobliżu głównego wejścia do siedziby dyrekcji Metra na Kabatach? Tam jest monitoring, ale on nie odstrasza amatorów picia alkoholu, bo mają tam zadaszoną altankę ze stołem i siedzeniami.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Buk 2 22 dni temuocena: 79% 

   Zapraszam na koncertową przy szkole z basenem. Jest parking a wszyscy parkują byle blizej wejscia do szkoły. Nie da się normalnie przejść chodnikiem, tylko czekać aż kogoś ktoś przejedzie.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jasio 1 18 dni temuocena: 100% 

   Tym się nikt nie interesuje. Po wielokrotnych telefonach do straży miejskiej przyjeżdżają po kilku godzinach i twierdzą że interwencja jest bezzasadna

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4699 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023